Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

[Изображение: xiaomi-redmi-5-plus-2.jpg]
   
 Здравейте, както сигурно вече сте разбрали вчера беше официалния глобален дебют на този модел.
За Kитай се казва 5 Плюс, за Индия и останалия свят явно ще е Note 5.
За да не спамим в темата с тийзърите  отварям тази за обсъждане на този модел


Основни характеристики
  • 5.99" Full HD+ дисплей със защита Corning Gorilla Glass
  • Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625, Adreno 506 (8 ядра на 2 гигахерца)
  • слот за карта памет, използващ гнездото на Сим 2
  • 3,4 ГБ РАМ - 32/64 ГБ вградена памет
  • 12 МР основна камера, 5 МР предна (със светкавица)
  • MicroUSB порт
  • 4000мАч батерия
  • цветове: Black, Gold, Light Blue, Rose Gold



Акценти от общата тема:
Първи реални снимки от България
НЕ БЪРЗАЙТЕ С ЪПДЕЙТА!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Еми те хората още когато пуснаха редми 5 казаха че ноут 5 няма да има.еми 5 plus е било значи и про варианта вече Smile
Цитирай
#3

Очаквам го . Утре следобед ще е в ръцете ми .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#4

Телефончето вече е в мен черен на цвят . Много добре седи в ръка . Харесват ми много леко заоблените ръбове на дисплея . Батерията за сега се държи добре . Взех го към 14ч на 44% и от тогава 3-4ч усилено ръчкане и успя да падне само с 20% . Работи по бързо в сравнение с предното redmi 3s prime който ползвах . Снима с доста прично качество .
Зарядно е 5v/2A което мисля, че май е от типа на бързо зареждащите . Още не съм стигнал до момента да го пусна да се зарежда . Дойде с глобален ром 9,2,0,2 който е с някакъв бъг при актуализация, за това за сега се въздържам от нея . За сега единствения проблем с който се сблъсках е този, че не мога да го откюча . Има още едно две неща които на 3s ги има тук не , но го отдавам за момента на различната версия на андроида . Единият е с мармелоул , а този е с нуга .
Това което отчитам като + е , че силата на зчука е значително по голяма от тази на 3s .
за сега това са първи впечатления тепърва ще започвам да го гърча Smile

Сензора за пръстовия отпечатък освен за откючване на телефона и снимане има ли и други функции ?

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#5

И при мен дойде 5 плюс от Mi Global син на цвят, телефона е страхотен, много красив и страхотна сглобка.
За парите си е чудесен, дойде с отключен боотлоадер, и някаква версия със всички езици сложена от китайците, много много бъгава, дадох му ъпдейт и се качи до последната Глобална версия без никакви проблеми и изведнъж проблемите изчезнаха, който иска як телефон на ниска цена, няма по-добро, поръчвайте.
Дойде до Израел за около 15 дни до врата с DHL без никакви такси.
Екрана му също е супер.
Но бързо реших да го пусна за продажба и минах на друг Smile
Eто малко снимки, за да видите красотата муSmile
Само да спомена, че на живо синият цвят е много много по-красив.
[Изображение: IMG_2134.jpg]
[Изображение: IMG_2136.jpg]
[Изображение: IMG_2137.jpg]

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

Тоя телефон ми изглежда изключително уютно отпред (не знам как по друг начин да се изразя) тоя заоблен дисплей направо гали окото.
Само не разбирам защо няма малък модел, тея 6'' са направо е*а*т* спънката за мен.

https://www.youtube.com/watch?v=22_CgR2oyTo
Якоо, ама това което не ми харесва е липсата на постоянни бутони... предпочитам да знам че са там винаги, а не да зацепи при някой лаг и да не се покажат (пак хипотетично).

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

E, нали има чист редми 5, който е 5.7“
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92733
Цитирай
#8

(2018-02-21, 23:09:21)nehranimaiko написа:   Якоо, ама това което не ми харесва е липсата на постоянни бутони... предпочитам да знам че са там винаги, а не да зацепи при някой лаг и да не се покажат (пак хипотетично).


Нехранимайко, говориш безсмислици. Да не се покажат бутоните хипотетично. Rofl_mini Rofl_mini 
 Телефончето е супер, само да пуснат и модел с чист андроид.
Цитирай
#9

Да пуснат 5'' а не 5,7'' което е съвсем малко по-малко от 6''. Ама това няма да стане.
Аз евентуално ще си сменям телефона като изкарат Redmi 7 след 2,3 години така че не ми е проблем и петицата да е с над 5'' ;д

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Това с бутоните в седмичните версии е заместено с опционално включване на жестовете, подобни на iphone x
Цитирай
#11

nehranimaiko Не само изглежда уютно дисплея , а и е много приятен на допир. С размера се свиква много бързо и за габарита си е доста удобен . Заобления ръб е просто уникален като усещане . Надявам се поръчания протектор да пасне както трябва върху дисплея . Колкото до бутоните лично мен ме дразни това , че не могат да се скриват и чакам да оправя проблема с РОМ-а и да кача някой от ъпдейте където го има това с жестовете . Липсата на бутоните за мен лично отваря почти 1см още от размера на дисплея .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#12

Наистина ли не могат да се скриват бутоните. Това е учудващо.
Цитирай
#13

Погледни в менюто все пак. Аз моите ги позволих с root
Променя се една цифра в system/build.prop.
Съжалявам, но поради някаква причина не ми дава да кача снимките в пост-а.
3 броя са:
1 редът за редакция
2 опцията за премахване на бутоните в настройкиъе на телефона
3 самото меню какво предлага като възможности


Прикачени файлове
.zip Screenshots.zip Размер: 975.71 KB  Сваляния: 43
Цитирай
#14

И трябва да имаш руут за една толкова проста функция.
Цитирай
#15

Не. Аз съм с mi note 3.
По подразбиране нямам бутони на дисплея и за да ги изкарам е нужна тази редакция.
При телефоните микс 1, 2, редми 5/плюс/ноте 5 про трябва с ъпдейт да се появи менюто от втората снимка.
Аз просто исках да тествам и затова руутът ми беше нужен ( а той си вграден в china dev, при отключен bootloader)
Цитирай
#16

Да аз това го няма . Бутоните ми ги скрива само когато използвам някое пълноекранно приложение и при плъзване излизат отново . През останалото време са активни и излизат . Чакаме ъпдейта . Някакво решение на проблема с прикването при автоматична актуализация има ли ?

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#17

Не съм чел, но май china dev специално за твоя случай
Цитирай
#18

Някаква информация колко ,SОТ прави апаратчето
Цитирай
#19

Само да предупредя бързащите, които са с въпросния РОМ 9.2.0.2. Като отключите телефона качвайте новия РОМ само през Edll режим. През фасбуут не става, влиза в авариен режим и веднага се самозаключва. Минах през перипетиите, но уви вече работи.Телефончето е приказно и съм възхитен.Невероятен дизайн.
Цитирай
#20

А ти как го отключи на мен не ми дава ?

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#21

С Unkocker. Ако ти дава грешка от типа на 10008, тогава инсталираш през китайски VPN. Като те допусне чакаш 360 часа или 15дни.
Цитирай
#22

Ясно защо си успял . При мен грешката е 86006 .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#23

Направи запитване до Xiaomi или от къде си го купил.
Цитирай
#24

Тая грешка се оправя с китайски ром. XIAOMI отговарят супер бавно. Докато ми отговорят вече бях отключил
Цитирай
#25

Супер . Докато се даде отговор от XIAOMI с решението на проблемa , ще пуснат новия модел

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)