Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички S9+ ли са с две сим карти
#1

Колеги миналия ден ми докараха телефона предпремиерно от Мтел. При огледа видях че е с две сим карти ,попитах защо и ми се отговори че всички апарати вече са такива.Имах лоши случки с S7  с две сим к. и за това не взех телефона .Има ли нормални телефоне или всички вече са такива.

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
Аксесоари
#2

А какво те притесняват 2-та слота за сим карти, ползвай си едната?
Цитирай
#3

Явно вече от Note 8 насам "F" версиите на модела, които са предназначени за Европа вече ще са Dual SIM. И аз бях скептичен за двусимовите телефони, но на Note 8 като го ползвам с една карта, по никакъв начин не индикира и не търси втора карта. Като изключим надписа DUOS на гърба, просто забравяш, че всъщност имаш още един слот за карта.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Точно този надпис на гърба на телефона е адски грозна. Никога не съм ползвал 2-ра СИМ карта защото плана ми покрива всички нужди. Така, че за хора като мен тази Duos версия е излишна.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#5

Всъщност само този надпис реално е проблема. Който се закрива с калъфче. Пък и не е чак толкова грозен. Просто който е хващал първите дуос телефони на самсунг знае че бяха много зле като характеристики и не само, общо взето от това идва лошото отношение. Поне при мен.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#6

Ползвам прозрачни кейсове за да не скривам красотата на телефона и за това мисля, че ще се вижда досадния надпис. В Събота ще минавам през Теленора, дано да имат версия която да не е Duos (ако изобщо имат телефона в наличност, че ме отчаяха при последното ми посещение)

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#7

Ползвах S5 DUOS 3г. без проблеми. Недостатъка беше, че за него имаше по-малко ъпдейти защото е само за 10-на държави. Иначе е удобно ако се наложи да сложиш 2-ра сим даже и само за интернет. Надписа си добре - не загрозява телефона. Флагманите на huawei и HTC също са само двусимови.

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#8

Искам да попитам при положение че модела е двусимов като сложите сим карта само в единия слот изписва ли онова досадно съобщения че втория слот е празен и да се сложи и там карта?И ако го изписва има ли начин да се махне или трябва да се сложи втората карта?
Цитирай
#9

Нищо не изписва. Естествено ,че е по- добре да има две сим карти. Колкото повече, толкова повече.
Цитирай
#10

+1 Съгласен, колкото повече, толкова повече.
Цитирай
#11

Ако го нямаше надписа на гърба, не ме бърка. Макар, че едва ли някога ще ползвам 2 сим карти.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#12

Стига мрънкахте за тоя надпис, нали и без това слагате телефона в кейсове, какво като някои са прозрачни, да не би някой да ви гледа гърба, а и вие да не гледате какво пише всеки път там, то това да му е проблема на телефона както и на другия.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2018-03-14, 00:02:42)badjo написа:  Колеги миналия ден ми докараха телефона предпремиерно от Мтел. При огледа видях че е с две сим карти ,попитах защо и ми се отговори че всички апарати вече са такива.Имах лоши случки с S7  с две сим к. и за това не взех телефона .Има ли нормални телефоне или всички вече са такива.

във 2рия слот се слага мемори карта! С ноут 8 съм и там е същото(или 2 СИМ вкарваш,или сим и мемори карта! )
Цитирай
#14

Двете карти са плюс, които пътуващите често извън Евро съюза ще оценят...
По никакъв начин не пречи да си ги ползвате ис една. Другото са глупости...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай
#15

Потвърждавам, че и от Теленор е DUOS модел. Което не му пречи да си работи перфектно  Dance

HTC Desire HD -> Nexus 4 -> Galaxy S6 -> Galaxy S9+ - > Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#16

Ако се разровите ще видите че още от януари има намеци за това, че отключените S9/S9+ за европейския пазар ще са дуал, едносимовите ще са заключени към даден (западенSmile ) оператор. Аз чакам моя от Виваком утре и ще пиша, но според мен също ще е дуал.
Цитирай
#17

Взех го от Мтел оня ден. С две карти е. Интересното е, че има два IMEI номера телефона - за всяка карта отделен. Не си спомням при предишните варианти така ли беше също. Ако се ползва едната на мястото на другата може да се сложи карта памет. Ако ползваш 2 СИМ карти не може да ползваш карта памет. Няма надпис, че втората карта липсва ако не е сложена. За момента работи перфектно. Надписа DUOS можеше да е по-дискретен, но не е болка за умиране.... жалко че в БГ няма за момента титаново сиво, затова взех черен....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#18

Естествено, че ще е с 2 IMEI-а, нали ако ползваш две карти на един и същи оператор няма как да се регистрира с еднакъв IMEI и на двете карти едновременно. На двусимовите телефони винаги са два.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#19

Здравейте. Обмислям да взема S9+ dual.Въпроса ми е имам две карти на оранжевите едната си е нормална другата е само с интернет.Ще е възможно ли да ползвам интернет и от двете карти или ръчно трябва да включвам данните на 2-рата карта?

LG G2 16GB Black >>LG G4 32GB Black Leather>> Galaxy S9+ DS 64GB Midnight Black
Цитирай
#20

Избираш си коя от двете карти да е за интернет. Когато е активиран нета от едната карта, другата не може да ползва нет.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#21

Къде е най-евтин S9?
Поздрави!




Цитирай
#22

Взех го от Теленор в крайна сметка лошото е че и там е с две сим карти.Телефона за сега е супер работи добре с една сим карта.Както пише по горе само по надписа се разбира .

Samsung S20 Ultra
Samsung S10+
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S7 Edge
Цитирай
#23

Това значи ли, че няма място за сд карта?

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

'g'SM-G955F
Цитирай
#24

Телефона е с хибридни слотове, може да се ползват 2 сим карти или 1 сим карта и 1 микро сд карта. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

И двата слота ли поддържат 4G? Искам да знам, дали мога да си ползвам дейтата от Теленор във втория слот, но в 4G мрежата? Четах някъде, че втория слот е ограничен само до 3G.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)