Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Конкурс за избор на нови потребителски титли
#1

[Изображение: Anketa-izbor-titli.png]

Здравейте, Приятели!

Решихме, че дойде време да направим промяна на потребителските титли.


Настоящите са:

Код:
Нов Потребител от 0 до 200 поста
Потребител от 201 до 999 поста
Редовен Потребител от 1000 и нагоре

Това са "надписите" излизащи под аватара на всеки потребител :)



Приветстваме всеки от Вас да направи предложение какви би желал да са новите потребителски титли и да напише от колко до колко поста да бъде всяка титла.

Условията са следните:
Цитат:1. Всеки потребител има право на 1 предложение.
2. Всяко предложение трябва да съдържа между 3 и 7 титли и да са степенувани адекватно според броя постове.
3. Ще бъдат одобрени само културни предложения (молим, без лигавщини).
4. Предложения ще се приемат в продължение на 2 (две) седмици.
5. Екипът си запазва правото да не приеме някое от предложенията по свое усмотрение.
6. Членовете на екипа също са потребители и могат също да дават предложения, изпълнявайки горните условия.
7. Забранени са коментарите в тази тема. Молим, давайте тук само предложения.

След приключване на крайния срок за даване предложения ще бъде проведено гласуване между потребителите за избор на окончателните титли.
Аксесоари
#2

Нека започна пръв, за да дам тласък на темата Smile

Моето лично предложение е:

0 < 9 - Андроидър
10 < 49 - Андроид Любител
50 < 99 - Андроид Ентусиаст
100 < 199 - Андроид Маниак
200 < 499 - Андроид Спец
500 < 999 - Андроид Мастър
1000 < - Андроид Гуру
#3

(2018-03-07, 10:00:09)GH0STFACE написа:  Нека започна пръв, за да дам тласък на темата Smile

Моето лично предложение е:

0 < 9 - Андроидър
10 < 49 - Андроид Любител
50 < 99 - Андроид Ентусиаст
100 < 199 - Андроид Маниак
200 < 499 - Андроид Спец
500 < 999 - Андроид Мастър
1000 < - Андроид Гуру

Аз да дотласна ... 
Предложението ми допада с изключението, че бих завишил малко цифрите ...

0 < 49 - Андроидър
50 < 99 - Андроид Любител
100 < 299 - Андроид Ентусиаст
300 < 499 - Андроид Маниак
500 < 899 - Андроид Спец
900 < 1499 - Андроид Мастър
1500 < - Андроид Гуру

Макар, че така погледнато по брой публикации последния Андроид Гуру може да е и Андроид Спамер ... Броя на мненията е малко различен от тяхната тежест за това е добре да се помисли и за комбинация със репутацията, която също е някакъв ориентир ...
#4

(2018-03-07, 10:00:09)GH0STFACE написа:  Нека започна пръв, за да дам тласък на темата Smile

Моето лично предложение е:

0 < 9 - Андроидър
10 < 49 - Андроид Любител
50 < 99 - Андроид Ентусиаст
100 < 199 - Андроид Маниак
200 < 499 - Андроид Спец
500 < 999 - Андроид Мастър
1000 < - Андроид Гуру

Съгласен съм с това прдложение с малка корекция:

0 < 9 - Андроид Читател
10 < 49 - Андроид Любител
50 < 99 - Андроид Ентусиаст
100 < 199 - Андроид Маниак
200 < 499 - Андроид Спец
500 < 999 - Андроид Мастър
1000 < - Андроид Гуру

Всички в началото повече четем и чак тогава се заемаме да пишем. (евентуално)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


#5

Според мен наистина е дошло време за промяна на потребителските титли.
Ето моето предложение :

0 < 49 - Любител
50 < 99 - Ентусиаст
100 < 199 - Маниак
200 < 499 - Спец
500 < 999 - Мастър
1000 < - Гуру

Премахвам андроид отпред, защото това е андроид форум и се подразбира.
#6

Е, щом така сте си раздавали плюсчета, като дечурлигата във Фейсбук и подобни платформи, то идеята ми се обезсмисля.
Аз поне давам плюс на постове, които са градивни и полезни, които помагат и пестят нерви на хората. Явно потребителите са подхождали абсолютно несериозно с рейтинговата система, типично за нашенски форум. Явно друго не остава, освен да отстъпя и да се съобразя изцяло с искането на екипа.
Тогава предлагам нещо обикновенно и просто за ранговете, като съответно да не са гръмки определения.

