Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 7 Plus, Nokia Sirocco ... представени на 25.02
#1

[Изображение: gsmarena_005.jpg]

Nokia се очертава да направят силно представяне на MWC в края на месеца.

Най-очаквания телефон, който се предполага, че щя обявят е Nokia 7+.

Освен доста съвременната визия, се очаква да дойде с Android One, което само може да означава бързи ъпдейти и плавна работа.

Ако се появи в България ще е доста силен конкурент на успешния Xiaomi Mi A1.
Цитирай
Аксесоари
#2

Харесва ми. А и си търся втори телефон за да летя с дрона, че Note 8 малко дебеличък, и не влиза в дистанционното Smile
Колко инча се очаква да бъде?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#3

Шест инча.
Цитирай
#4

(2018-02-20, 15:45:30)ИванМатин написа:  Харесва ми. А и си търся  втори  телефон  за да летя  с дрона, че Note 8 малко  дебеличък, и  не влиза  в дистанционното  Smile
Колко инча се очаква да бъде?
За пълна спецификация тук - цък

 
Цитирай
#5

Моделът без съмнение е "instant buy" - чист Android, много добър и балансиран SoC, актуални за 2018г екран, пропорции, две камери, fingerprint scanner на правилното място. Smile И след всички тези добри неща идва и не толкова хубавата част - цената. Rolleyes  Около 400 евро / 800 лв. Но както и да е, пуснат ли го официално на българския пазар го купувам веднага. Cool

Always looking forward
Цитирай
#6

И аз съм на това мнение. А и се оказаха доста бързи в ъпдейтите. Не ми се нрави чипът обаче. Бих предпочел да е 500-550€ , но да е поне със SD835.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#7

Скоро ще трябва да сменям верния ми Oneplus One и май ще се върна в клуба на Nokia.

Напълно съгласен с последните две мнения. Не би била лоша една актуализация на Nokia 8, тъй като 9-ката (когато излезе) едва ли ще започне под 600€.

Надявам се батерията на 7+ да е около 3500mAh
Цитирай
#8

Цената е идеална, но наистина по-добре да беше малко по-скъп и с SD 835.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#9

Трябва да разберете, че Android One не е предназначен за флагмани.
Едва ли ще видим Android One с топ процесор и характеристики.
Цитирай
#10

(2018-02-22, 13:26:36)peshkin написа:  Не би била лоша една актуализация на Nokia 8, тъй като 9-ката (когато излезе) едва ли ще започне под 600€.

Какво повече да се актуализира от последната модификация?

https://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-K...B0761G2DF5

За 499 евро в момента е без конкуренция. Като излезе 9 (до месец), цената ще падне още и ще бъде под 400 евро.
Цитирай
#11

Single SIM в момента дори е намален на 424€. И без това намаление щях да си го купя, но искам Dual SIM и малко по-тясна рамка. @BeyondHorizont го е казал много добре: "актуални за 2018г екран, пропорции" Smile
Цитирай
#12

(2018-02-24, 22:20:31)peshkin написа:  BeyondHorizont го е казал много добре: "актуални за 2018г екран, пропорции" Smile

Не знаех, че въпросната персона определя кое е актуално и кое - не.

Не се мъчете да давате акъл на хора, работещи в отдели на големи корпорации. Те са проучили много внимателно нагласите на потребителите (не визирам този под 1% хора, които постоянно мрънкат, недоволстват и се мислят за върха на вселената, а всъщност бачкат за 5-600 кинта на месец), както и корпоративните изисквания за дизайн.

