Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Конкурс за избор на нови потребителски титли
#26

Няма как да дам предложението си , освен под формата на коментар. Имената си ги измислете или одобрете- не са толкова важни. Бройките "от" , "до"- също. Но преминаването от една степен , към друга би трябвало да се определя ЕДИНСТВЕНО И САМО от оценките на другите потребители. Че като гледам как са се дърляли в някои теми.... Количеството не прави качество. И не бъдете едностранчиви , като фейсбук. Сложете бутонче минус . Да може, някой самозабравил се "гуру" , да падне на по ниска степен.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Аксесоари
#27

(2018-03-14, 22:30:54)rorosims написа:   Сложете бутонче минус .

Това е най-големия автогол, който може да си вкара един форум.
Пробвано е на много места и винаги завършва с войни и буря от минуси, наказателен вот и преследване по темите за раздаване на минуси. Войните прерастват и в заливане с оплаквания към модераторите от несправедливо според потребителите получени минуси. С две думи настава война!
Брал съм ги лично тези ядове, модерирайки форум, та знам за какво става на въпрос.
Не си и помисляйте за такава 'екстра'. Не и в български форум, където хейта за някои е смисъл на живота. И не са един и двама хейтърите. 
Българина мрази чуждо мнение, различно от неговото. Мрази да губи, както и някой да е по-умен или опитен от него. Започва здраво да хапе и е отмъстителен, трудно забравя.
Затова, ако не искате потенциална война, просто забравете за минусите, не сме дорасли още в съзнанието си за подобни 'екстри'.
#28

(2018-03-11, 22:53:06)tsvetan24 написа:  Според мен, ако има титли, те трябва да се присъждат от модераторския екип на база полезност на постовете и до известна степен рейтинга, получен от тях. Например:
- без титла
- полезен съветник (или нещо подобно)
- експерт

И аз съм за някаква подобна схема.
#29

За бутонче "минус" просто забравете, няма как това да се случи, @hollyshit го е обяснил много добре!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
#30

Вече изразих мнението си,но реагирам единствено заради предложението за бутон "минус".Бях администратор в най-големия пчеларски форум в България и без да влизам в подробности,но само аз зная какви главоболия си имах с тази"екстра".Така,че подкрепям напълно мненията на колегите да не се въвежда предложения бутон.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
#31

Този бутон беше въведен във форума. Някои не знаят, други не си спомнят и стана пълен ужас. После, естествено беше премахнат. Така , че повече няма нужда това да се коментира. Пишете по темата.
#32

(2018-03-11, 22:53:06)tsvetan24 написа:  Според мен, ако има титли, те трябва да се присъждат от модераторския екип на база полезност на постовете и до известна степен рейтинга, получен от тях. Например:
- без титла
- полезен съветник (или нещо подобно)
- експерт

Нещо подобно може би. ?
И повече ентусиазирани Модератори .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





#33

Мисля, че трябва да тръгнем  от следните изходни позиции и на база на тях да се направят предложенията:

1. Каква възможност има платформата - да категоризира потребителите? Ако е само на база брой мнения - то следва и титлите са са свързани с това. Няма как въз основа само на количествен измерител (брой отговори) да се оценя качеството на участието.

Ако платформата има възможност да извежда функция от брой отговори, репутация, време във форума, тогава може да бъде различно, но ме съмнява. И тежестите ще са фиксирани - все ще има изкривяване и недовлни.

2. Минимална ангажираност на модераторите.

3. Тези титли са само възможност, която дава платформата. И предложението е по-скоро за козметична промяна, разнообрзие, освежаване  - така го възприемам аз. Не са храна на егото. Не следва това да се взимат толкова сериозно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#34

Нагледал съм се по форумите, как се набиват купища безсмислени и неадекватни отговори, само и само да се вдигне рейтинга по брой публикации. Гласувам за рейтинг по Репутация.
#35

Според мен титлите са пълна глупост и единствено биха довели до повече офф топик и безсмислени мнения.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
#36

Да уточня нещо. В раздел Разни мненията не са броят и отчитат в сметката.
В останалите раздели офтопика се следи и съответно наказва. Чак масиран офтопик не мога да кажа, че очакваме.

Пределно ни е ясно, че рейтинга е по-добрия елемент за раздаване на титли, но за съжаление платформата дава автоматично титли само за брой постове.

Колежката Дивна правилно се досети, че целта на тази тема е не някаква генерална промяна...а просто едно козметично освежаване.

Искам да уточня, че Андроид БГ си запазва правото при определени условия да сложи потребителска титла, различна от тези, които ще изберем сега.

Примерно, ако потребител достигне някое ниво на потребителска титла, а съдържанието на постовете му не отговаря на нея...АндроидБГ ще може да сложи друга или да запази предходната титла!
#37

Според мен е по добре да се напише плъгин и да се гледа репутацията и според репутацията да ти дава дадена титла защото това е най-доброто решение няма да има спам и ще е заслужено, защото почти всеки тук има над 1000 мнения това не го прави експерт или разработчик.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#38

ОК, нека да допуснем, че примерно се одобрят следните титли:

0 < 9 - Андроидър
10 < 49 - Андроид Любител
50 < 99 - Андроид Ентусиаст
100 < 199 - Андроид Маниак
200 < 499 - Андроид Спец

И да се активират.

