Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Нокиа 8

Пача за март дойде днес. Очаквах ъпдейт за камерата ама няма пак.
Цитирай
Аксесоари

Нищо няма и да дойде. В техния форум и в Туитър няколко човека сме поели анти кампания към HMD, и скоро ще пишем и на известните сайтове да ни обърнат внимание.
Това е подигравка.
Цитирай

Пусни линкове, за да следим как вървят нещата.

Поздрави.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Така вървят, че ми изтриха коментарите от Туитър в профила на Сарвикас Smile поне не съм баннат ако има такава опция в Туитър.
Цитирай

Шанс... И все пак, Nokia 8 е на година и половина и изобщо не им е приоритет. Явно толкова ще е...

Иначе аз съм си напълно доволен от апарата. Камерата за мен си е ок. Единственият бъг, който срещам и ме дразни, е, че не мога да включа тъмна тема. Дори да го отметна в опциите, все си остава бяло.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Основните проблеми са няколко.

1. Падне ли ти батерията на 0% и после ако го включиш телефона преди да се е заредил до 21% и всички запаметени пръстови отпечатъци са изчезнали и телефонът не ти ги разпознава. Трябва на ново да ги вкарваш. Този бъг е от бетата, декември, и никой нищо не прави по въпроса.

2. Камерата е добре като цяло, но на тъмно със светкавица винаги фокусира в центъра наново, след натискане на бутона за снимане. Поради тази причина винаги снимките са много тъмни и гадни и трябва ПРО режим да задаваш ръчно ISO 800 или 400, за да са светли снимките.
Другото е пукането, което микрофоните записват в началото на всяко видео. При всеки го има този бъг. Пукането не е силно и е за кратко, но го има.

3. Компасът изобщо не работи. Посоките му са завъртяни на 180 градуса. Реално този бъг не е голям проблем, но ако ти потрябва някога компас, изобщо няма да знаеш коя посока накъде е. А има програми, които го ползват и е пълно мазало, как ти дава, че вървиш назад.

Това са основните проблеми и те са както казах от декември насам и всеки ден това се коментира в тяхното комюнити и никой нищо не прави. HMD са пълни некадърници.
Цитирай

За мен, нито едно от изброените не е проблем. Не съм по снимането, това с пръстовия го няма при мен, а колко често ползваш компас... Smile

По-горе описах единственото, което ме дразни софтуерно, но може да се е бъгнало нещо, а аз не съм връщал първоначални настройки не знам от кога.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Няма начин да го няма. На 100% съм сигурен.
Изхаби си днес батерията и го сложи на зарядно. Като стане на 2-3% го пусни и пробвай. Гарантирано няма да ти работят отпечатъците.
Цитирай

Ок.

Бях тествал преди и нямаше проблем. Ще тествам пак.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Снощи нарочно го изхабих моя и го тествах. На 3% го пуснах и всички отпечатъци бяха изчезнали.
Ако го оставя на 20% сам да се включи, всички са там. Многократно съм го тествал.
Цитирай

Сори, проблемът е в твоя телевизор. На 2% съм в момента, всички пръстови отпечатъци работят.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

Тоест, остави го да се изключи и като стигна на 2% ти го включи?

Имам 2ма приятели и те имат същия проблем. В Нокиа форума почти всички имат този проблем. Много странно, но помня че имам май 1-2 в които и при мен не се беше появил този бъг и писах в Нокиа форума, че от HMD са го оправили това, но после ми се случи на няколко пъти.
Цитирай

(2019-04-20, 06:09:47)XAn4ETO написа:  Тоест, остави го да се изключи и като стигна на 2% ти го включи?

Да. Ще тествам още веднъж.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Мдаа. Телефона не го оставям да падне под 15% гледам да зареждам всяка вечер. Пръстов отпечатък не ползвам. Компас пък даже и не знам къде имам. На картите има едно компасче ама като щракнах върху него и изчезна.... И сега не мога да го изкарам. 
Иначе за камерата-да, така и не я оправиха гадовете. Но ето разни хора разни проблеми.
Като си спомня старата нокия как я поддържаха... ми всъщност май като новата, че и по-зле е било. Ноо трябва да сме оптимисти-винаги може да е и по-зле.
Smile

Nokia 8
Цитирай

То и аз гледам да не го оставям да се изключи, но за теста понякога.
Иначе да, реално и аз чакам само камерата и пръстовия бъг да оправят.
Цитирай

Този път изчезнаха и не се и появиха, та ги качвах отново.

Но имайки предвид, че не оставям по принцип батерията да се изтощи докрай, не е болка за умиране.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
[-] 1 потребител изказва благодарност на Moro за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

Важното е като се случи, да не пускаш телефона веднага още на 1%. Трябва да изчакаш до 20% и той сам се включва. Тогава всички отпечатъци са там.
Цитирай

Дойде нов ъпдейт и не е само на сигурността. Ще го видим довечера... Big Grin

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Нова версия на камерата и на фърмуера на камерата. Другите неща ще ги гледаме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • Moro
Цитирай

Чакаме те да пишеш дали има подобрения... Big Grin

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Засега май ми се струва една идея по-плавен и пъргав. Не че преди не е бил, но на места усещах едно съвсем леко лагване. Сега е много добре.

Камерата довечера да тествам светкавицата. То там бяха проблемите.

Ей пълни дебили са тези от Нокиа.
За нощни снимки със светкавица не става. Пак камерата избира ниско ISO около 100-200 и снимките са адски тъмни. Трябва да се избира Про режим и там да се задава 800 и винаги снимки в заведение или дискотека ще бъдат светли и перфектни.

Всичко друго е идеално. Най-после оправиха и компаса и вече ако ползвам навигация докато вървя всичко е наред, а не стрелката да се движи назад

Нямам други забележки освен да оправят този бъг на камерата и се заемам лично да пиша колкото трябва със съпорта, докато го оправят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • Moro
Цитирай

Егати, бъгът със загубата на пръстовите отпечатъци е още тук. Как не можаха за толкова време да го оправят и него?

Направо не е за вярване какво е отношението на HMD към Нокиа 8. Все едно отбиват номера и с нежелание правят каквото и да е по неговия софтуер.
Цитирай

Актуализация на сигурността.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Tasho2255 за това мнение:
  • Moro
Цитирай

Security patch за юни е вече наличен.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Някой има ли представа,дали ще получим андроид Q ?

Изпратено от моят TA-1004 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)