Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S Plus 2011 Edition ( i9001 )
#51

Може да направя видео, когато намеря зарядното на апарата, хаха Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

Само да имаш желание :bow:
Цитирай
#53

Kупих го преди 2 дена и не съм забелязал подобни проблеми с батерията. Почти 12 часа съм слушал радио на говорител.
След обяд изгледах цял филм(JONNY ENGLISH)и сега е на 34% батерия. Може би наистина проблема да е във фърмуера при мен е:
Версия на фърмуера
2.3.3 .
Версия на основната чес...
I9001XXKG1
Има и една друга подробност. Като сложих сим картата ми пратиха някакви настройки, но категорично отказах да ги въведа. Интернет ползвам през WiFi , a не през тях.
Цитирай
#54

Здравейте от 2 дена имам телефончето, и имам известен проблем със игрите, като например N.O.V.A 2 HD инсталира се успешно но зарежда до половината и след това се затваря сама даже единият път се рестартира телефона. Другата игра е Spider men HD играта се зарежда но нестава да се играе почти бял екран и леки сенки :unknw: .
Цитирай
#55

Моля тези собственици на I9001 са с оригиналния ROM от магазина да си качат тази– APN Backup & Restore 1.7 –програма и чрез нея да запомнят APNs и след това да го качат някъде примерно в DOX.

Xiaomi POCOPHONE F1


Цитирай
#56

И аз съм вече от 2 дена собственик на телефончето доволен съм като цяло, батерията ме притеснява ама аз не го оставям да почине :rofl: . Много е яко, цветове, хардуер, софтуер, това ми е първия android телефон и съм много доволен за сега. Малко го гледам като индианец (все пак от Symbian към Android Big Grin ). Честно да си призная още не знам как да си сложа човек в контактите :rofl: :whistle: .

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#57

Ще се оправиш Митак Wink И софтуер ще почнеш да пишеш скоро Smile
Цитирай
#58

karo_96 написа:Може да направя видео, когато намеря зарядното на апарата, хаха Smile


Колега драсни един ред да кажеш как ъпдейтна версията до 2.3.4. Трябваше ли първо root на телефона.През odin ли го направи. Пусни един линк с инструкции.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#59

Faith55 написа:
karo_96 написа:Може да направя видео, когато намеря зарядното на апарата, хаха Smile


Колега драсни един ред да кажеш как ъпдейтна версията до 2.3.4. Трябваше ли първо root на телефона.През odin ли го направи. Пусни един линк с инструкции.

Първо се тегли файла I9001XXKP4.rar от http://www.samfirmware.com/fwandroid.htm (Galaxy S Plus => i9001). После се разархивира с парола за архива samfirmware.com. Флашва се с Один Multi_Downloader_v4.43. Не се рутва. Прочети за I9000 стъпките които се правят от тук https://www.androidbg.com/forum/topic128...71011.html същото е с разлика версията на ОДИН.Подреждането на файловете става както е показано тук http://forum.xda-developers.com/showthre...707&page=2 пост 71. Препоръчвам ти преди да направиш каквото и да е да си да си запаметиш оригиналните Интернет настройки за трите ни оператора: с тази програма APN Backup & Restore 1.7.apk

Xiaomi POCOPHONE F1


Цитирай
#60

Chani написа:
Faith55 написа:
karo_96 написа:Може да направя видео, когато намеря зарядното на апарата, хаха Smile


Колега драсни един ред да кажеш как ъпдейтна версията до 2.3.4. Трябваше ли първо root на телефона.През odin ли го направи. Пусни един линк с инструкции.

Първо се тегли файла I9001XXKP4.rar от http://www.samfirmware.com/fwandroid.htm (Galaxy S Plus => i9001). После се разархивира с парола за архива samfirmware.com. Флашва се с Один Multi_Downloader_v4.43. Не се рутва. Прочети за I9000 стъпките които се правят от тук https://www.androidbg.com/forum/topic128...71011.html същото е с разлика версията на ОДИН.Подреждането на файловете става както е показано тук httpl://forum.xda-developers.com/showthr...707&page=2 пост 71. Препоръчвам ти преди да направиш каквото и да е да си да си запаметиш оригиналните Интернет настройки за трите ни оператора: с тази програма APN Backup & Restore 1.7.apk



Извини моята посредственост но ме интересува какво представлява флаша? Какво се случва с телефона и гаранцията му след това?

