Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Настройки контакти
#1

Искам да направя контактите да се набират веднага, без да излиза менюто под контакта -  повикване/съобщение/видео/детайли. Това как може да стане?
Цитирай
Аксесоари
#2

Плъзване на дясно да речем е за набиране, а на ляво-за смс.
Цитирай
#3

Това работи,но трябва да си с женски пръсти. Набира или контакт отгоре или отдолу. Друг начин.
Цитирай
#4

Все са ми казвали, че ръцете ми са доста големи, има-няма 190 съм, но конкретно с набирането не съм имал проблеми... Вземи да позаслабнеш малко, ако не ти се получават нещата
Цитирай
#5

Слагаш пръста върху въпросния контакт и тогава плъзваш пръст надясно или наляво. Не със засилка.
Цитирай
#6

Как може да се спре това меню, за да остане само контакта активен? Има ли настройки някъде?
Цитирай
#7

Купуваш си телефон с бутони (с фенерче) и си решаваш всички проблеми, вкл. с камерата на 'гнусния' Самсунг.

Сори за офтопика. Иначе по-въпроса на автора на темата - сигурно само с друго приложение за набиранe вместо Contacts на Samsung или друг Launcher с друг dialer. И мен леко ме дразнеше тази допълнителна стъпка, на Windows Mobile ми беше различно, ама свикнах и не се дразня вече.
Цитирай
#8

За да не отварям нова тема, понеже тази така или иначе е за настройки на контактите : Има ли начин да се настрои приложението така че изображението на контактите да бъде по-голямо при повикване и приемане на обаждане? Примерно да е с големината с която е когато ги преглеждаш контактите, а не с онова нвзрачно кръгче Smile

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай
#9

(2018-02-12, 19:17:15)airbus написа:  Искам да направя контактите да се набират веднага, без да излиза менюто под контакта -  повикване/съобщение/видео/детайли. Това как може да стане?

Използвай EX Dialer. Много е удобна и с малко настройки можеш да я направиш да работи точно както казваш, че искаш.

(2018-02-14, 06:55:34)dagaradin написа:  За да не отварям нова тема, понеже тази така или иначе е за настройки на контактите : Има ли начин да се настрои приложението така че изображението на контактите да бъде по-голямо при повикване  и приемане на обаждане? Примерно да е с големината с която е когато ги преглеждаш контактите, а не с онова нвзрачно кръгче Smile

Виж тук

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#10

(2018-02-14, 08:59:46)pockobg написа:  Използвай EX Dialer. Много е удобна и с малко настройки можеш да я направиш да работи точно както казваш, че искаш.


Виж тук

Благодаря за приложението! Относно по-големите снимки на контактите, трябва ли рут?



#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай
#11

В този случай не. Инсталира се приложението и се уголемява. Ако деинсталираш приложението пак ще се върне в стария вариант. Нещо като тема е.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#12

След инсталация на мода рестартирай телефона , за да заработи.
Цитирай
#13

(2018-02-12, 19:17:15)airbus написа:  Искам да направя контактите да се набират веднага, без да излиза менюто под контакта -  повикване/съобщение/видео/детайли. Това как може да стане?

RocketDial Dialer & Contacts. Това е едно приложение с много функции, които може и да не се ползват, ако не ти трябват.
https://play.google.com/store/apps/detai...rail&hl=bg


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#14

(2018-02-15, 09:46:53)m65 написа:  RocketDial Dialer & Contacts. Това е едно приложение с много функции, които може и да не се ползват, ако не ти трябват.
https://play.google.com/store/apps/detai...rail&hl=bg

Изключително грозно. Изглежда като приложение от 2012 година.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#15

(2018-02-15, 10:30:28)ivkos написа:  Изключително грозно. Изглежда като приложение от 2012 година.