Когато на някого не му харесва стоката на дадена сергия, отива на друга.
Цитирай
#13

Тенденциите не се определят от един човек, наложени са преди доста време. Относно останалото - всеки има право на собствено мнение, затова е форум. Повече не смятам да коментирам, понеже съвсем ще излезем извън темата.
Цитирай
#14

Live stream:
https://www.facebook.com/Nokiamobile/vid...573341515/
Цитирай
#15

При очаквана цена от 400 евро на 7+ и 750 евро на 8 "ш"ироко..., аз съм пас на този етап. Още повече, корпуса на 7+ е матал с керамика, първото добре, но второто при изпускане си заминава, а 8-та ще бъде с полиетилен-OLED, с които евтини панели телефон с телефон няма да предават еднакво.
А първоначалните очаквания бяха за IPS матрица.
Да видим другите какво ще предложат.
Цитирай
#16

(2018-02-22, 16:03:24)GH0STFACE написа:  Трябва да разберете, че Android One не е предназначен за флагмани.
Едва ли ще видим Android One с топ процесор и характеристики.

Май трябва да си върна думите назад.

Nokia 8 Sirocco с Android One.

[Изображение: twarren_180223_2327_0022.jpg]

SD 835 processor, 6GB RAM и 128GB памет. 5.5-inch pOLED display (2560 x 1440), dual-camera 12-megapixel със ZEISS optics.

[Изображение: twarren_180223_2327_0015.jpg]
Цитирай
#17

Nokia 8 Sirocco,едно от най-добрите устройства на MWC 2018!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#18

При заявени 749€ за него, бих си помислил за други устройства с подобни софтуерни и хардуерни характеристики, но за по-малка цена.

 
Цитирай
#19

Ако беше с 845 щеше да е топ.
Цитирай
#20

За мен, до момента от всичко обявено на WMC до момента, най-голямата новина е, че всички Nokia телефони (излезли до момента и бъдещи) ще бъдат включени в програмата Andoid One. Това са бързи ъпдейти в рамките на 3 години.

Горното единствено без Nokia 2 (и Nokia 1, който е с Android GO)
Цитирай
#21

Sirocco - то доста ме радва

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#22

(2018-02-26, 09:35:03)vesoisthebest написа:  Nokia 8 Sirocco,едно от най-добрите устройства на MWC 2018!

Красиво е, да. И дотук. Телефон с P-OLED дисплей никога няма да купя. А и при очаквана цена от 1500+ лева, при положение, че Нокия 8 с 6Гб РОМ е 850 лв. ... със същия хардуер - голямо мерси.
Много бързо от Нокия взеха да провлачват крак по отношение на цените и ще гризнат дръвцето така бързо, както се и завърнаха.

(2018-02-26, 12:27:51)Dowper написа:  Ако беше с 845 щеше да е топ.

Нокия 9 и 10 ще бъдат с него.
Цитирай
#23

(2018-02-26, 14:06:03)Овчар написа:  Красиво е, да. И дотук. Телефон с P-OLED дисплей никога няма да купя. А и при очаквана цена от 1500+ лева, при положение, че Нокия 8 с 6Гб РОМ е 850 лв. ... със същия хардуер - голямо мерси.
Много бързо от Нокия взеха да провлачват крак по отношение на цените и ще гризнат дръвцето така бързо, както се и завърнаха.


Нокия 9 и 10 ще бъдат с него.

Спокойно,и тоя ще стане набързо 800-900 кинта.Никой не е казал,че ще го вземаме топъл топъл на 1,5К лв.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#24

Честно казано най-много ми харесва Nokia 7 Plus и за момента е фаворит за следващ телефон на жена ми.
Само камерата трябва да я бива горе долу, така че ще го следя.
Цитирай
#25

(2018-02-26, 15:25:46)GH0STFACE написа:  Честно казано най-много ми харесва Nokia 7 Plus и за момента е фаворит за следващ телефон на жена ми.
Само камерата трябва да я бива горе долу, така че ще го следя.

Камерата е същата като на 8 широко. Не споменават обаче дали софтуера за камерата ще е същият или орязана версия.
Което едва ли ще е проблем, защото някой ще го портне.
Като го вземеш, пусни го 2-3 пъти на земята да видим поне керамиката ще издържи ли  Tongue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)