Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XA2 - впечатления
#26

Здравйте,
Бих искал да попитам какъв флаш плеър трябва да сложа на този телефон и от къде да го изтегля? Андроида е 8.0.0
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз не съм инсталирал никакви флаш плеъри и нямам проблем с отварянето на флаш съдържание. Версията на андроид също е 8.0.0
Цитирай
#28

А какъв протектор на дисплея си залепил (еластичен или стъклен), ако изобщо си решил да сложиш? Питам поради специфичната му форма (леко извит е в двата края) и равните стъклени протектори не стават.
Цитирай
#29

Ползвам 3D Full glass протектор, който е извит в краищата, както е изработен дисплея. Изцяло прозрачен е, въпреки че има и с черна рамка. Въпрос на предпочитание. Минус обаче при проткеторите от този тип, които покриват изцяло дисплея е, че не са с лепило по цялото стъкло, а само по страничните рамки.
Цитирай
#30

Благодаря за отговора. Казваш, че "Минус обаче при проткеторите от този тип, които покриват изцяло дисплея е, че не са с лепило по цялото стъкло, а само по страничните рамки." В какво точно се изразява минуса? Усещаш някакъв дискомфорт при боравенето с тъча или пък това указва влияние на прозрачността на дисплея?
Имам и още един въпрос: Телефона го купих с версия на андроида 50.1.А.4.76, а ми излезе известие в трея, че вече има по-нова 50.1.А.5.59, но тъй като съм се "парил" с предишния си телефон от бъгав ъпдейт, първата ми работа, когато купих този беше да забраня обновяването. Та ти с каква версия си сега и обновявал ли си я след закупуването на телефона?
Цитирай
#31

На мен ми е много интересно как се справя камерата на ниска светлина. Честно казано, колкото и да харесвам на Сони телефоните (вече 3ти флагман ползвам), много зле се справят спрямо конкуренцията в тази област.
Цитирай
#32

Здравейте,  сладури. И аз съм горд собственик на XA2. Вчера го взех от теленор. Замених го със z5 не знам дали, не съм направил грешно решение. Той си стои в бюрото, и ако трябва пак си минавам на з5. Ха2 е добър, с малко по добра честота на дисплея. Камерата няма разлика с з5, но  една идея снима на слаба светлина по-добре. Допада ми извитият екран. По добре изглежда откъм това. Пи малък и дебел е в размерите от з5, и по лесно боравя с него. Но все пак всеки има различна структура на ръцете и различно ще му бъде удобно. Взех го черен. А з5 чистият флагман е графитеният черно. Все още немога да свика на Ха2, но ще преценя дали със з5 ще си продължа и този да го дам на жена ми, или с този ще си остана. Успех! Весело празници! ?

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай
#33

(2018-04-07, 17:57:21)CHAKALA написа:  На мен ми е много интересно как се справя камерата на ниска светлина. Честно казано, колкото и да харесвам на Сони телефоните (вече 3ти флагман ползвам), много зле се справят спрямо конкуренцията в тази област.

Камерата (основната) се справя добре при ниска светлина. Ако трябва да я оценя по десетобалната бих дал оценка 7. Все пак модела не е флагман, а е от среден клас. Като гледах тестовете в GSMarena новият флагман на Сони XZ2 е с по-добро качество от S9+. Можеш сам да ги сравниш.
Цитирай
#34

(2018-04-07, 17:47:18)heruvim написа:  Благодаря за отговора. Казваш, че "Минус обаче при проткеторите от този тип, които покриват изцяло дисплея е, че не са с лепило по цялото стъкло, а само по страничните рамки." В какво точно се изразява минуса? Усещаш някакъв дискомфорт при боравенето с тъча или пък това указва влияние на прозрачността на дисплея?
Имам и още един въпрос: Телефона го купих с версия на андроида 50.1.А.4.76, а ми излезе известие в трея, че вече има по-нова 50.1.А.5.59, но тъй като съм се "парил" с предишния си телефон от  бъгав ъпдейт, първата ми работа, когато купих този беше да забраня обновяването. Та ти с каква версия си сега и обновявал ли си я след закупуването на телефона?