Изключително субективно мнение, ама какво ли значение има Smile

Това е оригиналният изглед на контакти, дори липсват всички буквички. Да не говори, че човека искаше нещо с конкретни изисквания, които изисквания се покриват от приложението което споделих. Което приложения търпи какви ли не промени във външният вид. В това число и огромно количество кожи, в това число и собствен избор на цветове и нюанси, в това число собствен размер на шрифтове, в това число и това, че може да се създаде собствен шрифт, и още много други.
Ама както споменах - изключително субективно мнение, в случая без особена стойност... Ама какво ли значение има.
Аз не харесвам BMW, ама много цигани го харесват, ама какво от това.....


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Макар мнението ми да е субективно (все пак е мнение), фактът остава, че приложението е писано с design language-а на Android точно от 2012 година, който се казваше Holo. Има и още куп UI и UX принципи, утвърдени от всички дизайнери и design language-и на мобилните ОС, които това приложение (съдейки само по скрийншотите) нарушава. С колко точно UX-ъри мнението ми трябва да съвпада, за да се превърне от субективно в обективно?

Protip: Понеже имаш много доктори за контакти, ако искаш може да преместиш титлата "д-р" да бъде в полето "name prefix" и така да ти се подреждат контактите по име, а не всички да бъдат на буквата Д.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#17

(2018-02-16, 00:16:46)ivkos написа:  Макар мнението ми да е субективно (все пак е мнение), фактът остава, че приложението е писано с design language-а на Android точно от 2012 година, който се казваше Holo. Има и още куп UI и UX принципи, утвърдени от всички дизайнери и design language-и на мобилните ОС, които това приложение (съдейки само по скрийншотите) нарушава. С колко точно UX-ъри мнението ми трябва да съвпада, за да се превърне от субективно в обективно?

Protip: Понеже имаш много доктори за контакти, ако искаш може да преместиш титлата "д-р" да бъде в полето "name prefix" и така да ти се подреждат контактите по име, а не всички да бъдат на буквата Д.

Налага се да се повторя.
Човекът помоли за следното:
- "Искам да направя контактите да се набират веднага, без да излиза менюто под контакта -  повикване/съобщение/видео/детайли. Това как може да стане? "

Аз от своя страна дадох пример с приложение което отговаря на тези изисквания. Лично аз ползвам това приложение, и то платената му версия, и удовлетворява моите изисквания. Никога не  е крашвало, никога не е бъгвало, и тем подобни определения за не добра работа. Просто си го инсталирам, настройвам каквото ми е нужно, и забравям за фабричното недоразумение контакти, в Самсунг.
Какви, и колко, патенти нарушава ми е през дедов*я.

Сега и ще се потретя: Това което съм посочил, като алтернатива на вграденото приложение "Контакти", е само едно предложение, като не задължавам никой да го ползва.

п.п. Това което съм избрал да снимам от изгледа на програмата на контактите ми, умишлено съм избрал да бъде точно частта с докторите. Защото отново ми е през дедов*я дали някой ще злоупотреби с информацията, която е на скрийншотите.
Благодаря и за съвета, който не съм искал, но на мен така си ми е удобно, щото този телефон си е мой. А изхождайки от това, би следвало да е ясно, че аз определям как да изглеждат контактите ми.
А и аз, все пак, не ти давам съвет как да си връзваш обувките, щото начинът по който си ги връзваш изглеждат супер грозно. А това последното е само един хипотетичен пример.  Да не си помисли някой, че се познаваме лично, или пък съм виждал как си връзваш обувките. Smile
Цитирай
#18

(2018-02-14, 08:59:46)pockobg написа:  Използвай EX Dialer. Много е удобна и с малко настройки можеш да я направиш да работи точно както казваш, че искаш.


Виж тук

Благодаря много. Не е каквото очаквах, но е доста по-добре от това, което беше. Искам да попитам има ли начин да се сложи дайлер като на S5 примерно, ако телефона не е рутван?

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай
#19

Как се маха тоя мод?

Samsung Galaxy S7Edge  Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)