Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Energizer Power Max P16K Pro, представен на MWC 2018
#1

[Изображение: energizer_power_max_p16k_pro-360x240.jpg]

На MWC 2018 бе представено и едно у-во, на което не му бе обърнато внимание тук, а смятам, че това беше (лично за мен) най-доброто и смислено нещо на този "конгрес", а именно - смартфон с наистина "корава" батерия.

Какво точно представлява този смартфон ще цитирам статията от блога на Мтел:

Цитат:Смартфон, който издържа няколко дена активна работа с едно зареждане и може да остане в режим на готовност 40 дена – тази мечта е вече сбъдната и се казва P16K Pro. Това чудовище е произведено от Energizer и има батерия с капацитет 16 000 милиамперчаса (mAh). Да, правилно прочетохте – 16 хиляди! За сметка на ултрабавното изчерпване на подобен колосален капацитет зареждането пък е ултрабързо – посредством 12V USB-C връзка.

Телефонът е осезаемо по-дебел от повечето смартфони, достъпни на пазара. И все пак… четири пъти повече заряд в смартфон, който е има-няма два пъти по-дебел от обикновен смартфон – по-точно с дебелина 10 милиметра – това звучи доста привлекателно, още повече, че моделът е и доста елегантен и стилен. Черният цвят и огледалните му повърхности са приятни на допир и секси на вид (имат само един недостатък и той е в събирането на пръстови отпечатъци колкото за едно детективско студио – както се вижда във видеото).

В останалите характеристики на P16K Pro няма нищо чудовищно. Процесорът му е осемядрен, на 2,5 GHz, оперативната памет е 6 гигабайта, има си скенер за пръстови отпечатъци и 5,99-инчов дисплей с резолюция 2160 на 1080 пиксела при съотношение 18:9.

Двойна задна камера 16 MP+13 MP и двойна предна камера 13MP+5MP обещаватда помогнат да се опитате да изерпите капацитета на телефона.

Hands-on review на модела можете да видите в GSMarena.

Като цяло това, по лично мое мнение, е нещо, което ако бъде пуснато официално на пазара (показан е demo unit) ще го взема веднага, на момента,а предвид представянето му в блога на МТел ще е по-добре ако го предложат и самите те. За съжаление това е demo бройка, а според GSMArena не е ясно дали ще влезе в серийно производство.

Все пак остават надеждите ми да бъде пуснат в продажба, дори в ограничени количесва - веднага правя pre-order. Малко по-дебел, колко iPhone 4/4S е, те не бяха кой знае колко дебели, нямам нищо против. Стискам палци да се пусне серийно. На момента взимам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не го коментирах, за да не спамя в темата, но след като се оплакваш в темата
за S9 ще ти споделя личното ми мнение:
Изглежда ми като излязъл от пакетче за пуканки! Страшно грозен и недодялан.
С тези ръбове навсякъде.....................
Освен това не се знае дали ще влиза в масово производство. Какво да го коментирам
на този етап. Страхотна батерия и толкова.
Като го пуснат в продажба, като си го купи някой и сподели реални впечатления ще
коментираме. Според мен трудно ще се наложи като масов телефон.......
Хайде спама да започне сега: Smile

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#3

Power Bank с вграден смартфон.Това е някаква пародия.Много малък процент ще са съгласни да носят 350 грамов телефон + 15мм дебелина.Няма защита от прах и вода,скапан медиатек и още куп глупости.Тоя телефон е за да се покаже как може да се сложи един power bank в телефон.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

Исказване на негативно мнение относно фирмена политика или даден модел или каквото и да било не е оплакване.

