Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли ''пожертвали'' визията на телефона с ноч/вежда заради малк
#51

(2018-04-21, 18:32:15)Steve написа:  Както каза Bavarche по-горе, не замесвайте Apple. Ноча е измислен от Анди Рубин, гуруту на Android, бивш служител на Google. Т.е. копират  Essential Phone, не iPhone X.
Добре формално е така. Но мислиш ли, че ако не го бяха сложили Apple, някои от другите брандове щяха да го сложат. Това се прави защото Apple се копира масово.
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-04-21, 18:44:04)anatol06 написа:  Добре формално е така. Но мислиш ли, че ако не го бяха сложили Apple, някои от другите брандове щяха да го сложат. Това се прави защото Apple се копира масово.

Очаквам в скоро време Анди Рубин да заведе дела към всички.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай
#53

Добре, че Apple го сложиха, че и другите да го изкопират, мислиш ли, че някой е видял от Essential Phone, който има малки продажби и никой не го знае. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#54

Детската градина не разваляйте и тази тема , ако е възможно!Придържайте се към заглавието!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#55

Изрязаният екран, но по различен начин, беше дело първо на LG. Но наистина който и да държи изначално идеята е факт, че не я използва първи, а се започна чак след като марка със слепи последователи я реализира и тогава всички останали. Това само по себе си дава яснота за случилото се. Едни го харесват, други не - явно, че не е особено иновативно и "яко", така че е много вероятно да го премахнат догодина, защото макар и с две мнения по въпроса, тези, които го харесват имат избор, но тези, които не го харесват са загуба за производителите, които го налагат.
Цитирай
#56

Аз нямам проблем с веждата, а и смятам, че и се обръща прекалено голямо внимание.
Ако не бяха започнали да копират Apple, едва ли шеше да и се обърне толкова внимание.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#57

Факт е ,че веждата вля настроение в скучния напоследък сектор на смартфоните. Тя става аргумент да си сменим телефона защото без вежда е вече аутлет. Това е добре за пазара, ще има раздвижване. Дали е необходима - НЕ, дали е подобрение в изживяването - вероятно, дали е по удобен така телефона - НЕ, дали подобрява или добавя нещо в качествата на телефона НЕ.
Намалява още повече местата за където можеш да държиш телефона , така както го правят и новите изоблени дисплеи. За мен това не е + а ми създава дискомфорт при ползване , особено в движение.
Но пазара вероятно ще каже едно голямо ДАААА на поредната маркетингова изцепка. А пазара е цар!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#58

Не ми харесва ноча определено и ще го отразя с парите си, скоро, като подменя 6S Plus-а. Storstark

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#59

За безрамковите съм съгласен, нещо различно и по-разчупено! Smile

Забрави тези, които забравиха теб!
Цитирай
#60

За промените съм,иначе се тъпче на едно място.След време ще се измисли нещо друго,така,че......всичко е временно

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#61

Не ми допада "ноч"-а. Предпочитам си стандатни дисплеи без разни усуквания и "вежди"

<--
Цитирай
#62

По повод копирането на Ейпъл ... тях все някой ги копира и всичките иновации са техни, без значение колко недодялани има или откраднати. Това с веждата ...просто те бяха може би единствените, които могат да си го позволят заради не малкото слепи фенове според мен. Успоредно с това обаче пуснаха и други нормални модели, за да си "вържат гащите" май. Преди това дори имаше и телефони кат Шарп Акуоус който е почти без рамки, но кой го забеляза изобщо Smile Не е известна марка и като се предложи нещо различно и наистина иновативно никой не обърна нужното внимание.

И на мен не ми харесва "веждата", но е интересно решение до някъде. Ако има достатъчно място от 2те й страни се получава печелене на полезна площ. Там се показват постоянните неща, като известия/часовник и др., а в останалото пространство е за същественото. Така или иначе повечето неща, които се показват там най горе дори и без вежда са само в ляво и в дясно ... по средата е празно. Освен ако не се гледа нещо в пейзажен режим разбира се, но тогава производителя лесно може да го затъмни екрана там. Така хем във веждата са важните сензори, хем информацията от екрана не се губи. Но софтуера .... софтуера...

Лично мен ме дразни как телефон като С8 с красив и издължен екран е постоянно зает от лентата за известия и контролните бутони долу. С удоволствие бих използвал жестове за навигация из менютата с цел да скрия всичко останало и така екрана ще изглежда по просторен и ще виждам повече на веднъж.

Т.е. аз съм "ЗА" веждата ако е функционална и ако от долу няма рамка както при конкуренцията. Ако не по добре да си карам с рамки горе/долу, но софтуера да пипнат. Да видим какво ще стане с Андроид 9 ...явно няма да е скоро...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
[-] 1 потребител изказва благодарност на pockobg за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#63

Ибаси, само на мен ли ми харесва ноча? И това, че освобождав едни 100-200 допълнителни пиксела полезна площ, като същевременно оползотворява иначе неизползваното пространство от двете страни?

