Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S Plus 2011 Edition ( i9001 )
#76

След малко повече от 2 години употреба на HTC Magic, вече ми е време да се upgrade-на с нещо ново. Като това ново мисля да е точно Samsung I9001. В началото на идната седмица мисля да е вече в ръцете ми. Та още от преди седмица, две започнах да чета какви са отзивите за този модел. До тук ми става ясно, че първото нещо след като го разопаковам ще е да го флашна с 2.3.4 или направо 2.3.5. Както и да преформатирам дяловете с ext2/ext4 заради по-бавния rfs.
Благодаря за ръководставата и споделения опит, които пишете! Wink
Цитирай
Аксесоари
#77

karo_96 написа:
Faith55 написа:
Mu7aKa написа:Да ти е честито и съм се объркал, по описанието на Chani а не твоето Big Grin но както .и да е разбрал си

Еее това е вече нещо друго. За цяла нощи (от 1:30 до 9:40) батерията ми е паднала с 5%. Със старата версия щяха да са сигурно 15-20%.
Работи и значително по-бързо.

Коя е 2.3.5 версията?

2.3.5 не се флашва по стандартния начин, сега ще напиша едно дълго постче с указания за всичко Smile


Хм, нещо не мога да ресторна интернет настрйките. Правя всичко както трябва само че ми дава че не може да намери рестор папката. Сложих я и във външната памет и във вътрешната но уви едно и също. Идеи?

Оправих се. Всичко е ок вече.

П.П. видях доста твой мнения в xda-developers.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#78

Здравейте,

От няколко дена и аз съм в клуба. Smile И за сега имам само положителни впечатления.

Чудех се как мога най-удобно да видя кои приложения са активни, защото имам чувството, че има прекалено много отворени background. Инсталирах си Advanced task killer и там излизат разни приложения които не съм отварял.

Samsung Galaxy S Plus  
ROM CyanogenMod 9 by ivendor  Kernel CastagnaIT v7.3 BFS OC exUV
Цитирай
#79

Нов проблем- свързва се с телевизора чрез тв аут кабел от 5800, обаче картината е размазана Confusedtupid:
Цитирай
#80

neron_23 написа:Нов проблем- свързва се с телевиз :cheers: ора чрез тв аут кабел от 5800, обаче картината е размазана Confusedtupid:
Еми нормално е и аз се изхитрих да пробвам с моя за 5800 дали ще стане, ама не сам го свързвал още. Ще пробвам и ще кажа. Но все пак е за Нокиа и е нормално даже и да не тръгне. :rofl:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#81

Искам да споделя нещо не чак толкова добро за 2.3.4 XXKP4. Имам значително по голям разход на батерията при включено WiFi в сравнение със стоковия 2.3.3 XXKF8. Трябва да видя само дали обхвата се е подобрил.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#82

Хора реших да променя продуктовия код на XEU. И какво стана всичко ок, слагам си пак играта 9mm но ми вика не ми е съвместима с телефона, а преди това като бях с този който е за Германия май ми тръгваше и ниската и високата детайлност, но не ми излизаше джойстика и нищо не можех да правя, само да се оглеждам. Затова и реших да го сменя да видя какво ще стане, защото писах на Gameloft те ми пратиха е-майл да съм им пратил от къде съм я дръпнал/платил каква ми е версията Андроид продуктов код и т.н. Та затова реших да сменя, викам си може пак да тръгне. :rofl: Сега се чудя дали да го сменя с някой др. пак ама нз. толкова мн хард ресетове дали няма багясат телефона. :whistle:
Някой подкарал ли я е тази игрица, на ме ми тръгваше даже мн. бързо ама не излизаше джойстика. :unknw: :rofl:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#83

Mu7aKa написа:
neron_23 написа:Нов проблем- свързва се с телевиз :cheers: ора чрез тв аут кабел от 5800, обаче картината е размазана Confusedtupid:
Еми нормално е и аз се изхитрих да пробвам с моя за 5800 дали ще стане, ама не сам го свързвал още. Ще пробвам и ще кажа. Но все пак е за Нокиа и е нормално даже и да не тръгне. :rofl:

Из другите теми пишат че няма проблеми, дори гледах клипове в туба.
Цитирай
#84

От вчера и аз вече съм потребител на S Plus, I9001. А тази сутрин, следвайки инструкциите на karo_96, си инсталирах версия 2.3.4. Дори не дочаках да видя дали наистина има battery drain ефекта с първоначалния ром. В сравнение със стария ми HTC Magic, тук разликата в бързината е от земята до небето Smile
Първоначалните ми негативни впечатления са, че телефона няма нито един диод, който да показва, че има разни events; дразнят ме всички приложения, които ги има по подразбиране инсталирани; не ми харесва бара с четирите иконки отдолу, който стои на всеки екран. За сега е само това. Явно защото идвам от "чист андроид" и не съм свикнал на мазалото върху него от разните производители (в случая Samsung).