Относно протектора: остават много отпечатъци по него и не е никак трудно да се отлепи, предвид, че няма лепило по цялото стъкло. Това намирам като минуси. Преди няколко дни ъпдейтнах до версия 50.1.А.5.59 понеже пристигна известието и нямам никакъв проблем. Аз също съм много мнителен към месечните актуализации и в предни версии на Андрои съм имал несполучливи такива, но този път ъпдейтнах смело и не съжалавям.
Цитирай
#35

Бихте ли споделили как е откъм сила/качество на звука на външният говорител- мултимедия, тон на звънене?
Благодаря.

                                                                    
Цитирай
#36

На колега се появи проблем. След като го свали от зарядното телефона светна с надпис сони и не може да стартира. Може ли съвет каква комбинация от бутони да използвам за да вляза в рековъри.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#37

(2018-04-23, 20:15:07)georgi4a написа:  Бихте ли споделили как е откъм сила/качество на звука на външният говорител- мултимедия, тон на звънене?
Благодаря
От към сила на звука е повече от прилично, като се има предвид 78-те децибела на високоговорителя. До преди година беше рядкост да срещнеш телефон с над 80 децибела, да не говорим, че и сега има модели под 70 децибела.
Относно качеството на звука също е доста добро, като се има предвид, че можеш допълнително да си го настроиш от еквалайзерите на аудио настройките, но тези настройки важат само при слушане на аудио файлове и гледане на видео файлове. Мисля, че важат и за тона на звънене (поне не можах да усетя осезаема разлика), но това не се отразява на силата на звука на високоговорителя по време на входящо повикване.
И само като инфо степените на усилване на звука на високоговорителя са 15.
Бих искал да споделя мнение и за чувствителността на микрофона по време на запис на клип - в сравнение с предишния ми телефон (xperia l) сегашния не е толкова чувствителен, но е приличен. То xperia l беше с неприлична чувствителност - засичаше шепнене от около 2 метра.
Цитирай
#38

(2018-04-24, 10:04:03)tonus написа:  На колега се появи проблем. След като го свали от зарядното телефона светна с надпис сони и не може да стартира. Може ли съвет каква комбинация от бутони да използвам за да вляза в рековъри.

Sony нямат стоково рикавъри. Пробвай с обикновен force restart.

1. Press and hold down the Power key and the Volume up key at the same time for 10 seconds.
2. Your device vibrates once. Depending on whether you wish to force the device to restart or shut down, proceed as follows.
* If you wish to force restart the device: Release the buttons at this point. The device restarts.
* If you wish to force shut down the device: Continue pressing the buttons. After a few more seconds, the device vibrates three times and turns off.
Цитирай
#39

Пробвах и двата метода и резултата в крайна сметка е бял екран с надпис сони. Явно ще се дава за гаранционно обслужване.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#40

Пробвай по този начин 1. First Turn Off your Sony Xperia XA2 Ultra by Power button.

2. Remove SIM Card And also SD Card Form your Sony Xperia XA2 Ultra.

3. Press And hold VOL+ Button, Home Button and Power Button For 10 Second and release power button when to vibrate your Sony Xperia XA2 Ultra.

4. And when you see on your screen Sony Xperia Logo then press the Power button. Sometimes shows recovery mode for select option VOL- Button for select wipe data/factory reset and power Button to confirm this option.

5. Now choose Wipe data/ factory reset for confirming it by Power Button.

6. Again choose Wipe data/ factory reset for confirming it by Power Button

7. Then Select reboot system now confirm by power button

6. Then take few minutes to reboot your Sony Xperia XA2 Ultra. Now finish all step for the home screen.
Цитирай
#41

(2018-04-24, 10:14:52)heruvim написа:  От към сила на звука е повече от прилично, като се има предвид 78-те децибела на високоговорителя. До преди година беше рядкост да срещнеш телефон с над 80 децибела, да не говорим, че и сега има модели под 70 децибела.
Относно качеството на звука също е доста добро, като се има предвид, че можеш допълнително да си го настроиш от еквалайзерите на аудио настройките, но тези настройки важат само при слушане на аудио файлове и гледане на видео файлове. Мисля, че важат и за тона на звънене (поне не можах да усетя осезаема разлика), но това не се отразява на силата на звука на високоговорителя по време на входящо повикване.
И само като инфо степените на усилване на звука на високоговорителя са 15.
Бих искал да споделя мнение и за чувствителността на микрофона по време на запис на клип - в сравнение с предишния ми телефон (xperia l) сегашния не е толкова чувствителен, но е приличен. То xperia l беше с неприлична чувствителност - засичаше шепнене от около 2 метра.

