Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Грешен номер на модел за Note4 и махане на руут
#1

Здравейте,
(предистория)
преди време си купих Samsung Note 4 втора ръка, който се оказа рутнат. Особени проблеми не съм имал, като не броя бързо изчерпващата се батерия.
Днес реших най- после да видя как става махането на руута и почнах да следвам стъпките от един сайт.

(самият проблем)
Стигнах до момента, където трябва да видя модела на телефона си. Там пише SM-N920C.
След кратка проверка установих, че не съществува фирмуер за Note4 с такъв номер на модела. И по- точно това е модел за Note 5...
Но телефонът ми на 100% не е Note 5, мога и снимки да изпратя.

(въпросът)
Искам да знам дали да използвам SM-920C или SM-910C при махането на руута? И изобщо какво да направя за да махна руута?

Благодаря за вниманието!
Артур
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей имаш си къстъм ром портнат от ноут 5 за твоя модел. Най-лесно се проверява с какъв самсунг си като влезеш в Download Mode с трите комбо бутона при изключено устройство Smile Не знам защо искаш да махнеш рута и съвета ми е да не го правиш при къстъм ром не се знае дали ще работи софтуера коректно после.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Напълно подкрепям @rado__8, а падането на батерията едва ли е свързано с къстъм ром-а. По-скоро е в края на живота си. С Phone info можеш да провериш колко пъти е включвано зарядно устройство и да си направиш изводите.
Цитирай
#4

Благодаря за отзоваването!
Като ползвам трите бутона влизам в TWRP версия 3.0 (което даже не знаех че имам) От там включих устройството в Download mode, но нищо повече не се случи, появи се логото и ми изписа do not turn off target или нещо от сорта. Колкото до това Phone info - това приложение ли е или е някъде по самата операционна система? Намерих едно приложение с подобно име, но в него не изписа колко цикъла е имала батерията.

Иначе проблемите които имам са несъществени но понякога дразнят:
1. понякога като включвам камерата се включва и едновременно вибрацията, което не позволява да се направи хубава снимка
2. като разглеждам снимки от галерията не мога директно да пусна видео, понеже ми дава грешка, трябва да ползвам video player.

Надявах се да ги отстраня като върна телефона към сток настройките.
Цитирай
#5

Ако си фен на стоковите ромове направо си намери един стоков и си го флашни с един .pit фаил.Маха руута и си имаш оригинално firmaware от samsung с по малко бъгове,докато при Custom Rom все нещо не е наред примерно Bluetooth,Wifi,S-Pen ....

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#6

Имам и друг въпрос - ами ако си преинсталирам въпросният къстъм РОМ, дали има вероятност да се брикне? От това се страхувам единствено.
Ето и снимка от телефона в download режим http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id...31669v.jpg
Цитирай
#7

Направи си бекъп през TWRP рекавърито и го сложи на компютър или външна памет. След това си пробвай каквото искаш, ако не ти хареса или нещо се брикне, му връщаш бекъпа и си готов. Много важно е да имаш задължително бекъп на EFS папката, която съхранява серийния номер на телефона, понеже се случва понякога при смяна на къстъм ромове да изчезне и телефона да не може да се регистрира в мрежата на мобилния оператор.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#8

(2018-03-02, 18:43:15)OligarchBull написа:  Имам и друг въпрос - ами ако си преинсталирам въпросният къстъм РОМ, дали има вероятност да се брикне? От това се страхувам единствено.
Ето и снимка от телефона в download режим http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id...31669v.jpg

От снимката се вижда , че си с N910C демек Galaxy Note 4 Exinos. Съвета ми е, ако си работи и си доволен не го пипай карай си с този къстъм ром иначе лесно се връща стоковия ти софтуер ето тема спазвай стъпките при желание или нужда >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950 като е задължително да направиш бакъп на EFS от TWRP във външна карта памет или копираш бакъпа на компютъра търсиш папка TWRP в нея се пази архива.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

Благодаря Ви! Ще опитам бекъп и инсталация на чисто

Сложих си стоков фирмуер и всичко, което пробвам работи нормално Smile Доволен съм! Благодаря на всички за помощта!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)