Примерно:
Нов потребител
Редовен потребител
Напреднал потребител
Ентусиаст

Отзад думата потребител може и да отпадне.
#7

Моля прочетете първи пост внимателно преди да пишете тук.

[Изображение: 21693249.jpg]
#8

От къде на къде постовете ни са изтрити? Доста хора казаха че не искат гуру и мастър, това само по себе си е по темата и е предложение какво да няма най-малкото.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
#9

(2018-03-11, 01:37:12)nehranimaiko написа:  От къде на къде постовете ни са изтрити? Доста хора казаха че не искат гуру и мастър, това само по себе си е по темата и е предложение какво да няма най-малкото.

Точка 7 от поста на Генерала: без коментари!
... Вашето мнение е важно за нас, обаче ние сме на кон!

ПО темата. Подкрепям това:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1458716
защото по-смислено не видях.
#10

(2018-03-10, 22:38:31)hollyshit написа:  Е, щом така сте си раздавали плюсчета, като дечурлигата във Фейсбук и подобни платформи, то идеята ми се обезсмисля.
Аз поне давам плюс на постове, които са градивни и полезни, които помагат и пестят нерви на хората. Явно потребителите са подхождали абсолютно несериозно с рейтинговата система, типично за нашенски форум. Явно друго не остава, освен да отстъпя и да се съобразя изцяло с искането на екипа.
Тогава предлагам нещо обикновенно и просто за ранговете, като съответно да не са гръмки определения.

Примерно:
Нов потребител
Редовен потребител
Напреднал потребител
Ентусиаст

Отзад думата потребител може и да отпадне.

Колега погледни пак първото мнение в темата и помисли колко общо има мнението ти с него и темата като цяло ... Става въпрос за "пост" и дори този твой пост влиза в сметките, както и моя с който ти отговарям сега ...
Не става въпрос за плюсчета, минусчета и нещото което се отчита като "репутация" ... Още по малко пък става въпрос за колко сериозна или несериозна е системата ... Ама за да се вникне в написаното трябва и да се чете какво е написано ...


И тъй като става въпрос за постове/ публикации ... доста от тях за не много "ефективни" да ги наречем ... именно за което е 3ти пост предложих по завишени бройки ...
Иначе твоето предложение, колкото и както и да го гледаме изпада отново в парадокса потребител регистриран преди 6-7 години с 20 мнения, защото основно чете да има титла "нов" потребител ... Някак това "нов" не подхожда никак на потребител от 6-7 години ... Кое му е новото? Че не е писал а само е четял и свалял прави ли го "нов"?

По другата част, че не искат гуру и мастър - за това е темата предлагайте ... На мен лично ми е все тази как са, стига да няма парадокси като горните ... да наричаме ветерана новак ...

За да не съм в нарушение, тъй като до тук само коментирам ето и промяна на предложението ми предвид последните няколко мнения ..
Баешич много хубаво предлага "Читател" и това е адекватно предвид, че човека с малко постове основно чете а не пише ... 
По тази логика последната степен може да е и "Писател" стига да сте съгласни ... Ако искате и "професионалист" може да е. 

Дадена ни е властта самите ние потребителите да си изберем, а не да ни се спусне от тези който "са на кон" ... Нещата зависят от нас, а ние нищо не правим ...после като ни се спуснат естествено ще мрънкаме ... и няма да сме виновни ние ... Visslar

То си е за нас ... та хайде да се ориентираме какво и ка да е ... да предложим нещо адекватно за една анкета с различните варианти и да се гласува пак от нас потребителите ...


Читател
Любител
Ентусиаст
Специалист
Професионалист
Експерт
Писател
#11

Титлите Специалист,Професионалист и Експерт са взаимнозаменяеми.
Поставянето на  "титли" обезсмисля  полето Репутация.
Полето брой Публикации обезсмисля полето "титли" .