Благодаря за отговора, просто се колебая дали да не си взема апарата, вместо сегашният ми Huawei Mate 10 Lite, който ми идва малко голям. Отдавна не съм имал Сони телефон и нещо ме зачовърка, да го пробвам.

                                                                    
Цитирай
#42

(2018-04-24, 14:40:34)geleto74 написа:  Пробвай по този начин 1. First Turn Off your Sony Xperia XA2 Ultra by Power button.

2. Remove SIM Card And also SD Card Form your Sony Xperia XA2 Ultra.

3. Press And hold VOL+ Button, Home Button and Power Button For 10 Second and release power button when to vibrate your Sony Xperia XA2 Ultra.

4. And when you see on your screen Sony Xperia Logo then press the Power button. Sometimes shows recovery mode for select option VOL- Button for select wipe data/factory reset and power Button to confirm this option.

5. Now choose Wipe data/ factory reset for confirming it by Power Button.

6. Again choose Wipe data/ factory reset for confirming it by Power Button

7. Then Select reboot system now confirm by power button

6. Then take few minutes to reboot your Sony Xperia XA2 Ultra. Now finish all step for the home screen.
Пробвах и не става. Опитах и с  xperia companion да направя software repair,  процесът започва и стига до към 50% и изписва някаква грешка. Явно няма да му се размине едномесечното гарнционно обслужване.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#43

Заминало е дъното. С един M5 на познат се случи два пъти. Връщайте в сервиза.
Цитирай
#44

(2018-03-29, 20:27:33)dares написа:  Здравей, faceless_man

Можеш ли да качиш една снимка, която е направена на слаба светлина или най добре в тъмна стая , просто натискаш и снимаш със светкавица , каквото се получи го качи. Благодаря

По-тъмната снимка е правена при пълна тъмнина на автоматичен режим, а по-светлата е правена при пълна тъмнина на автоматичен режим но с увеличена яркост на +1. Помещението е коридор с размери 3,50 м на 1,50 м, като аз съм в края на коридора. Прави ми впечатление че при увеличена яркост фокусът е размазан. Надявам се да съм бил полезен.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на heruvim за това мнение:
  • WayneR
Цитирай
#45

(2018-04-24, 19:53:20)ddqnov написа:  Заминало е дъното. С един M5 на познат се случи два пъти. Връщайте в сервиза.

Действително се оказа дъното. Днес го върнаха от Виваком със сменено дъно и съответно нов imei.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#46

Някой може ли да ми каже как да включвам телефона на режим вибрация, нещо не го намирам. В смисъл да получавам входящи обаждания но само с вибрация без звук.
Цитирай
#47

@heruvim, Не се ли активира желаното от теб с натискане на бутона за намаляване на звука и задържането му до минимум?
Също и с еднократно натискане на бутона за намаляване на звука и директно кликване върху камбанката в ляво.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#48

Благодаря за указанията! Стана и по двата начина както си ги описал, просто не съм ги открил. Още веднъж благодаря.
Цитирай
#49

Здравейте, на моят ХА2 на дисплея се появи грозно жълто петно в горен ляв ъгъл, където е слота за SIM i Memory card, което вече отива в тъмните нюанаси. Ясно е, че отива в сервиз. Има ли други с подобен проблем или аз съм изтеглил късата клечка?

Sony Xperia™ XA2 H3113 (Oreo 8.0.0 / 50.1.A.13.123)
Цитирай
#50

Здравейте, 
замислила съм се да сменя моята M5 с XA2.
Прочетох инфо и искам да попитам поддържа ли VoLTE?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)