Този телефон е нишов продукт. Никой не е казал, че ще е разбива статукво или нещо такова. Всеки има различни нужди и това нещо по-горе може да бъде много полезно на група хора. Дизайнът също е въпрос на вкус.
Цитирай
#5

Не се оплаквам, не ме разбирайте погрешно. И там казах, и тук казвам пак - Samsung е име, каквото и да произведат ще се коментира и купува. Не се оплаквам, наясно съм и не ме учудва. Просто ми е интересно как в сума теми (не само в този форум) потребителите пищят как само вдигали гигахерци и пиксели, пък батериите не мърдали, а като им показаха смартфон с такава батерия - никакви реакции, коментира се претоплената манджа на Samsung. Пак казвам, не съм против, всеки има правото да коментира каквото иска, не изразявам мнение с цел спор или скандал. Стигнали са до момента името да работи за тях и каквото и да покажат, все да се купува. Всяка фирма това цели, дори не само фирма, човек работи цял живот за името си (повечето, айде) , втвърдява доверие в околните и се стреми после името да работи за него. Не е нещо, което ме учудва.

Процесора не виждам защо да е скапан, телефона не е правен да е флагман, а този MTK е близък до SD820 по мощ, да ме извинява някой със SD820 да го питам коя игра примерно му цепи и телефона прави ли му проблем с този процесор, който и сега е достатъчно мощен за нуждите на 99% от ползвателите. Актуален процесор, 2 "чифта" камери, достатъчно RAM (6GB, всъщност).
Не е по-дебел от iPhone 4S, а не знам някой да го е наричал "дебел" по онова време. Да, сега са по-тънки, но тук целта не е красота и тънка линия, а батерията. Хардуерно телефона дава всичко нормално за потребителя - снимки, чат, facebook, сносен хардуер и ненормално издръжлива батерия. Не е в масово производство, но и Note 9 не е , пък гледам го коментирате доста преди да сте видели как ще изглежда (не, че не знае как - S9 с писалка), а този поне е показан.

И при всички положения, освен стабилния хардуер и батерия, ще дойде на цена не по-висока от на флагманите дори миналата година. За дебелината и друго да кажа - голяма част от ползваелите на тъия "тънки" смартфони ги слагат в разни гърбове, калъфи, S-View и не знам си кои, губещи "тънкотата" на устройството отвсякъде, освен това му крият и "красивия" дизайн (стъклени гърбове и не знам си какво), така, че пак е същото. Нека не се лъжем.
Цитирай
#6

Хубаво е да има и такъв продукт и вероятно би допаднал на някого, но не и на мен. Вече има толкова начини за бързо жично и безжично зареждане, че живота на батерията просто не е проблем.

Аз бих искал да видя сериозна иновация, която да реши основния проблем на съвременните телефони, а именно чупливостта. Всяка година имаме нова генерация Gorilla glass, но проблемът с чупливостта си остава, а при положение, че смяната на екрана вече струва колкото нов телефон от среден клас...
Цитирай
#7

С това съм абсолютно съгласен. Обаче трябва да отбележим и модата (малоумна за мен) всеки корпус да бъде от алуминий. Добре направената пластмаса може на допир да не е толкова "премиум", но има откъм издръжливост е със значително по-добри характеристики. В момента никой не мисли за чупливостта, а и няма причина, понеже повечето потребители не изискват практичност.
Цитирай
#8

(2018-03-06, 22:50:52)peshkin написа:  С това съм абсолютно съгласен. Обаче трябва да отбележим и модата (малоумна за мен) всеки корпус да бъде от алуминий. Добре направената пластмаса може на допир да не е толкова "премиум", но има откъм издръжливост е със значително по-добри характеристики. В момента никой не мисли за чупливостта, а и няма причина, понеже повечето потребители не изискват практичност.