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#61

Faith55 написа:Извини моята посредственост но ме интересува какво представлява флаша? Какво се случва с телефона и гаранцията му след това?
Хубаво е да попрочетеш малко- за флашването и гаранцията е писано много ,пък и за доста други неща. Но да не бъдем като във вица за българския форум - флашването е като преинсталиране на ОС на компа ,а гаранцията се губи но ако стане софтуерен проблем винаги можеш да си го оправиш с преинсталация на РОМа или да върнеш фабричната версия а за хардуено никой няма да ти гледа с коя версия си бил.

Xiaomi POCOPHONE F1


Цитирай
#62

Chani написа:
Faith55 написа:Извини моята посредственост но ме интересува какво представлява флаша? Какво се случва с телефона и гаранцията му след това?
Хубаво е да попрочетеш малко- за флашването и гаранцията е писано много ,пък и за доста други неща. Но да не бъдем като във вица за българския форум - флашването е като преинсталиране на ОС на компа ,а гаранцията се губи но ако стане софтуерен проблем винаги можеш да си го оправиш с преинсталация на РОМа или да върнеш фабричната версия а за хардуено никой няма да ти гледа с коя версия си бил.


Мисля че разбрах за какво става въпрос и смятам в събота да се пробвам. Имам само едно питане. Задължително ли е да се променя продуктовия код на телефона? Това е последната стъпка от процеса.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#63

Faith55 написа:Мисля че разбрах за какво става въпрос и смятам в събота да се пробвам. Имам само едно питане. Задължително ли е да се променя продуктовия код на телефона? Това е последната стъпка от процеса.

за кода не знам аз го смених за да е универсалния за Европа-XEU а иначе не може да се запази сегашния -преди флаша BGL май беше

Xiaomi POCOPHONE F1


Цитирай
#64

Chani написа:
Faith55 написа:Мисля че разбрах за какво става въпрос и смятам в събота да се пробвам. Имам само едно питане. Задължително ли е да се променя продуктовия код на телефона? Това е последната стъпка от процеса.

за кода не знам аз го смених за да е универсалния за Европа-XEU а иначе не може да се запази сегашния -преди флаша BGL май беше



Откриваш ли някакава съществена разлика в живота на батерията м/у 2.3.3 и 2.3.4 (реално това е 2.3.3 xxpk4)?

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#65

@Faith - огромна разлика има в живота на батерията Smile В 2.3.5 е даже още по-добра Smile
Цитирай
#66

karo_96 написа:@Faith - огромна разлика има в живота на батерията Smile В 2.3.5 е даже още по-добра Smile

Колко реално ти кара батерията и при какво поттебление?

Правиш ли последната стъпка с промяна на продуктовия код?
Реално от къде сваляш файловете за флаш като навсякъде са отбелязани като 2.3.3 и откъде знаеш кое е 2.3.4 и кое 2.3.5 при положение че няма официален ъпдейт.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#67

Faith55 написа:
karo_96 написа:@Faith - огромна разлика има в живота на батерията Smile В 2.3.5 е даже още по-добра Smile

Колко реално ти кара батерията и при какво поттебление?

Правиш ли последната стъпка с промяна на продуктовия код?
Реално от къде сваляш файловете за флаш като навсякъде са отбелязани като 2.3.3 и откъде знаеш кое е 2.3.4 и кое 2.3.5 при положение че няма официален ъпдейт.

При нормално потребление издържа около 3-4 дена, може и повече.

Не знам къде е това "навсякъде", или навсякъде - samfirmware.com? Официален ъпдейт няма за България и околността. I9001XXKP4 от samfirmware.com е реално 2.3.4, просто там е сбъркано. Има и още, но ги няма там, понеже вече всичко е преместено в sammobile.com, където можеш да намериш и 2.3.5.