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
#12

(2018-03-11, 09:13:21)bodonance написа:  И тъй като става въпрос за постове/ публикации ... доста от тях за не много "ефективни" да ги наречем ... именно за което е 3ти пост предложих по завишени бройки ...
Иначе твоето предложение, колкото и както и да го гледаме изпада отново в парадокса потребител регистриран преди 6-7 години с 20 мнения, защото основно чете да има титла "нов" потребител ... Някак това "нов" не подхожда никак на потребител от 6-7 години ... Кое му е новото? Че не е писал а само е четял и свалял прави ли го "нов"?

По другата част, че не искат гуру и мастър - за това е темата предлагайте ... На мен лично ми е все тази как са, стига да няма парадокси като горните ... да наричаме ветерана новак ...

За да не съм в нарушение, тъй като до тук само коментирам ето и промяна на предложението ми предвид последните няколко мнения ..
Баешич много хубаво предлага "Читател" и това е адекватно предвид, че човека с малко постове основно чете а не пише ... 
По тази логика последната степен може да е и "Писател" стига да сте съгласни ... Ако искате и "професионалист" може да е. 

Читател
Любител
Ентусиаст
Специалист
Професионалист
Експерт
Писател

Подкрепям го, само със забележка откъм по-високите титли, но това лесно може да бъде доизмислено. Но откъм първите е прав: това че човек е регистриран преди години, но основно чете и малко пише не го прави новак. Отделно че всеки може да си види колко време е прекарал във форума (което е относително вярно, но в голяма степен е). По-скоро е хубаво първо да стигнем до съгласие какво да символизират тези титли - брой мнения, възраст на акаунта? Репутацията, макар и обвързана с броя мнения, много ясно е разграничена от титлата и не бива да влияе на нея освен по усмотрение на администраторите, които могат да дадат някаква специална на някой потребител, който дава много и добри съвети и помощ.
#13

(2018-03-11, 11:37:24)ivanivanovvv написа:  Титлите Специалист,Професионалист и Експерт са взаимнозаменяеми.
Поставянето на  "титли" обезсмисля  полето Репутация.
Полето брой Публикации обезсмисля полето "титли" .

Това са примери колега ...достатъчно е само едно да се хареса вместо гуру например ... да си харесаме и да направим анкета и да гласуваме какво да стане ... Колкото сме по активни с предложенията, толкова по бързо ще стане ...

Относно полетата и кое какво обезсмисля ... мен ако питаш титлата трябва да е комбинативна съвкупност от всичките, НО ограниченията в платформата са си факт и не може поне към момента да се направи много ... факт е, че към момента съществува парадокса с новия ветеран и най-малкото заради това трябва да се промени ... Второто заради което си струва да се направи е, че малко или много ни е даден избор, нещо което да зависи от нас, най- малкото заради идеята, че сме част от нещо общо и по голямо от нас самите а именно активната андроид общност на България ... Какво обаче се наблюдава ... отново мрънкане и безброй причини как това или онова няма да стане ...
Хайде да полмислим как да стане предлагам ... Как да променим нещата да са ни по удобни, приятни и по достъпни ... Да титлите не са нещо кой знае какво, НО са НАЧАЛО ...
Също така мнението ми е, че трябва да станем отговорни и в даването на репутация ... да даваме +1 за всяко стойностно и полезно мнение с някаква полезност а не само защото пишещия ни е "аверче" ... също е добре да се разреши отново и отрицателната репутация като там подхода трябва да е още по отговорен ... но това са неща които в последствие могат да се предлагат на екипа и отново да ни бъде давано правото на избор... Ако сега покажем нулева заинтересованост, едва ли екипа ще се допитва до мнението ни за в бъдеще ...
УВИ се иска да сме сплотени и екипни независимо от различията ни ... което предвид дразгите до които постоянно се стига не виждам как ще стане скоро ... поне на това ни ниво на незачитане на чуждото мнение, особено ако е различно от нашето ... Промяната към по добро трявба да дойде от нас ...

