Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 8 Батерия
#1

Колко ви държи Батерията. При мен изкарах 2 пълни дни без да зареждам, с пуснат интернет постоянно.[Изображение: 2d2e7db47fa13fed198402653171600a.jpg][Изображение: eb8ff7b769d398feeeede3b304f7bd0b.jpg]

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

Цитирай
Аксесоари
#2

Горе долу толкоз. Сутрин към 7 го махам от зарядното в 18 се прибирам с 55-60% батерия.
Цитирай
#3

Аз лично изкарвам около 4 дни, с включен мобилен интернет и играене на игри от време на време.

П.п Някой да каже свестно приложение от типа на task manager?
Цитирай
#4

Май имаше тема за Nokia 8.

 
Цитирай
#5

Малко е тъпо да ни напомняте, че има тема за флагмана на марката който не получи раздел, имате изискване за брой теми спрямо даден модел за да се създаде нов раздел, а после ни задалжавате да пишем в една обща. Трудно ми е да разбера логиката на форума, да си помагаме или да се затрудняваме. Извинявам се на администраторите ама съм член на форума от доста години, не мога да приема тази забележка.

Samsung i5500->Nexus 4 16gb->Alcatel Idol 2 mini - >Sony Z3-> LG G3->Huawei P9->Nokia 8 4Gb+64Gb

[-] 1 потребител изказва благодарност на Petkov за това мнение:
  • xenonic
Цитирай
#6

Какво повече да искам ...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Много съм доволен от батерията. Ползвам телефона интензивно и вечер към 20.00ч съм на30-35%. До сега не съм попаднал на апарат, който да ми изкара два дни!

Изпратено от моят TA-1012 с помощта на Tapatalk

[h]LG G2 D802 [/h]
Цитирай
#8

Батерията е наистина неочаквано добра според мен. А имах леки притеснения по незнайни причини.

Това тук е на wifi само. И съшият ден направих около 10 часа екран ама забравих да направя снимка.
https://photos.app.goo.gl/5MnjKy4jKgJHu9y39

Нямало е ден, в който да изкара по-малко от 6 часа екран и 20 часа на батерия, от които 12 часа на 4G мобилен и с близо 2 часа разговори. Наистина неочаквах.
Цитирай
#9

(2018-02-22, 19:19:53)Halon написа:  Аз лично изкарвам около 4 дни, с включен мобилен интернет и играене на игри от време на време.

П.п Някой да каже свестно приложение от типа на task manager?

Колега, те на батерията не и дават толкоз живот в Stand By режим! Я кажи ти как така го докара?
Цитирай
#10

   


7 часа и 23 минути останали са 18%

Nokia 8
Цитирай
#11

Супер си. Това са поне 9 часа докато се изключи.
Цитирай
#12

Защо по ревютата посочват батерията като слабо място? Като гледам резултатите тук са повече от перфектни

Sent from my E2303 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#13

Знам ли. Могат да искат да карат по два дни, а това вече е доста под въпрос зависи как се ползва. Пък и има и тел. с по-големи батерии. Например нокия 7 плюс ако гледаме марката. При мен изкарва деня спокойно-стига ми.После по ревютата особено на запад му лепнаха етикета, че не е баш като другите флагмани и така. Нокия 8 не кара два дни и е с лоша батерия, а пък Самсунг изкарват цяяял ден (примерно).

Nokia 8
Цитирай
#14

(2018-11-28, 21:33:38)koprio написа:  Защо по ревютата посочват батерията като слабо място? Като гледам резултатите тук са повече от перфектни

Sent from my E2303 using Tapatalk

Зависи къде гледаш, кои ревюта. В Gsmarena и phonearena го изкарват много добре.

Ето от онзи ден от мен, като на wifi съм бил само през половината от времето. Над 12часа бях на 4G.

   

Ето и снимка от phonearena къде се нарежда Нокиа 8, която даже май е с най-малката батерия от всички тук.

   
Цитирай
#15

Не е зле, но тук 7+ е къде къде по-добре:

[Изображение: Screenshot-20181202-190558.png]

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#16

Та какво казваш за батерията? Като за 2К екран с 3090 батерия, колко още да изкара.
Това е цял ден на WiFi и с доста гледане на стрийминг в хрома на бокс, футбол...

   

В раздела на 7+ не съм видял някой да е правил над 10 часа екран.

Ама ми се спи нещо и няма да избутам до 1%, за да разбера колко над 10 часа ще направя.

П.с. Ай последно и се приземявам в леглото

         
Цитирай
#17

Аз не критикувам - издържа прилично. Просто батерията на 7+ е по-голяма. Това е единственото, което ми липсва от 7+.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#18

Да, аз не съм казал, че критикуваш. Въпросът е спрямо тези 6 инча екран, колко повече издържат тези 3800 милиампера?
А и процесорът е 14нм, а не като този на 8цата 10нм. Това е от голямо значение за консумацията.
Цитирай
#19

Независимо от всичко изброено от теб - да, ясно е, че са с различен хардуер, факт е, че 7+ изкарва много. В съответната тема бях постнал как за 5:40 време на екран мое си ползване, телефонът беше на 30+ процента, тук е на 18 за 5:20 със същото ползване. С нокиа 7+ съм правил над 10 часа време на пуснат екран, а оставащите проценти бяха над 15, защото не се беше включил режима за пестене на батерията. Изкарвал съм почти 3 дни с нормално пошзване, а не само - за телефония.

Но не виждам нищо странно в това - все пак точно батерията е основна сила на 7+, съчетана със по-слаб процесор и не толкова ярък и добър дисплей. И тук можем да намесим написаното от теб - страхотният и ярък дисплей и по-мощният процесор са по-големи консуматори, но, пък, това е силата на 8-цата.

Та не се ядосвай, а погледни фактите обективно и ги приеми. N7+ е по-добър откъм батерия, но няма как да не отбележим, че 8-цата също се представя на ниво, въпреки изброените по-горе консуматори. Във всяко друго отношение, за мен, 8-цата е класа над 7+, което е нормални, имайки предвид, че все пак е флагман.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#20

А да се ядосвам. За такива дребни неща. Ако изкарвах по 5-6 часа екран сигурно щях да го върна даже. Реално съм прекалено много изненадан колко много му държи батерията.
Преди бях с Хуауей с всеизвестния 625 с 5" екран и 3000 батерия. Като правех по 8-9 часа екран си мислех, че това е страхотно. Опаквах тази Нокиа заради по-големия екран с по-висока резолюция да харчи много повече, а то излезе даже обратното.
Цитирай
#21

Да, добре се справя за параметрите си.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#22

Типично към края на работния ден.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 8
Цитирай
#23

Доста добре:

[Изображение: Screenshot-20181209-163514.png]

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#24

[Изображение: Screenshot-20181229-165820.png]

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай
#25

Ето при мен,колко време държи батерията,вече година и половина.Чудя се,дали да не пробвам гаранционно да ми сменят батерията с нова.Че това е в 90% на wifi,което ще рече че на мобилни,ще е още по-зле.[Изображение: b6f0a72e38a8e2397ab05a44cfa91156.jpg]

Изпратено от моят TA-1004 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)