А следните 2 титли да се дават само според определена репутация + определен брой мнения:

Андроид Мастър
Андроид Гуру

Дайте примери каква репутация смятате, че е удачно да има даден потребител, за да получи горните 2 титли. Слушам ви Smile
#39

Според репутацията
Адндроид Мастър като направи 100 репутация
Андроид Гуру като направи 350 репутация
Мисля че така ще е най добре

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#40

(2018-03-21, 18:20:20)Gosho223 написа:  Според репутацията
Адндроид Мастър като направи 100 репутация
Андроид Гуру като направи 350 репутация
Мисля че така ще е най добре
Ами не е добре. Например, не може един юзър, с регистрация от една година тук и които е направил репутация 100 в 5-6 теми, и то основно за постнати там свои снимки, да има титла "Андроид Мастър". В случая не виждам приноса му за този форум като цяло за има тази или друга подобна такава. Поне за мен - това не е сериозно.

 
#41

Така е титла "Мастър" трябва да имат членове на форума, които трябва да са на ясно с неща, като - unlock bootloader, Root, adb, Cmd, и Т.Н. Забелязвам, че членове с  300± мнения нямат 'хал хабер' от тия  неща.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
#42

Малко си коригирах горе запитването. Репутацията ще се комбинира примерно със над определен брой мнения. Примерно над 1000
#43

Моите предложения:

Андроид Мастър
  • над 3 години във форума
  • над 3000 мнения
  • репутация над 300
Андроид Гуру
  • над 5 години във форума
  • над 5000 мнения
  • репутация над 500
И също предлагам да ми се присвои "пожизнена" титла "Андроид Лейди" - за да не попадна някога случайно в горните 2 категории  Big Grin Angel Adb вече ползвам, така че - риск има Smile

Над силата е само умението да я владеем!
#44

(2018-03-22, 10:48:59)divna написа:  .....И също предлагам да ми се присвои "пожизнена" титла "Андроид Лейди" - за да не попадна някога случайно в горните 2 категории...
 Некоректно поставено искане. Ами останалите лица от женски пол, например: @3opu7o, @adssy, @betina75, @dreems, @emilycox, @FLori, @gerypo, @jolg_16, @kalina_enkova@abv.bg, @kamib, @leannadecker, @Lupita, @mariaa7, @NaniG, @qnchita1988, @rainy-mood, @Rock_Lady, @sisita123, @Teri, @ultravioletsf, @VikeZ, @Zorya. Те не са такива и ще се водят в друга категория, така ли?

 
#45

Не намирам за уместно, нито за етично "да раздавам титли" наред. Темата е отворена за всички. Който желае - споделя виждането си.

Над силата е само умението да я владеем!
#46

Мисля, че на думата "титла" в тази тема се придава твърде голяма тежест. Наистина е неудачно няколкогодишен потребител да се нарича "нов". Може да се направи нещо по- просто, вместо да се води битка за титли. Например:

Скромен потребител
Активен потребител
Редовен потребител

Титли, основаващи се на пола също ми се виждат неудачни.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#47

(2018-03-22, 10:48:59)divna написа:  Моите предложения:

Андроид Мастър
  • над 3 години във форума
  • над 3000 мнения
  • репутация над 300
Андроид Гуру
  • над 5 години във форума
  • над 5000 мнения
  • репутация над 500
И също предлагам да ми се присвои "пожизнена" титла "Андроид Лейди" - за да не попадна някога случайно в горните 2 категории  Big Grin Angel Adb вече ползвам, така че - риск има Smile

Не виждам кой потребител ще влезне в тези 2 групи. Високи са критериите.
#48

I НИВО:
1. Любител -               0 < 49
2. Нов Потребител -  50 < 199
3. Потребител -       200 < 499

II НИВО:
1. Редовен Потребител -  500 < 999
2. Активен Потребител -  1000 < 1999
3. Почетен Потребител -  2000 < 2999

III НИВО:
1. Ветеран -   3000 < 3999
2. Експерт -   4000 < 4999
3. Профи -     5000 < …….

P.S. Изключвам думите като "мастър" и "гуру", които явно много ласкаят тук нечие самочувствие, след като гледам, че се предлагат от потребителите едва ли не във всеки трети пост. А и нима българският език е толкова беден, че няма равностойни заместители на тези чуждици, та все гледаме да заимстваме от Европа?

 
#49

(2018-03-22, 13:18:16)GH0STFACE написа:  Не виждам кой потребител ще влезне в тези 2 групи. Високи са критериите.

Вероятно ми е ситна цедката, но ги асоциирам с екслузивност, компетентност, участие. 

Ако тръгнем от тук:

(2018-03-22, 10:35:39)GH0STFACE написа:  Малко си коригирах горе запитването. Репутацията ще се комбинира примерно със над определен брой мнения. Примерно над 1000

За Мастър с репутация над 200 и за Гуру с репутация над 400.

Над силата е само умението да я владеем!
#50

Това с репутацията не ми се струва удачно. Примерно аз имам 200 репутация от снимки, друг има 100 от неща свързани с андроид, сега кой е мастъра и кой гурото след като репутацията е дадена за съвсем различни неща?

Sent from my SM-G935F
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • milss
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)