За напред ще следя с интерес темите и мненията свързани с този модел.
Цитирай
#85

А някой знае ли дали може да се подкара USB on the go на нашите телефончета. :power:
Цитирай
#86

Колеги предлагам да си направим една темичка и за игри за нашите устройства. Тук из форума постоянно свалям уж за Adreno но някои или не тръгват или пък тръгнат но са бели героите или сградите и т.н. Гледам във Gameloft има само една игра поне това ми излиза на мене. Уж и Xperia Play и Desire, Desire HD са със Adreno 200/205 графични ускорители, а има мн игри за тях. Не съм мн вещ във тези работи със ускорителите, но ми е чудно защо като на еди си кой модел тръгва на нашия не иска. Просто от време на време обичам да се развличам а тук е слабо разнообразието все онези еднотипни игрички който дори и при Symbian съм играл подобни. Smile :cheers:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#87

Mu7aKa написа:Колеги предлагам да си направим една темичка и за игри за нашите устройства. Тук из форума постоянно свалям уж за Adreno но някои или не тръгват или пък тръгнат но са бели героите или сградите и т.н. Гледам във Gameloft има само една игра поне това ми излиза на мене. Уж и Xperia Play и Desire, Desire HD са със Adreno 200/205 графични ускорители, а има мн игри за тях. Не съм мн вещ във тези работи със ускорителите, но ми е чудно защо като на еди си кой модел тръгва на нашия не иска. Просто от време на време обичам да се развличам а тук е слабо разнообразието все онези еднотипни игрички който дори и при Symbian съм играл подобни. Smile :cheers:


Колега ето аз какво направих, не си падам много много по игрирте но когато искам някойа игра и нестава или специално тия на гамелофт ми изписват че нестават за моя телефон ето как ги лъжа аз:

1. Теглиш си един Root Explorer
2. Отвараш го и във папка System търсиш файла build.prop задържаш пръста на файла и като ти се отвори това меню му даваш Open in text editor, и сега деликатната част . Избериси модела на кой телефон е същата видео карта като нашите и него ще го пишеш
Ето и кои точно редове трябва да промениш:
Това е заменяш тези които съм подчертал. ( аз моя телефон го написах че е i9000 защото го пробвах за една игра и стана но вие може да си го промените със който искате за предпочитане със същата видео карта като вашата).
3. Затваряш сейваш записаното и след това рестарт на телефона да приеме вече че е друг модел
Провери след рестарта в Сетингс за всеки случай какво пише на модел.

Успех. :thumbup:
Цитирай
#88

Мерси за изчерпателното инфо. Да попитам само като го root - на и направя тази "манипулация" мога ли пак да си го unroot - на телефона или няма пак да мога да цъкам. :cheers: :thumbup:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#89

Mu7aKa написа:Мерси за изчерпателното инфо. Да попитам само като го root - на и направя тази "манипулация" мога ли пак да си го unroot - на телефона или няма пак да мога да цъкам. :cheers: :thumbup:

Изтегли си от Market Root explorer и го почвай . Това не е урок за Руутване на телефона това е само Root Explorer.
Цитирай
#90

Никой ли няма да ми направи моят Самсунг с 2.3.5 Андроид срещу заплащане!Някой,който има опит с това..... :capitulation:

Всичко което не ме УБИВА,ме прави по СИЛЕН!!!
Цитирай
#91

teloto написа:Никой ли няма да ми направи моят Самсунг с 2.3.5 Андроид срещу заплащане!Някой,който има опит с това..... :capitulation:
Колега не е толква сложно колкото изглежда. Даже е по просто и от 2.3.4. Просто следвай стъпките на karo_96. Аз снощи си го сложих но не ми допадна понеже има някои допълнения към него от Vodafone и си върнах пак 2.3.4. Rock Wink

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#92

Karo_96 е много добре е обяснил как става. Wink
https://www.androidbg.com/forum/topic193...i9001.html
Иска се четене само!

