Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XA2 - впечатления
#1

Здравейте, съфорумци
не открих тема за този нов модел на Сони, затова и пускам тази тема с молба ако вече някой си е купил въпросния модел да сподели мнения и впечатления. Предварително благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет, heruvim!
Притежател съм на модела от момента на пускане на продажба в България. Телефонът е прекрасен. Много стилен и изчистен дизай, както обичайно за Сони. Извитият дисплей придава още по-изтънчена и елегантна визия. Изключително удобен за работа с една ръка, нещо, което за мен е важно. Камерите са страхотни, правят чудесни снимки. Задната може да прави 4К видео, както и видео на забавен кадър. Това е нещо, което много ми харесва като възможност на камерата. Предната наистина има широк обхват и може да заснема широкоспектърно. Потребителският интерфейс на Сони в Андроид 8.0 е много приятен, красив и лесен за работа. Нямам забивания и лагов. Батерията е подобрена сериозно и при моя употреба издържа 4-5 дни. При други въпроси, на разположение съм.
Цитирай
#3

Здравей faceless,

По характеристики е почти 10мм. Удобен ли е за ползване?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-03-06, 19:03:37)GodPetar написа:  Здравей faceless,

По характеристики е почти 10мм. Удобен ли е за ползване?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk

Здравей!
Да, лично на мен ми е изключително удобен за работа и стои стабилно в ръката без опасност да го изпуснеш. Разбира се това е с устойчив кейс, който му взех. Преди да купя апарата четях из ревютата, че е дебел спрямо другите и имах известни резерви, но когато го видях в магазина всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#5

Чудя се между ХА2 и Галакси С7 кое да взема...Цените вече са доста близки...Вярно едното го водят среден клас,а другото флагмен...Но и разликата им е 2години и подръжката на ХА2 ще е повече оттук нататък Smile

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#6

(2018-03-06, 22:40:08)ivan_SGS4 написа:  Чудя се между ХА2 и Галакси С7 кое да взема...Цените вече са доста близки...Вярно едното го водят среден клас,а другото флагмен...Но и разликата им е 2години и подръжката на ХА2 ще е повече оттук нататък Smile
Огромния плюс за сонито е батерията. С7 от къде ще го купуваш? Ако е от он лайн сайт, сигурна ли е гаранцията, че има разнопосочни мнения.

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

И двата телефона от онлайн магазини ги следя гет.бг
Да батерията казват,че е много издръжлива,а това е много важно,че ми писна да зареждам по 2 пъти на ден...Камерата му е отлична,а хардуера му едва ли ще лагва и забива и с най-новите и тежки приложения(игри на телефон не играя)

Само,че трябва да си взема зарядно чета,че в комплекта няма такова каквото трябва....Собственика faceless_man,ако може да сподели още впечатления ?!?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#8

Привет, faceless_man
Благодаря за изчерпателното мнение и впечатления! Искам да те попитам още няколко въпроса:
1. Би ли казал от къде си закупи телефона?
2. Как се държат камерите при по-слабо осветление? (основна и предна)
3. Усети ли някакъв проблем с тъча, какъвто е имало при ХА1? (закупени бройки от Технополис) около половин сантиметър от краищата на тъча не функционира.
Цитирай
#9

(2018-03-07, 00:00:27)heruvim написа:  Привет, faceless_man
Благодаря за изчерпателното мнение и впечатления! Искам да те попитам още няколко въпроса:
1. Би ли казал от къде си закупи телефона?
2. Как се държат камерите при по-слабо осветление? (основна и предна)
3. Усети ли някакъв проблем с тъча, какъвто е имало при ХА1? (закупени бройки от Технополис) около половин сантиметър от краищата на тъча не функционира.
Доколкото си спомням проблема с тъча беше про първата партида. Което е при почти всички производители. Тъпо, но факт. Наистина ли има slow motion заснемане и ако да как е като качество?

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Отговарям на въпросите от последните два поста:
1. Телефонът е закупен от Технополис, два дни след пускането му в продажба в България. Първият физически магазин, който го предлагаше и понеже много исках да го имамам се насочих там. Не ми се чакаше още една седмица да започнат продажбите и в Сони центровете.
2. При слабо осветление както при повечето апарати, така и XA2 не е с перфектно качество, но не е и толкова лошо.
3. Нямам абсолютно никакъв проблем с тъча. Това нещо го имаше предния модел - XA1. Веднага тествах тъча от сервизното меню. Засега всичко е наред.
Цитирай
#11

(2018-03-07, 06:35:19)faceless_man написа:  Отговарям на въпросите от последните два поста:
1. Телефонът е закупен от Технополис, два дни след пускането му в продажба в България. Първият физически магазин, който го предлагаше и понеже много исках да го имамам се насочих там. Не ми се чакаше още една седмица да започнат продажбите и в Сони центровете.
2. При слабо осветление както при повечето апарати, така и XA2 не е с перфектно качество, но не е и толкова лошо.
3. Нямам абсолютно никакъв проблем с тъча. Това нещо го имаше предния модел - XA1. Веднага тествах тъча от сервизното меню. Засега всичко е наред.

