Анкета: Да се отвори ли секция във форума? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
76.19%
16
76.19%
Не
23.81%
5
23.81%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Притежавате ли Nokia 8
#1

Айде успех!

За да се отвори нов раздел е необходимо:
1. Да има 10 потребители, притежаващи телефона/
и
2. Да има създадени 5 активни теми (1 Анкета + 4 теми), отнасящи се за модела. Моля темите да бъдат смислени и въпреки това ще бъдат проверени от екипа!

Една от 5-те теми задължително трябва да е Анкета, за преброяване на собствениците. Темите и анкетата се отварят в раздел "Други модели" на съответната марка.
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за съдействието!
От днес имам Nokia 8 4Gb ram + 64Gb rom. Телефона е удивителен имал съм доста телефони както с андроид така и от всички други операционни системи, за цял ден няма нещо което не съм пробвал на телефона което да ми трябва. Игри не играя на него, но го ползвам в доста голяма част да си върша работа през него, затова държа на телефон който не забива.Пробвал съм с бюджетни варианти и среден клас телефони, не се случва чудото.Последните два телефона от които съм бил толкова доволен като производителност бяха Lg Nexus 4 и Sony Xperia Z3. Друго нищо не е успяло да ми върши работа

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
#3

+1 с Нокиа 8 от теленор

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-02-14, 23:15:22)nikiberk89 написа:  +1 с Нокиа 8 от теленор

Супер, но гласувай. Гледа се резултатът от анкетата. Никой няма да брои гласовете в темата към нея.
Цитирай
#5

Доволен съм до момента от модела. Искаше ми се да взема "ъпгрейднатата" версия с 6ГБ РАМ и 128ГБ памет, но все още я няма по операторите и не се знае дали ще я има. Изчистен е от излишните приложения, както е при другите модели телефони на различни производители.
Цитирай
#6

Подарих си го за нова година от техномаркет. Никакви забележки до момента. Работи без сривове, лагове и забивания! Страхотен е и като изработка! Адмирации за HMD Global!
Цитирай
#7

Да ми е честита и на мен новата придобивка.Разцъквам го вече 1-2 часа и съм доста впечатлен.След няколко дни ще мога да кажа повече.

Lenovo P70-A--->>Huawei P9 lite---Nokia 8---Huawei Nova 5T---Xiaomi Mi note 10 lite
Цитирай
#8

+1. Сдобих се с 8-ца, 4/64 със сив гръб Smile
Цитирай
#9

(2018-03-02, 22:34:01)peshkin написа:  +1. Сдобих се с 8-ца, 4/64 със сив гръб Smile

 А доволен ли си от него и аз да се замисля да го купя?
Цитирай
#10

На ремонт е Big Grin Взех го, хареса ми, зарадвах му се, източих му батерията и... не ще да зарежда. Добре де, зарежда, но за 20ч зареди 25% (от 0 до 25). Предполагам, че портът за зареждане е дефектен, тъй като самата батерия се държеше нормално - за около 3ч SOT със здраво ръчкане падна от 75 на 25%.

От една страна доста тъпо, но пък до момента съм приятно изненадан от развитието. Влязох в сайта на производителя (за Австрия), стигнах до формуляра за гаранционно обслужване (лесно се намира), описах дефекта и автоматично ми върна етикет за DHL Express към Унгария. Пратих го в понеделник, във вторник получих потвърждение, че е в сервиза. Сега си чакам Smile В славните времена на Nokia сервизът им за Западна и Централна Европа не беше ли пак в Унгария ??

Ако се абстрахираме от лошия ми късмет (не намерих нито един подобен проблем с тази Nokia), останах много доволен след краткото ползване. Включих го и веднага "ревна" за ъпдейт до 8.1, дисплеят е много светъл, лаг в общи линии няма, задната камера на мен ми е достатъчна и ме кефи, че мога да си цъкам директно в ч/б с (пренебрежимо) малко по-добро качество, останах очарован от предната камера при видео разговор по Hangouts - при светлина само от дисплея на телефона отсреща ме виждаха добре. Какво не ми хареса: говорителчето до usb порта свири добре и силно, но с пръст го заглушавам почти напълно; бутоните цъкат доста странно - от една страна са метални, от друга страна имат много странен фийдбек, все едно скоро ще се счупят :? ; има отвратително малък избор на аксесоари - протекторите са скапани и има няколко добри кейса, от които пък няколко са изрязани и около микрофона над камерата, и няма скинове (dbrand по някаква причина се заядоха с Nokia в Twitter). Без скин или кейс при мен няма да се получат нещата - до един месец ще е със счупен екран, понеже грипът е лош. Някои ще кажат, че и други телефони са така, ама аз ползвам и идвам от Oneplus One, който има приятни ръбове по корпуса. Затова и взимам iPhone-и и подобни на приятели с две ръце Smile

За мен телефонът си струва, ако се вземе на добра цена. 450-500€ не бих дал, по-добре един S8, колкото и да не уважавам Samsung. Или пък 1+5Т.

Когато получа известие от сервиза и евентуално телефона обратно, ще пиша по въпроса. Интересно ми е да видя сглобката, тъй като корпусът е моноблок и при всички положения ще трябва премахнат дисплея за да стигнат до вътрешностите.
Цитирай
#11

За близо месец ползване нямам забележки,просто телефон от по-висок клас.

