Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Energizer Power Max P16K Pro, представен на MWC 2018
#26

Защо е необходимо да държиш яркостта на макс и да ти е включена винаги локацията.
Цитирай
Аксесоари
#27

А аз ще те попитам така: А защо не? Човека не е роб на телефона идеята е обратната. Графеновите батерии ще променят нещата, но въпроса е кога точно това ще се случи в мобилната техника.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#28

Аз над 50% яркост ми вади очите, не знам как по 6-8 часа на ден гледате 100% яркост. А за локацията, освен ако не ползваш навигация, не виждам причина да е включена на висока точност.
Цитирай
#29

Ами странни въпроси (като да попитам защо ползвате точно тези модели, които имате) - имам го и ме радва да го ползвам най-вече заради тагове по снимки като правя. Разбира се, че мога да я спра, но сега почваме излишни разговори - как можете да гледате тези затъмнени екрани и да си напрягате очите? Може дори да се поспори дали има нужда постоянно трафикът на данни да е включен или защо изобщо имаш функции, които ти пречат да използваш спокойно телефона ти само защото батерията може да падне. Но май изгубихте идеята на написаното от мен: уж по-големи батерии, уж по-икономични процесори, а реално промяната далеч не е в тези размери, които трябва да бъде.
Цитирай
#30

И на мен постоянно location ми е постоянно вкл. , също и мобилните. Messenger-а ми е основен начин за връзка с приятели и роднини в чужбина и се налага винаги да е вкл., нон-стоп, дори и вечер. Половината ми телефония (и повече) минава през него. Location-а го държа винаги вкл., защото понякога ми трябва навигация, и така локализира на момента, плюс това ако държа локацията изкл. Find My Device се обезсмисля. Изобщо, защо ползвате това или онова е глупаво - дай да изключим всичко и да осакатим функциите на смартфона?!
И 3 дена ще изкарам , ако махна локация, мобилни данни, синхронизации, background WiFi search и мина в 2G only мрежа.
И то по-хубаво направо да си взема nokia с фенерче.

Въпроса е да си ползваш смартфона като такъв, без да гледаш стресирано в процентите.

И е мега глупаво това оправдание с бързото зареждане. Нямате си и на идея колко често може около човек да няма възможност за зареждане.
Цитирай
#31

Прав си - забравих да спомена, че без локация ходи си търси изгубения/откраднатия (ако крадецът е технически бос) телефон. То някои модели предлагат опцията да намалиш разделителната способност и да направиш дисплея черно-бял. Всички предлагат и икономичен режим (да убием мощността). То тогава какъв е смисълът от развитието?

Идеята, че бързото зареждане обезсмисля големите батерии е културно казано безумна - а какво правиш при наличие само на кабел, но не и зарядно, поддържащо технологията за бързо зареждане от производителя? Ами ако нямаш възможност за зареждане изобщо?
Цитирай
#32

Аз не мога да разбера мисленето на много потребители във форума, а именно, че няма смисъл от увеличаване на капацитета на батерията, защото има бързо зареждане..
Цитирай
#33

И аз това казвам. Мега абсурдно е, наистина има много варианти , в които не можеш да заредиш в момента, и се сблъсквам често с тях. Все пак, Huaiwei-я и така си кара добре, доволен съм, но винаги може повече.

Hands on с PK16: https://www.youtube.com/watch?v=wZ1EkIzWtPM

iPhone 4/4S дебели тухли ли бяха, защото този е дебел колкото тях, примерно?

Актуален FHD екран, процесор на MTK , конкурент на SD820 (какво повече ти трябва), 6GB RAM, пръстов, чист Android 7. Камерите - двойни, изработката - солидна, и може да дава ток и на други у-ва. Поддържа бързо зареждане, долу-горе за около 5 часа мисля, че трябва да се заредят тези 16K mAh, имайки предвид колко ще държи след това, наистина в нормален базис ще се зарежда 2 , най-много 3 пъти седмично при здраво ползване.
Цитирай
#34

Като гледам и аз ще се присъединя. Супер процесор, чак и fm radio пише че има Big Grin
Не знам до колко е така. С тая батерия е идеал.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

Има нещо, наречено закон на Мур, който третира технологичното развитие на чиповете, но с голям успех се прилага и за други технологии. Той гласи, че производителността на чиповете се удвоява на всеки две години: https://goo.gl/s9eRp5

С годините се вижда, че новите технологии се подчиняват първоначално на този закон. Някои повче, други по-малко. 

