Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт S9 & S9+

При мен всичко мина нормално

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай
Аксесоари

А в Samsung или Google архивирате? И след ъпдейт връщате ли заводски и после архива или всичко на чисто?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Когато връщам заводските настройки след това винаги начисто инсталирам. Досега за година и полувина сериозен проблем съм нямал, включително и с батерията. Първия телефон на Самсунг от който съм доволен.
Цитирай

Аз за година и половина не съм рествал,не съм чистил кеш,не съм връщал заводски настройки. Работи си повече от добре.Не знам какви са тези филмирания с ресет след всеки ъпдейт.Митове и легенди.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2020-03-20, 14:34:54)007 написа:  Аз за година и половина не съм рествал,не съм чистил кеш,не съм връщал заводски настройки. Работи си повече от добре.Не знам какви са тези филмирания с ресет след всеки ъпдейт.Митове и легенди.
Няма митове, легенди - също. Само се препоръчва да се прави след преминаване към по-високата версия на ОС, за да тръгне системата на чисто и не носи задължителен характер. Това, че при теб не е имало проблем след актуализацията, съвсем не значи, че и при другите е било така за да не го правят и те.

 
Цитирай

В интерес на истината никой не го препоръчва, просто да върнеш фабрични настройки е заучен отговор на съпорта на всеки един производител, когато някой им пише, че има проблем със софтуера. Ако беше задължително или належащо, щяха така да направят софтуера, че при самата актуализация сам да си връща заводски настройки.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Да питам нещо.Има ли вариант когато получавам известие да светва целия екран?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Здравейте. От една седмица насам, когато отворя youtube яркостта на екрана се увеличава. Като го затворя намалява. Днес забелязах, че и при приложението на булсат за телевизия е така. Като ги отвориш и светва повече. Да спомена, не използвам адаптивна яркост тя е изключена винаги ръчно аз си определям яркостта. Но интересното е, че като отворя youtube самата настройка не се е увеличила, но яркостта е повече.

Аз ли съм включил нещо?  При вас така ли е? И може ли да се оправи.

P.s Оф извинявам се. Сега си открих проблема. Бях включил видеоподобрител. Изключих го и се оправи. Не знам как да си изтрия коментара. Ввече всичко е точно.
Цитирай

Имате ли някъв не обясним лаг при ползване на Task Changer от Samsung Nice Lock. Поне от последните 1-2 ъпдейта. Все едно прескача кадри като се изкарват Recents. Със стоковия recent apps изглежда мн по-гладко. Пробвах да върна скоростта на всички анимации на X1 в Developer Settings и махнах Намаляване на анимации, но гадния лаг пак го има и е много кофти.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2020-03-26, 12:28:09)007 написа:  Да питам нещо.Има ли вариант когато получавам известие да светва целия екран?
Пробвай Wake Up Screen.

Samsung S9+ (G965F) | Android Q 10 DBT | Vivacom
Цитирай

(2020-03-20, 16:55:26)ivan_vylka написа:  В интерес на истината никой не го препоръчва, просто да върнеш фабрични настройки е заучен отговор на съпорта на всеки един производител, когато някой им пише, че има проблем със софтуера. Ако беше задължително или належащо, щяха така да направят софтуера, че при самата актуализация сам да си връща заводски настройки.

Аз лично ако не направя ресет след голям ъпдейт винаги ми излиза някаквъ проблем и бъг.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2020-04-01, 14:06:43)markonenws написа:  Пробвай Wake Up Screen.
Благодаря ти,но се оправих.Изключих Edge lightning и AOD и стана.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Свалям новия ъпдейт,да видим.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Има бутон за изключване в падащото меню,друго засега....

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай

И аз го сложих. Има готини промени, особено ако ползвате Good/Nice Lock вече работи както трябва LockStar и могат да се слагат по няколко шоркъта на заключващия екран . Може да се махат вече всякви надписи, като слайпни, за да отключиш и т. н. 
Като се дръпне Notification panel - а. Първо показва й бутон за изключване, после показва и търсачка. Има доста подобренив за Bixby Vision и вече що годе работи добре. Има полезна допълнителна функция за аппа за съобщенията. Можеш да ги групираш и да се пренасочват към съответните групи. Поизчистили са и опциите за звукови ефекти и качество на звука през слушалки, променили са тестовия тон. Друго, вече е с априлския секюрити пач. 
Все още се води OneUi 2.0, не 2.1...

Нещо което забелязах с предишния ъпдейт и тук още не е оправено. Когато сте за дали синята светлина да се пуска автоматично от залез до изгрев. Нещо много рано се пуска. Поне два часа преди да е залеза, даже според Samsung Weather аппа. Пуснал съм GPS-a като съм избрал тая опция, за да разбере реални къде съм, но без ефект.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • dandrv
Цитирай

Зеленият мигащ сигнал при пропуснати разговори работи.....

Samsung Galaxy S22 S901B
[-] 1 потребител изказва благодарност на dandrv за това мнение:
  • sawmv
Цитирай

Аз днес видях че има live focus при видео ? Добро е!
Като цяло след ъпдейта работи много бързо и плавно.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2020-04-13, 18:50:47)dandrv написа:  Зеленият мигащ сигнал при пропуснати разговори работи.....

Най-накрая да го оправят  Smile .
Зеленият цвят обаче се припокрива със съобщение от Месинджъра, поне при мен е така.

С червено щеше да е по-добре, както беше преди, но да не сме неблагодарни.
Цитирай

А проблем с работата на фейсбук и ютуб имате ли?При мен зареждат много бавно.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-04-14, 08:07:55)sawmv написа:  Най-накрая да го оправят  Smile .
Зеленият цвят обаче се припокрива със съобщение от Месинджъра, поне при мен е така.

С червено щеше да е по-добре, както беше преди, но да не сме неблагодарни.

При мен винаги е била зелена светлина. И преди също ако едновременно има примерно Вайбър съобщение оставаше да свети то.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай

(2020-04-14, 08:10:14)stoianmitkov написа:  А проблем с работата на фейсбук и ютуб имате ли?При мен зареждат много бавно.


Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Приложението за фейсбук не го изполвам.YouTube си работи повече от добре.Дори забелязвам, че когато кастна към Chromecast става много бързо.Преди това отнемаше малко повече време.Сега е да го кажа светкавично.Няма лаг или някакво забавяне.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Друго, което забелязах, вече могат да се провеждат видео разговори директно от приложението за телефона. Явно използва Google Duo и си го е инсталирало само. Предполагам, че работи само ако този на който се обаждаш също има инсталиран Google Duo
Фактически това ви е като FaceTime за Айфоните. Мисля да го запазя.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

За видео разговори можеш да използваш това което системното или Duo.Аз използвам Duo и го направих то да е подразбиране.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

То тва е системното. Друго няма. Duo го има от много време, но сега е напълно интегриран с аппа за обаждане.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2020-04-14, 10:23:25)dandrv написа:  При мен винаги е била зелена светлина. И преди също ако едновременно има примерно Вайбър съобщение оставаше да свети то.
На Андроид 9 пропуснатият разговор беше с червено известяване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)