Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети
#51

Само се надявам да не бъркате коментиращите. Аз ви слушам какво да правя, просто в единия ден спирам background, днес сложих lite и деактивирах (няма uninstall) facebook.
Цитирай
Аксесоари
#52

Идеята не е да се разделяш завинаги, а да тестваш различни ситуации за да се определи точен виновник. Като го открием продължаваме на татък с разсъждениятаWink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • kremon
Цитирай
#53

(2018-05-03, 08:41:35)smindux написа:  Само се надявам да не бъркате коментиращите. Аз ви слушам какво да правя, просто в единия ден спирам background, днес сложих lite и деактивирах (няма uninstall) facebook.

Казвам, че имам в предвид да деинсталираш месинджъра колкото да видиш дали е от него както каза колегата преди мен. Нищо не бъркам.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#54

Просто пробвах първо със спирането на background activity, това е. Днес сложих lite и вече го чувствам, че има по-нормална консумация. Довечера ще кача батери статус.

С деинсталирането на месинджъра резултата е налице. Още до обяд усетих разликата. Но мисля да върна fb приложението, че то не беше проблемно. От тук нататък вече ако искам повече живот ще слагам постоянна по-ниска яркост на дисплея, режими на батерията и всички други дребни трикове, но исках да разбера първопричината. Благодаря за помоща, колеги, че тука от няколко дни само батерията си следя. А дано този месинджър скоро го оправят (четох, че щели да го променят тъй като хората масово скачали на lite).


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#55

Доста използваш месинджъра май Smile Но сега е по добре. Виновника е ясен. Скоро уж трябвало да излезе версия с тъмен фон и би следвало да се отрази върху консумацията от екрана.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#56

Ами честно казано не съм се замислял, но така излиза. Сега поне го отчита адекватно като време, защото преди ми показваше, че го ползвам по 10-12 мин, а не беше така..
Цитирай
#57

Някой със S9 - SD версия да даде отзив за батерията. Smile

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#58

Колеги, колко ви дърпа батерията при Always On Display (т.е. само AOD колко дърпа)?

Аз като си го взех - със заводските настройки, без никакви акаунти да правя, без СИМ карта дори, само ПИН и ирис въведох за отключване - 1% ми падаше батерията на час (със стандартния AOD, който идва преинсталиран).
Цитирай
#59

Я да ви попитам тука за батерията нещо. Проблем ли е за батерията всяка вечер преди лягане да я слагам да се зарежда и на сутринта да я махам от контакта? Благодаря предварително Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#60

Принципно не е препоръчително до стои цяла нощ. Хубаво е след зареждане на 100 % да се махне от зарядното.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#61

(2018-05-10, 07:47:19)dandrv написа:  Принципно не е препоръчително до стои цяла нощ. Хубаво е след зареждане на 100 % да се махне от зарядното.

Ясно . Благодаря ! За една вечер не мисля,че е проблем нали?Попринцип я зареждам до 100% и после я махам, но тази вечер забравих и седя цяла вечер със зарядно Smile

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#62

Малко инфо .


Прикачени файлове Миниатюри
                   

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай
#63

(2018-05-10, 07:47:19)dandrv написа:  Принципно не е препоръчително до стои цяла нощ. Хубаво е след зареждане на 100 % да се махне от зарядното.

Защо смяташ така? Би ли посочил конкретна причина. Много Android и iOS базирани телефони са ми минали през ръцете. Всичките, без оглед на това колко % батерия съм изхабил през деня, като си лягам съм ги слагал да се зареждат. И не съм си навивал будилник за през нощта да ставам и да ги свалям от заряд. Батерията на всеки от тях спокойно е карала над две години, което прави повече от 900 зареждания.
Цитирай
#64

Значи аз до момента нямам сменена батерия на телефон. Най-старият, който още работи активно и е с оригинална батерия е Нокия Н95 8 ГБ. Това са повече от 10 години! А Самсунг С2, С4 също са с оригинални батерии и още работят - държат най-малко по ден при нормална употреба. Винаги съм ги оставял да паднат до към 15-20%, след това заряд (обикновено вечер) с по-бавно зарядно и ги изключвам по някое време като видя, че са заредени на 100%. Така че от това съдя.... а и от други източници, но за тях има Google....