Благодаря за изчерпателните отговори! Занапред ако възникнат въпроси ще си позволя да се обърна пак към теб.
Цитирай
#12

(2018-03-07, 08:05:57)heruvim написа:  Благодаря за изчерпателните отговори! Занапред ако възникнат въпроси ще си позволя да се обърна пак към теб.

Няма никакъв проблем. Smile
Цитирай
#13

Здравей, faceless_man
Бих искал да те попитам следното:
За разлика от ХА1 на този модел предната камера няма автофокус. Снимките с нея достатъчно удовлетворителни ли са за теб? В смисъл ако снимката е селфи лицата на хората фокусирани ли са? Както и ако зад хората има по-далечен обект или пейзаж, обекта или пейзажа "размазани" ли са или са достатъчно ясни?
Цитирай
#14

(2018-03-08, 18:49:00)heruvim написа:  Здравей, faceless_man
Бих искал да те попитам следното:
За разлика от ХА1 на този модел предната камера няма автофокус. Снимките с нея достатъчно удовлетворителни ли са за теб? В смисъл ако снимката е селфи лицата на хората фокусирани ли са? Както и ако зад хората има по-далечен обект или пейзаж, обекта или пейзажа "размазани" ли са или са достатъчно ясни?

Здравей, heruvim!
Предната камера има фокусиране и снима без проблем. За мен, снимките са доста задоволителни и до момента не съм забелязъл размазване на обектите в по-далечен план.
Цитирай
#15

faceless_man колко време правиш SoТ(Screen of time)И за колко време го зареждаш,ако си със зарядно 3.0?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#16

(2018-03-08, 20:13:08)ivan_SGS4 написа:  faceless_man колко време правиш SoТ(Screen of time)И за колко време го зареждаш,ако си със зарядно 3.0?

От последното зареждане, екрана е 4 часа и 15 минути. Зареждам го със зарядното, което върви в комплекта.
Цитирай
#17

Колега има ли лед индикатор.За пропуснати повиквания?
Цитирай
#18

(2018-03-08, 22:40:09)i770514 написа:  Колега има ли лед индикатор.За пропуснати повиквания?

Да, разположен до сензора за близост.
Цитирай
#19

(2018-03-08, 21:59:02)faceless_man написа:  От последното зареждане, екрана е 4 часа и 15 минути. Зареждам го със зарядното, което върви в комплекта.

Това батерията изтощена докрай ,или имаше още ?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#20

(2018-03-09, 21:20:10)ivan_SGS4 написа:  Това батерията изтощена докрай ,или имаше още ?

Беше на около 35%.
Цитирай
#21

Пробвай до стигнеш от 100 до 5% процента да видиме какъв е пълния резултат и сподели когато можеш Smile

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#22

(2018-03-09, 23:17:09)ivan_SGS4 написа:  Пробвай до стигнеш от 100 до 5% процента да видиме какъв е пълния резултат и сподели когато можеш Smile

Ще пробвам.
Цитирай
#23

Здравей, faceless_man
Би ли споделил, нещо или неща по телефона, които отчиташ като недостатък, слабост, нещо което не те удовлетворява достатъчно или те дразни, каквото и да било то.
Разбира се модела не е флагман и някои характеристики и параметри е нормално да са "по-скромни", но пък да съответстват на презумцията цена-качество.
Цитирай
#24

(2018-03-13, 11:32:54)heruvim написа:  Здравей, faceless_man
Би ли споделил, нещо или неща по телефона, които отчиташ като недостатък, слабост, нещо което не те удовлетворява достатъчно или те дразни, каквото и да било то.
Разбира се модела не е флагман и някои характеристики и параметри е нормално да са "по-скромни", но пък да съответстват на презумцията цена-качество.

Здравей!
Като цяло, моделът удовлетворява основните ми изисквания за телефон от среден клас, тъй като аз не държа да имам флагман. Основно го изпозвам за разговори, така че не държа въобще да е от висок клас. Много харесвам модела, като недостатъци лично отчитам, че можеше вътрешната памет да е поне 64 ГБ и предната камера да има светкавица, но и без това не е проблем. Даже за среден клас си е много добре, лично за мен.
Цитирай
#25

Здравей, faceless_man

Можеш ли да качиш една снимка, която е направена на слаба светлина или най добре в тъмна стая , просто натискаш и снимаш със светкавица , каквото се получи го качи. Благодаря
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)