Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за разход на батерия
#1

   

Колеги, нормално ли е "Телефонът не се използва" да ми дърпа над 20% от разхода и да е по-голям консуматор от мобилната мрежа? Какво изобщо представлява и включва "Телефонът не се използва" и при вас така ли е ?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Ок. Установих, че дрейна идва от Wi-Fi-я. Докато съм на 3G режим батерията почти не пада с часове. Включа ли Wi-Fi започва по-бързо падане. На Wi-Fi за една нощ пада с към 5-6%, че и повече, а само на 3G си стои на 100% или макс с 1% да падне за нощта. Не разбирам какъв е проблема, та Wi-Fi модула да консумира толкова ...

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#3

Изключено ли е постоянното сканиране на WiFi?
Настройки - Google - Местоположение и горе от трите точки изключваш, ако вече не си го направил.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#4

Абе изключих го и пак хаби поне 2 пъти повече от колкото 3G модула. И знам от къде идва - от невъзможността, да се спре самия Wi-Fi модул да сканира постоянно за мрежи. Това, дето си ми посочил спира сканирането на приложенията чрез Wi-Fi-я, но няма как да се спре самото сканиране на Wi-Fi-я за мрежи. Това е проблема. При по-ранните версии андроиди помня, че имаше опция да се изключи постоянното сканиране за рутери, тука обаче никакъв шанс. 




...или, просто не работи ето този бутон и постоянно се самовключва:

   

За сега включвам Wi-Fi единствено, когато имам нужда. Постоянно стоя с включен 3G вместо Wi-Fi и батерията държи доста повече, особено на idle процентите се бетонират и няма падане. Днес от 8:00 сутринта до 18:00 батерията ми падна от 100 на 96%. Това с постоянно включено 3G, Слушане на музика 30-на минути и още 5-6 паления на екрана. За сега така съм доста доволен Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#5

(2018-03-16, 19:38:10)Lenux написа:  Абе изключих го и пак хаби поне 2 пъти повече от колкото 3G модула. И знам от къде идва - от невъзможността, да се спре самия Wi-Fi модул да сканира постоянно за мрежи. Това, дето си ми посочил спира сканирането на приложенията чрез Wi-Fi-я, но няма как да се спре самото сканиране на Wi-Fi-я за мрежи. Това е проблема. При по-ранните версии андроиди помня, че имаше опция да се изключи постоянното сканиране за рутери, тука обаче никакъв шанс. 




...или, просто не работи ето този бутон и постоянно се самовключва:



За сега включвам Wi-Fi единствено, когато имам нужда. Постоянно стоя с включен 3G вместо Wi-Fi и батерията държи доста повече, особено на idle процентите се бетонират и няма падане. Днес от 8:00 сутринта до 18:00 батерията ми падна от 100 на 96%. Това с постоянно включено 3G, Слушане на музика 30-на минути и още 5-6 паления на екрана. За сега така съм доста доволен Smile
Малко ме съмнява от 8 до 18:00 само 4 процента да паднат.. ако не ползваш фейсбук е възможно, но ако имаш фб и месинджър тея известия постоянните хабят яко.

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай
#6

^ Само месинджъра, но да ти кажа почти и не го ползвам. За фейсбук си влизам от браузъра. Отдавна се отказах от тая тежест facebook app.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#7

(2018-03-16, 19:38:10)Lenux написа:  Абе изключих го и пак хаби поне 2 пъти повече от колкото 3G модула. И знам от къде идва - от невъзможността, да се спре самия Wi-Fi модул да сканира постоянно за мрежи. Това, дето си ми посочил спира сканирането на приложенията чрез Wi-Fi-я, но няма как да се спре самото сканиране на Wi-Fi-я за мрежи. Това е проблема. При по-ранните версии андроиди помня, че имаше опция да се изключи постоянното сканиране за рутери, тука обаче никакъв шанс. 




...или, просто не работи ето този бутон и постоянно се самовключва:



За сега включвам Wi-Fi единствено, когато имам нужда. Постоянно стоя с включен 3G вместо Wi-Fi и батерията държи доста повече, особено на idle процентите се бетонират и няма падане. Днес от 8:00 сутринта до 18:00 батерията ми падна от 100 на 96%. Това с постоянно включено 3G, Слушане на музика 30-на минути и още 5-6 паления на екрана. За сега така съм доста доволен Smile

При кънектнат тел. в домашна мрежа, няма какво да сканира, или по-скоро бързо намира мрежата и се закача, дай един скреен на адванс сетингите след екрана, който си показал

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай
#8

^ То там няма нищо колега. Huawei са орязали доста от Wi-Fi advanced настройките. Има единствено следните опции:

- Инсталиране на сертификати
- WPS връзка
- PIN за WPS връзка

И в другите настройки на Wi-Fi е опцията за "Запази Wi-Fi вкл. в спящ режим", инфо за МАС адрес и инфо за IP адрес. Това е. Иначе, дори и да е кънектнат към домашна или каквато и да е Wi-Fi мрежа телефона продължава да си сканира. Точно това е и проблема в случая.

Но исках да постна по-скоро резултати, постигнати с контролирано включване на Wi-Fi модула. Включвал съм го единствено, когато ми е трябвало Wi-Fi, през останалото време съм постоянно закачен за 3G:

   
   

Така съм доволен Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Направи WiFi вкл. в спящ режим само когато се зарежда, щом си доволен от батерията сега, ползвай си 3G

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)