Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при исталиране на Samsung S7
#1

Как се връща стара версия на андроид за Samsung S7.Опитах да върна чрез ODIN по стара версия обаче винаги запазва най новата за Samsung 7.Правих и фактори ресет и пак запазва най новата версия.Проблема е че като исталирах най новата версия за Samsung S7 не ми отваря приложението Samsung Health и като отвориш настройки излизат по 2 или 3 менюта еднакви.
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук проблема е, че явно си ударил Knox-а... Което е необратимо, мисля.. А Health не работи с Knox, който е отчел интервенции.
Връщането към стара версия няма да реши проблема. За жалост, при някои колеги, вероятно и при теб, при нормален флаш на официален ром с Odin, Knox-a се задейства.. Провери си го... Нека и по-компетентните колеги си кажат, да не би да те подвеждам нещо.
Цитирай
#3

(2018-02-20, 09:49:41)nikso написа:  Как се връща стара версия на андроид за Samsung S7
Ако си флашнал последната версия... Например за BGL това е G930FXXS2DRAA - тази удебелена двойка означава, че bootloader-a ти е втора версия. От флашната версия с втора версия на bootloader-a, през ODIN няма как да се върнеш на версия която е с първа версия на bootloader-a - а всички предходни са с такива - например за BGL предходната е G930FXXS1DQLC... ...U1DDQJ3 и др.
Относно Samsung Health - нека за него се изкаже някой по-компетентен, който го ползва. Аз не го ползвам и даже съм го деактивирал...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#4

Ето четиво да накараш SHealt да работи но трябва телефона да има root [Изображение: smile.png]

http://www.droidviews.com/use-s-health-a...pped-knox/
Цитирай
#5

Колега, това което си написал е подвеждащо. Не е точно така. Статията към която си пуснал линк е за случай когато телефона ти е root-нат, тъй като някои от приложенията на Samsung спират да работят ако телефона е root-нат или не е root-нат но Knox e в състояние 0x1 и е необходимо да инсталираш root за да накараш приложението да работи.
Колегата @nikso e писал, че е флашвал през ODIN и ако го е правил със стокови ROM-ове не би трябвало Knox-a му да е в състояние 0x1.... Не е отговорил на въпроса зададен му в следващия пост от колегата @Sv3TL10 какво е състоянието на Knox 0x0 или 0x1.
Така, че трябва да уточни това състояние... Ако е 0x1 това което си дал като линк е в сила. Но ако се окаже че е в състояние 0x0, е възможно да има друга причина, която както писах по горе да я коментира някой по компетентен...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#6

(2018-02-21, 12:56:30)plmng написа:  @nikso e писал, че е флашвал през ODIN и ако го е правил със стокови ROM-ове не би трябвало Knox-a му да е в състояние 0x1....

При някои от предишните галаксита, ако флашнеш стоков ROM с предишна версия на буутлоудъра, се случваше да изгърми Knox-а. Не съм сигурен дали и при S7 е така.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

Аз също не сам сигурен. Лошото е, че заинтересования не проявява никаква активност да подаде малко повече информация да се изчистят нещата по отношение на това в какво състояние му е телефона. Big Grin  А и това което е писал, че му излизат по две или три еднакви менюта в настройките ме навежда на една друга тема, която тези дни коментираме... За ония няколко BGL версии изтеглени от sammobile и флашнати с ODIN... тези които обявих за "нечитави" Wink  - точно при тях се проявява и тоя проблем - има дублирани настройки в менютата... Но там става въпрос за S7 Edge, а тук за S7... Така, че топката си е в колегата @nikso
Колега @nikso, ако не си си решил проблема драсни някой друг ред за състоянието на телефона, за да се изясни що годе, какво точно се е случило и по точно в какво състояние е... Все някой ще ти помогне...

@nikso, я уточни и с какъв телефон си - S7 или S7 Edge. Тук си писал, че си с S7, а в темата за софтуерни актуализации си писал коментар на съобщение за проблем с S7 Edge, за това че и при тебе е същия... Става въпрос за тези дублирани менюта, корейски оператори и.т.н. Тъй като това оплакване досега съм го срещал само при S7 Edge... Да не би проблема да са го мултиплицирали и при S7.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#8

Проблема го реших бях с версия BGL,исталирах версия  на Виваком и проблема се оправи, благодаря за коментарите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)