Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi 6] - Снимки
#1

Привет съфорумци, не видях тема за снимки с модела. Нека тук покажем снимки направени с MI6.

[Изображение: 2hph8wj.jpg][Изображение: 2lthdtx.jpg][Изображение: 2vrwubb.jpg]

“Всеки живее в собственият си свят, а не подозира че е част от нещо което даже не може да си представи”
Цитирай
Аксесоари
#2

Помислете за спойлери, защото иначе ще зарежда бавно темата
Цитирай
#3

А бе не е като на премиум смартфон, ама са поносими
[Изображение: IMG_20180417_144139_1.jpg]

Тази е с 2-рата камера
[Изображение: IMG_20180417_144154.jpg]
Цитирай
#4

Доста са прилични снимките, за тия пари. Сигурно може и по-добре, сензора не е лош, но каквото такова. Днес бях в офис на оператор и гледах един S9, хич не ми допадна, ама пък камерата беше в пъти по-добра. За това пък и цената му е х2. Smile

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#5

Днес и аз взех едни Ми6...
Досега бях с Huawei P9 lite и ми се струва, че Р9-ката снима по-добре?!?!?

Тепърва ще се тесства де, но на пръв поглед, за близки предмети... Ми6 изостава Sad


П.П. няма ли бутон за офтопик или аз съм кьорав? О.о

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#6

Някой има ли сравнение с камерата на Mi 5 Pro? Много се бях наточил на тазгодишният флагман, но тоя ноч, големината на дисплея и липсата на IR ме спират. Струва ли си ъпгрейда от Мi 5 Pro към Mi 6 или да продължавам да се двоумя между Mi Max 2S и Mi 8 ?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --> Xiaomi Mi 5 Pro --> ?!?
Цитирай
#7

Аз имах mi5 преди да купя mi6 и определено си заслужава ъпгрейта. Камерата е по-добра, процесора също... превъзхожда го в много отношения. Сега обаче ако трябваше да избирам бих взел mix 2s(mi8 няма да го коментирам, че с тоя моч...) ако говорим за телефони xiaomi разбира се.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#8

Всъщност Ми 6 ползва същите сензори imx 386 като на Mi 5S!!!С разликата ,че има двойна камера.При тестове между Mi 5 vs Mi 5S vs Mi 5 pro ,5S излезе победител.Затова и при Mi 6 са заложили на същия сензори,но х2.
Цитирай
#9

Само да вметна, че сложих преди няколко дена пак Google Camera, вече е без бъгове и няма проблеми на нашите телефончета и мога да кажа, че телефонът ми живее втори живот! Предната камера е на светлинни години, задната е няколко идеи по-добра, особено най-голямата драма - снимки при малко светлина. ОГРОМНА разлика от това, което правеше със стоковата камера.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#10

Трябва ли да имам руут за Google camera? Свалих версията от 10 април, но ми крашва!?
Цитирай
#11

И аз да питам как точно става инсталацията? Четох и уж направих всичко както трябва, но и на мен постоянно ми крашва или екрана става черен, но камера не тръгва.

ПП Мисля, че трябва да има руут, защото трябва да се активира camera2api, което уж без руут не става, но при мен и след това отново не стартираше

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#12

Трябва root и редакция на един ред в system/build.prop
Цитирай
#13

Редакция ли е, или трябва да се добави тозо ред?
persist.camera.HAL3.enabled=1. Save, reboot. И пак греда с камерата, нещо явно не правя както трябва

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#14

ами добавяне е.
Може с друг АПК да сработи. При мен имаше проблем при запис на видео, май
Цитирай
#15

Успях да я подкарам, следвайки тези стъпки.
https://forum.xda-developers.com/mi-note...d-t3768961

ПП Slow motion не сработва. Май трябва да отварям и затварям приложението, ако искам да преминавам от един на друг режим.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#16
Photo 

Руутнах с Magisk, installnah - Mi6 all in one version without rounded corners with default designer v1.5a
и инсталирах GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7.9.9. Всичко работи. Ето и няколко примера от уикенда. (Селфито е с предната камера!)

[Изображение: UUBIN6h_xfdUbkiKPgL22y5rpkRqq1nirkSUtx0k...88-h949-no][Изображение: W2yZcRze57xCdGIGRu1V96QYt3dFoDV2-7gyGe3C...88-h949-no][Изображение: RPtuT2imq-cDTXyRe0Dz4tqe0j0_ulAexaWsy6qg...12-h949-no][Изображение: vQEq_Bb6VOPztTtn7F6hbCUB7yOy1jTCjBoRVERZ...88-h949-no][Изображение: VNZ9MJ76JxsGQqoOWHa81FBI_m67fCECvnM3c6gn...34-h949-no]

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
[-] 3 потребители изказват благодарност на ce4ko за това мнение:
  • MapTo_D, stensyto, suffer
Цитирай
#17

Благодаря. Инсталирах същото, сега и видеото работи. Но нещо пак не е точно, при стартиране се показва черен екран. За да мога да снимам трябва да избера някаква опция, дали портрет, панорама или друго и чак тогава тръгва. Мисля, че не трябва да е така. Когато сменям между задна и предна камера и в един момент замръзва, трябва да затворя приложението и на ново да стартирам.

И сега се чудя, как аджеба мога да направя съвсем обикновенна снимка, без да е портрет, lens blur или някоя от другите опции?

П.П. След избиране от настройките use nexus6p model, камерата тръгва нормално...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • stensyto
Цитирай
#18

(2018-06-18, 16:27:33)ce4ko написа:  Руутнах с Magisk, installnah - Mi6 all in one version without rounded corners with default designer v1.5a
и инсталирах GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7.9.9. Всичко работи. Ето и няколко примера от уикенда. (Селфито е с предната камера!)

Здрасти. Заради твойте хубави снимки рутнах най-накрая с Magisk. Можеш ли да кажеш какви промени си правил в настройките на google camera (на Correction of auto-exposure HDR+ какво слагаш...) и портретната снимка с функцията "Замъгляване на обектива" (Lens blur) ли я правиш. Мерси предварително :-)[/font][/color]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)