Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

(2018-12-03, 15:49:23)BGDropche написа:  Как да отида до T-Mobile ? Там има гаранция, но няма как да ида до там, ако го пратя на човека където ми го е взел ще мине супер много време
Гаранцията е международна. Не може да ти откажат от Самсунг БГ. Звънни и попитай по този имейл могат ли да ремонтират.
Аз бих започнал с преинсталация.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: XZq2OfP.jpg]

[Изображение: Ryyski0.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Това, ако е истина си спри телефона веднага и верно го занеси на сервиз! Не знам как го държиш изобщо е, ако наистина е 150 градуса....

Ето при мен

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
[Изображение: dc95bf9cd0cb3fbdb0ad5e0d4b55d2a5.jpg]

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

От студа се обърка и изписва 150
Сега 48 мин екран 63%

Дори да не е на студено батерията пак пада, от както сложих сим картата стана така

(2018-12-04, 09:13:47)i.stojanov написа:  Гаранцията е международна. Не може да ти откажат от Самсунг БГ. Звънни и попитай по този имейл могат ли да ремонтират.
Аз бих започнал с преинсталация.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Аз първо бих махнал сим картата
Ако не стане след това фабрични
И ако пак не стани през ODIN със BG CSC защото и на T-Mobile

Edit

Незнам дали въобще ще има BG CSC Защото е със Snapdragon 845

Edit

Телефона умря във FB. Почна да загрява адската и просто спря музиката и екрана стана черен. При опит за включване пресветва червено нотификатион ЛЕД-а за 1 сек. Компа отчита Unknown Samsung Device. Писах на Samsung BG да видим кво ще кажат.

Много хубаво се опарих със Samsung тука. Smile

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

По- скоро си се опарил от човека който си го купил... Не мисля ,че някой тук до сега е имал такъв проблем. Стария ми телефон се е случвало да заграя поради липсва на обхват + батерията пада бързо.
Цитирай

Човека е мой роднина, взел го е нов от T-Mobile даже не е разопакован

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не разбирам защо го отлагаш. Никой няма да ти обърне внимание докато не върнеш фабрични! Това е като да нямаш нет и да не редетнеш рутера...
Извинявай, но всичко друго е теория на вероятностите и чесане на пръстите. Smile
Слагам пари, че от Самсунг ще ти кажат да редетнеш. През Samsung Members ли писа ?? Там са бързи.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Явно не е умрял напълно. Инсталирах му дриверите, Download Mode работеше, сложих му за SM-G965U USA CSC и сега се буутва

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

От около 1 седмица ползвам бета версията на андроид 9.0 и честно казано съм доволен от издръжливост на батерията. Телефонът го ползвам както обикновенно с постоянно включен wi-fi, 4G , интернет, clash of clans, clash royal и малко телефонни разговори. Моделът е S9 телефонът е вече на 10 месеца от както съм го закупил и батерията си кара супер. До сега не съм го оставил да пада до 8% винаги зареждам на 30% или 40%. Едо уточнение с новият андроид always on display е нагласен да се показва при почукване или при вдигане на телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
           

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

(2018-12-04, 20:13:54)BGDropche написа:  Явно не е умрял напълно. Инсталирах му дриверите, Download Mode работеше, сложих му за SM-G965U USA CSC  и сега се буутва

Да подкрепя колегата по горе! След ресет не му слагай никакви приложения и опитай 1 2 дни как ще е. Ако всичко е ОК то някое приложение ти консумира повече от нормалното. 
Виждам също, че имаш някакъв процес AllCast, който е лапнал 5% от батерията ти за 3мин. работа....Доста съмнително. AOD използваш също и май слушаш музика междувременно, а те харчат също. Ако изкарваш около 4ч SOT е що годе нормален резултат за тежка употреба комбинирано със студовете(батериите падат по бързо ако са на студено) на вън в момента.
Това че е от Т-мобайл не помага особено. Правят ги за USA пазара и не съм имал възможността да тествам как би се държал с европейска карта. Но може да си смениш картата с нова от оператор за проба. Също зависи и как ти е обхвата там където се подвизаваш.  

Като цяло за мен има нещо криминално. Дали телефона е дефектен или нещо източва излишно батерията ..... това,че е изгаснал може да е от прегряване или просто батерията да се е разредила напълно. За свързването към PC внимавай в кое USB го свързваш, кабела да е оригиналния и настройките на Один да са коректни. Хубаво е и като Админ да го стартираш.

(2018-12-06, 07:59:53)kali_74 написа:  От около 1 седмица ползвам бета версията на андроид 9.0 и честно казано съм доволен от издръжливост на батерията. Телефонът го ползвам както обикновенно с постоянно включен wi-fi, 4G , интернет, clash of clans, clash royal и малко телефонни разговори. Моделът е S9 телефонът е вече на 10 месеца от както съм го закупил и батерията си кара супер. До сега не съм го оставил да пада до 8% винаги зареждам на 30% или 40%. Едо уточнение с новият андроид always on display е нагласен да се показва при почукване или при вдигане на телефона.

