Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Невалиден Имей
#1

здравейте проблема е следния не мога да поставя сим карта исписва ми невалиден имей опитах се от Enginering mode да си въведа ръчно но ми дава грешки опитах се със доста програми но не успях модела на телефона е Mpie G7
Цитирай
Аксесоари
#2

Какви грешки дава от Enginering mode
Цитирай
#3

(2018-03-05, 17:29:24)asdgewsdf написа:  Какви грешки дава от Enginering mode

AT COMMAND SEND IS FAILED
Цитирай
#4

https://forum.hovatek.com/thread-13712.html Ако това не помогне напиши грешката в гоогле и има много теми или си рутни тела и си дръпни програма за имеи
Цитирай
#5

Що се занимаваш с тоя китайски боклук за 100 лв. ?

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#6

(2018-03-05, 17:42:59)gazara74 написа:  Що се занимаваш с тоя китайски боклук за 100 лв. ?

Не е до парите телефона съм го купил преди много години просто не ми е нужен искам даго направя и да го подаря на едно момче от квартала защото няма срецтва да си позволи и без това не ми е нужен този телефон за това искам даго подаря напълно работещ
Цитирай
#7

Reset от Google Play няма ли да свърши тази работа. Аз един път я пробвах и ми изтри всичко....
Цитирай
#8

(2018-03-05, 21:47:15)person написа:  Reset от Google Play няма ли да свърши тази работа. Аз един път я пробвах и ми изтри всичко....

Е това дали ще ми върне имей ?
Цитирай
#9

Това гарантирам,че ще ти свърши работа ако се справиш.Трябва ти един файл от системата,програмата,компютър и внимание.
Цитирай
#10

(2018-03-06, 02:05:58)Miro2210 написа:  Това гарантирам,че ще ти свърши работа ако се справиш.Трябва ти един файл от системата,програмата,компютър и внимание.

Опитах я тази програма ама програмта само мина зелената и червената лампа не знам как да го свържа
Цитирай
#11

това пробвали го което ти казах по горе? ако не стане така и нямаш бекъп единствения начин е руут + програма за смяна на imei в play store има доста...
Цитирай
#12

(2018-03-06, 20:43:19)destruk7or написа:  Опитах я тази програма ама програмта само мина зелената и червената лампа не знам как да го свържа

Програмата работи безотказно на много МТК телефони и е възможно най -добрият вариант,но разбира се има и аналози.Но с тази съм работил много пъти и никога не съм имал проблеми,на доста и различни МТК процесори.Файла който е нужен имаш ли го?Драйвъри  инсталира ли?Телефона се изключва натиска се Reconect и тогава се свързва към компютъра с кабела.Ако всичко ти е наред ще светне логото на телефона и ще ти се отвори допълнителен прозорец на компютъра.Спазвай инструкцията,абсолючно точна е.
Цитирай
#13

(2018-03-06, 22:19:13)Miro2210 написа:  Програмата работи безотказно на много МТК телефони и е възможно най -добрият вариант,но разбира се има и аналози.Но с тази съм работил много пъти и никога не съм имал проблеми,на доста и различни МТК процесори.Файла който е нужен имаш ли го?Драйвъри  инсталира ли?Телефона се изключва натиска се Reconect и тогава се свързва към компютъра с кабела.Ако всичко ти е наред ще светне логото на телефона и ще ти се отвори допълнителен прозорец на компютъра.Спазвай инструкцията,абсолючно точна е.

