Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт S9 & S9+

Тази е много мъничка и може би нищо. Аз обикновенно трия кеша през recovery-то.
Цитирай
Аксесоари

И аз го сложих. Не пише какво оправя /променя. Някакъв бъг сигурно.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Изкара ми грешка че не се е актуализирал и да ходя в сервиз. Ама сигурно защото изтрих кеша от рекъварито. Преди не е ставало

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Относно новия ъпдейт, това ми отговориха в XDA:

[Изображение: 67ed15b471e85fa042e469159d4c4baa.jpg]
Цитирай

Супер,сега забелязах,че в падащото меню след днешният ъпдейт липсва иконата wi-fi calling коато получих с предишния !?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Верно че липсва. Тоя месец ги бихме германците по ъпдейти.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

И с каква цел я извадиха опцията wiFi ?Не че Виваком се разбързаха да я въвеждат за самсунг

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-25, 11:46:53)BGDropche написа:  Изкара ми грешка че не се е актуализирал и да ходя в сервиз. Ама сигурно защото изтрих кеша от рекъварито. Преди не е ставало
Трябва да се изчака да излезе надпис че ъпдейта е инсталиран и тогава се трие кеша. Ако е преди това дава съобщение за грешка и няма инфо кога е ъпдейтнат телефонът последно. Но иначе няма грижи.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай

Нещо, което забелязах обаче преди да инсталирам този малък ъпдейт е че интелигентното сканиране не работеше със затворени очи за сега работи. Вие забелязвахте ли същото?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз и сега нямам опцията Wi-fi Calling ,да не би да съм ви изпреварил с ъпдейтите Smile.Сега ще бодна последната актуализация,може би пък при мен да се появи сега Smile Wink.
Не знам как е при вас,но лично мен, по-вече ме дразни нестабилността на Wi-fi ,отколкото батерията.Често ми прекъсва,показва ми,че няма нет,а всъщност има .Налага се да го спра и пак да го пусна ,за да се оправи.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Никога не съм имал проблем с WiFi. Провери си рутера според мен

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2019-04-25, 22:17:37)remixa92 написа:  Нещо, което забелязах обаче преди да инсталирам този малък ъпдейт е че интелигентното сканиране не работеше със затворени очи за сега работи. Вие забелязвахте ли същото?
Още като си взех тела го разбрах това нещо.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Цитирай

Винаги трябва да работи със затворени очи защото ползва и разпознаване на лице и на ирис едновременно. И преди фабричните и след фабричните със затворени не ме вижда.

(2019-04-25, 17:28:05)dandrv написа:  Трябва да се изчака да излезе надпис че ъпдейта е инсталиран и тогава се трие кеша. Ако е преди това дава съобщение за грешка и няма инфо кога е ъпдейтнат телефонът последно. Но иначе няма грижи.

Пише си ми кога е последно инсталиран. Изчаках го ама явно съм избързал.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

@BGDropche, за втори път те хващам в лъжи за няколко дни. Миналата седмица разправяше как си с американска версия на телефона със Snapdragon, сега инсталираш версия за европейския S9  Huh
Май си пишеш е така, колкото да си трупаш мнения само...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 4 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • bga, i.stojanov, Kosmom01, tonus
Цитирай

Говоря за европейския s9+ във нас. Брат ми ползва европейската аз snapdragon - а. Моя е подарък неговия не е щото тои си бачка и си има пари.

Ако искаш даже ще ти ги снимам 1 до друг Smile Супер лъжливо изглежда отстрани а не е, аз го правя да изглежда така..... И не не трупам мнения.

Също така какъв е смисъла да пиша за актуализации тука със Американска версия като няма нищо общо, с колегите от XDA си пишем за американските актуализации.

Има доста разлики в софтуера от америка и тука.

П.С. Дали от според теб от 2015 насам ще си трупам ей така мнения без причина най редовно без почивки?

