Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем! При разговор не ме чуват добре
#1

Пивет на всички!
Имам проблем и нужда от помощ. При обаждане от отсрещната старана не ме чуват добре- някак си накъсва говорът. Телефонът е на 5 дни, първият ден ме чуваха идеално. От два дни не се чуваме вече... Правил съм настройки по мелодиите за звънене- не съм по човъркането. Моля ви помогнете!
Цитирай
Аксесоари
#2

Може да се дължи на лошо покритие , може да е замърсен микрофон , може да е софтуерен проблема . Когато ти кажат , че не те чуват отсреща , кажи им да задържат за секунда и мини на външен говорител ( мисля че така се казваше , забравям българският вече Sad свободни ръце ) ако има разлика вече знае къде да търсиш проблема . Лично аз съм имал такъв проблем , но при мен беше от лошо покритие на мрежата , просто бях по магистралите из Европа.

 Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#3

Колега имам телефона от началото на декември и аз имах същия ,,проблем".Който се оказа,че не е проблем.Тъй като телефона само при разговор ми идва малко голям аз си слагах малкото пръстче отдолу и го подпирах.Но пръстчето винаги е било върху микрофона (при разговор с дясна ръка) а той е от лявата страна под дисплея когато гледаш дисплея на телефона,петте дипчици.Ако и ти правиш същото изпълнение с пръстчето неволно,пробвай да го махнеш от там и сигурно ще има резултат Big Grin Cool
Цитирай
#4

На високоговорител е по-зле. По време на разговор ту се чува добре ту зле. Сложил съм го 3G и все тая... Да не да няма добър обхват, индикаторът показва пълен сигнал. В началото беше ок имам чувството, че това е станало когато се е упдейтнал до 9.2
Цитирай
#5

А тук как е ?При мен и при такъв слаб сигнал пак няма проблем.Не ми дава да кача скриншот.Виж в настройки/моето устройство/всички характеристики/състояние/статус на СИМ втория ред-сила на сигнала.
Цитирай
#6

Статус на SIM...
Сила на сигнала 99-97 постоянно се колебае около това
Какво ще стане ако върна да заводски настройки? Ще се върне ли стоковият ром? Имам предположение, че това се случи след ъпдейт. Как мога да го направя "излязъл от магазина"? Дразни ме адски и съжалявам 100 пъти че си купих смартфон.
Цитирай
#7

Може просто с ъпдейта да се е обновил и модема. Той се сменя през фастбуут
Цитирай
#8

Евентуално сервиз.

Между другото - някой знае ли кой е официалният сервиз на Xiaomi за България ?
Цитирай
#9

Според Солитрон е Булграм. Друг е въпроса дали отремонтират незакупени от тях апарати Smile
Цитирай
#10

Звъннах им, казаха че ремонтират само телефони, произведени за европейският пазар и закупени от официален вносител - мобилни оператори, големи вериги.
Такива от Китай - не.

Затова ако искате ремонт при тях казвате , че е закупен от България. Ако искат документ е друг въпрос.
Цитирай
#11

Аз моят го купих от Технополис. между другото днес е много добре звукът! Говорих с други притежатели на марката и споделиха, че въобще не е от телефона, а от мрежата. Често се срещало, вчера беше национален празник и в този ред на мисли- нормално.
Цитирай
#12

(2018-03-09, 12:09:40)aladin написа:  Звъннах им, казаха че ремонтират само телефони, произведени за европейският пазар и закупени от официален вносител - мобилни оператори, големи вериги.
Такива от Китай - не.

Затова ако искате ремонт при тях казвате , че е закупен от България. Ако искат документ е друг въпрос.


Колега, за съжаление и аз минах по този път. Булграм не можеш да ги финтираш така, те искат IMEI на телефона. В моя случай, аз дори не съм крил, че телефона ми е закупен лично от мен от Китай, но им казах, че работи с global stable rom.

Отказаха ми извънгаранционно обслужване. Става въпрос за смяна на говорител, нещо, което е по-скоро рутинно и не трябва да зависи от региона.

2 пъти говорих с тях и те окончателно отказаха да ми осигурят услуга. Обадих се в Ситител, те също казаха, че не извършват такива ремонти, но пък там едно време ми предложиха цена за смяна на екран.

Накрая, абсолютно омерзен от родната действителност успях да намеря контакти на сервиз Savich (потърси, те излизат първи, в СФ са). Днес оставих телефон за смяна нас слушалка. Обадиха ми се след 4 часа и беше готов!!!!

1. Имат резервни части за повечето Xiaomi модели
2. Супер точни и бързи са

Булграм ме отсвириха с мотива, че телефонът ми бил "нерегламентиран внос", сякаш съм го крал или купувал от битака. Доста обидно ми стана, тъй, като уж трябва да предлагат извънгаранционно обслужване, но само за телефони правени за Европа или купени някъде от Европа.

Това е пълна пародия в сравнение с iPhone и Apple политиката. Имах iPhone 6s, имаше 3 месеца остатъчна международна гаранция, отидох в Creative Център и ми го смениха екрана, никакви грижи. Аз бях втори или трети собственик на телефона.

Така, че толкоз за сервиза... ако си закупил телефона от Китай, както сме доста от хората, почти никъде няма да ти окажат подкрепа и няма да ти предоставят услуга.

Е, при Савич, това слава богу не е така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на velqn за това мнение:
  • aladin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)