Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли ''пожертвали'' визията на телефона с ноч/вежда заради малк
#26

(2018-03-20, 21:57:11)centur написа:  Колко производителя имаха телефони с ноч преди септември 2017-та? Появи се за първи път iPhone X и след това всички се втурнаха да "копират".
Да си чyвал за Essential Phone ?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-03-16, 15:04:34)hazART написа:  Мене не ме дразни ноча, но при Apple си подхожда...
Cloverfield Paradox 2 Lol Lol Lol

Не одобрявам извитите дисплеи стил Самсунг, заоблените ъгли в стил LG,веждите в стил амГъл, и всякакви идиотии както казаха и по-горе колегите! Дано по-скоро се усетят, и прекратят това недоразумени при телефоните. Не виждам смисъл и от изцяло беразмков телефон, тънки горнии долни безели, в стил XZ2 и Mate 10 Pro са много по-приятни като виия за мен. Това са и най-красивите телефони на пазара в момента.
Цитирай
#28

Е прилича си, какво е смешното, по-скоро аз трябва да се смея, че поне не лъжа, че получавам всеки месец ъпдейт на телефона си. Big Grin Те Huawei сега казаха, че ще си променят политиката телефоните им да получават 2 големи ъпдейта, и то флагманите им, ти иначе пък всеки месец получаваш ъпдейт. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

Пълна трагедиа VIVO най-добре го измислиха с вадещата камера и напълно цял екран и двойният пръстов отпечатак на екрана тяхният прототип е телефон с всичко както трябва да е.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#30

(2018-03-21, 19:15:39)hazART написа:  ....по-скоро аз трябва да се смея, че поне не лъжа, че получавам всеки месец ъпдейт на телефона си. Big Grin Те Huawei сега казаха, че ще си променят политиката телефоните им да получават 2 големи ъпдейта, и то флагманите им, ти иначе пък всеки месец получаваш ъпдейт. Big Grin


https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1460188

Ето я темата. 48 страници, чети назад. Чукча писател, не читател....Може да се посмееш. Ред ти е, и ние сме се смели доста с теб по темите! Lol Grater
Андроида от 6 стана 7, ЕМУИ от 4 стана 4.1, 4.1.1, 4.2, 5.0.1...телефонче за 200лв. В момента секюрити пача е 01.Фев.2018. Както и да е, стига спам.
Цитирай
#31

Някои от нас вече са имали нестандартен дисплей - с LG V10 и V20, HTC U Ultra. И макар че не беше изрязан в средата, за да се нарече ноч, а от едната страна, т. е. се разваля очакваната/предпочитаната симетрия, изглежда че беше по-удачният вариант, защото влизаше повече в практика. И ако се измисли нещо подобно, имам предвид с практична функция (като например около ноча да седят основни неща като час, обхват, мрежа и подобни, с което да печелим повече от другата част от дисплея) - да, бих. Но в този вариант, в който го познаваме сега - не ми допада, особено ако е с твърдението, че ще даде повече визуална площ, а същевременно да гледам отдолу рамка от няколко милиметра само заради един физически бутон, който може да бъде преместен отстрани, както Сони дори със скенер са го правили или на гърба.
Цитирай
#32

[Изображение: Huawei-P20-i-Huawei-P20-Plus-1.jpg?resiz...C464&ssl=1]
Цитирай
#33

Да де, но при условие, че нямаме рамка от няколко милиметра отдолу на телефона, което прави ночът копиране и излишен.
Цитирай
#34

На мен изобщо не ми харесва това при P20 Pro,но има опция да се изключва изцяло и реално имаш допълнителна лента с информация,която може да стои пермаменто а другото да си е нормален дисплей.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#35

В андроид телефоните има Ноч+ по-голяма от на айфон х отдолу поради следната, предполагам основателна, причина.

За да няма рамка в iphone x лентовия кабел на дисплея е свързан отдолу (т.е отзад зад дисплея), което прави телефона "дебел". Андроид производителните за да избегнат да правят телефоните си дебели оставят рамка, за да има място за лентовия кабел.

