Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, какъв четец бихте ми препоръчали да си купя? Мисля, че няма да ми стигнат парите за Kindle, но все пак ми се иска нещо сравнително качествено. Доста време прекарвам в градския транспорт и постоянно чета книги. Обаче е много неудобно да мъкна особено по-големите и с твърдите корици. Мисля да вляза в 21 век.
Цитирай
Аксесоари
#2

Разбира се да има кирилица и екрана задължително да е тип електронна хартия, а не LCD. Wink
За колко пари става дума? Може и Yotaphone. Прегледа ли ги в продавалника?

Doogee S30
Цитирай
#3

Ако телефона ти е с по-голям дисплей можеш да си свалиш Prestigio reader например. Аз използвам него и с функция комфорт за очите се получава доста добре.
Цитирай
#4

Задължително с подсветка. За марката е ясно. Kindle са най-добри, но зависи от бюджета. По разните продавалници има и чисто нови внасяни от някъде и изпадат на добри пари понякога
Цитирай
#5

(2018-02-22, 19:31:40)tonislav написа:  Здравейте, какъв четец бихте ми препоръчали да си купя? Мисля, че няма да ми стигнат парите за Kindle, но все пак ми се иска нещо сравнително качествено. Доста време прекарвам в градския транспорт и постоянно чета книги. Обаче е много неудобно да мъкна особено по-големите и с твърдите корици. Мисля да вляза в 21 век.

Препоръчвам ти да си избереш някой Kindle или Nook от olx. Важното е да има приличен външен вид....и да пали (в смисъл...да работи)
Все пак не казваш и какъв ти е бюджета де...
Цитирай
#6

Малко тъп въпрос да питам: Има ли книги online които са на Български, на кирилица?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#7

(2018-02-23, 17:18:17)ИванМатин написа:  Малко тъп въпрос да питам: Има ли книги online които са на Български, на кирилица?

С пари или без пари?
За без пари има chitanka info
За с пари...не знам, но е хубаво да разбера и аз!
Цитирай
#8

Има всичко.

Doogee S30
Цитирай
#9

С пари естествено, че има. Колкото искаш.
Цитирай
#10

Извинявам се. Бях написал първо бюджета, но после го махнах. Нещо до 200-250 лева и аз гледах Kindle, но са ми малко скъпички. Тук https://ciela.com/ видях един Pocketbook и към него се ориентирах. Модела му е Pocketbook basic touch 624. Какво мислите? Отговаря ли на повечето критерии, понеже не знам къде мога да видя какви са.
Цитирай
#11

За тия пари можеш да намериш с подсветка по продавалниците (нов). Иначе събираш 300лв и си взимаш paperwhite 3 нов от магазина. Но пак ти казвам - задължително с подсветка Wink
В момента paperwhite при румънците е 260 лв. Ако питаш мене - ти си
Цитирай
#12

Не ти препоръчвам PocketBook. Бъгави са, имат правописни грешки в българският интерфейс (което е иронично за електронен четец) и не са много приятни на пипане. За 100 и няколко лева си поръчах преди 2 години Kindle от Германия през Gabco и съм много доволен. Дори само заради перфектната интеграция с Calibre и възможността да прехвърляш книги безжично си заслужава да заложиш Amazon. Иначе другият вариант, както казаха колегите по горе е Nook. Него също го имам вкъщи и съм му сложил един руски Android, защото нямаше вградена клавиатура на кирилица (ако имаш нужда от помощ пиши на ЛС и ще го потърся туториала). И все пак ти препоръчвам с една идея Kindle пред Nook, защото първо екрана на амазонеца ми изглежда по контрастен и второ, защото на Nook поддръжката му е спряна, а kindle все още получава ъпдейти.

LG OPTIMUS ONE P500  - Cyanogenmod 7 (2.3.7) DEATH => Samsung Galaxy SIII Neo 5.1.1 (Resurrection Remix LP v5.5.9) rooted TWRP => Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon - MIUI Global Stable 9.2.1.0 => Samsung Galaxy S20 FE - Android 12
Цитирай
#13

Не е толкова просто.

Ако се купува Киндъл гледайте дали е версия с реклами или без (тези без реклами са скъпи).
Алтернатива бих посочил Kobo.
Другото важно е да имат повече ram памет четците и задължително да са с Carta дисплей, този е най-новата технология към момента.

