Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с приложения, които сами се свалят и инсталират
#1

Здравейте, имам таблет sigma MID S718HQ на който не мога да изчистя някакви гадинки, които сами си свалят и инсталират нежелани приложения. Пробвах с хард ресет и възстановяване на фабричните настройки, но явно гадината е "по-навътре" и в момента в който се свърже с интернет и почва едно сваляне и инсталиране на приложения които водят до забиване на таблета. Моля ако някой има някакви идеи и мнения или ако се сблъсвал със същия проблем да сподели. Предварително благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Гадината наистина е "навътре"-неразделна част от рома е!Единственият начин за махане на гадината е флаш с нов ром.Друго спасение няма-мръсниците го пишат директно в кернела и не помагат никакви "почистващи" инструменти,дори не можеш да го видиш гада!
Цитирай
#3

А откъде мога да изтегля нов ром? В нета не намирам нищо за този модел. Някой ако може да сподели някакви сайтове или линкове. Благодаря предварително.
Цитирай
#4

Напиши си модела на устройството. Имаш начин да махнеш всичко което поискаш с малки изключения. Рутни и козовете ще са в твоите ръце Smile

Виж подобна тема >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1275083

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Модела е Sigma MID S718HQ. Processor type - Quad core-A33. Версия на андроид 4.4.2. Firmware version - v2.0. Версия на ядрото - 3.4.39 paul@uarmsoft #97 Номер на версията CTI A704_20141203_V1.0.00 Това са данните които виждам. Прочетох горната тема, но не съм много наясно как да разбера кои приложения ми правят беля. А даже не съм сигурен дали ще успея да инсталирам App Freeze, толкова е обсебваща тази гад. Ако някой може по-подробно да обясни ще съм благодарен. Компа сам си го преинсталирам, но с андроид не съм се занимавал.Мерси предварително.
Цитирай
#6

Трябва да рутнеш по един или друг начин не намирам нищо в нета за този китайски модел. Гледам си с 4.4.2 пробвай с TowelRoot.apk  ще намериш всички версии в tr.zip прикачен долу в поста на тази тема >>  https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1268507
Ако не стане пробваш KingRoot.apk и след като рутнеш дай шотове на всичките ти приложения които имаш инсталирани от system/app и ще хванем рекламното приложение/я Smile
Инсталиране ръчно става като сложиш apk в телефона и с файловия мениджър го намираш и инсталираш за целта от Настройки >> Защита >> Неизвестни източници трябва да е включено.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Rado_8, мерси за насоките. Утре ще пробвам казаното дотук и ще пиша докъде съм стигнал. Ако мога ще кача и снимки. Мерси и лека вечер.

Не успях да го рутна този таблет. Пробвах с какво ли не и само Kingroot стига до някъде и се срива. Добрата новина е че инсталирах Fille manager, Super Su и App Freezer и стана чудо - фризера замрази гадините и сега таблета работи нормално. Но гадините стоят вътре и не мога да ги махна.    
.Някой ако има идеи и ги сподели ще съм му благодарен. Предварително благодаря.
Цитирай
#8

Ако си ги замразил и не работи вече рекламния софтуер не ги махай то така е по-добре да са замразени иначе пак има възможност да те налазят.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)