Правя всичко каквото е описано телефона остава само до логото както каза и лампата свети на програмата зелена и червена само примигва стой така около 5 минутки някъде и показва грешка за Timeout ето ги мойте стъпки спирам телефона напълно натискам Reconnect свързвам кабела пуска се телефона показва логото и така стой програмата примигва и до там но има и друго като свържа телефона чува се звук на компютъра че е свързан показва го във Device manager и веднага още 1 път се чува и се маха от там
Цитирай
#14

Набираш *+*+3646633#*#* и влизаш в сервизно меню. Плъзваш на "CDS Information", после на "Radio information" и избираш "Phone 1". Избираш командата "AT+EGMR=1,7,"""" и си пишеш IMEI-а между кавичките. После я пращаш. Ако не я приеме оставяш интервал между AT и +, поне при мен така раоти.
След това, ако имаш втора сим карта избираш командата "AT+EGMR=1,10,"""" и между кавичките пишеш IMEI-а за втората си карта. Ако е нужно оставяш интервал между AT и +. Рестартираш телефона и си готов.

Doogee S30
Цитирай
#15

(2018-03-07, 06:14:40)guitman написа:  Набираш *+*+3646633#*#* и влизаш в сервизно меню. Плъзваш на "CDS Information", после на "Radio information" и избираш "Phone 1". Избираш командата "AT+EGMR=1,7,"""" и си пишеш IMEI-а между кавичките. После я пращаш. Ако не я приеме оставяш интервал между AT и +, поне при мен така раоти.
След това, ако имаш втора сим карта избираш командата "AT+EGMR=1,10,"""" и между кавичките пишеш IMEI-а за втората си карта. Ако е нужно оставяш интервал между AT и +. Рестартираш телефона и си готов.

Когато го бях взел телефона със стоковия ром нямаше имей направих това което писа по от горе бях успял но проблемът беше камертата не работеше и аз го флашнах след флаша камерата заработи пак имей кода беше невалиден опитах се пак със начина който писа по от горе дава ми грешка At command is send failed постояно
Цитирай
#16

Птобва ли с интервал между АТ и +
Цитирай
#17

(2018-03-07, 21:09:53)MOHTbOPA написа:  Птобва ли с интервал между  АТ и +

Да преди да го флашна така бях опитал и беше станало ама след като го флашнах телефона това вече не работи
Цитирай
#18

Че с какво го флашна? Сервизното меню на медиатек няма общо с андроида.

Doogee S30
Цитирай
#19

А телефона рутнат ли е?
Цитирай
#20

Флашни го пак по начина по който си го направил и предишния път, но този път качи софт с правилното сервизно меню!

Doogee S30
Цитирай
#21

Колеги не е от сервизното меню (инженерното меню).При мен на 2 телефона с МТК6582 съм губил IMEI-те.Единия Prestigiо а другия китаец но се съмнявам,че мога да напиша марката правилно.Но никога не съм успявал да възстановя с инженерното меню,даваше грешка.Те се губят когато телефона се преинсталира със format all+download а с download only не се губят.Ако колегата беше поразръчкал различни версии на програма вече щеше да е забравил за проблема.Преди време един друг колега тук от форума имаше същия проблем и сис възстанови IMEI-те с Maui meta.Дадох му линк за програмата и след около 3 часа ми писа,че е готов.Просто трябва да се пробват различни версии защото на този процесор при различни телефони може да сработи по-стара или по-нова версия.Другото кето може да пробва колегата е Chamelephon от маркета.За него трябва руут например с Кингруут.Но за мен тая програма е глупост ,на няколко телефона съм я пробвал и винаги крашваше след въвеждане на IMEI.
Цитирай
#22

Е, аз съм ги възстановявал след формат ал и то с инженерното меню. Само дето на някои телефони, както писах по горе, между AT и + трябва да оставиш интервал. Може пък при него да е слято, или пък да се остави интервал след AT+. (Аз поне бих го направил така ако го правих през терминал)
Програмите които препоръчвате почти сигурно ползват командите на инженерното меню, така че аз поне първо бих пробвел по няколко начина с него, а после бих търсил програми.

Doogee S30
Цитирай
#23

С риск да стана досаден, пак ще подскажа, че устройството трябва де е рутнато.
Папката nvram не се трие при firmware upgrade при download only се трие
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)