Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

От къде ще разбере човек,че трябва да ръчка с игла за да сложи сим картата,ако не от нета.Представи си че в момента няма нет.Има клипове с разни индийци,които режат SD карта и слагат 2 SIM и SD карти,но това е народно творчество.Можели поне една рисунка да сложат за сим картата къде се слага.До сега всички карти се слагаха под батерията,като отвориш капака и махнеш батерията.Преди време на електрониката слагаха рисунки с разни човечета които се мръщят,ако сложиш покривка и затвориш вентилационните отвори,или сложиш ваза отгоре.За отключването на бутлоудъра не е споменато,че е еднакво за Redmi5 и Redmi 5+,макар че никой не ни е длъжен да ни обучава.На другите ми телефони е имало уиджет за управление на захранването мисля се казваше,с който включваш почти всичко-Wi Fi,данни,блюту,регулираш осветеност на екрана,GPS,тук няма такива "екстри".За толкова пари-толкова ,бихте ми отговорили,както в един руски форум бяха казали,че наличието на камери ,каквито и да са за този бюджетен телефон си е направо екстра.Впрочем от камерите не се оплаквам.
Аксесоари
#77

На почти всички нови телефони, ръчкаш с игла за да поставиш Sim картата. Вече рядко се среща смартфон, на който да вадиш батерията. По другия ти въпрос, като плъзнеш надолу статус бара, имаш бутони за всичко. Може да включваш много неща. Мисля че от Андроид 7, въведоха тези неща. Ако си ползвал нещо по-стари като софтуер, може на това да се дължи объркването ти.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#78

Не знам как е при Редми 5, но в кутията на Редми 5+ има цяло упътване кое как става, как се слагат сим карти, как се включва, рестартира, приемат разговори, съобщения и др.п.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
#79

Ако си го купил от България, даже е на български. От Китай, не знам как идва.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#80

Човекът е ползвал андроид на поне 3 години, от тогава сигурно 99.9% от телефоните ползват игла за поставяне на сим и sdcard. Това с иглата го има още от първия айфон... .
И аз смятам, че е закупена от китай „проблемната“ бройка

За управление на екрана има уиджети, които си добавяш един по един и които са супер безмислени, защото дори от заключен екран можеш да смъкнеш статусбара и да си избереш нужното....
Нека не превръщаме темата в първи стъпки с андроид, защото ще я заключа. При нови въпроси пускайте нови теми. Затова има раздел, и така няма да „счупим“ търсачката


Прикачени файлове Миниатюри
               
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • abv86
#81

Ще се радвам,когато станете пенсионери,като мен, да можете всяка година да си сменяте телефоните.Вярно че последния ми Lenovo (пак сиромашки телефон) е над 3г.Дори не мислех да го сменям,знае ли човек колко му остава.Телефона е от Китай,но съм го купил от тукашни търговци.За статус бара ми е ясно(и на Леновото го има),но Айфон съм виждал само на картинка,а и с цената му не съм си и мислил да държа в ръка.Те хубаво написали китайците на лисчето,което е в кутията да се търси инфо на сайта на MIUI,но кой да чете.Пак се повтаря историята с българските форуми,когато нещо не ти е ясно,повечето започват да ти казват колко си прост.
#82

(2018-08-05, 10:40:51)lubok58 написа:  Ще се радвам,когато станете пенсионери,като мен, да можете всяка година да си сменяте телефоните.Вярно че последния ми Lenovo (пак сиромашки телефон) е над 3г.Дори не мислех да го сменям,знае ли човек колко му остава.Телефона е от Китай,но съм го купил от тукашни търговци.За статус бара ми е ясно(и на Леновото го има),но Айфон съм виждал само на картинка,а и с цената му не съм си и мислил да държа в ръка.Те хубаво написали китайците на лисчето,което е в кутията да се търси инфо на сайта на MIUI,но кой да чете.Пак се повтаря историята с българските форуми,когато нещо не ти е ясно,повечето започват да ти казват колко си прост.

Аз пък най-обичам да се "хранят" хора, които се опитват да помогнат и се раздават определения от хора  които сами са виновни за проблемите си от писто недоглеждане  

Като нормален човек- стриктурираш си питането въпрос по въпрос и със сигурност ще получиш адекватни и полезни съвети и помощ. Влизаш резко с агресия- получаваш същото

Google Pixel 6a
#83

В глобалния форум, взеха да се оправдават. Защо му трябвало Андроид Орео, като имаш MIUI? Как всички функции били вече налични или почти всички. Язък за фенското залитане на доста хора, към Xiaomi. Рано тръгнаха по пътя на останалите. На теория са прави, но оставят един особен вкус.
http://en.miui.com/thread-3451146-1-1.html

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#84

(2018-08-05, 09:12:07)suffe написа:  ....Нека не превръщаме темата в първи стъпки с андроид, защото ще я заключа. При нови въпроси пускайте нови теми. Затова има раздел, и така няма да „счупим“ търсачката

Извинявай но,какво ще рече,"ще заключа темата",ние какво сме виновни и от къде да четем после? 
Разбирам да има бан,изтриване на мнение или нещо подобно .....добре,а така трябва нова тема ли да се прави?

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
#85

Тази тема е отворена, за да се обсъди първоначално телефона и когато започнат да се задават въпроси в нея започват и проблемите, защото един и същ въпрос се задава през няколко страници, а при отделна тема за този въпрос ще е по-лесно да се открие от търсачката на форума, от гугъл и от потребител, който преглежда темите в раздела.

Заключването е с цел да стимулира правилното използване на форума.

Иначе е много лесно да нямаме раздел и да си пишем всичко в една тема

@lubok58 - исках само да кажа, че като се ползва телефон 3 години се изостава от някои неща и се свиква на остарели такива, което е създало и спънката при отварянето на Редми 5.
В никакъв случай не бих използвал общоприетото за българските форуми мнение, че ще се скарат на някой ако си зададе въпроса, като му обясняват и за количеството му умствен капацитет.

Извинете ме, ако някой се е почувствал обиден от някой от моите постове.
Както обещах тази тема се заключва.

ЗА НОВИ ВЪПРОСИ - НОВИ ТЕМИ!!!

Lock
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • gelermo, IoPetrov
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)