Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Показване % на батерията
#1

Днес закупихме един черен 4/32 от физически магазин с 2 годишна гаранция за нашето момиче. Цената му е с 30-40 лева по скъп от колкото ако го бях поръчал от Алиекспрес на най-ниската цена с доставка DHL. И понеже няма тема конкретно за проблеми и въпроси за Mi A1 , искам да попитам нещо. Въпросът ми е малко ламерски . Разцъках го малко телефона, но не можах да намеря от къде да направя символа за батерията да показва и проценти.

Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
Аксесоари
#2

Без допълнителни програми и т.н. трябва да се ъпдейтне до Орео, ако не е и в менюто за батерията си има опция.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#3

настройки-батерия и производителност-батерия-горе в дясно допълнителните настройки-най-долу индикаор за батерия-процентно

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

На Nougat също може да се пуснат процентите, просто са в скрито меню.

На 3-та минута точно в клипа.


(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Благодаря на модераторите , че са преместили поста ми в нова тема. Мисля че ще бъде полезна за всички. Благодаря и са мненията. В Nougat няма такава настройка както е описал колегата nehranimaiko. А триковете от видеото ще бъдат пробвани.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#6

Задържаш 3 секунди на зъбното колело на падащото меню и ти се появяват настройките и при нуга. Казват се system ui tuner.
Цитирай
#7

Да не би за всички модели да е различен интерфейса на Нугата? Странна работа, ами и аз съм с андроид 7 (нуга) ето ми и пътя: 
               

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Не е странна. МИ А1 Е С ЧИСТ АНДРОИД и е различно там, дори може да е по-постно менюто с настройки
Цитирай
#9

Само , че той е с чист андроид, а не е с MIUI.
 П.П. @suffer ме изпревари.  Big Grin
Цитирай
#10

О да , на пръв поглед доста са постни настройките. Ако беше с MIUI въобще нямаше да задавам този въпрос.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#11

Resurection remix ги има тези благини
Цитирай
#12

Resurection remix ги има тези благини
Но е бета още и изисква да се върнеш на андроид 7 (казвам го за тези с ОРЕО)
Цитирай
#13

И в крайна сметка не може ли да се сложат проценти на батерията на Xiaomi A1. И аз съм с android 7 , при мен няма проблеми.
Гледам, че колеги с Mi A1, които са постнали скрийншотове на батериите имат проценти. Явно проблема е във @vi4444o.
Цитирай
#14

Естествено , че може. Дори са го обяснили няколко пъти в тази тема .
При ОРЕО си е в менюто за батерията . А при 7 трябва да се задържи за няколко секунди зъбното колело което е в лентата за известяване , при което се появява ново меню в настройки което се казва system ui tuner и от него си избираш да ти показва проценти.
Цитирай
#15

Телефона не е с Oreo , и засега съм препоръчал да не се ъпдейтва. В стандартните настройки се оказа че няма възможност за % на батерията и затова попитах. И както се оказа трябва да се активира "скрито" меню. Телефона беше за около 25-30 минути в ръцете ми,  за да му направя най елементарните настройки и да покажа някой неща. Телефона ще се ползва от 27 годишно момиче , дето не е специалист по Андроид базирани системи Smile . Иначе ми хареса как работи , абсолютно никакви лагове. Без да се замисля изпълнява каквото се иска от него. Момичето е много доволна от новата си придобивка. Дилемата беше между Samsung J7 и Xiaomi Mi A1. Аз и казах да не се занимава с глупави Самсуняци /за 400 лева ще е с хардуер от преди 2-3 години/. На тая цена едва ли има по добър избор от Xiaomi. Очаквам да бъда оплют от самсуняг феновете, но проблема си е техен.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#16

Това така наречено "скрито меню" след като се задържи зъбното колело си става вече напълно открито Big Grin . До колкото си спомням заставаше в настройки най-отдол и там си стои. А колкото до ъпдейта до Oreo не виждам в момента да има разумна причина да не се направи. Аз примерно си взех телефона в първите седмици след пускането му в продажба , ъпдейтвам си всеки ъпдейт в момента в който ми се появи и мога да кажа ,че са доста полезни . Единствения бъг който съм имал досега е този с Proximity senzora ,но с Oreo го оправиха.
Цитирай
#17

Не че имам нещо много против ъпдейта , но телефона не е при мен и трябва да бъде ъпдейтван не от мен. И пристави си нещо се омаже....  Smile По добре без такива експерименти. Веднъж заради един ъпдейт на лаптоп с Уиндоус , се наложи да мина 120 км. за да оправя бакиите.

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)