Пластмасата няма как да отвежда топлината за разлика от алуминият и медта. По този начин се решава проблема с пасивното охлаждане на телефона и неговият компактен размер. Хем имаш шаси, хем шасито е и охладител.
Що се отнася до чупливостта на корпуса, тук въпросът е следния:
Имаш 100% нечуплив корпус, обаче имаш дисплей, който се чупи при първия по-сериозен удар. Какъв е смисълът от 100% нечуплив корпус?
Цитирай
#9

1. Чипсетите не са чак такива печки и не всеки телефон е с 8-ма серия на SD.
2. Не е задължително пластмасовият корпус да увеличава шанса за счупване на дисплея.
3. Дискутирам с баннат потребител...
Цитирай
#10

350 грама и 15 мм дебелина. Друга тухла в стената.
Цитирай
#11

Наааааааай-накрая нещо ново в мобилната индустрия.
И то ключов компонент-батерията.
Откъдето и да го погледнете такъв капацитет е огромно предимство за всички-от тези, които много говорят, през тези, дето много снимат, до тези, които цъкат игри и приложения на смартфоните си или сърфират в нета.
Цитирай
#12

Ново ново колко да е ново : https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...58570.html
Цитирай
#13

(2018-03-04, 10:23:08)NiOOH написа:  Аз бих искал да видя сериозна иновация, която да реши основния проблем на съвременните телефони, а именно чупливостта. Всяка година имаме нова генерация Gorilla glass, но проблемът с чупливостта си остава, а при положение, че смяната на екрана вече струва колкото нов телефон от среден клас...

Моето мнение по този въпрос е следното: големите играчи (Самсунг, iPhone, LG и т.н.) нямат финансова изгода (ако мога така да се изразя), от създаването и пускането на ултра здрави телефони. 100% съм сигурен, че могат да го постигнат дори може би имат технологията, но си е друго някой да си изтърве С8-то и после да се изръси 500лв за дисплей или в другия случай да си купи ново за 1300лв. А и по този начин нишата с протектори, калъфи и тем подобни работи ще я закъса също. Много хора нямат финансов интерес от това нещо да бъде направено.

ПП: А по темата за у-то по горе. Да голяма батерия + спор няма, но предвид тенденциите и моите предпочитания към визията и чувствителността на допир с апарата, не бих си го купил само заради това, че батерията ще ми държи да кажем 1 седмица. Да зареждам си телефона всяка вечер, но това по никакъв начин не ми пречи. Деня си го изкарва без никакви проблеми дори и при стабилна употреба. Зареджането става бързо ако се наложи.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#14

Абсолютно си прав,че големите играчи никога няма да пуснат "перфектния" телефон, защото няма логика от това, колкото и предлаганите към днешна дата телефони много силно да се доближават до перфектното. И аз съм убеден,че имат и технологии ,които са години напред , но го предлагат на час по лъжичка.
Така е било, така и ще бъде. За да върви бизнеса.

А за зареждането-моите телефони почти не ги ползвам, цял ден си стоят и без проблем изкарвам 2 ,че и 3 дни.
Цялата работа си я върша на лаптопи, а сега както искам да си купя и хубав фотоапарат среден клас, съвсем няма да имам никаква нужда от последен модел флагман! Поне докато LG G4-ката ми върви де, да се надяваме да изкара , докато LG пуснат V40  Big Grin
Цитирай
#15

@Pelikana, прав си, че нямат интерес да правят здрави устройства. Това важи за всички в днешно време. Проблемът е, че по-голямата част от клиентите въобще не се замислят по въпроса и съответно не изискват реален прогрес. 

За мен е естетиката е на второ място - след фунционалността. Искам телефон с корпус от гумирана пластмаса, 5мм рамка от всяка страна, отпечатък на гърба, хубава камера и не на последно място - отлична връзка, 'щото все пак е телефон. И най-важното - да може да се поправя не само от сервиз на производител. 

