Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки, уловени с S9 & S9+
#1

Снимки, уловени с S9 & S9+


По желание може да опишете, с кой от двата модела е направена снимката и с какви настройки.
Цитирай
Аксесоари
#2

Хайде, да се разпиша с 1ия шот Smile

[Изображение: 20180312_141714.jpg]
Цитирай
#3

Пишете обаче с кой от двата модела е направена снимката, може и други подробности по желание - авто, ръчни настройки и подобни. Smile
Цитирай
#4

Eее то се подразбира с този размазан фон Smile
с9+ ауто, live focus
Цитирай
#5

То мазането е лесно. Отдава се на всеки телефон. Smile
Важно е да видим довечера като се стъмни, дали има файда от тази Ф1.5 бленда
Цитирай
#6

Хайде ,качете снимки. Нека видим как снима спрямо S8, S7
Цитирай
#7
Photo 

По 2 снимки със S8+ и S9+. Утре мога да поснимам повече. Какво да снимам?

https://drive.google.com/open?id=1hMzrPs...mbYALm899Q

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#8

Снимай на дневна светлина дървета, автомобили и сгради. Дано да уцелиш слънчево време. Любопитно е на f 2.4 как ще се представи сензора.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#9

https://drive.google.com/open?id=1BVIoIt...2B1AMoyoGK

https://drive.google.com/open?id=1xNiRln...LwlT50YpsC

https://drive.google.com/open?id=1wlXDlT...f--CeJsy1g

https://drive.google.com/open?id=130UAAb...WiUMtPIj6Q


Всичките са на автоматичен режим.

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#10

На какви пиксели снимате? И намирате ли разлика ?

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#11

(2018-03-14, 00:01:10)kivanov написа:  По 2 снимки със S8+ и S9+. Утре мога да поснимам повече. Какво да снимам?

https://drive.google.com/open?id=1hMzrPs...mbYALm899Q

Според мен девет се е справил по добре имат по добър фокус снимките.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#12

Давам малко снимки, всички са на ауто, без 2 от снимките на църквата където включих Pro режима и има доста шум в тях. Тези дни ще имам повече време да си поиграя с камерата и да снимам по - интересни неща. 
https://drive.google.com/open?id=1tzd8QN...mYWO9QuRTf
Апарата е S9+
Цитирай
#13

ето малко и от мен. камерата е задоволителна

Flickr Album
Цитирай
#14

Може да използвате vfl.ru за качване без да се намалява качеството, а тук да поствате умален изглед, генериран от сайта. Един пример от S8:
[Изображение: 19609517_m.jpg]
Цитирай
#15

Супер бавния запис пробва ли го някой? Аз се мъчих нещо, но не много успешно. ....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#16

(2018-03-18, 09:17:39)dandrv написа:  Супер бавния запис пробва ли го някой? Аз се мъчих нещо, но не много успешно. ....

Аз пробвах,но нещо не можах да го надкарам.Забавя само част от видеото,а не цялото.Пробвах автоматичния вариант,трябва да се уголеми малко жълтия квадрат за да индикира движение.При ръчния вариант е по добре,но както написах по горе,забавянето трае много малко.

Може в моя телевизор да е проблема Big Grin Big Grin Big Grin

"Всичко навътре от морето е провинция" - Ъ.Хемингуей
Цитирай
#17

[Изображение: 21010952_m.jpg]

Цъкнете за пълен размер Smile
Цитирай
#18

Slow motion-а е много готин . Нещо не успявате да хванете момента Smile . Сравнен с на жената Iphone X е доста по-добър .
Цитирай
#19

slow motion-a е тотален маркетингов трик. прекалено ограничен е тъй като е пряко зависим от хардуера на камерата, който не е нищо особено. нямам предвид по никакъв начин качеството на снимките, не ме разбирайте погрешно, а хардуерните възмжности на самата камера. за непросветените - снима само и единствено 0.2 секунди които удължава до 6 секунди. следващото ограничение е, че не може да имаш повече от 20 такива slow motion-a за клип, което е поносимо предвид че едва ли някой би снимал повече от това. но ограничението от 0.2 секунди комбинирано с бавната реакция по засичане на движение и с необходимостта от наистина много светлина го прави наистина нещо което е хубаво само за маркетинга и на хартияSmile
правих няколко опита навън но мрачното време навън е достатъчно за да направи клипчетата отвратителниSmile
Цитирай
#20