Дано батерията да е така и за официалната, а още по добре ще е да е така и за 8ците Smile.
Това с почукването или вдигането за активиране си е голям + за мен. Браво на тях, че са го включили.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-12-06, 08:41:37)pockobg написа:  Дано батерията да е така и за официалната, а още по добре ще е да е така и за 8ците Smile.
Това с почукването или вдигането за активиране си е голям + за мен. Браво на тях, че са го включили.

Мен пък ме съмнява ,че до офицялната версия ще омажат нещата  Undecided дано да греша  Big Grin 
В момента си ползвам нормално телефона и изкарвам цял ден - в това число фейсбук,месинджър,инстаграм,телеграм. Преди го зареждах вечерта преди да си легна и на другия ден след обяд пак ми се налагаше да го зареждам.
Цитирай

Сега ще пробвам и ще изключа локацията от андроид систем да видим какви резултати ще покаже дали ще се покачи времето като екран и стендбай.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай

По друга причина влязох в темата, но гледам, че коментирате изпращане в сервиз гаранционно на телефон, закупен от САЩ - вероятно със Snapdragon. Преди тук те не се поддържаха? Сега има ли промяна?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Сложих чисто CSC за USA и сега работи както трябва, 3:53 екран със споделяне на интернет 7 часа

Снапдрагон версията е много по - бърза от Exynos - а

Тествах със на приятел Note 9

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте. Искам да ви попитам дали държите включена функцията Always on display и как се държи батерията ви. Снощи изключих от зарядното на 100% и тази сутрин в 10 беше на 92%. Нормално ли е за цяла нощ да паднат толкова? Със с9 съм.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да, нормално е

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2018-12-06, 13:35:24)BGDropche написа:  Сложих чисто CSC за USA и сега работи както трябва, 3:53 екран със споделяне на интернет 7 часа

Снапдрагон версията е много по - бърза от Exynos - а

Тествах със на приятел Note 9
Бърза,бърза,колко да е по-бърза Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Ем по-бърз

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Ем, не е по-бърз пич. На кантар са. Вече и от към точене на батерия са на кантар. Когато даваш мнение, гледай да можеш да го подкрепиш, за да не ставаш за смях.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

https://youtu.be/khFMwIbMO3o

Същите разлики получих и аз, не е МНОГО по-бърз както се вижда от клипа но пак е по-бърз

Явно изказването по -отгоре не ми е било вярно

79% 2 часа екран, Youtube,FB,Messenger

2960x1440

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Е от къде си намери версия със снабдрагон? Това мисля че ти видях в подписа.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Америка T-Mobile

Споделяйте колко СОТ Правите и стига ли ви батерията за 1 ден. И със какво ползване

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2018-04-30, 19:08:50)smindux написа:  След първи заряд до 100%, с изключено AOD, без включени режими на батерията, постоянно пуснат мобилен нет..струва ми се, че много бързо пада. Става въпрос за s9.
И аз съм много разочарован от батерията на чисто нов galaxy s9, ПОМОЩ.
Цитирай

(2018-12-22, 16:33:43)angelovvv69 написа:  И аз съм много разочарован от батерията на чисто нов galaxy s9, ПОМОЩ.
Като искаш повече батерия, да си си взел S9+. Не може хем душата в рая, хем Х@Я до края... Smile  Сложи си бетата на Андроид 9 и ще ти държи повече.
Най-добре качи скрийншот на батерията да видим какво точно и се случва и дали въобще има някакъв дрейн.

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай

Това не е решение. Аз съм с 9+ и батерията е пълна подигравка наистина...  Поне за ексиноса говоря, за снапдрагона не знам и едва ли са много колегите във форума, които могат да кажат за него, а и не е от значение. Така, по-конкретно каквото и да правиш, всякакви енергоспестяващи уж режими, нищо не помага. Единственото решение е да си спреш always on дисплея и да караш на минимална яркост постоянно. Караш ли на авто или на не висока, а дори средна яркост  батерията се топи като сняг на слънце  Kapitulation Кел файда, че сме си взели топ телефон с този красив дисплей, а не можем да го ползваме с кеф.
И като за финал, ползваш ли през повечето време телефона навън, забрави да ти държи цял ден(заради яркостта на дисплея) , което е абсурдно. Поне да изкарваше един цял ден, друго не ми трябва. Тия, които говорят за ден и нещо или 2, явно телефона не го отключват по цял ден Smile 
Та така, прекрасен телефон, камера, звук, дизайн, дисплей, функции и накрая една не посредствена, а направо ужасна батерия... Този телефон с всичките си качества сме го взели да му се радваме и да го ползваме, но сме страшно ограничени и трябва да се лишим задължително от използването му, ако искаме спокойно да изкараме един шибан ден. През 2018 Facepalm1

Samsung  Note 3 Neo--> Samsung  S9+ Coral Blue - - > Huawei mate 40 pro --> Samsung  s23 ultra

[-] 1 потребител изказва благодарност на MartinVT07 за това мнение:
  • Kosmom01
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)