Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

В 2017-та се бележи първия спад в продажбата на смартфони, отчетен н?
#26

(2018-03-13, 21:03:26)fifth_root написа:  Но ефектът Дънинг-Крюгер винаги ще бъде интересна проява.

Не знаех, че страдаш от този ефект. Извинявам се!
Цитирай
Аксесоари
#27

Реплика на телефона: какво е това?

Съвременният мобилен телефон – това е високотехнологично устройство и често с висока цена. Широката функционалност и стилният дизайн привличат много, но често те не са достъпни за всеки. Поради тази причина често експертите на сервизен център GSMService24 са запитвани какво е реплика и дали си заслужава покупката.


Реплика – точно копие

Според речника, определението „реплика“ – това е максимално точно копие на нещо. По отношение на мобилните устройства, терминът „реплика“ означава пълна идентичност – не само външно, но и функционално. Това означава, че производителя на телефони реплика използва същата платка, както в оригиналния телефон.

Често реплики се наричат и простите фалшификати, но качеството на настоящите реплики със сигурност е по-високо. Припомняме: производителят на реплики се стреми да възпроизведе оригиналния мобилен телефон с цялата му функционалност.

Минуси

Впрочем, ако такова устройство се повреди, от сервизния център не дават гаранция за успеха на ремонтната дейност над такава джаджа. Разликата в конструкцията и „пълнежа“ ще продължи да бъде значителна, в противен случай репликата няма да се различава от оригинала по цената. Различия се срещат и в софтуера.

Грубите фалшификати вече лесно могат да се определят дори и само по корпуса на телефона, който в този случай ще бъде изработен от тънка крехка пластмаса с ненадеждно закрепени детайли.

Извод

Купете си реплика, ако нямате специални изисквания към мощността на устройството. Сред копията разбира се има и доста качествени и атрактивни варианти. Похвала заслужават китайските реплики на смартфоните iPhone, които са с добро качество на изработката, многоядрени процесори, здрави корпуси. Най-лесният начин да си купите реплика е от Интернет. Доверявайте се на престижните магазини, които честно наричат своите продукти копия, а не ги представят за оригинални модели на „супер цена“. Цената на една реплика най-често е три пъти по-ниска от тази на оригинала.

http://gsmservice24.com/replika-na-telef...vo-e-tova/
Цитирай
#28

Някой да е срещал реплика, която да е ако не на 100, то поне на 80-90% от оригинала? Досега винаги са с по-слаби процесори, че и различна марка, по-слаб дисплей, по-малко рам, по-слаба камера, дори откъм софтуер има разлика. Иначе като визия обикновено са почти еднакви, с много малки детайли разлика, но като функционалност - да и не и то точно заради съвкупността от разликите. Зависи от употребата. Някои дори имат фалшива втора камера или фалшив втори говорител, фалшиви скенери. А за репликите на iPhone да не говорим доколко могат да са идентични предвид операционната система.

Най-често репликите са на iPhone и Samsung по обясними причини:
https://www.youtube.com/watch?v=_NVXjRfBH2I
https://www.youtube.com/watch?v=LwVB9W53Q0s&t=838s
https://www.youtube.com/watch?v=EYdOmViXm5g
Цитирай
#29

Не ги знам днес как са тия реплики,ама никога не бих си купил такава простотия!
Даже си спомням веднъж през 2011 г един ме спира тука в Зарата, циганин ,и ми извади една Nokia N8 от единия джоб, от другия опакован парфюм Tom Ford, този с ванилията и тютюна, а отвътре на якето накичен с още 1000 простотии за продан. Толкова се смях!  Lol
Оня ми вика:
-Бате, 200 лв за телефона, 100 за парфюма. Двете за 250 или 170 евро  Lol Lol Lol
Викам му дай да го видя тоя телефон. На външен вид-99% като N8, обаче като го разцъках-малееее, такова дърво не сте виждали никъде! 
ОТВРАТ!!!
Суперубито меню, мегасмешна камера, половин мегапиксел,за екрана да не говорим, изобщо отврат.
Викам му:
-Тва повече от 20 лв не струва, бе, взимай си го. Дай парфюма да видя.
-ОрЕгЕнал,бате. 
В интерес на истината, като го огледах не разбрах дали го е гепал от някъде или беше копие. 
Опакован ,с номера, всичко. Викам му:
-20 лв.
Той ми вика:
-Ааааа, не, за 20 лв мога да ти дам тва-и извади един Hugo Boss, който от 100 км си личеше по шишето,че беше фалшификат.
Викам му "добре, аре" и си тръгвам по пътя и той:
-Чакай, чакай. Имаш ли една цигарка? Имам запалки ,ако искаш  Lol Lol
-Не ,отказах ги.
-Браво ,бате, мно'у хуб'уу  Big Grin

Та, това ми е допира с репликите, отврат. Всъщност дори да е 1:1 направено не бих си купил никога такова нещо! Защото то ще е 1:1 само откъм външен вид, може би памет, визия на менюто и дотам. Нито екранът ще е като на оригинала, нито процесора,нито софтуера и екстрите, да не говорим пък за камерата.
Цитирай
#30

Репликите до които съм се докосвал по високо на вид изпълнение говоря, в 99% от случайте се хващат по камерите. Малко мегапиксели и светкавицата е с различен цвят вътре от оригинала. Но има реплики от високо ниво, които по мегапиксели са индентични с оригиналите, но разбира се нищо общо с хубавите оптики, чипове поставяни във флагманите. Разбира се и различията в хардуера главно в процесорите и реално ниско бюджетни компоненти (процесор, рам, ром и т.н.)

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#31

Няма как една реплика да е хардуерно дори 80% като оригинала, защото това предполага ползването на качествени екрани, процесор, RAM последно поколение и т.н., което ще оскъпи репликата и смисъла от това да е реплика, т.е. да е евтина отпада. А не, че не възможно.
Виждал съм доста качествени реплики на iPhone 7, външния вид е абсолютно 1:1, до последната буква, корпуса, има и с добри оптики и светкавици (не от тези жълтите, които веднага бият на очи).
RAM беше 2GB реални, MTK процесор от последните им Helio, камерата записваше Full HD и си снимаше прилично добре, не както оригинала и нямаше 4K , разбира се, но все пак беше приятна, в никакъв случай некачествена. Софтуерно всичко е максимално близо до iPhone, въпреки, че ползва Android, при това 7-ца. Не забелязах нацепвания, лагове, 16GB вградена памет си имаше, пръстовия работеше коректно (изненада), LTE си работеше реално. Т.е. наистина сносна реплика.
Разбира се, за поддръжка, гаранция, обновления и т.н. и дума да не става, но приятеля я взе за 249 долара от китайски сайт (да не правя реклама на онлайн магазини) и всъщност не беше лоша. Червеничък е телефона, и до сега ползва коректно. Единствената разлика, която може да хванеш на момента, без включен екран е, че отдолу е microUSB порт, а не Lighting или поне Type-C.
Галерия, плейър, всичко го докарали. Даже имаше Apple Music, която по принцип си я има за Android.
Екрана беше IPS 720p, който на 4.7" все пак беше съвсем добър, производство на Sharp според детайлите, дадени в сайта. Протектор си взимаш като на оригинален iPhone.

Така, че тук-там се попада и на нещо добро.
Цитирай
#32

добро ама не си струва парите. За тази сума можеш да си купиш доста читав китайски телефон. Може да има софт. подръжка, гаранция и резервни части

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)