Както стана със старите харддискове, в началото наистина на 2 години капацитетът им се удвояваше, но към края на живота на харддисковете (приемам че е настъпил и вече рядко се купуват),  те вече не удвояваха капацитета на две, а на повече години. Т.е. изправиха кривата. И дойде нова технология - SSD.

Сега по моему батериите, които ползваме са на умирачка. В началото батерии с обем колкото бутилка от 2 литра са имали смешен капацитет. В последствие в същия размер почва да 'се уплътнява' все повече капацитет (ток). В момента обаче, тъй като технологията е изпържена на макс през всичките й години на развитие, без да уголемиш физически лииевите батерии трудно можеш да събереш повече ток от конкурентната съседна батерия. Те са достигнали икономически смислената си енергийна плътност и подобренията биха стрували или твърде много пари или просто уголемяване. И от тази картинка става ясно, че батериите като цяло са жив зян по отношение на обем към енергия, която могат да пренасят в себе си. 
.png EnergyDensity.png Размер: 31.22 KB  Сваляния: 21


Този застой, до който закономерно са стигнали батериите, частично се компенсира от сравнително по икономичните чипове и екрани, но пък от същите тези икономични чипове и екрани се иска по-голямо бързодействие и разделителна способност и като теглиш чертата, телефоните все си държат по един ден през последните години. Бтв и чиповете изправят кривата в последните години Wink 

Време е за качествено нова батерия, например графеновата, на която се възлагат много надежди. Към момента тя се подчинява на закона на Мур  и прототипите стават все по-добри и то с големи скокове, сравнено с мишите стъпки на литиевата технология в момента: https://news.samsung.com/global/samsung-...ging-speed

Графенът е скъп все още и не е готов за потебителския пазар. Но ако някой ден се получи с тази или друга технология, батериите няма да са вече химични акумулатори, а електростатични, каквито са сега кондензаторите. 

За потребителя това би означавало дни наред живот на батерията за няколко минути зареждане. Е, в началото може би ще е 2 дни работа срещу 30 минути зареждане. След две години ще е 4 дни, или пък 15 минути зареждане.

И ако сме късметлии - всичко това ще идва с големината на батерийка за ръчен часовник и всички ще го харесват Wink 

От енерджайзър, производител на батерии, очаквах точно такова предложение, а не старата литиева батерия, с троен физически размер.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#36

Така е, но все пак, една технология, която не е на ниво , готово и адекватно за комерсиално ползване, няма как да бъде представена. Сега доколко не е готова, и доколко е "скрита", ако влезем във филма със съмненията, и това, че може и нарочно да се бави развитието, за да се продават външни батерии, да се амортизират батерии вече на по година и половина живот и да изискват скъпа смяна, която с изключение на флагманския клас, струва колко половината телефон , и следователно отиваш направо да си купиш друг, или правиш скъпа смяна. Това са някакви теории, сега доколко е така - не знам.
Факт е, че след година и половина може да свалиш една батерия до около 80% от капацитета и, а вкъщи един имам Sony Ericsson W810i, който е със първата си батерия, никога не е сменяна и продължава да работи нормално. Standby поне 4 дни, говорим за телефон 2008.
Да, няма този хардуер и ресурс на модерните смартфони, но за 10 години (от които поне 3 в началото е ползван активно), батерията работи добре. Дори изненадващо добре.
Дали се намали качеството на батериите е другия въпрос, който задавам аз.
Цитирай
#37

Не знам моята батерия на мейта е 4000 и с бързо зареждане се зарежда за около час и малко не знам какво ви плаши това не е вече старата технология 2200 капацитет батерия да се зарежда за 6 часа

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)