Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

@degman Искам да си взема устройство което ще използвам минимум 3 години,нямам навик да ги сменям често,а и не виждам много смисъл..До сега съм с IOS,но при тези цени на новите модели че и на по старите,не благодаря.Ще преподписвам договор и ще реша,но определено съм се спрял на S9 Plus.Харесвам Note,но писалката няма да ми е нужна.
Да питам,дали има вградено приложение с което да сканира,създава и чете pdf файлове?Като iBooks при IOS.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари

Това е Андроид. Не забравяй, че всичко има. Smile Adobe reader ги Кам тези функции. Cam Scanner също.
Виж, тук е вградено приложението за файлове и да си браузваш в тях без почти никакви ограничения Smile
И аз минах от iOS на Андроид, но не мисля, че ще успея да изкарам същото време със S9 без осезаема разлика в работата. И то НЕ заради устройството, а заради оптимизацията на Андроид, която наистина се надявам някога да се подобри!

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Ех тази оптимизация Smile какво толкова още да се оптимизира.Около мен има хора които изполват примерно S7 Edge,Huawei P10 Plus,S8.Еми работят си безпроблемно и бързо.Няма забавяния,забивания,рестарти.Имам чувство че някои мнения се базират на митове и легенди.Всички които познавам,а и не само те с Iphone ги смянят макс на две години.Какво ги радва това че имали дълга подръжка Smile иначе не спират да го повтарят.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Пичове, само няколко дена съм с 9+, но след като направих съответните оптимизации по батерията без руут при пълна резолюция и Wi-Fi издържа много добре. Ще видим как ще е на мобилни и ще пиша пак

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

(2018-10-07, 10:41:38)remixa92 написа:  Пичове, само няколко дена съм с 9+, но след като направих съответните оптимизации по батерията без руут при пълна резолюция и Wi-Fi издържа много добре. Ще видим как ще е на мобилни и ще пиша пак
Кои са съответните оптимизации?

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

В настройките за батерията си настройваш всички приложения, които искаш постоянно да са заспали, тези които искаш да не се оптимизират слагаш също там (повечето такива са тези на които искаш да получаваш съобщения). В настройките за НОТИФИКАЦИИ забраняваш Н-те на приложенията на които не са ти нужни. В настройките на батерията задаваш да заспиват ненужните приложения за един, а не 3 дена. Деактивираш в настройките за приложенията тези, които няма да ти трябват от вградените.
В момента съм 1:40ч SOT с 85% батерия само на Wi-Fi. Ще видим как ще е в бъдеще

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

6 часа екран правя с пуснат AOD, социални мрежи и синхронозация ня няколко акаунта., архивиране и т.н. Смесено ползване на 4G /Wi-Fi със стриймване на музика от youtube на блутут слушалки. Максимална резолюция.

Бих казал доста прилично. На Oneplus 3 със същото ползване правих 1-1:30ч. час по-малко.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

След няколко цикъла 50/50 на 4G/Wi-Fi, AOD пуснат, стриймване на музика в YouTube през bluetooth, браузване социални мрежи 1080/1440p youtube видео, прилично ползване на камерата.

Пп: с около 2-3% ми пада вечер батерията при спрян нет и спрян AOD

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз не мога да повярвам! Smile[Изображение: a3ec39559e19d2bebf353e4483bbcc02.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Аз съм с S9+, а ти с S9, но като цяло това е положението при мен.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Много е голяма разликата. Да ме изкарва ден. Другото - берекет Smile

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Второ зареждане на телефона и мисля, че резултатът е доста добър. 4 часа SOT и оставащи над 50% батерия. Тези 4 часа са предимно браузване, малко социални мрежи и малко месинджъри. Игри не играя.
[Изображение: Screenshot-20181021-224414-Settings.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Да знаеш, това не означава че ще направиш 8 часа екран. Особено след чистене на кеша и на мен ми прави 4 часа сот до 50 процента екран, обаче на докато падне батерията става най-много до 6-6:30ч.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

6-6:30 часа е добре. Аз имах опасения като четох темата тук, че ще прави 3-4 часа само. Явно тези със слабите резултати ползват много душмански тия телефони   Big Grin

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Днес нещо му стана на моя. Доста съм доволен от резултата. До сега повече от 3:10ч не съм изкарвал!

[Изображение: 9fbad415ba94434809115d5f24d7761b.jpg]

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

и аз да споделя


Прикачени файлове Миниатюри
   

  iPhone 13 pro 256GB , Samsung Note 20 Ultra ,Samsung Note 10 +, Samsung S10+,Samsung S9 + ,Samsung Note 5,Samsung Galaxy note 2 ,Note 3, Note 4/Samsung Galaxy S2, S4, S5, S6/ Samsung Galaxy A3 2016/ Samsung Galaxy J5 2015, 2106/Htc desire X , One X,  One M7 ,Desire 816/ Sony Xperia Tipo , Z, Z1/ Zte Blade 2/ Lg G2 , G3, G3s Leon/.



Цитирай

Аз съм доволен от батерията.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Ако ползвам социалните приложения + spotify, bluetooth правя сот около 1-2 часа. От както изтрих приложенията - facebook,messanger,viber вече правя коло 3-4 часа сот.
Цитирай

Направо ултра Savin mod, без карта и в кутията. За Facebookсъм съгласен, но приложенията, чрез които комуникирам с близките си няма как да изтрия

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Какво ги правите тия телефони не знам, аз от батерията съм предоволен! Ползвам всеки ден Facebook, Messenger, Viber, Twitter, YouTube и стоковия браузър и на 4 часа SOT батерията ми е на не по-малко от 50%. Правил съм и 5 часа SOT със оставаща батерия 50%. Единствените неща което съм ограничил е GPS-a да е на режим пестене на батерия и бекъпа към Google е спрян, но към Samsung акаунта си е включен. Всичко друго е както си е излезнал телефона от кутията, нищичко не съм забранявал по настройките. Свалил съм си Better Battery Stats и там показва, че със това мое потребление процесора работи през 70-80% от времето на минимално натоварване, тоест най-пестеливо на батерия.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Аз също съм доста доволен в момента от батерията на S9+, мисля че държи по-често повече от колкото преди. Аз лично редовно правя между 5:30-6ч. екран с прилично ползване.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Очевидно е, че плюса е доста по-добре от обикновения от към батерия.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Как ги правите тея резултати не знам!
Аз изкарвам 2 часа SOT максимум!
Телефона ми е винаги на Power Saving с изключен AutoSync... включа ли ги карам най-много по 8-9 часа в работно време.
Говоря по 2 часа на ден, 80% съм на WiFi. Bluetooth ми е включен и е закачен винаги Gear S3 и Handsfree.
Имам 2 мейл акаунта но се ъпдейтват само ръчно.
Нямам месинджър, имам вайбър и фейсбук и толкова - не пускам нито youtube нито нищо за музика.
Включен ми е Backup-а към Google account-а.
Деактивирал съм почти всички вградени приложения който не ползвам - буквално няма нищо излишно и пак положението е зле.
Цитирай

При наличие на такива най-голями консуматори на батерията като Вайбър и Фейсбук е нормално.

 
Цитирай

(2018-11-09, 23:35:10)NoMaD написа:  При наличие на такива най-голями консуматори на батерията като Вайбър и Фейсбук е нормално.

Фейсбука почти не го отварям, а вайбъра си го ползвам доста. Странно в списъка с програмите харчещи батерия вайбъра е най-отдолу. Уж харчи по 3-4 % батерия на едно зареждане....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)