Lenovo P70-A--->>Huawei P9 lite---Nokia 8---Huawei Nova 5T---Xiaomi Mi note 10 lite
Цитирай
#12

+ Nokia 8 син 64/4 от Техно****с

Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#13

Вземете да гласувате в анкетата за да ни пуснат раздел за нас
Цитирай
#14

И от мен един

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#15

И аз съм с Nokia 8, син от Теленор!

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk

[h]LG G2 D802 [/h]
Цитирай
#16

За жалост още нямам, въпреки че работя в заложна къща. Просто нокии не изпадат. Чакам Декември , за да придобия права във виваком за изплащане и скачам веднага, или ако изпадне нещо изгодно при мен. Едно време само Нокиа ползвах, минах през всички симбиъни, още ме е яд, че си продадох една нокиа 700. След това, понеже бях върл опонент на андроид, преминах на уиндоус 3 следващите три години минах през всички уиндоуски нокии, с изключение на камерафона на нокиа. Имах и самсунг атив с , последния ми уиндоуски телефон беше HTC one M8 . HTC 9 то ми хареса с уникалната си изработка , невероятно приятно изглеждащия си вид и , когато МС уби системата, си купих пак HTC One M8, но андроиден. Изненада ме, че нямаше никакъв лаг и забивания, както бях чел и чувал. После минах на HTC 10 , който за жалост ми откраднаха , а още изплащам. Купих си една нокиа 3 - нисък клас, евтин, прилично изглеждащ....удиви ме, че за толкова нисък клас андроиден телефон, се държеше повече от прекрасно. Имаше лагове, но не нещо фрпиращо. Счупих го преди няколко месеца и сега само сменям телефони от витрината си. Поиграх си с един нокиа 8 6/128 и бях повече от влюбен след втория ден работа с него. За жалост, не можах да го купя, защото собственика и мой познат си ми върна парите и си взе телефона .
Та в обобщение, ДА, с две ръце чакам и искам да си взема една нокиа 8. В момента нося хуауей мате 10 лайт 4/64 .....телефон уж висок клас, ала бала , скъп, а няма НФЦ !?!?!?!?! Това е една функция, която ми е невероятно важна на мен

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#17

От една седмица имам и аз, сив двусимка купен на промоция от Емаг за 585лв. Никакви забележки освен, че чакам леко да пипнат камерата, че на места се вижда, че храдуерът е наред, софтуерът се дъни леко.
Цитирай
#18

Айде пишете и мен. Току що дойде, оказа се, че трябва да сменя симката, старата идва по-голяма.
Поръчах матово синьо, дойде лъскаво синьо, ама все тая. И цвят "лайнен" да беше не пречи.

Такааа ... първи бързи впечатления. Телефона е хубав, много хубав. Бърз не загрява, проблеми не съм открил.
Камерата е прилична. Още нямам подробни впечатления, но определено не дразни.
Хубав екран, батерията в момента е на 73% при час и 54 мин екран. Устройва ме.
Минуси:
Телефона уж запечатан, но от дясната страна между екрана и корпуса алуминия стои леко като нащърбен. Или производствен брак или е отварян. Не знам. Стои в момента под калъфа и не дразни, но знаеш, че е там? Същото около жака. Ако няма проблеми с работата на апарата няма да го върна ама оставя един горчив привкус.
Такива ми ти работи.

Nokia 8
Цитирай
#19

Най - накаря и аз - матово син двусимов. Току що го взех от еконт, и естествено сагата със синхронизациите към уъндрайв започна... Защо при старата нокия нямах такъв проблем :Smile)

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай
#20

(2018-10-22, 05:40:14)XAn4ETO написа:  От една седмица имам и аз, сив двусимка купен на промоция от Емаг за 585лв. Никакви забележки освен, че чакам леко да пипнат камерата, че на места се вижда, че храдуерът е наред, софтуерът се дъни леко.

Действително е така. Хардуерът на камерата е супер, но от софтуера на Нокия има какво още да се желае за да се получат по-качествени снимки (особено при слаба светлина). Докато чакаме обновление на софтуера, доста добър вариант са портовете на Гугъл камерата от Пиксел телефоните:

Google Camera Ports

Тествах най-новата версия на Arnova и снимките определено са по-добри от тези, които прави приложението за камера на Нокия. В настройките на Гугъл камерата също намалих съвсем леко качеството на JPEG компресията от 95% на 90% и размерът на снимките падна от около 5-6 MB на 2-3 MB на снимка без видима разлика в качеството.
Цитирай
#21

Абе и фабричната не е зле. Даже за дневни снимки я предпочитам. За нощни съм съгласен с теб. Но и с фабричната можеш да постигнеш добри резултати, като увеличиш малко iso-то.
За нощни и с режим светкавица, фабричната винаги гони ниско iso и от там са по-тъмни.
Цитирай
#22

За 600 лева е повече от отличен телефон. Взех го преди черния петък, тъй като повече от това не вярвах да го намалят. Единствено ме изненадаха, че поръчах от сайта tempered blue, а дойде polished blue.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#23

(2018-11-24, 08:20:48)Moro написа:  За 600 лееа е повече от отличен телефон. Взех го преди черния петък, тъй като повече от това не вярвах да го намалят. Единствено ме изненадаха, че поръчах от сайта tempered blue, а дойде polished blue.

При мен беше същата работа. Нещо са объркали описанието. Или бъркат в купа и каквото се падне. :-)

Nokia 8
Цитирай
#24

Описанието ще да е. Аз им взех последната бройка на еМАГ.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)