Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на батерия?
#1

Здравейте,

Някой сменял ли е батерията на S6 Edge plus?  Да каже как става или да препоръча сервиз в София?
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Занеси си го в оторизиран сервиз, смяната ще е около 60-70 лв. предполагам, но гарантирано ще е оригинална и с гаранция. Докато в друг сервиз ще ти вземат 40 лв. примерно, ще ти сложат някоя китайска батерия и след 2 месеца пак ще писнеш за батерия. Да не говорим какви други щети може да нанесат на телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

@mirdgo, препоръчвам това да стане в оторизиран сервиз. Сръчко или Мосткомпютърс ще свършат работа.

 
Цитирай
#4

Включвам се и аз с питане, само че за Galaxy S 6, не е Edge. Към същите сервизи ли да се обърна и цената пак ли ще е в този диапазон? Също така се чудя каква е процедурата, нали батерията не се вади?
Последната седмица батерията започна да пада много бързо и се чудя какво да го правя. Предполагам, че е вследстие на това, че актуализирах всички приложения, които имам. Не бях го правила доста отдавна и от тогава се зареждаме всеки ден. Вчера дори го зареждах два пъти. Сутринта го заредих изкара само 6-7 часа и вечерта пак зареждах.

Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#5

Преди 2 месеца я смених моята, 80 лв. в сервиз Сръчко. Операцията е 30-40 мин. Казаха, че може да падне боята от задния панел или дисплея. Аз рискувах и всичко мина добре. Доволен съм.

huawei p30 pro
Цитирай
#6

Е това с боята не ми хареса Smile То по-добре аз да си я сменя щом има вариант да падне боята,
Цитирай
#7

@pasho Благодаря.
Малко ме притеснява това с падането на боя, но ще помисля малко. Може пък да мина към по-нов модел. Макар, че като визия не съм очарована от новите модели. Wink все намирам по нещо, което не ми харесва.

П.П.Преди 5 мин рестартирах телефона заради проблем с актуализиране на приложения дискутиран в тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.p...00&page=13

Беше на 39 % и след рестарта изпищя, че е на 7 % батерията.

А последните няколко дни като отворя да видя консумацията на батерията от Настройки и на няколко пъти картинката ми излизаше червена след което се оправяше на зелена. Май май ще се обърна към услугите на сервиз.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#8

Оригинална батерия за едж плюс не съм намерил да се продава из нета. От къде сте сигурни ,че в тези сервизи ще имат такива?
Цитирай
#9

Защото това са официални сервизи на Самсунг, там ментета няма и дават международна гаранция за сменената батерия. В нета или в някой квартален сервиз оригинална част за телефон няма да намериш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#10

...И аз съм се запътил към смяна на батерията, че нещо почва да ме дразни настоящата. Срещнах мнения в Интернет, където хора са сменяли батерията на S6  с такава на  S7Edge - там разликата е голяма от 2500 на 3600. Като недостатъка е, че тази на S7Edge e с около 1мм по-дебела, но това бих го преживял ако живота се увеличи чувствително като така или иначе все съм с кейс. Съмнявам се да го правят в оторизираните сервизи Lol , въпроса е дали го прави някой в останалите?
    Иначе от официалните сервизи много силно ми препоръчаха Service4you(в Младост) - за гаранционни телефони, но като ги попитах за смяна на батерия ми заявиха 90лв   Sad , явно там си варира цената за оригинална батерия в оторизиран сервиз.

