Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

Виждам  че телефона ти е S9. За този телефон ми изглежда нормален живот на батерията. Все пак не е +

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
Аксесоари

Да s9 е нез плюса. Сигурно ми се струва.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-11-03, 11:44:40)Marto.g написа:  Да s9 е нез плюса. Сигурно ми се струва.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
При мен на S9+ на 4G/Wi-Fi

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Здравейте колеги, до сега не ми трябваше и сега не намирам как да спра на android 9 определени приложения да не ми заспиват? Не мога да го открия.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте вече трета батерия сменям до 30 процента се държи добре след 30 процента пада до 3 за минути носих го на диагностика на самсунг батерия е проблема и при трите прави едно и също ако някой е имал същия проблем да сподели Smile
Цитирай

(2019-12-07, 08:39:32)jilek написа:  Здравейте вече трета батерия сменям до 30 процента се държи добре след 30 процента пада до 3 за минути носих го на диагностика на самсунг батерия е проблема и при трите прави едно и също ако някой е имал същия проблем да сподели Smile
Не съм имал подобен проблем но ако телефона е в гаранция е трябва да го оправят или сменят.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Чета тук, че батерията на s9 по принцип е зле. Тия дни взех един втора ръка, заредих до 100% в неделя, днес е на 78-9% без да е пипан от кутията, без карта, без уи-фи... занулен е до фабрични, без акаунт, просто включен. Това ли е положението, или да се ръсна за смяна на батерия?

Изрод
Цитирай

(2019-12-17, 16:32:22)zlinaka написа:  Чета тук, че батерията на s9 по принцип е зле. Тия дни взех един втора ръка, заредих до 100% в неделя, днес е на 78-9% без да е пипан от кутията, без карта, без уи-фи... занулен е до фабрични, без акаунт, просто включен. Това ли е положението, или да се ръсна за смяна на батерия?

Не е това положението изобщо. На мен ми се случвало с малко разговори, на Wi-fi, но без много ползване, за два дена да ми е около 75%. Така че не обвинявайте телефона, а този, който го ползва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sawmv за това мнение:
  • zlinaka
Цитирай

(2019-12-18, 09:27:03)sawmv написа:  Не е това положението изобщо. На мен ми се случвало с малко разговори, на Wi-fi, но без много ползване, за два дена да ми е около 75%. Така че не обвинявайте телефона, а този, който го ползва.
Нищо му няма .Моя телефон го купих чисто нов,с цъкане на фб и месенджер ,батерията пада за 4часа макс на 4г.просто това са му възможностите .Аз не бих сменял батерия. А колегата дет му падало до 75 процента за 2 дена ,ще има много поздрави ,това е възможно ако използва телефона като Нокия 3310 ,т.е без никакви приложения.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sdeikov22 за това мнение:
  • Marto.g, zlinaka
Цитирай

(2019-12-18, 09:32:33)sdeikov22 написа:  Нищо му няма .Моя телефон го купих чисто нов,с цъкане на фб и месенджер ,батерията пада за 4часа макс на 4г.просто това са му възможностите .Аз не бих сменял батерия. А колегата дет му падало до 75 процента за 2 дена ,ще има много поздрави ,това е възможно ако използва телефона като Нокия 3310 ,т.е без никакви приложения.

Колега, хем ми пожелаваш много поздрави, хем пък било възможно.
Весела Коледа ти желая.
Цитирай

Колеги, не съм искал да става конфликт и мерене на батерии. Просто исках да разбера дали предишния собственик не е успял да попрецака батерията на апарата. И ползването както казах изобщо не го е имало - телефона си стоеше в кутията три дни - без данни (без карта) без нищо. Аз ползвам ноут 8 и по принцип съм доволен - не е върха на сладоледа но все пак. Phone INFO SAM на моя ми вади 186 цикъла а го имам от 02.2017, а на деветката има със 100 отгоре а е произведен преди една година (нямам доверие на продавача колко го бил ползвала жена му...)
На мен също ми е странно 25 % за два дни и то с ползване, но нали все пак за това е форума да се потърси мнение и опит Smile

Весели празници на всички.

