Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XA2 - впечатления
#76

Не си прав, първо говорим за флагман и второ не е нормално в продължение на незнам колко модела(флагмани, визирам цялата Z серия) да не оправиш въпросния проблем! Да бяха посредвени модели като ХА-то да ме ме е яд(не че на него не му отказва тъча по краищата...), но като плащаш 1к+ не е ок.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
Аксесоари
#77

Така ти се иска на теб като потребител (на база вложени пари), но реалността е друга. Колкото е по-сложно едно устройство, толкова повече възможности има за дефекти. От 18 години се занимавам с поддръжка на автомобили и от опит ти казвам, че високите класове и тези с повече екстри са по-проблемни от ниските класове. S-класата на Мерцедес е значително по-калпава откъм поддръжка отколкото А-класата... лично съм се убедил в това и то на база поддръжката на голям брой автомобили, а не на единични бройки.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#78

Сравнението не е на място
Не може от 10 телефона до които имам достъп , всички да са с проблем
Един и същ
То няма лошо през 6 месеца до с в с новичък дисплей...
Цитирай
#79

От вчера пак съм съм със SONY, предишния беше XA, никакви ядове гадина и половина, минах на самсуняк А5 2017, проблеми няма преби се лошо. Няма година. Сега е XA2. Разликата от XA до XA2 е от земята до небето. От А5 засега ми харесва повече. Къде мога да намеря читаво защитно стъкло за XA2?

Sony Xperia M4 Aqua
Цитирай
#80

Привет, колеги!
Пиша с молба за мнения, помощ. Понякога при натискане на бутона да отключа екрана, светва, но като прекарам пръст през дисплея, не реагира. След 1-2 секунди за много кратко екрана премигне в черно, след което вече всичко си идва на мястото и няма проблем с отключването.
Каква може да е вероятната причина за това, според вас?
Цитирай
#81

От скоро (купих го на черния петък) имам въпросният телефон и скоро открих следния "проблем". Когато телефонът е в ръката (няма значение от позицията на телефона и под какъв ъгъл го държа) дисплея е много чуствителен и си работя нормално - скролване, бутони, клавиатура и т.н. Но когато оставя телефонът на масата или на друга хоризонтална повърхност и правя същите неща тази чувстителност изчезва и трябва доста да натискам врху дисплея за да работи телефонът.
Може ли да е някаква настройка (сензор и т.н.) защото не мога да открия логика в ръката ми да работи коректно, а поставен на нещо да не работи така добре и дисплеят да си губи тази чувстителност.

П.С. Проблемът е разрешен. Скриинпротекторът който бях сложил се оказа проблемът и в краищата не е много чувстителен. Но все пак поведението описано по-горе бе странно.
Цитирай
#82

Здравейте, колеги!
Получихте ли Android 9 за XA2? Споделете впечатления, ако сте ъпдейтнали.
Забелязвате ли батерията да се изтощава по-бързо?
Цитирай
#83

или изчакай известно време за да свикне с начина ти на употреба, което според мен няма да има голям ефект
или repair с //support.sonymobile.com/global-en/xperia-companion/#gref
Цитирай
#84

(2019-04-20, 12:04:49)Sev написа:  или изчакай известно време за да свикне с начина ти на употреба, което според мен няма да има голям ефект
или repair с //support.sonymobile.com/global-en/xperia-companion/#gref

Благодаря за отзива!
Ще направя repair, но се съмнявам и това да помогне. С Android Oreo бях повече от доволен от батерията, докато не инсталирах 9 версия...
@Sev, как се представя батерията на твоя модел апарат, ако си с Android 9?
Цитирай
#85

"faceless_man", към кой оператор си, от кой оператор е закупен телефона?
Едва ли всички, както и аз все още не съм получил ъпдейт. Телефонът ми е закупен от Vivacom, а мобилната услуга е от Telenor.
Благодаря Smile

Sony Xperia™ XA2 H3113 (Oreo 8.0.0 / 50.1.A.13.123)
Цитирай
#86

Апаратът е закупен от Технополис.
Цитирай
#87

(2019-04-21, 19:49:41)faceless_man написа:  Благодаря за отзива!
Ще направя repair, но се съмнявам и това да помогне. С Android Oreo бях повече от доволен от батерията, докато не инсталирах 9 версия...
@Sev, как се представя батерията на твоя модел апарат, ако си с Android 9?

На XZ1 Compact съм с 9
Не намирам разлика с 8, но винаги правя repair при такъв ъпдейт
Цитирай
#88

При мен разликата между 8 и 9 версия на работата с батерията е крайно осезаема в отрицателен аспект. Прикачил съм и снимка на която се вижда подробно. До момента на този апарат, всичките ъпдейти съм ги правил през WiFi и не съм правил repair, но ще опитам. Дано да има подобрение, защото преди да актуализирам до 9 версия, батерията се представяше блестящо за смартфон.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#89

Като че ли и в xz2 след ъпдейта до 9 беше така, но след хард ресета му трябваше около 2 седмици работа да се адаптира батерията и сега държи отлично.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#90

(2019-05-06, 07:44:41)Emoji написа:  Като че ли и в xz2 след ъпдейта до 9 беше така, но след хард ресета му трябваше около 2 седмици работа да се адаптира батерията и сега държи отлично.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk

Днес направих поправка на ъпдейта с Xperia Companion, да видим след известно време дали ще има подобрение.
Цитирай
#91

Здравейте на всички.
И аз ще се похваля с "напикан" дисплей. Само за 4 месеца употреба и прегоря.
Телефона го ползвам основно за разговори и мейл. Чат пат фейсбук или ютюб. И малко браузване.
В часове на ден:
1. 2-3 часа разговори
2. 20-50 мейла
3. Общо 1 час всичко останало.
Батерията с 8 се държеше перфектно, спокойно карах деня.
С 9 малко по-бързо пада, но пак е приемливо. Прибирам се от работа с поне 30%.
И аз страдам от гадния проблем със сензора за близост. Ако е слънчево, постоянно натискам разни неща по дисплея. Но не това е големия проблем. Скапания жълт дисплей ме побърква.
Пфу върху Сони. Минах през 3 LG-та, G2, G3, G4... Нямал съм никакви дертове, с изключение на G4 - бързото падане на батерията.
Взех проклетото Сони за служебно, то взе че прегоря без особено тежка работа. Пфу! Връщам го на Емаг за ремонт, дано мине гаранционно.
Цитирай
#92

Защо не го оставиш в тукашния сервиз ?
Ако е модел за Европа няма да има проблем
Ще стане за 3 дни
Цитирай
#93

Sev, заинтригува ме с "тукашния сервиз". Продукта е закупен от Емаг... Следвам техните условия за рекламация.
Цитирай
#94

По принцип да
Но ако си в София ...вариант е
Сервизът е Булграм
Цитирай
#95

Точно там го изпратих. Дано стане както трябва и да нямам повече проблеми с този телефон.
А тъй като темата е впечатления от sony xperia xa2, трябва да отбележа, че това е една наистина прекрасна играчка, естествено sony стил, с големите плътни части над и под екрана. За човек на който му допада този дизайн е супер.
За цената му, аз лично не намирам по-добро предложение на пазара.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)