П.С. 2 - ВСИЧКО написано в тази тема от мен важи за exynos версията.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

При вас струва ли ви се че май работата на Интелигентното сканиране се е влошила след априлския ъпдейт? Мисля, че при условия при които преди ми разпознаваше лицето сега се затруднява много. Сканирах на ново и пак същото.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2019-04-29, 21:44:38)remixa92 написа:  При вас струва ли ви се че май работата на Интелигентното сканиране се е влошила след априлския ъпдейт? Мисля, че при условия при които преди ми разпознаваше лицето сега се затруднява много. Сканирах на ново и пак същото.
Не знам, ама при отключва дори и със затворени очи, дори и при половин лице... смахната работа

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ама смахната ли Big Grin сега пробвах и верно отключва на половин лице.... Big Grin

През много странни ъгли ме е хлащал като цяло доста често а даже не гледам в него. Седи пред клавиатурата и гледам монитора и само да погледна колко е часа (по навик гледам телефона) и цъкам бутона за събуждане но не го поглеждам и се отключва. Даже съм се чудил да не се е отключил сам нещо и пак направих същите неща и пак се отключи а НЯМАМ пряк поглед с която и да е от камерите..... На Oreo не помня да ме е хващало така.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не отключва на половин лице освен ако не сте избрали опцията за сканиране на един ирис по време на първоначалното сканиране. Тва е опцията за пирати.

Пп: Абе май си отключва и на половин лице без да е избрана тази опция. Но при мен само при лявата страна Big Grin. Не е задължително нещо лошо това.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2019-04-23, 16:39:12)ivan_vylka написа:  Няма да стане, не и без руут права.

Добре, имам руут права вече, как сега да му сложа по стар Bootloader ?

Просто да флашна версията която искам през odin ли?

Във XDA говорат за някакъв комбинирам ром, стар ром с нов bootloader

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2019-05-06, 20:04:03)BGDropche написа:  Добре, имам руут права вече, как сега да му сложа по стар Bootloader ?

Просто да флашна версията която искам през odin ли?

Във XDA говорат за някакъв комбинирам ром, стар ром с нов bootloader

Така няма да се получи. Один няма да ти даде. Не знам дали ще се получи с custom recovery и флаш от самия телефон на стоков руутнат firmware (май не съм срещал при Samsung, при Sony има) или да флашнеш custom rom с искания bootloader от теб.
Но на такива експерименти не съм попадал. По-добре е да не ги правиш.

Виждам от другите теми, че имаш проблем с батерията. Защо не сложиш custom rom на Пай и друг kernel? Или да си останеш със стоковия firmware с руута и да сложиш само друг kernel? 
Няма смисъл да се връщаш назад, освен ако не ти харесва дизайна на Орео. Къстъм ромовете са достатъчно добри според мен от към изпълнение и батерия.
Цитирай

Хора не мога да разбера защо си руутвате телефоните, след като вече телефончетата имат всичко което му трябва на човек. Преди си руутвах телефоните за да си сложа по-новия андроид, а сега самсунговия има много добри екстри, които не смятам че трябва да се губят. Не мисля също, че има голяма разлика в батерията и в бързината на телефона с къстом ром. Аз бих си руутнал тела ако съм с xiaomi, не със самсунг.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Цитирай

Не подържа sap протокола за блутуд връзка с телефона на фолксфаген,а програмката от маркета , която оправя нещата е за телефони с рут достъп.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Щото когато изпаднеш в безизходица и почнеш да зареждаш телефона по 3 4 пъти на ден и ти ще искаш руут

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2019-05-07, 11:12:01)BGDropche написа:  Щото когато изпаднеш в безизходица и почнеш да зареждаш телефона по 3 4 пъти на ден и ти ще искаш руут
Това е пълна глупост.. откакто имам телефон с тъчскриин си руутвам телефоните и едно време имаше разлика щото чистия андроид товареше по-малко телефона, обаче в днешно време официалните андроиди са добре оптимизирани и реално няма почти никаква разлика.. единствената разлика от къстом кернела и официалния е, че при къстом кернела си губиш времето във флашвания и преинсталации. Последния телефон, който руутнах беше с8цата ми заради viper еквалайзера и съжалявах после. А ако батерията ти се скапе до толкова, че да го зареждаш по 3 пъти на ден повярвай един къстом кернел няма да хо накара да държи цял ден.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)