Последното ми припомни за една новина от преди няколко дни. Четох за Right of repair. Не знам на какъв етап е, но 17 щати в САЩ подкрепят предложението. Доста е интересно предвид, че идва от държава, в която Ябълката е религия.
Цитирай
#16

Не съм много съгласен за тая работа с външните сервизи - 90% от сервизите са пълни некадърници, баране на макс и после това и онова не работило. При iPhone-ите след такива сервизи да не работи Touch ID (пръстовия) е класика. Всеки втори, сменил батерията на Nokia с фенерче е решил, че е сервизен техник и след такива намеси става брутално. По-добре плати на оторизиран сервиз , където гаранцията ще продължи и ще се оправят проблемите, без да се създадат нови, отколкото да оправят едно и счупят две. С неоригинални части също работят голяма част от сервизите, за смяна на камера мой познат води един 4S преди години. След смяната снимките бяха на ниво VGA камера от 2005. То с предната се снимаше по-качествено, от задната. А му вземаха 90 лв. Колкото и да го убеждавах да го даде на оторизиран, но там му искаха 180 или 190 лв. , почти 200 по спомени.
Та орезилиха iPhone-а с "евтин" и "достъпен" ремонт.
Цитирай
#17

Ако поправката от third party е възможна, много бързо ще се отсеят сервизите на база опит на потребителите. Нека я има възможността, пък всеки сам може да си реши дали иска да рискува или не. Аз например няма да си купя телефон за 1000+ лева, пазя си техниката и предпочитам да мога сам да си сменя дисплея, батерията, високоговорителчето и пр. - с изключение на дисплея другите поправки са елементарни дори за човек, който никога не се е захващал с подобен ремонт. НО също така съм на мнение, че при подобна поправка трябва да отпадне гаранцията - нещо, което right of repair не предвижда и честно казано не знам как би се получило. Логиката ми е следната:
1. В момента много хора ползват среден клас телефони, защото средният клас става все по-добър и предостатъчен за голяма част от потребителите. Един телефон среден клас струва 400-700лв (нов) според възможностите му. След година-две се случва потребителят да изтърве телефона. Дисплеят се троши, поправката му е 150-250лв, а самият дисплей като резервна част в повечето случаи е евтин. Защо потребителят да няма право на избор дали да захвърли гаранцията и да си го поправи сам или да реши, че не е достатъчно сръчен и да си плати на специалист? На фона на стойността на телефона, амортизацията му и светкавичното стареене на този тип техника струват ли си тези 150-250лв?
2. Някои хора ползват телефони повече от две години. Защо след втората година да не могат сами да си поправят устройството? Получава се същата ситуация - защо да не си купя нов телефон, а да се разделя с голяма сума за ремонт на устройство, което вече остарява, въпреки че ми върши работа.

Следствие от форсиране на подобна практика ще е и наличието на резервни част за по-дълъг период време. Това е проблем при по-малките производители. В момента аз се сблъсквам с този проблем, тъй като моят Oneplus One си работи нормално, но батерията му си заминава твърде бързо.

Пишман сервизи винаги ще има и то за всякаква техника. За да ги избегнем, има форуми като този, където човек може да зададе въпрос и да му се отговори адекватно и конструктивно (стига да не е в тема за обсъждане на някой модел Big Grin ).
Цитирай
#18

(2018-03-14, 12:55:21)alisali1234 написа:  Не съм много съгласен за тая работа с външните сервизи - 90% от сервизите са пълни некадърници, баране на макс и после това и онова не работило. При iPhone-ите след такива сервизи да не работи Touch ID (пръстовия) е класика. Всеки втори, сменил батерията на Nokia с фенерче е решил, че е сервизен техник и след такива намеси става брутално. По-добре плати на оторизиран сервиз , където гаранцията ще продължи и ще се оправят проблемите, без да се създадат нови, отколкото да оправят едно и счупят две. С неоригинални части също работят голяма част от сервизите, за смяна на камера мой познат води един 4S преди години. След смяната снимките бяха на ниво VGA камера от 2005. То с предната се снимаше по-качествено, от задната. А му вземаха 90 лв. Колкото и да го убеждавах да го даде на оторизиран, но там му искаха 180 или 190 лв. , почти 200 по спомени.
Та орезилиха iPhone-а с "евтин" и "достъпен" ремонт.

