Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма за контакти на клиенти
#1

Здравейте,
Търся програма с която да мога да записвам контактите на клиенти, но да поддържа синхронизация на няколко устройства. Искам да го използвам за служебни цели и ми е нужно няколко човека да имат една обща база данни с контактите с които общуваме.
По възможност да има и iOS версия, но не ми е задължително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това за което на първо четене се сещам е да направите един файл с контактите. Слагате го в облак и хората, които трябва, ще имат достъп до този файл, който примерно ще е с парола. В него те ще могат да трият и добавят контакти и всички останали от групата ще го виждат.
Цитирай
#3

Правите си профил на фирмата в Google и си го добавяте в телефоните и ще ви се синхронизират в реално време не само контактите, но и календара, снимките, файловете и т.н.
Цитирай
#4

(2018-02-28, 23:08:19)anatol06 написа:  Това за което на първо четене се сещам е да направите един файл с контактите. Слагате го в облак и хората, които трябва, ще имат достъп до този файл, който примерно ще е с парола. В него те ще могат да трият и добавят контакти и всички останали от групата ще го виждат.

Да, но на мен ми се искаше това да става направо докато ми звъни някой номер или го набирам.

@sapiora Да, това е решение, но не ми се искаше много, защото това означава, че хората не могат да го използват през личният си телефон и трябва задължително служебен само за тази цел. А служебните нямат интернет през тези карти ( ограничение от оператора е ).
Цитирай
#5

Защо да не може с личен телефон?? Просто синхронизира телефона си и със служебния акаун..

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#6

А така няма ли да се смесят контактите ?
Цитирай
#7

(2018-03-01, 12:36:24)XiaomiSobstvenik написа:  Да, но на мен ми се искаше това да става направо докато ми звъни някой номер или го набирам.

@sapiora Да, това е решение, но не ми се искаше много, защото това означава, че хората не могат да го използват през личният си телефон и трябва задължително служебен само за тази цел. А служебните нямат интернет през тези карти ( ограничение от оператора е ).

В личните си телефони когато добавят нов служебен абонат,ще го записват в служебния ви акаунт.В служебните ви телефони без интернет няма как да се синхронизира едновременно,ще трябва пак ръчно,което обезмисля цялата процедура>

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#8

Защото тези без интернет трябва да се синхронизират ръчно? В момента, в който имат достъп до интернет, WiFi или 3G профила ще се синхронизира автоматично.
Цитирай
#9

Ако, при запис на контакта му се посочи да се запише в служебния акаунт.. на твоя телефон ще има и служебнитеи, и твойте контакти. На другите, също така би трябвало да е. Получават само контакта на служебния.. Няма да записваш контакта в телефона и от него да се синхронизират, и двата акаунта!? Не съм пробвал, но утре ще видя дали става. Защото и на мен ще ми свърши работа.
А ако не сикаш постоянно да виждаш и служебните, от настройките на контакти даваш от кой акаунт искаш да виждаш контактите. Примерно: си с твоят си акаун, искаш някой служебен нонер, Влизаш в контакти- настройкии задаваш да излизат само контактите от определлен акаунт... така мисля, че ще стане. Аз съм си синхронизирал само пощата. Получавам известия за нови ймейли и на двата, но не се смесват. Така би трябвало да е и с контактите... малко не ясно го написах, но дано ме разбереш Smile

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#10

(2018-03-01, 21:37:19)sapiora написа:  Защото тези без интернет трябва да се синхронизират ръчно? В момента, в който имат достъп до интернет, WiFi или 3G профила ще се синхронизира автоматично.

Абсолютно вярно е че става и през WIFI.

Просто ми звучи несериозно за да получиш номера на даден клиент,шефа ти да те прати да търсиш някъде WIFI.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#11

(2018-03-02, 02:12:06)ninoff написа:  А ако не сикаш постоянно да виждаш и служебните, от настройките на контакти даваш от кой акаунт искаш да виждаш контактите. Примерно: си с твоят си акаун, искаш някой служебен нонер, Влизаш в контакти- настройкии задаваш да излизат само контактите от определлен акаунт... така мисля, че ще стане.

Мисля, че не е много удобно постоянно да сменяш в настройки контактите , които искаш да виждаш.
Цитирай
#12

Ами, не мисля, че има програма, коятоо да знае кога кои контакти искаш да виждаш.
Единственото за което се сещам е да си направите служебна група и когато има нов контакт, да се праща на всички...

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#13

(2018-03-02, 07:20:48)gelermo написа:  Абсолютно вярно е че става и през WIFI.

Просто ми звучи несериозно за да получиш номера на даден клиент,шефа ти да те прати да търсиш някъде WIFI.

Колега,
започваме да говорим глупости. Нека човека, който е направил темата да прецени дали моите предложения са му полезни или не ... Честит празник!!!
Цитирай
#14

(2018-03-02, 07:20:48)gelermo написа:  Абсолютно вярно е че става и през WIFI.

Просто ми звучи несериозно за да получиш номера на даден клиент,шефа ти да те прати да търсиш някъде WIFI.

И, което се сетих.. мисля, че не е нужно, получателя да превключва. Той, просто си синхронизира кантактите на собствения и служебния акаунт. Демек, има си собствените контакти а от служебния получава само новите записани. По скооро, е нужно, този който записва контакта да му посочи в кой акаунт да отиде

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)