Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S9/S9+

(2019-04-25, 10:47:14)LimpBizkit написа:  Привет!

От доста време не бях ползвал Clear View кейса и може би съм забравил как работи, но все пак да питам.

1. При вас как показва Always ON с този кейс?
2. Има ли възможност по някакъв начин да го форсна да работи през цялото време или поне чрез потупване?

Възможно е и, според мен, проблема да е след ъпгрейда към Пай.

самсунг го преебаха с предпоследния си ъпдейт (априлския) след това пуснаха още един малък, но не реши проблема. Работи само без кейс. Имаше теми в други форуми, за гасене на nfc махане на кейса като дисплея е включен  и т.н. ама и то не решава проблема. При мен е S9, имам колега с S8 и при него е същото.
Цитирай
Аксесоари

Ясно...Благодаря за инфото. Писах на Samsung, но все още не съм получил отговор. После отворих форума им и се оказа, че има много хора със същия проблем. Би трябвало да го вземат под внимание.
Цитирай

Привет.
Един малко балъшки казус.
Как, по дяволите, да откажа телефона от това да вкарва подсветката в червеното?
И в същото време автоматичната яркост да остане включена?
Четох разнообразни философствания в нета, но или аз съм левак, или не стават нещата.
Телефона се ползва активно и като офлайн ГПС (с доста екранно време в слънчеви дни) и ми се ще да опитам да щадя колкото може екрана.
Не, че ми дреме особено, но не ми се виси в гаранционен сервиз за прогаряне.
Някакви идеи?

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай

Слагаш плъзгача преди червеното, което се явява максималната граница на автоматичната яркост.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Да, но той се връща незабавно сам до края.
Включително и ако спра авто подсветката, мръдна слайдера под червеното и пак включа ауто подсветката.
Винаги се изстрелва незабавно до края...

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай

(2019-05-10, 19:00:24)expected написа:  Да, но той се връща незабавно сам до края.
Включително и ако спра авто подсветката, мръдна слайдера под червеното и пак включа ауто подсветката.
Винаги се изстрелва незабавно до края...

Нищо, направи го няколко пъти при същите условия и ще се научи да не ходи в червеното. На мен лично никога не ми е било проблем да си ходи там

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

И при мен веднага тича в червеното колкото и да нe му давам. И с най голяма наглост минава МНОГО над червеното когато пече слънцето в екрана и черното става сиво и цветовете се размазват и гори мега бързото.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте. Ползвам за он/оффлайн слушане Ейпъл мюзик като съм задал музиката и албумите да се свалят във вътрешната памет. Имам свалени 2.6 гб.
Реално музиката я няма в телефона, но е налична в плеара. Търся ги в android/data и в /obb като съм задал да се виждат и скритите папки и мултимедия. Няма ги.
Идеи??

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай

Да не са в някакъв облак и да можеш да ги слушаш само онлайн ?
Цитирай

Не. Мога да слушам изтеглената музика офлайн. Приложението гледам е станало 2.7гб. данни 2.6гб, а такива файлове в файл мениджър ги няма дори и в SD картата. Реално отварям приложението и музиката е там. Хахааа. Не знам къде ги крият. Типично за Ейпъл.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & Galaxy S23 FE

Цитирай

Здравейте, има ли начин да накарам телефона да запазва 4к клиповете в сд картата? До колкото разбирам, от Самсунг са е спряли тази опция...

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай

При мен видео 4К/30fps се запазва на картата.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2020-05-21, 20:56:08)007 написа:  При мен видео 4К/30fps се запазва на картата.
Да, 30фпс го записва. Но, 60фпс не може да го запише в картата по някаква причина.

Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho!
Цитирай

(2020-05-22, 12:50:20)C2K написа:  Да, 30фпс го записва. Но, 60фпс не може да го запише в картата по някаква причина.
Това е заради значително по-ниската скорост на запис при картата спрямо вътрешната. Преди повече от година ако не и две имаше такива въпроси в XDA.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

Здравейте, въпрос до собствениците на S9 - сега започнах да го ползвам и за това незнам как трябва да е. Значи - когато се слуша музика - работи стерео звука и от двата спийкъра, но когато някой се обажда, рингтона се чува само от долният говорител и е прекалено силно и пращящо - така ли е или трябва да се чува и от горният и от долния?
Цитирай

(2021-01-14, 14:11:09)gerypo написа:  Здравейте, въпрос до собствениците на S9 - сега започнах да го ползвам и за това незнам как трябва да е. Значи - когато се слуша музика - работи стерео звука и от двата спийкъра, но когато някой се обажда, рингтона се чува само от долният говорител и е прекалено силно и пращящо - така ли е или трябва да се чува и от горният и от долния?

Така трябва да е. При мен не е пращящо. Виж да не е на макс. Можеш да го намали от бутоните за звука.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Интересно, от сервиза на Самсунг казаха, че трябвало и от двете места да звъни, като от горният - по-слабо
Цитирай

Дори известията идват само от долния говорител на моя s9.

Изпратено от моят LM-G850 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-01-14, 16:38:22)gerypo написа:  Интересно, от сервиза на Самсунг казаха, че трябвало и от двете места да звъни, като от горният - по-слабо

Не ги слушай тия аборигени. Пак са говорили наизуст.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

[-] 1 потребител изказва благодарност на remixa92 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Здравейте,имам проблем със звука на уведомленията(вайбър,телеграм )
Изобщо не се чуват.Според мен телефона звъни само през горния говорител.
Видях ,че е писано по темата , но май никой не е намерил решение.
Софтуера е последния възможен,направих хард ресет- нищо не се получи.
При смяната на долния говорител имаше звук 5-6 часа и пак замина.
Цитирай

Не ви ли се струва, че автоматичното въртене на екрана от портретен в хоризонтален изглед е супер бавно от последния ъпдейт?
Отнема ми около 2сек да промени изгледа при правилно завъртане на телефона. Преди ставаше почти мигновенно.

ПП:Триенето на системния кеш от биоса оправи проблема.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Колеги, имам проблем с "chat messages". Натискам, премигва и дотам. По-напред не минава.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И при мен беше така. След 2-3 дена само се оправим.
Пробвай го от време на време и все ще отцепи да тръгне. На А1 съм, ако има значение.
Цитирай

Това като Google messages ли е?Може ли повече инфо?

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

(2021-05-05, 17:40:38)007 написа:  Това като Google messages ли е?Може ли повече инфо?

Нормалните съобщения -> трите точки, после "chat settings" и като натисна, премигва и никъде не влиза.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)