Аз имам две клипчета, които станаха много добри ,но тук не е темата да обсъждаме това . И то за всякакво видео се изисква много светлина, не само при slow motion .
Цитирай
#21

super slow motion-a е нищо повече от маркетингов трик - нещо, с което да хванат потребителите и да ги накарат да ахнат. реално погледнато е нещо тотално неизползваемо и направено по много недодялан начин. Защо? Ами сега ще се опитам да обясня.
всеки би бил силно впечатлен когато някой му каже "мога да снимам клип с над 900 кадъра в секунда" уау! е да, ама не. веднага идват ограниченията - само 0.2 секунди, само в HD резолюция, само това само онова - така е, защото камерата колкото и хубави снимки да прави има едно ограничение с което не може да се справи - скоростта на запълване на буфера. какво имам предвид? реално погледнато снимането на super slow motion клип е свежда до последователното заснемане на 180 кадъра всеки от който е със скорост 1/1000. от тук идват и ограниченията - първо 1/1000 е доста висока скорост която изисква или много светлина или много отворена бленда или високо исо. това е и причината на "тъмно" да не става нищо - камерата компенсира като задава максималното възможно исо с което прави картината ужасно шумна и пълна с артефакти заради шумоподтискането. освен това снимането на последователни кадри с 1/1000 запълва буфера на камерата за отчайващите 0.2 секунди - които след това разтеглени в 30 кадъра в секунда правят горе-долу 6 секунди видео с нормална скорост. именно заради това и начина на снимане е такъв - в момента в който камерата засече движение прави един burst от 180 кадъра и... това е, преминава към нормално снимане. ако ограничението отпадне тогава след напълване на буфера камерата ще започне да изпуска кадри или да забие тотално. ето за това снимащия няма възможността сам да определи колко дълго да бъде заснемането в super slow motion.
а как можеха да го направят така, че да не звучи толкова уау но да бъде доста по-използваемо. нека се върнем отново към буфера. ясно е, че е с даден размер който може да запази грубо 180 кадъра. това ни е едната константа. другата е 30тте кадъра в "нормалното" видео. реално погледнато ако оставим настрана исо-то стигаме до другото нещо с което можем да си играем, стига разбира се самсунг да ни бяха дали тази възможност - скоростта. ок, ако снимаме с 960 кадъра в секунда снимаме 0.2 секунди и край. но ако снимаме с 480 кадъра в секунда ще получим отново приятно забавено клипче, но този път с реално заснето време от 0.4 секунди. да, готовото клипче ще съдържа отново 180 кадъра разделени в 6 секунди но през тези 6 секунди ще се случват двойно повече неща отколкото сега - няма да е толкова забавено но ще е по-използваемо. същото е и ако скоростта отново падне наполовина - 1/240 - тогава имаме почти секунда запис. реално погледнато щом камерата е в състояние да заснеме 180тте кадъра със скорост 1/1000 то тогава другите скорости и времето за заснемане на кадрите са напълно постижими за нея - е да, ама не - самсунг са решили да го карат по лесния начин като ни дадат възможност да снимаме само това, което можем в момента. в крайна сметка съм 100% сигурен че много от хората ще препочетат да имат възможността да избирят измежду няколко варианта за slow motion отколкото да разчитат само на това което имаме в момента. тук обаче се намесва маркетинга и начина на разсъждаване - защо да правим нещо като можем да застанем зад маската на "вижте какво мога" и да впечатлим масата от хора които никога не биха седнали да правят сметки и да разсъждават над темата. това и още няколко хода направени от самсунг при направата на S9 и S9+ ги приближава повече от всякога към начина на мислене на ябълките. а това е лошо. в момента в който маркетинга, продажбите и суровите спецификации на хартия станат основите и единствени движещи сили за направата на даден продукт е момента в която една компания спира развитието си и спира да е иновативна. ще видим до къде ще я докаратSmile
Цитирай
#22
Wink 

d_ave  
Според мен всичко си е наред с функцията. slow motion.  
Предназначението и е да улови момента в който има бързо движение. Технологията за момента позволява толкова, затова и изпълнението е такова. 
Всеки може да има претенции,  а доколко е възможна реализацията е работа само на  производителите. 
Можеш ли да сметнеш колко време ще гледаш... един клип в slow motion с реално време на запис от 10 секунди и защо изобщо ти е нужно това? 
За мен телефона е максимално балансиран във всяко отношение и не виждам никакви забележки по изпълнението му.
Винаги някой ще намери "нещо " ,което да не му допада , но идеален продукт няма...

От опит мога да кажа, че има по-хубави телефони от моя, но това са следващите модели от тази марка...   [Изображение: tummenupp.gif]
Цитирай
#23

Огромен пост....... Super slow motion-а за мен е много добър,както казах сравнявам го с Iphone X. Мой приятел има 2 клипа ,които са се получили уникално. Не знам ти какво си пробвал, иска малко разучаване в началото . И няма как да снимаш постоянно в slow motion....така беше и в моделите на сони от миналата година .
Цитирай
#24

да беше прочел постаSmile ако се бяха понапънали още малко от самсунг и то не от гледна точка на хардуер а на софтуер можеше да постигнат доста по-добър и по-контролиран резултат.
Цитирай
#25

Не ми се спори с теб. Кажи ми един телефон с по-добър slow motion? Доста телефони са ми минали през ръцете по-добър slow motion не съм виждал . Ще ги видим новите модели на сони ,които го записват в 1080 p .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)