Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупено стъкло Samsung Galaxy S8+
#1

Здравейте,
вчера на снега за да не си счупе главата се наложи на едно от малко почистените места в София да си жертвам телефона...е,счупи ми се стъклото при пируета.Та,намерих стъкло на телефона,и ако имате информация за наистина добър сервиз в софия,където да го сменят ще съм наистина благодарен.Намерил съм стъклото-самия дисплей отдолу е здрав,но малкото сервизи,където попитах не се наемаха да извършат сложната операция.Гледах и клипчета как става-наистина е сложно,но не и невъзможно.И все пак ако знаете ще съм благодарен за помощта.

Милан
Цитирай
Аксесоари
#2

http://mobo.bg/samsung/galaxy-s8/
Цитирай
#3

Ползвал ли си услугите им за подобна манипулация?

Милан
Цитирай
#4

Надали ще ти сменят само стъклото. Процедурата е изключително сложна и си е и до късмет, а на сервизите не им се рискува, защото ако ти се прецака дисплея, може да им създадеш проблеми на тях. А това което си намерил може много да те разочарова. Надали ще е Gorilla Glass 5 и ще има добро олеофобно покритие. Само ще дадеш сума пари и накрая пак ще се наложи да смениш всичко. Гаранцията също ще си загубиш. По-добре смяна в Сръчко с оригинално и си запазваш гаранцията и водоустойчивостта.
Цитирай
#5

Целия комплект оригинален е 500 лева-не е въпроса да се дадат или не,а че е необосновано да се даде подобна цифра...

Милан
Цитирай
#6

Аз сам съм го правил на S3. Получи се доста добре, но много зор. Тук заради извитото стъкло ще е още по-кофти.
Не бих се наел да го правя на чужд телефон дори и срещу пари. Рискът наистина е голям, трудно е да се направи и резултатът е според зависи.
А че 500 лв. в абсурдна цена за екран също е факт.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#7

В цената влиза батерия, рамка и не знам какво си още. А дали е обосновано нямам идея, просто шансът да я платиш след като си се мъчил да смениш стъклото е огромен. А тогава ще ти излезе по-скъпо, а и гаранцията ще ти е заминала след опитите в неоторизиран сервиз. В крайна сметка сам си решаваш.
Цитирай
#8

(2018-02-27, 16:53:14)Petreto1980 написа:  Целия комплект оригинален е 500 лева-не е въпроса да се дадат или не,а че е необосновано да се даде подобна цифра...
По спомени, в оторизирания сервиз на Самсунг целият оригинален комплект, дисплей с лайсната, барабар с услугата подмяна струваше 480 лева с ДДС.
Гаранцията си остава във валидност, както и водоустойчивостта.
Не знам какво ще спестиш, ама ти си знаеш.
Ако беше толкова лесна операцията, навсякъде щяха да се навият да ти вземат парите.
Да, ама не! В много от случаите при процедурата се поврежда и самият дисплей.
Това от своя страна води до скандали в сервизите и затова ти отказват.
Не им се иска да се мъчат да правят нещо, което в крайна сметка, вместо да им донесе пари да им докара загуби и скандали.

Аз в България още не съм чул за успешна подмяна само на стъклото за този модел.
Освен това, даже и да успеят, качеството на новото стъкло не се знае дали ще е на ниво, като здравина и дали ще се промени чувствителността на екрана и т.н.

Разбирам, че не ти се дават грешни пари, ама понякога се налага, колкото и да не ни се иска. Някои грешки излизат скъпо.
Предполага се, че който е дал пари за скъп телефон ще има пари и за поддръжката му. Затова така ни брулят.
Цитирай
#9

Всъщност намерих сервиз,където ми искат 680 лева за оригинален комплект дисплей-това вече е прекалено крайно.Не е въпрос за скъп телефон и възможност за поддръжка-това не е кола извинете :Smile Въпроса,е че просто не си заслужава да дадеш 2/3 от парите на запазен телефон втора употреба за дисплей.Реших да му поставя защитно стъкло и да видим какво ще стане.Впрочем няма много файда от тях-да спомена че бях с такова за 60 лева при счупването...

Милан
Цитирай
#10

Е, то сигурно и за 1000 лв може да намериш сервиз. В официален е 500. Аз минах вече по твоя път. Имах пукнатина като косъмче, не се виждаше. Сложих whitestone dome glass и изчезна. Обаче след месец половината екран умря и се наложи подмяна. 484 лв в Сръчко, гаранцията си остава.
Цитирай
#11

(2018-02-27, 16:01:45)Petreto1980 написа:  Здравейте,
вчера на снега за да не си счупе главата се наложи на едно от малко почистените места в София да си жертвам телефона...е,счупи ми се стъклото при пируета.Та,намерих стъкло на телефона,и ако имате информация за наистина добър сервиз в софия,където да го сменят ще съм наистина благодарен.Намерил съм стъклото-самия дисплей отдолу е здрав,но малкото сервизи,където попитах не се наемаха да извършат сложната операция.Гледах и клипчета как става-наистина е сложно,но не и невъзможно.И все пак ако знаете ще съм благодарен за помощта.

