Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стабилизиране на кадъра
#1

Здравейте,

Интересно ми е, дали опцията за стабилизиране на видео която може да се включва и изключва е софтуерна или хардуерна, тоест дали ако се изключи в режим видео OIS ще работи този който е вграден?

Питам защото гледам голямо мазане прави и си мисля че е софтуерна стабилизация, но нали уж имаме хардуерна такава?

Моля за мнения.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Всичко е софтуер. За жалост нашия OIS е трагедия. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#3

Верно ли няма OIS??? Телефон за 1600лв?

Много жалко.
Доколкото експериментирах май има хардуерна стабилизация при изключена софтуерна такава.
Цитирай
#4

Има OIS. Изключи електронната стабилизация (софтуерната). При Мейт 9 без нея беше по-добре. При V20 също е много по-добре без нея. За това и снимам в 1080 p, 60 fps, защото при тази настройка и при 4K електронната стабилизация не работи и разчита само на оптичната стабилизация. Тя обаче помага най-вече при нощни снимки, като се снима на бавна скорост на затвора да не размаже.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

(2018-02-21, 00:05:30)vargala81 написа:  Има OIS. Изключи електронната стабилизация (софтуерната). При Мейт 9 без нея беше по-добре. При V20 също е много по-добре без нея. За това и снимам в 1080 p, 60 fps, защото при тази настройка и при 4K електронната стабилизация не работи и разчита само на оптичната стабилизация. Тя обаче помага най-вече при нощни снимки, като се снима на бавна скорост на затвора да не размаже.

Това колега не го разбрах. Хем казвате че EIS не е добре да бъде включена, хем казвате че не било добре да бъде изключена?
Лично на Mate 10 Pro със EIS замазва дори през деня, докато без е много гладко.

P.S. Искаш да кажеш че OIS сам не смогва при висока резолюция 4K?

Поздрави!
Цитирай
#6

(2018-02-21, 12:27:53)Viiipeer написа:  Това колега не го разбрах. Хем казвате че EIS не е добре да бъде включена, хем казвате че не било добре да бъде изключена?
Лично на Mate 10 Pro със EIS замазва дори през деня, докато без е много гладко.

P.S. Искаш да кажеш че OIS сам не смогва при висока резолюция 4K?

Поздрави!
Не съм казал такова нещо.
Electronic Image Stabilization (EIS), Optical Image Stabilization (OIS)

Промени настройката да снима в една от двете резолюции, които съм казал, после пак влез в настройки и ще видиш, че не може да се включи стабилизацията (това е електронната). OIS няма как да се включи/изключи защото е хардуерно и си работи винаги. Не знам точно какво представлява, но самата леща е на нещо като пружини, които обират леките вибрации.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

Ясно, аз съм се объркал понеже бързо прочетох какво бяхте написали.

Поздрави!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)