Като начало да се спрем първо на колко нива да са титлите ... 3, 4, 5 или повече ...
Ако са 3 предлагам:
Читател
Любител
Експерт

За 4 предлагам:
Читател
Любител
Ентусиаст
Експерт

За 5 Читател
Любител
Ентусиаст
Специалист
Експерт
Писател
#14

Подкрепям предложението на bodonance с малки изключения. Професионалист се маха, а Експерт се дава само на тези, които попадат в групата писател по преценка на екипа.
Ето го и моето предложение:
0 < 9 - Читател
10 < 49 - Любител
50 < 199 - Ентусиаст
200 < 499 - Специалист
над 500 - Писател
над 500 - Експерт (по преценка на екипа)


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#15

На мен първите варианти ми харесват - "гуру" и "мастър" също, но те трябва да са по преценка на екипа, според приноса.

Предложението ми е за следните 4 категории:

0 <  49 - Андроид Читател
50 < 499 - Андроид Любител
500 <  Андроид Ентусиаст
Друга титла - по преценка на екипа с название, съгласувано с потребителя - един може да си хареса "гуру", друг "мастър" ... трети нещо друго, нека му харесва на човека, все пак ще си го е заслужил.

По този начин - титлите не са обвързани с качеството на мненията, а с активността, според която се и присвояват. За качествени мнения "другата титла".

Над силата е само умението да я владеем!
#16

Последните предложения са доста добри попадения. Само титлата писател нещо въобще не се връзва, а също и читател. Някак си читател, писател, поет струва ми се , че не върви на андроид форум. Виж , ако е литературен форум би било идеално.

Още едно предложение. От имане глава не боли.

0 < 49 - Любител
50 < 499 - Ентусиаст
500 < 999 - Специалист
над 1000 - Експерт
#17

И аз мисля, че читател и писател не са точните думи за подобен форум. За тези, които повече четат и по-малко пишат, титлата може да бъде ''любител''. Мисля, че по-подходяща, а и е добър български аналог на побългарените чуждици. И да се обвърже с часове присъствие, по преценка на админите, за да не се получават гореспоменатите случаи - стар потребител да е ''нов'', заради малкото написани коментари. Имам много предложения, но ще се опитам да ги събера в един пост:

-0-99 - Любител (Но обвързано не само с броя коментари, а и с времето, прекарано във форума);
-100-249 - Напреднал потребител;
-250-499 - Активен потребител;
-500-999 - Специалист/Познавач;
->1000 - Експерт.

Също така, мисля, че титлите (каквито и да са) не трябва да се дават само според броя написани коментари, а според съвкупността от коментари и рейтинг. А на многократно наказваните - да им се отнемат или понижават. Smile
#18

Моля, вземете и предвид "възрастта" на акаунта. Според всегашните критерии всеки спамер става "гуру".
Аз лично преглеждам форума всеки ден, че и по няколко пъти, но пък нямам мнения за щяло и нещяло и затова съм "новобранец".
Ако на някой му е интересно да ми погледне профила кога съм регистриран, по спомен бях сред първите 10.
Edit : 13-ти съм

Вечния бетатестер!
#19

Предложението ми е просто:

0 - 10 поста - Нов потребител;
11 - 100 поста - Потребител;
101 - ... поста - всеки да може сам да си избира титла, която да отговаря на определени условия (до 15 символа, без нецензурни думи, реклами и т.н.)
#20

Според мен, ако има титли, те трябва да се присъждат от модераторския екип на база полезност на постовете и до известна степен рейтинга, получен от тях. Например:
- без титла
- полезен съветник (или нещо подобно)
- експерт
#21

Предложението ми е да си остане така,както е сега.

Повярвайте ми,първото ми впечатление за някого е броя на публикациите които виждам.А и не броя на постовете определя качеството им.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
#22

Моите предложения за титли, са взаимствани от 4pda форума:

Нов/Новак - там мисля че е до 50 поста тази титла
след това има:
Местен(може да се заиграем с тази дума, за хора, които са повече време онлайн, за съжаление платформата не позволява много от нещата предложени по-горе, затова се задават на брой постове титлите. Та освен местен може да е кореняк, туземец и т.н)
Ветеран
Разработчик Android - тук май няма много, но ... все пак може да се има предвид.
Против съм всеки да си избира титла на определен брой постове, понеже ще започне спам, може да е несъзнателен, но ще е спам.
има също:
Ползвател
Посетител (което не виждам как може да се вмъкне).
Вариант е при регистрация да се избира някаква начална титла от списък с 2-3 такива(също не мога да кажа дали го поддържа платформата, но до достигане на първия чекпойнт потребителят остава с тази титла и тя се сменя автоматично, когато напредне с постовете):
Новак, гост, посетител, четящ, лаик.... нещо в този стил.