EDIT: Ето я и въпросната тема за батерията : 
https://forum.xda-developers.com/galaxy-...6-t3732395

Samsung Galaxy S III Blekota Note 4 Lite v5.2 With 4.4.4 KitKat + Boeffla v7.9 / Avast! Free Antivirus / ASUS Transformer Pad (TF701T) 
Цитирай
#11

delete
Цитирай
#12

На един приятел я смениха скоро в сръчко и му хадна боята и стана грозна гледка отзад.Обяснили му чя том е лентовия кабел и има вероятност да се случи.И в другите сирвизи ли ще е така?Много тъпо.Пазиш ки телефона идва време да смениш батерията и го обезобразяват
Цитирай
#13

(2018-02-13, 19:29:46)NaniG написа:  Включвам се и аз с питане, само че за Galaxy S 6, не е Edge. Към същите сервизи ли да се обърна и цената пак ли ще е в този диапазон? Също така се чудя каква е процедурата, нали батерията не се вади?
Последната седмица батерията започна да пада много бързо и се чудя какво да го правя. Предполагам, че е вследстие на това, че актуализирах всички приложения, които имам. Не бях го правила доста отдавна и от тогава се зареждаме всеки ден. Вчера дори го зареждах два пъти. Сутринта го заредих изкара само 6-7 часа и вечерта пак зареждах.

Благодаря предварително!

Преди около два месеца смених батерията на S6. Понеже във Видин няма оторизиран сервиз на Самсунг, го занесох на Теленор. От там го пратиха в техен оторизиран сервиз в гр. София. Излезе ми 61 лева. Телефонът работи перфектно и батерията държи толкова дълго, колкото, когато го купих чисто нов! Имах опасения, че може да му надерат боята, но всичко е ок. Имаше леки следи от поставянето на капака (остатъчно лепило по гърба и ръбовете), но с микрофибърна кърпа и спрей за почистване на електроника се премахна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobinguen за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#14

(2018-02-23, 10:49:30)nightwalker написа:  ...И аз съм се запътил към смяна на батерията, че нещо почва да ме дразни настоящата. Срещнах мнения в Интернет, където хора са сменяли батерията на S6  с такава на  S7Edge - там разликата е голяма от 2500 на 3600. Като недостатъка е, че тази на S7Edge e с около 1мм по-дебела, но това бих го преживял ако живота се увеличи чувствително като така или иначе все съм с кейс. Съмнявам се да го правят в оторизираните сервизи Lol , въпроса е дали го прави някой в останалите?
    Иначе от официалните сервизи много силно ми препоръчаха Service4you(в Младост) - за гаранционни телефони, но като ги попитах за смяна на батерия ми заявиха 90лв   Sad , явно там си варира цената за оригинална батерия в оторизиран сервиз.

EDIT: Ето я и въпросната тема за батерията : 
https://forum.xda-developers.com/galaxy-...6-t3732395 

Аз ще правя тази процедура. Чакам само да ми пристигне батерията от Aliexpress.Сам ще си я сменям. В youtube има клипчета и всичко пасва идеално. Капакът си стои нормално. Уж батерията е читава , но ще си покаже. 

NEW 2017 100% Original KHP EB-BG935ABE Phone Battery For Samsung Galaxy S7 Edge G935F G9350 Battery Replacement Mobile Battery

 http://s.aliexpress.com/eaymmeQZ?fromSns=Copy to Clipboard
Цитирай
#15

(2018-08-14, 08:52:08)1124 написа:  Аз ще правя тази процедура. Чакам само да ми пристигне батерията от Aliexpress

 http://s.aliexpress.com/eaymmeQZ?fromSns=Copy to Clipboard

Като отваряш батерията виж кога е произведена. Ако е над година не ти и трябва и я връщай.
Цитирай
#16

Здравейте,

За ползвателите на S6 Edge може да е интересна модификацията, при която батерията се сменя с такава от S8, която е с капацитет 3000 mAh спрямо стандартните 2600 mAh за S6 Egde. Основното ѝ предимство обаче не е капацитетът, а това, че е произведена много по-скоро.

Открих тази модификация в Reddit, но информацията е оскъдна:

Цитат:It's just simple remove s6 edge battery circuit and s8 battery circuit and replace it just before you do get sure for + and - ways ill post the photo too
Резултатите от нея са илюстрирани тук.


Ако някой изпълни модификацията, моля да опише подробно процеса и резултатите.
Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)