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
[-] 2 потребители изказват благодарност на jafaar за това мнение:
  • bodonance, vargala81
Цитирай
#64

Вместо черна рамка, по-добре черен дисплей на който са разположени иконите на състоянието.
[Изображение: 23421548_m.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#65

(2018-09-20, 13:58:59)jafaar написа:  Ибаси, само на мен ли ми харесва ноча? И това, че освобождав едни 100-200 допълнителни пиксела полезна площ, като същевременно оползотворява иначе неизползваното пространство от двете страни?

На мен също ми харесва ноча. Освен ,че се използва повече пространство, но и телефона изглежда по стилно.
Цитирай
#66

Красота:

[Изображение: v53wIaA.gif]



Оставяме настрана текста и скролването му, ама при гледане на видео на цял екран си е направо ужас.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#67

(2018-09-20, 21:23:07)centur написа:  Красота:

[Изображение: v53wIaA.gif]



Оставяме настрана текста и скролването му, ама при гледане на видео на цял екран си е направо ужас.

Направо е ужИс таз "красота, но предвид надписа "ïPh" който се реже долу в дясно, вероятно става въпрос за iPhone ... Та добре е да вземат пример от другите марки и да видят как е при тях оптимизацията на ноч ...няма такива "красоти" дори при китайците ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • mayaiv
Цитирай
#68

(2018-09-20, 21:23:07)centur написа:  Красота:

Оставяме настрана текста и скролването му, ама при гледане на видео на цял екран си е направо ужас.

Ахахаха това нистина не е много красиво Wink Но в андроида не виждам да е така.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#69

Наистина ако се скрива ноча може да е само в плюс да го има,но ако не може да се скрива е техническо недоразумение

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#70

До колкото съм запознат Google я вкараха тази поддръжка и абсолютно всички телефони с ноч могат да го скрият. LG си вкараха малко повече функционалност със смяната на заоблянето и цветовете, но всички други са еднакви почти.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#71

Първи notch вкараха LG във V серията по спомени, само, че беше отгоре на екрана и му викаха "Second Screen", после Essential "метна" камерата по средата на горната част на екрана и веднага след това iPhone X, при който notch-а има функционалност , реално заради истинското лицево разпознаване, което по-голямата част от смартфоните нямат, а правят някакви сравнения по снимки , които са далеч от реалното разпознаване на X, и notch-а им освен за "красота" за друго не стои. Но нали трябва да измислят нещо "ново", като няма къде, и барат по дизайна - ревахме, че с години са едни и същи дизайните, ей сега ни се върна - грозни notch-ове.

Все пак мисля, че е някаква вълна, която евентуално ще отмине, а Samsung въобще не залагат на подобно нещо, все пак са основен конкурент на Apple. И другия е Huawei, на които съм фен, но е факт, че първи изкараха (без да искам да го кажа) реплики на iPhone X "в лицето" , още преди да излезе P20 lite изтекоха едни снимки, на които едва познах, че било Huawei, и то по надписа.

Все пак, бъдещия ми телефон ще е евентуално отново Huawei, повече от доволен съм, ако е с notch - нека, в крайна сметка не е нещо , което пък чак толкова да пречи. А и се прикрива софтуерно, макар, че при IPS екраните прикриването не е така ефектно, както при OLED, пък аз не искам OLED и затова харесвам lite сериите им (макар, че до 10 серия всички бяха IPS), но пък не е и болка за умиране. Samsung няма да си купя, това е сигурно.

Така, че за мен не е жертва - избирам си телефона някакъв и си го ползвам, пък все тая - все ще има протектор, все ще има гръб, важното е да държи батерията, да има добър обхват (ходя на някои места, на които единствено Huawei-я ми лови за разлика от някои други на същия оператор по 1-2 черти, при които други е мъртвило), да не лагва и да ми върши работа. Останалото е изисквания, които нямам.
Цитирай
#72

Вече го направих и въобще даже не крия ноча. Не ми пречи по никакъв начин.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#73

(2018-03-15, 20:29:33)degman написа:  Ночът, мочът или каквото там му викат е по - зле от премахването на 3.5мм жака. Толкова грозно, безсмислено и безполезно нещо не бях виждал в дизайна и конструкцията на смартфоните. Дори минава по тъпизъм и заоблените краища на новите дисплеи.

Аз тук доста съм сбъркал - моча става на определени модели, тоест не е много грозен щото всички са си грозни. Но се преживява колкото и да съм против тия глупости. А махането на 3.5 мм жака може би е за момента най - голямата глупост която направиха някои производители.
Цитирай
#74

Прорезът не е най-красивото нещо в телефоните, но не виждам какво ви дразни в тънките рамки. При тази тенденция за големи екрани, тънката рамка или липсата на такава е единственият начин да се докарат телефоните със сравнително малки габарити. Аз лично бих преглътнала и прорез в дисплея, но поне засега сгъваемите телефони ми идват в повече. Уж идеята е да бъдат компактни и леки, удобни за носене и ползване, и хоп - пак се връщаме в ерата на таблетите.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#75

До момента в който няма изобретено сгъваемо стъкло не знам кой ще си купи фаблет с пластмасов дисплей, който ще се драска и от въздуха.
Или ще се лепи още една пластмаса върху другата...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)