Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

Моля за вашето мнение относно потреблението на батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

Ако не е зареждам междувременно си е добре според мен. Дори да става дима и за + версията.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Притеснява ме високото потребление на wi-fi , което се случва понякога.
Цитирай

Пак започнах да се изнервям на батерията при мобилни данни [Изображение: 16b52c5644c987bd743d279660ddf4f4.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Доближава се стабилно към това  което правих с Oreo. Тук разбира се само на Wi-Fi . Като цяло мисля, че батерията при последният мартенски ъпдейт се представя най-добре от както дойде Pie и по-добре от февруарския.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Samsung S9+ от над 7 часа СОТ при орео сега прави около 4 часа с последния ъпдейт. Батерията тотално деградира

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

След последния ъпдейт, това е за днес. От 7 сутринта до 17ч на 4G, след това wi fi. Яркостта винаги висока, защото съм постоянно навън и нищо не виждам, ако е намалена. Общо взето при моята работа, дори и тази слаба батерия ми стига. Зарядното обаче и винаги с мен, а и не се притеснявам да го сложа да се зарежда. С това бързо зареждане си е направо супер. [Изображение: 99289b76235faf0611e7b860df0e6ae2.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

На какво се дължи толкова часа екран? Имам предвид игра, социални мрежи, новини, клипове?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

(2019-04-22, 12:33:15)i.stojanov написа:  На какво се дължи толкова часа екран? Имам предвид игра, социални мрежи, новини, клипове?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Социални мрежи имам само вайбър и инстаграм. Но главно съм гледал клипове в Ютюб и малко в HBO GO. И малко четене из спортни сайтове

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • i.stojanov
Цитирай

Искам да попитам хората които ползват телефона си активно щ( социални, мейли, и най-важното игри) по колко часа на екран правят. Става въпрос за плюс версията.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2019-04-25, 15:11:30)nedkoff написа:  Искам да попитам хората които ползват телефона си активно щ( социални, мейли, и най-важното игри) по колко часа на екран правят. Става въпрос за плюс версията.
С последния ъпдейт,макс 5 часа.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-25, 15:11:30)nedkoff написа:  Искам да попитам хората които ползват телефона си активно щ( социални, мейли, и най-важното игри) по колко часа на екран правят. Става въпрос за плюс версията.

6-7 без игри .

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Питам защото имам съмнение ,че батерията ми си заминава защото докарвам до 4 часа за 5 не си спомням кога за последно направи. Все още не изключвам варианта играта която играя да е виновна все пак след екран тя стои в разхода на батерията.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2019-04-25, 16:25:44)nedkoff написа:  Питам защото имам съмнение ,че батерията ми си заминава защото докарвам до 4 часа за 5 не си спомням кога за последно направи. Все още не изключвам варианта играта която играя да е виновна все пак след екран тя стои в разхода на батерията.
Не си заминава,след Орео,с Пай оптимизацията на батерията е под всякаква критика,все 1 имаме 2500мач,не 3500.Моя апарат е на около месец,изкарваше около 8 часа на дисплей,сега със зор 5.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай

До преди да сменя S9 Plus преди 2 месеца, с тогавашната последна актуализаци (тоест Пай с поправката от февруари) правех най-високите резултати на издръжливост на батерията. Батерията при Пай е ако не по-добре, то поне същата като при Орео, но НЕ ПО-ЗЛЕ. Който има проблеми да ги търси в проблемни приложения, а не в операционната система.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 2 потребители изказват благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  • remixa92, Ванkата
Цитирай

Определено след пай при мен живота на батерията е рязко надолу, поне 2 часа екран по-малко ? вярно е, че не съм прави ресет след последния ъпдейт, но едва ли е от това

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Имам чувството, че ресет оказва влияние в този случай. Аз го направих след ъпдейта на пай-а и сега след последния ъпдейт, няма промяна с батерията при мен, държи си както преди това. Не съм толкова на "ти" с техниката, но не виждам друга причина в случая....

Defy/Atrix/S/S2/S3/S4/G2/G3/S5/G6/S9+/Note10+///Nxs7/M5lite/YogaTab13
Цитирай

В началото не виждах разлика от Орео но не съм толкова сигурен вече. Искам да се върна на орео ама няма как без руут. Съмнявам се дали руута ще си заслужава.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Аз след пай прави ресет, но след следващите не бях правил. Сега го върнах до фабрични и ще видим

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

@koprio

Деактивираш ли някакви прилжения след фабричните примерно като Microsoft Word, Google Photos

И също така слагаш ли приложенията на спят през настройките?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не, би ли споделил какво трябва да направя

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Аз правя гимнастики ама пак не държи батерията

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Тези, които са с 965F и 960F, с пач за сигурност от март могат да свалят до орео. Ако са с априлския, вече не могат.
Цитирай

(2019-04-28, 21:12:13)BGDropche написа:  Аз правя гимнастики ама пак не държи батерията

Колко трябва да държи тази батерия?Аз от когато имам моя нито съм ресетвал,нищо не правя след ъпдейт и си работи перфектно.Батерията ми кара около 6-6,30 часа екран.Пак зависи от потребелнието.Игри на телефона не играя. Като чета мненията имам чувството че само си гледате телефона в device care батерията.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2019-05-02, 08:20:07)007 написа:  Като чета мненията имам чувството че само си гледате телефона в device care батерията.

Къде другаде да я гледам в better battery stats? Няма значение къде я гледаш винаги е еднакво. Аз правя по 4 часа понякога 5 но играя на игри. Преди преди правех по 6-7 часа със същото потребление но това беше до септември миналата година.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)