Коя е тази последна стъпка с продуктовия код?

btw: С XXKP4 + Juwe's RAM Optimizer + Other tweaks = 3000+ в Quadrant Smile
Цитирай
#68

Здравейте Smile И аз от скоро съм с това Галакси+ и да ви кажа телефона много ме кефи! :bow: Верно е обаче,че батерията издържа само 24 часа....при пълноценно използване,но като се има в предвид,че все пак е мощна Sad Но явно наистина трябва да се сложи 2.3.5 за да е всичко ок :thumbup: Все още не съм много наясно с "преинсталирането" и затова ще помоля някой който е да ми помогне/да го направи/вместо мен....срещу заплащане разбира се!Все пак телефона не е никак ефтин та да се пробвам аз,по хубаво някой с опит! :thumbup: Ще чакам предложения на лични...Предварително благодаря!

Всичко което не ме УБИВА,ме прави по СИЛЕН!!!
Цитирай
#69

На Хтс лаилтфаер с повече ли му държи батерията?
Цитирай
#70

karo_96 написа:@Faith - огромна разлика има в живота на батерията Smile В 2.3.5 е даже още по-добра Smile



Почти съм готов да си флашна телефона.
Излязоха още няколко питания:
1. Сега като кача къстъм ром после предполагам като излезе официален ъпдейт няма да има проблем да го кача нали?
2. Възможно ли е минаване на по стара версия на Андроид (даунгрейт)?
3. Скед като флашна 2.3.3. XXKP4 ром в системата на телефона ми какво ще пише 2.3.4?
4. Последно нещо като приятелски съвет: какво може да се обърка в цялата система? Нещо което смяташ че мога да пропусна? Знаеш във всяко нещо има някакво разковниче което да обърне каруцата.
Благодаря предварително.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#71

Братле не се притеснявай аз следвах това което е писал Faith55 и се оправих попрочетох и в англ. сайт де. Всичко мина ОК сега ми пише 2.3.4 батерията кара повече маалко по - бързо върви бая игри тръгнаха като че ли Rolleyes Big Grin . Единствено съм забелязал че като се закл. и му натисна копчето да го откл. мааалко по бавно загрява дисплея. Не съм си сменял кода. И на мен ми е интересно дали след това спокойно може да си се упдейтва и как става връщането на старата версия, че нещо не мога да го намеря (не че ми трябва сега де Big Grin ) :thumbup:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#72

Mu7aKa написа:Братле не се притеснявай аз следвах това което е писал Faith55 и се оправих попрочетох и в англ. сайт де. Всичко мина ОК сега ми пише 2.3.4 батерията кара повече маалко по - бързо върви бая игри тръгнаха като че ли Rolleyes Big Grin . Единствено съм забелязал че като се закл. и му натисна копчето да го откл. мааалко по бавно загрява дисплея. Не съм си сменял кода. И на мен ми е интересно дали след това спокойно може да си се упдейтва и как става връщането на старата версия, че нещо не мога да го намеря (не че ми трябва сега де Big Grin ) :thumbup:


Колеги бих казал да ми е честита 2.3.4 XXKP4.
Всичко мина както беше описано. Продуктовия код не смених. Ще пиша по нататък кави са ми впечатленията.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#73

Да ти е честито и съм се объркал, по описанието на Chani а не твоето Big Grin но както .и да е разбрал си

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#74

Mu7aKa написа:Да ти е честито и съм се объркал, по описанието на Chani а не твоето Big Grin но както .и да е разбрал си

Еее това е вече нещо друго. За цяла нощи (от 1:30 до 9:40) батерията ми е паднала с 5%. Със старата версия щяха да са сигурно 15-20%.
Работи и значително по-бързо.

Коя е 2.3.5 версията?

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#75

Faith55 написа:
Mu7aKa написа:Да ти е честито и съм се объркал, по описанието на Chani а не твоето Big Grin но както .и да е разбрал си

Еее това е вече нещо друго. За цяла нощи (от 1:30 до 9:40) батерията ми е паднала с 5%. Със старата версия щяха да са сигурно 15-20%.
Работи и значително по-бързо.

Коя е 2.3.5 версията?

2.3.5 не се флашва по стандартния начин, сега ще напиша едно дълго постче с указания за всичко Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)