Съгласен съм с част от казаното от теб, но това, че даден сервиз се води официален по никакъв начин не гарантира кадърен персонал, както и оригинални части. Даже знам за врътки за рециклиране на счупено стъкло на С8 (при не засегнат тъч), който се практикува и от лицензираните сервизи, но си взимат 480-500лв за смяна с нов.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#19

За кадърен персонал може би си прав, въпреки, че със сигурност не вземат на работа човек без опит и подходящо техническо образование. Но в тези сервизи имат техника, каквато никое сервизче не може да си позволи. А със такава техника и не толкова кадърен техник пак ще може да свърши по-добра работа, от колкото иначе с един поялник. За Булграм, който е официален сервиз на няколко марки имаше една тема, че след ремонт на гаранционнен телефон при тях, след това същия телефон в чужбина пак постъпва на ремонт и от там го отказват, понеже според тях бил ремонтиран в неоторизиран сервиз. Та не е гаранция, че в официален сервиз всичко ще е както трябва, но все пак шанса е много по-голям.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#20

да си сложа един акумулатор в джоба и да си свиркам..
според мен откакто започнаха да се налагат и усъвършенстват "бързите зареждания"(а и външните батерии), се обезсмислиха телефоните с големи батерии.
Дори, средният клас телефони вече се зарежда за 15-20 мин. с достатъчен заряд за половин ден

                                                                    
Цитирай
#21

Отдалечаваме се от темата за хубавия смартфон с голяма батерия.
Другия път за някои - 1900 лева телефон, 10 ядра и 900 mAh батерия с бързо зареждане, понеже е обезсмислило големия капацитет.

Очаква се скоро да бъде пуснат в серийно. Директно взимам два. Мисля, че ще стане лятото.
Цитирай
#22

..забравих да добавя:
- и производственият процес, които все повече намалява енергопотреблението.
С две думи- комбинацията от няколко фактора и научнотехнически прогрес, обезсмисля тези "тухли", пълни с акумулатори.

                                                                    
Цитирай
#23

(2018-03-15, 00:04:49)georgi4a написа:  ..забравих да добавя:
- и производственият процес, които все повече намалява енергопотреблението.
С две думи- комбинацията от няколко фактора и научнотехнически прогрес, обезсмисля тези "тухли", пълни с акумулатори.

Нищо не обезсмисля големите батерии. Научнотехническия прогрес води само до по-високи честоти и същата консумация.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#24

Ако ще и 1nm процес да е, същия грездей.
И преди 5 години караха по няма и ден, и сега карат по ден. Никакво развитие смислено. Само на теория са енергоефективни, с някакви проценти там. Разлика в real life experience-а няма.

Има смисъл от подобни смартфони и са далеч от тухли.
Цитирай
#25

(2018-03-15, 11:48:23)alisali1234 написа:  Ако ще и 1nm процес да е, същия грездей.
И преди 5 години караха по няма и ден, и сега карат по ден. Никакво развитие смислено. Само на теория са енергоефективни, с някакви проценти там. Разлика в real life experience-а няма.

И аз споделям това мнение: хем уж батериите почнаха все по-често да са над 3000 mAh, хем процесорите, ако сравниш през едно поколение, са уж с по 20-30-40% по-производителни и икономични, хем животът на батерията си е като преди почти, имам предвид следното:
- държа яркостта винаги на максимално
- не спирам трафика на данни
- локацията ми е на висока точност
- слушам музика, ровя в интернет, използвам го за чат и тук-там някоя игра

Преди, при тези условия, по-малки батерии ми изкарваха със зор от сутрин до вечер. Сега изкарват спокойно, но не мога да изкарам от днес сутринта до утре вечерта. А твърдението, че заради бързото зареждане се обезсмислят големите батерии е... Big Grin 

За мен нищо не се е подобрило и откъм здравина.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)