(2018-05-10, 13:39:53)POPCORN написа:  Ясно . Благодаря ! За една вечер не мисля,че е проблем нали?Попринцип я зареждам до 100% и после я махам, но тази вечер забравих и седя цяла вечер със зарядно Smile

Никакъв проблем няма - не се притеснявай.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#65

(2018-05-17, 13:14:33)dandrv написа:  Значи аз до момента нямам сменена батерия на телефон. Най-старият, който още работи активно и е с оригинална батерия е Нокия Н95 8 ГБ. Това са повече от 10 години! А Самсунг С2, С4 също са с оригинални батерии и още работят - държат най-малко по ден при нормална употре*а. Винаги съм ги оставял да паднат до към 15-20%, след това заряд (обикновено вечер) с по-бавно зарядно и ги изключвам по някое време като видя, че са заредени на 100%. Така че от това съдя.... а и от други източници, но за тях има Google....

Мисля, че трябва да се научиш да използваш Google... Лошо е за батерията винаги когато седи по-дълго време на 100% и е все тая дали седи на зарядно или не.

Тук е обяснено по-подробно --> ЦЪК
Цитирай
#66

Колко да е лошо, всичките ми телефони съм ги зареждал вечер и никога не съм ги откачал от зарядното когато достигнат 100%. До сега никога не съм сменял батерия на смартфон, наистина може да не е полезно за самата батерия да се оставя толкова дълго на зарядното, но определено не е фатално. А и все пак не си купувам смартфон с намерението да го ползвам повече от 1-2 години.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#67

Здравейте, имам S9 от близо седмица.. още от началото батерията му пада доста бързо, сега изкарва около 9-10 часа и то с умерено ползване. Без AOD, с ограничена производителност и спирам данните, когато имам как. Това нормално ли е според вас и възможно ли е да има хардуерен проблем? Зареждан е само с fast charge=
Цитирай
#68

(2018-05-31, 19:07:20)bumblebee написа:  Здравейте, имам S9 от близо седмица.. още от началото батерията му пада доста бързо, сега изкарва около 9-10 часа и то с умерено ползване. Без AOD, с ограничена производителност и спирам данните, когато имам как. Това нормално ли е според вас и възможно ли е да има хардуерен проблем? Зареждан е само с fast charge=

Малко ми се струва че изкарва. При нормално ползване при мен и постоянно включени WiFi и данни изкарва 2 дена без проблем - накрая е към 24-25 % и го зареждам.... Виж в поддръжка на устройство/батерия какво ти дърпа най много - влез и му изчисти кеша на това приложение. Може да го деактивираш и ако ти трябва да го активираш отново. И предполагам си си рестартирал телефона?

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#69

Най добре е да се прави снимка на екрана за състояние на батерията. За тези 9-10ч при един може да се случва едно, а при други .... Така също и ние ще можем да помогнем по някакъв начин.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#70

Мисля, че имам проблем с батерията, за 2ра вечер оставям телефона на около 27/30% и сутрин като стана, не просто е изтощен и му е паднала батерията, а дори когато го включа в зарядното му трябват примерно около 2-3 минути докато стигне 0%. Телефона преди да си легна винаги го 'оптимизирам', за да се затворят всички приложения, за да се черпи максимално малко от батерията. Естествено му е спрян и интернета.
Вчера забелязах, че батерията му падаше  малко по-бързо от нормалното, но някак си случайно беше включен GPS.
Дали е нещо софтуерно според вас и ще се оправи с фабрични или ще е проблем с батерията ?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#71

Зареди до 100% и го използвай по същия начин. Като падне до около 20% направи снимка на консумацията. Че ми свърши боба Big Grin Ако ме разбираш какво искам да кажа.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#72

О да забравих да спомена. В статистиката на батерията нямаше нищо което да ме накара да си помисля, че я 'дрейнва'.
Съвсем нормално Екран на 1во място, на 2ро Система Андроид и нататък нормалните месинджъри и т.н., но нищо плашещо което да изглежда като ламя.
Зареждам я в момента  и като мине време ако е пак така, ще прекача снимка на екрана.

Отново си мисля, че има дрейн и той идва от системата ...
През тия часове беше на мобилен интернет и включен Bluetooth. Както се вижда от време на дисплея, телефона е ползван съвсем малко.    

gesendet von meinem Galaxy S9+

           
Пак зверско източване на батерията от системата, вижда се и на снимките - 41%. И то идва от това Face. Изтрих му данните, да видим...
За какво служи това, нещо свързано с ирисовото отключване най вероятно?

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#73

Най-сигурният начин за оправяне е връщането на заводските настройки...

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#74

Да де знам, но си мислих, че ще има и друг вариант :/

gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#75

Lam3r4e   пробва ли стария метод със спиране на Архивирането и чистене на кеша на Google Services и Play Store и рестарт ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)