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай
#93

sinsiar написа:
Mu7aKa написа:Мерси за изчерпателното инфо. Да попитам само като го root - на и направя тази "манипулация" мога ли пак да си го unroot - на телефона или няма пак да мога да цъкам. :cheers: :thumbup:

Изтегли си от Market Root explorer и го почвай . Това не е урок за Руутване на телефона това е само Root Explorer.

Първо не ми даваше да редактирам защото не ми бил руутнат. Руутнах го сега вика че пак неможе защото file system is read-only Huh

Оправих се намерих как да я направя R/W :rofl: :whistle:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#94

:bow: Благодаря колеги!Просто ме е страх да не оплескам нещо и послеее...... :angry:

Всичко което не ме УБИВА,ме прави по СИЛЕН!!!
Цитирай
#95

А проблема с батерията оправи ли се?В смисъл държи ли повече с 2.3.4??

Всичко което не ме УБИВА,ме прави по СИЛЕН!!!
Цитирай
#96

Да

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#97

Mu7aKa написа:
teloto написа:Никой ли няма да ми направи моят Самсунг с 2.3.5 Андроид срещу заплащане!Някой,който има опит с това..... :capitulation:
Колега не е толква сложно колкото изглежда. Даже е по просто и от 2.3.4. Просто следвай стъпките на karo_96. Аз снощи си го сложих но не ми допадна понеже има някои допълнения към него от Vodafone и си върнах пак 2.3.4. Rock Wink


Хм, мислех утре сутринта като се прибера от работа да го флашна до 2.3.5. На много места ли се натрапват тези приложения за Водафон. Активни ли са? Най-вероятно няма да могат да се разкарат. Можеш ли да постнеш някои скриин шотове да видя дали наистина са много натрапчиви, защото това може да ме откаже от флаш.

Sony Xperia Z3 dual Black Edition
Цитирай
#98

Faith55 написа:
Mu7aKa написа:
teloto написа:Никой ли няма да ми направи моят Самсунг с 2.3.5 Андроид срещу заплащане!Някой,който има опит с това..... :capitulation:
Колега не е толква сложно колкото изглежда. Даже е по просто и от 2.3.4. Просто следвай стъпките на karo_96. Аз снощи си го сложих но не ми допадна понеже има някои допълнения към него от Vodafone и си върнах пак 2.3.4. Rock Wink


Хм, мислех утре сутринта като се прибера от работа да го флашна до 2.3.5. На много места ли се натрапват тези приложения за Водафон. Активни ли са? Най-вероятно няма да могат да се разкарат. Можеш ли да постнеш някои скриин шотове да видя дали наистина са много натрапчиви, защото това може да ме откаже от флаш.

Може да се изтрият с root достъп. Намират се в папка /system/app, но внимавайте какво изтривате.
Цитирай
#99

Прочетох ( или така разбрах ) че 2.3.5 е някаква весия na Vodafone и има някакви приложения, които не ми трябват ( Аз съм на глобул) и било занимавка да се трият...
Та...
1? версията която е сложена в урока тази водафонската версия ли е ?
2? 2.3.5 толкова ли е по добра от 2.3.4 че нея да инсталирам при положение, че няма да си играя да махам водафонските програми и ще ме дразнят.
Дилемата ми е кой от двата рома да инсталирам. 2.3.4 / 2.3.5. Дайте вашия компетентен и вещ съвет pls

Samsung Galaxy S => Samsung Galaxy S Plus => Samsung Galaxy S III => Samsung Note 3 => Samsung Note 4 5.1.1
Цитирай

Anthony__2002 написа:Прочетох ( или така разбрах ) че 2.3.5 е някаква весия na Vodafone и има някакви приложения, които не ми трябват ( Аз съм на глобул) и било занимавка да се трият...
Та...
1? версията която е сложена в урока тази водафонската версия ли е ?
2? 2.3.5 толкова ли е по добра от 2.3.4 че нея да инсталирам при положение, че няма да си играя да махам водафонските програми и ще ме дразнят.
Дилемата ми е кой от двата рома да инсталирам. 2.3.4 / 2.3.5. Дайте вашия компетентен и вещ съвет pls


Колеги каква е тази мания да си сменяте ромовете през ден ? Телефона си е достатъчно хубав и със 2.3.4
И после всичко да си качвате на ново.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)