Малко се отнесох, ще удебеля предложенията за по-лесно ориентиране в поста.
Приятен ден на всички. Дано да съм ви дал тема за размисъл
#23

(2018-03-07, 10:00:09)GH0STFACE написа:  Нека започна пръв, за да дам тласък на темата Smile

Моето лично предложение е:

0 < 9 - Андроидър
10 < 49 - Андроид Любител
50 < 99 - Андроид Ентусиаст
100 < 199 - Андроид Маниак
200 < 499 - Андроид Спец
500 < 999 - Андроид Мастър
1000 < - Андроид Гуру

Съгласен съм с имената на титлите, но нека да не са за брой мнения или най-много чрез брой мнения да се достига до "андроид маниак" и титлите нагоре да се дават по преценка на екипа. Според мен така е по-правилно, защото всеки спамер ще бъде андроид гуру с 90% от мненията "препоръчвам връщане на заводски настройки", а определено титлата не значи това и форума ще бъде безкраен спам(предполагам си спомняте как беше с репутацията).

        [Изображение: androidbg.png]             
#24

(2018-03-11, 22:53:06)tsvetan24 написа:  Според мен, ако има титли, те трябва да се присъждат от модераторския екип на база полезност на постовете и до известна степен рейтинга, получен от тях. Например:
- без титла
- полезен съветник (или нещо подобно)
- експерт

Моето мнение почти напълно съвпада с това. Титлите трябва да се дават на база оценка от другите потребители. Респективно, когато някой дава оценка трябва да има възможност за поставяне на повече от една звезда. Трябва да има възможност за подтавяне и на отрицателни оценки. В никакъв случай титлите не трябва да се дават за брой постове, публикувани теми, или пък за скорост на публикуване.
Титлите предложени от tsvetan24 ми харесват, но степените трябва да са малко повечко.

Doogee S30
#25

(2018-03-13, 06:20:53)guitman написа:  Моето мнение почти напълно съвпада с това. Титлите трябва да се дават на база оценка от другите потребители. Респективно, когато някой дава оценка трябва да има възможност за поставяне на повече от една звезда. Трябва да има възможност за подтавяне и на отрицателни оценки. В никакъв случай титлите не трябва да се дават за брой постове, публикувани теми, или пък за скорост на публикуване.
Титлите предложени от tsvetan24 ми харесват, но степените трябва да са малко повечко.

Това дори е по-добър вариант, в крайна сметка не е от особено значение дали под потребител X ще пише "Нов Потребител" (както на мен), но ще е много по-ориентировъчно за хората по титла, ако тя може да се обвърже с рейтинга или поне по преценка на администрацията. Но не е ли добре да обсъдим звездичките, титлата и рейтинга кое за какво и как?

Отрицателният вот теоретично е добро нещо, но утре Иван и Георги влизат в спор и почват за всяко мнение да си дават по едно минусче. И така колкото и да е свестен Георги примерно, а Иван да е лaйнapчeтo на форума, то за останалите, които не им следят сагата няма да стане ясно това и с какви впечатления ще останат от Георги? Докато когато някой ти е бил полезен се вижда, че хората цъкват по едно плюсче. Това си е психологията на недоволния, като работещ в сферата на IT услугите мога да го потвърдя от дългогодишен опит - недоволните (които често не разбират нищо за тях проблемът никога не е в тях или неща, които не са проблем, а т. нар. "by design" ги считат за проблем) винаги търсят къде да посмърдят за последно, като че ли им олеква на душата от това.

Аз също не считам за редно да има опция за титла по избор на потребителя. Ако е толкова готин, то едва ли ще му бъде отказана по-специална от екипа (но това да се потвърди от "шефовете").
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)