Ако само стъкленият проетктор в счупен е едно, ако е повреден и диспеля - това е друго. Четейки оставам с впечатление, че тръсиш някой да ти монтира само стъклен протектор върху здрав диспелй?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#12

При един такъв ремонт и смяна на основни компоненти телефона не могат да го направят на 100% същият , при възможност по добре е да се продаде и да се купи новият S9. Да се плати 500лв за ремонт е много.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай
#13

(2018-02-28, 10:34:06)divna написа:  Ако само стъкленият проетктор в счупен е едно, ако е повреден и диспеля - това е друго. Четейки оставам с впечатление, че тръсиш някой да ти монтира само стъклен протектор върху здрав диспелй?
В грешка си ми се струва .
Само да поясня: сензорният дисплей е многопластов компонент.
[Изображение: display-902.png]
Най-често се чупи стъклото без да се повреди сензорната повърхност. Екрана работи, но наглед е грозно. 
Ремонта изисква да се разлепи стъклото от останалата част . Това е доста трудно при някои  модели и често се стига до увреждане на сензорният пласт .
Китайците продават само стъкленият пласт за всякакви модели телефони, ама кой ще се навие да изпълни процедурата не се знае.
Цитирай
#14

Разбрах те Smile Благодаря Smile Не знаех, че може да се смени само стъклото - принципно, не че се препоръчва.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Да,само стъклото е счупено.Е,ще го ползвам засега така,пък да видим докога ще работи телефона.А после е ясно-нов дисплей за 500 лв....вчера платихме по 500 лева на човек 8 нощувки в Гърция с храна-ама дисплей Smile

Милан
Цитирай
#16

Ако не те дразни много, може и да имаш късмет да си караш със спукано стъкло известно време.

От началото на месец Октомври 2017-та съм с пукнат дисплей на S8-цата (тема), телефонът беше с оригинален калъф и добър протектор на екрана. В началото се чудех дали да го ремонтирам (не са ми проблем 500-те лева), но в последствие реших, че няма смисъл. Та, за себе си дефинирах два възможни сценария (може и ти след съответната "медитация" да стигнеш до това ;-) ):

- ползвам телефона, докато реша да го сменя, след което го продвам на цена "текуща-цена-на-телефон-2ра-ръка", минус "цена-на-ремонт-на-дисплея" (сумата тук зависи от това, дали ще е в гаранция, към дадения момент), минус някаква отстъпка (примерно още 50 лева надолу), за да е атрактивен за потенциалния купувач (да му се занимава, да си го отремонтира);

- ползвам телефона, докато не се повреди по-сериозно (например екранът му да спре да работи), след което го ремонтирам или го продавам за части/някой друг да си го ремонтира по описаната по-горе "формула".

В заключение, ползвам телефони на Samsung още от началото на серията Galaxy, но следващият ми телефон няма да е със стъклен екран (без значение дали е произведен от Samsung, Apple или друг). История със стъклата и рекламите ("колко-е-якУ") си е чист маркетингов трик от вида "как да Ви абонираме за сервизната ни мрежа". Примерно 80% (така твърдят mobo.bg в линк-а за сервизирането, пуснат по-горе) от ремонтите на S8 са свързани със стъклото/екрана.

Та, помисли преди да се хвърлиш с парите напред, някой ден ... Доколко е удачно, какви/до кога са ти плановете за ползването на телефона и най-важното - след ремонт ще успееш ли да го опазиш от нов сблъсък с гравитацията? Аз на последния въпрос твърдо казвам за себе си "не мога".
Цитирай
#17

Здравейте,

Съвсем случайно попаднах на една обява във ОЛХ, не знам дали са читави.

https://www.olx.bg/ad/smyana-na-schupeno...41vUS.html
Цитирай
#18

Сервиза е hitmobile в софия. Пиши в нета и ще видиш, цената е 250лв само за стъклото. Вчера пратих моя, чакам да го върнат. Като го върнат ше видим кво ще стане.

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#19

Чакаме резултат от свършената работа. Smile

Милан
Цитирай
#20

Колеги получих телефона, работи перфектно. На външен вид няма никаква разлика. Общо взето си струва парите.

Galaxy S21 SM-G998B Android 12
Цитирай
#21

За този сервиз съм чувал хубави роботи и най-вече, че ги бива с трудни ремонти, а също и за поносимите им цени.
Радвам се, че са ти свършили работа.
Цитирай
#22

Сега ме вкара в размисли-май и аз натам ще се насоча. Smile

Милан
Цитирай
#23

Здравейте,

Да повдигна темата,тъй като и аз счупих стъклото на телефона.
Писах на лични на RENX_2,и като цяло след време не е бил доволен от ремонта в хитмобил....прашинки под стъклото,и май не ползват оригинални стъкла.
Има ли някой който да е правил тази процедура и да е доволен от свършеното,или да сменям всичко.

Поздрави
Цитирай
#24

Дори и някъде някой да е доволен - има ли гаранция, че точно при теб - няма да се случи да попадне прашинка? Предполагам в сервизите не работят в някаква специална и чиста среда. Колкото и да не ми се дават парите - аз бих сменила всичко - целия пакет, както е предвидено от производителя.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#25

Здравейте,

И така ....поръчах си оригинален дисплей от ибей ,и сега искам да помоля за препоръка на сервиз където да ми го монтират.
Ако не е позволено,пишете на лични.

Поздрави
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)