Изрод
Цитирай

Напълно е възможно предишния собственик често да го е оставял да се разрежда до изключване или да е  зареждал често с неоригинално зарядно,което съответно ще доведе до деградация на батерията и ще пада даже без ползване поради ненапълно ефективни клетки. Инсталирай най-новия ъпдейт и направи пълно нулиране на телефона. След тва зареди до 100%  и го изхаби до изключване, след това пак до 100% виж как ще е. Ако чак е много зле. Отиди до някой сервиз и я смени, едва ли ще струва много. Гледай да запазят защитата от вода.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • zlinaka
Цитирай

Аз също зареждам догоре - предимно вечер на лягане - до ставане, но не съм кой знае колко хардкор телефонист и карам спокойно и по 3 дни.
Занулил съм го дори 2-3 пъти, актуализиран е, ще пробвам и това с изтощаването до последно. Принципно няма да го ползвам аз, но ще видим как ще се държи. Относно сервиза - понеже от почти месец се разправям с едни, уж надежни и модерни, за една ес осмица, ако не бяха разправиите с тях щях веднага да го пусна, но гледам малко да ми мине поне яда Smile
Благодаря за съветите и поздрави.

Изрод
Цитирай

определено си нося зарядното в джоба за всеки случай , но съм доволен особено когато съм на WiFi на мобилни данни пада доста по-бързо . Cool


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Особено ако ти е S9, а не +, даже тити е много добре. За S9+ е ок,, ако е било на мобилни

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Чудо, чудо[Изображение: 000f20a3da63ffef516cac5546da263b.jpg]

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Здравейте, и честита нова година. И сега на въпроса как мога да тествам реалния капацитет на батерията. Пробвах с Accubattery но според него нещата са плачевни от 3500 mAh са останали около 2700. И другото при какъв процент на износване на батерията мога да се възползвам от гаранцията.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2020-01-02, 15:37:57)nedkoff написа:  Здравейте, и честита нова година. И сега на въпроса как мога да тествам реалния капацитет на батерията. Пробвах с Accubattery но според него нещата са плачевни от 3500 mAh са останали около 2700. И другото при какъв процент на износване на батерията мога да се възползвам от гаранцията.

Гаранцията на всички батерии е 6 месеца.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

Не е така, преди седмица си смених батерията на S9 - ката гаранционно без никакви проблеми, а на телефона му остава гаранция по малко от година.

Изпратено от моят SM-N970F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай

(2020-01-03, 10:08:59)jaryy написа:  Не е така, преди седмица си смених батерията на S9 - ката гаранционно без никакви проблеми, а на телефона му остава гаранция по малко от година.

Изпратено от моят SM-N970F с помощта на Tapatalk
Да, но си платил за смяната ?

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2020-01-03, 10:21:42)remixa92 написа:  Да, но си платил за смяната ?

При установяване на занижени стойности, батерията се сменява гаранционно, както е написал и колегата. Тя се води компонент от апарата и при положение, че той е капсулован, гаранцията важи както за всичко останало в него.
Цитирай

Нищо не съм плащал, смениха ми я гаранционно.

Изпратено от моят SM-N970F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай

(2020-01-03, 11:40:02)jaryy написа:  Нищо не съм плащал, смениха ми я гаранционно.

Изпратено от моят SM-N970F с помощта на Tapatalk
Защо я смениха?

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Защото не държеше като преди, и затова го дадох за подмяна на батерията, пише сменен заден панел + батерия и преинсталация софтуер.

Изпратено от моят SM-N970F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 edge -- Black,Onyx --32GB + Samsung Gear 2 Neo !!!
Цитирай

Къде се случва това? Много странно. Обикновено първо преинсталират или го държат някакво време за "тестове". За това питам за симптомите. И на мен не ми държи като преди, ама не вярвам някой да ми снежи батерията с подобно оплакване..

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)