Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

[Изображение: xiaomi-redmi-note-5-pro-2.jpg]
   
 Здравейте, както сигурно вече сте разбрали вчера беше официалния глобален дебют на този модел.
За да не спамим в темата с тийзърите  отварям тази за обсъждане на този модел


Основни характеристики
  • 5.99" 18:9 Full HD+ дисплей със защита Corning Gorilla Glass
  • Qualcomm SDM636 Snapdragon 636, Adreno 509 (8 KRYO ядра на 1.8 гигахерца)
  • слот за карта памет, използващ гнездото на Сим 2
  • 4,6 ГБ РАМ - 64 ГБ вградена памет
  • 2x12 МР основни камера, 20 МР предна (със светкавица)
  • MicroUSB порт
  • 4000мАч батерия
  • цветове: Black, Champagne Gold, Rose Gold, Lake Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

Задната камера/и му седи като на "свинче- звънче".

                                                                    
Цитирай
#3

Не мога да разбера тази китайска мания, да се копират грозните айфони. Иначе е приличен.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#4

Да бе вярно, китайска му работа, за какво копират, все 1 издигат Apple още повече, Huawei и те така. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Грозен, ама айфон. Такива са си. Искат ябълка, искат я евтино, искат я с андроид - получават я
Цитирай
#6

Ако бяха центрирали щеше да си е доста по красиво
Цитирай
#7

Като видим клип с разглобяването може да се изясни защо е д такова решение, но копиране определено е налице и то нарочно. Те даже сравняваха снимки  с iphone x на презентацията
Цитирай
#8

(2018-02-15, 16:46:37)texasvalden написа:  Не мога да разбера тази китайска мания, да се копират грозните айфони. Иначе е приличен.
В китайската култура копирането или подражанието не се смятат за нещо лошо. Напротив, смятат се за най-краткия и естествен път на развитие и напредък. Пример: децата учат с имитиране и подражание.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#9

Китайците вече само праха от обувките им можем да дишаме.Нямат стигане.
Цитирай
#10

Мой приятел пътува в далечния изток ( Индия, Китай, Сингапур...) и ще се прибере след  месец. Ще му поръчам да ми вземе този телефон, но трябва ли да гледа нещо друго FDD TDD ?

 Xiaomi RedMI Note 2 -> RedMi Note 5
Цитирай
#11

http://www.mi.com/in/redmi-note-5-pro/specs/

FDD-LTE
TDD-LTE1/3/5

Уж ще работи, но като добавят новите канали може да нямаш 4G на места
Цитирай
#12

Дали няма да има малък вариант на този апарат че 6" ми идват в повече,и тези айшит камери дразнят,но по се ядва
Цитирай
#13

Минали покрай "айшит".

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Кога ще го пуснат за продажба?
Цитирай
#15

Днес трябваше да е, но май чакаме китай:
https://www.gizchina.com/2018/02/23/xiao...hina-soon/
Цитирай
#16

Май чакане ще падне. Никъде няма информация. И в Алиекспреса няма информация
Цитирай
#17

на 28ми започват продажбите в индия. За китай нищо не е писано като дата
Цитирай
#18

Е как,нали пуснаха една порция в индия.300000 май дето са се изкупили за 3 мин
Цитирай
#19

да. Имаше някаква новина. но в mi.com пише 28ми за следваща вълна и .. за Китай нямам идея. И там не се ангажираха с дати.
Нека зарадват индийците

За мен от този модел са интересни само сензорите на камерите, но то си зависи от лещите и т.н, така че .. не виждам никаква опасност да сменя mi note 3 c това
Цитирай
#20

И аз чакам някакво истинско сравнение на камерите. Някой може ли да разясни това какво ще значи: https://www.gizchina.com/2018/02/23/xiao...hina-soon/
Аз го разбирам, че това което е Pro модела за Индия, в Китай ще се продава като нормална версия ... английския хич не ми е силен Smile

Вечния бетатестер!
Цитирай
#21

И моя не е кой знае колко добър , но и аз така го разбирам . Note 5 pro  за Индия е  Note 5  за Китай , защото Note 5  за Идия е Redmi 5 Plus  за Китай ( версията с едната камера ) .

     Китай                   Индия и Глобал маркет
 Redmi 5 Plus         =          Redmi Note 5
 Redmi Note 5        =        Redmi Note 5 Pro

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#22

https://www.gizchina.com/2018/02/26/xiao...ina-march/ през март, значи
Цитирай
#23

    Скоро ама не се знае кога
Цитирай
#24

Ако и това е цената 290 $ значи са си повярвали много ,да не говорим ,че доста го позабавиха този така очакван телефон  Smile
Цитирай
#25

защо да са го забавили. Индийците вече на два пъти си взимат обещаното. Просто не е оповестен в Китай още.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)