Поне това го намерих като обяснение на долна рамка + ноч, въпреки, че iphone x не е дебел всъщност. Но...явно си има някаква технологична причина, за да са оставили и рамка отдолу андроид производителните.
Цитирай
#36

Умишлено го правят за да може следващите модели да имат по-малка рамка отдолу и да се води подобрение.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#37

Нали знаете, че няма как да създадат напълно безрамков телефон? Винаги ще има един минимален "ноч" за предната камера и всичките необходими сензори.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#38

Изобщо не пречи при работа, може би се свиква бързо. Имам ги и двата - Essential PH-1 и iPhone X.

Galaxy Tab S8+
Цитирай
#39

(2018-03-30, 11:31:32)ZvZ написа:  Нали знаете, че няма как да създадат напълно безрамков телефон? Винаги ще има един минимален "ноч" за предната камера и всичките необходими сензори.
Има, работи се по въпроса, но варианта не ми харесва. Сензорите и камерата ще излизат нагоре когато са необходими.
Ноча е бъдещето харесва ли ни или не.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#40

Вече пуснаха програма в google play, която скрива ноча.
Цитирай
#41

(2018-04-01, 15:57:07)iNfRaSoNiC написа:  Има, работи се по въпроса, но варианта не ми харесва. Сензорите и камерата ще излизат нагоре когато са необходими.
Ноча е бъдещето харесва ли ни или не.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Ако това е бъдещето, значи отиваме към апокалипсис.
Цитирай
#42

(2018-04-01, 21:15:39)fifth_root написа:  Ако това е бъдещето, значи отиваме към апокалипсис.

https://mashable.com/2018/02/26/smartpho...Pm1nJk3mq2

Bu Bu Bu

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#43

(2018-04-01, 21:32:52)iNfRaSoNiC написа:  https://mashable.com/2018/02/26/smartpho...Pm1nJk3mq2

Bu Bu Bu

Ден до пладне - ще им трябва друга простотия да представят за "иновация" след време. А сега прекалено голямо значение се отдава на това недоразумение ноча. А то нищо не носи. Пък и тази статия да не е меродавна я...
Цитирай
#44

Спокойно пък вие... ще измислят камера която да е под дисплея. Спор в това няма, някъде в момента по света някой някъде мисли по тоя въпрос.
И аз ги видях тези излизащи камери. Аз даже не ползвам такава, даже и за огледало.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#45

Освен идеята на Vivo, ето още една оригинална: https://www.youtube.com/watch?v=UWz4LPyoSw4. Доколко двете са практични и добри може да покаже само употpeбата им, но са далееееееч по-креативни от моча. Освен и вграждането на скенера за пръст в дисплея.
Цитирай
#46

Ноча е много малоумен. Предпочитам съвсем малък bezel за датчиците отгоре ( а може и да са в горната част на телефона защо пък не?), отдолу без bezel, камерата в страни тип "ноч", но се забелязвам много по малко и изобщо не пречи (лично мнение). Това е дизайна за мен ето снимка ( взета е от слуховете за mi mix 2s, но не се оказа точно така, но за мен това е правилния начин за телефон без bezels и с селфи камера!)

   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#47

Нито ми пречи ноча функционално, нито визуално.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#48

Абе всички цитирате Апфел за този ноч, а всъщност е идея на бившия Капо ди Тути Капи на Гугъл и се появи първо в неговият Есентиъл фоун.
Там ноча е само едно мъничко кръгче горе по средата заради камерата и стой много добре. Точно в Апфел го направиха голям и с формата на параход и го обезсмислиха, бе направо го оср_ха.
На мен идеята ми харесва, но ако е фин и мъничък , а не както се почна с едни изрезки и вкопавания. Ако заема по голямата част от горния ръб на дисплея е напълно безсмислено. Остават само едни ушички за показване на обхвата и заряда. Това е грозно.
Та за пореден път - добра идея, копирана зле и прецакана от безвкусицата на масовия производители потребител.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#49

нищо не жертвам. чакам да отшуми този тренд и тогава ще мисля за следващо устройство.
Ясно е че едва ли ще се измисли нещо ново, за да се поберат сензорите и предната камера, но.... не е нужно да изкопираш епъл, за да си продаваш телефоните.
Xiaomi го доказаха с Mi mix/2/2s, Samsung го доказват с последните си модели...
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#50

Както каза Bavarche по-горе, не замесвайте Apple. Ноча е измислен от Анди Рубин, гуруту на Android, бивш служител на Google. Т.е. копират Essential Phone, не iPhone X.

Galaxy Tab S8+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)