Електронни книги на български има много в читанка.инфо и в торент сайтовете. Книгите биват сканирани и разпознавани с подходящ софтуер и поднесени във формат за електронни четци.

Електронни издания правят издателствата Colibri и Ciela. Сигурно има и други, но без проучване знам само за тези.
Цитирай
#14

Amazon DE - €119, няколко пъти годишно го намавяват около 80-90€.
Всичко останало според мен е sh*t. Smile

@ddqnov, и като е с реклами къде е проблемът? Да не влизаме и в темата, че рекламите се махат за има няма 5 минути, стига да знаеш как. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#15

Питам, като лаик, не е ли по добре да се купи таблет и да му се сложат приложения за четене на книги.
Цитирай
#16

(2018-02-23, 06:36:42)Be happy написа:  Ако телефона ти е с по-голям дисплей можеш да си свалиш Prestigio reader например. Аз използвам него и с функция комфорт за очите се получава доста добре.
Току що го инсталирах това приложение и вече си имам първият трилър на телефона! Идеално се чете,
страшно се радвам, че попаднах случайно на темата.......

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#17

Special offers (рекламите) не са кой знае какъв проблем. Carta дисплеите са по-новата технология, но това не значи че са с висока резолюция. За пример - paperwhite 300dpi, някакъв bookeen - 200dpi пак с Carta дисплей. Та трябва да се гледа и резолюцията
Цитирай
#18

(2018-02-23, 17:18:17)ИванМатин написа:  Малко тъп въпрос да питам: Има ли книги online които са на Български, на кирилица?

Да определено има, аз купувам от Библио или Хеликон, важно е да се отбележи че книгите от там имаt DRM защита. До колкото знам Киндъл не четат epub формат, и ако решиш да си купуваш от там, не знам как ще се случат нещата. До колкото съм запознат Киндъл имат някакъв тип конвертор от epub към техният формат(Киндъл не поддържат epub). Като цяло аз ползвам PocketBook заради изключително голямата поддръжка на формати. Ползвал съм и Nook, но останах разочарован защото чете само PDF и epub.

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#19

За Kindle се ползва Calibre. Конвертира за секунди и направо го качва в книгата
Цитирай
#20

(2018-02-26, 11:29:58)vaso22 написа:  За Kindle се ползва Calibre. Конвертира за секунди и направо го качва в книгата
Това няма как да стане ако посоената книга има DRM защита. За да се прехвърли книга с DRM защита към четец, трябва да се инсталира Adobe Digital Editions. Ако Calibre подържа конвертиране на книги epud с DRM защита към формата на киндъл, вероятно ще стане.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#21

(2018-02-26, 11:21:17)valentin1985 написа:  Да определено има, аз купувам от Библио или Хеликон, важно е да се отбележи че книгите от там имаt DRM защита. До колкото знам Киндъл не четат epub формат, и ако решиш да си купуваш от там, не знам как ще се случат нещата. До колкото съм запознат Киндъл имат някакъв тип конвертор от epub към техният формат(Киндъл не поддържат epub). Като цяло аз ползвам PocketBook заради изключително голямата поддръжка на формати. Ползвал съм и Nook, но останах разочарован защото чете само PDF и epub.
В крайна сметка излиза, че е е по-добре да си купиш таблет. В google play има приложения, които четат всички формати.
Цитирай
#22

По-универсално решение е таблета. Става и за други неща Wink
Цитирай
#23

(2018-02-26, 11:57:50)vaso22 написа:  По-универсално решение е таблета. Става и за други неща Wink
Явно определено не сте чели книги в продължително време на таблет. Лично аз това беше причината поради която сложих очила. Но определено технологията на електронните четци на дисплея е значително по-добра и не товари толкова много очите както обикновените екрани.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
#24

Не съм казал че е по-добре на таблет. Чети внимателно.
Цитирай
#25

Значи, аз си взех това преди седмица. http://www.technopolis.bg/bg/Ebook-reade...K/p/517734

Има всичко,  което ми трябва, свестен дисплей, подсветка, Wi-fi, място за СД карта, КОПЧЕТА, защото е адски досадно да сменяш страниците през тъч, поддържа огромно количество формати и ePUB.

Цената е сравнително добра, така, че за мен това е идеалният баланс между изисквания и цена.

Beware of Котка!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)