Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Програма за измерване на кръвно налягане
#26

Интересно,ще е добре да се усъвършества тази технология,има много хляб в нея.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
Аксесоари
#27

дава ми грешка през два дена
Цитирай
#28

Много е добра програмата. След като веднъж се калибрира с обикновен апарат за кръвно (т.е. мериш на обикновения апарат и вкарваш ръчно данните в програмата), след това мери напълно точно, в рамките на 2-3 отклонение.

Направи ми впечатление обаче, че се калибрира за определен човек. След калибрацията на мен ми мереше точно, но на брат ми - не (засякохме го с обикновения апарат за кръвно и при него отклонението беше огромно).
Цитирай
#29

Не става тази програма - не мери кръвно, а някакви отклонения от въведените ръчно стойности. Далеч са от истината още.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#30

Нищо бе. Ползвайте си я със здраве.
Аз това исках да намекна. На човек с високо кръвно налягане, дори на няколко души да мери вярно. На хора с по-ниско кръвно налягане да мери също вярно. На хора с близки граници, т.е. близки стойности на систолично и диастолично да е точно измерването. Има хора с висока само горна граница/систолично. Има хора с извън норма "долна граница"/диастолично.
И когато на всички показва реални стойности сравнени с ИСТИНСКИ уред, ще е вече хубаво приложение.
А вие се бъзикайте: електричество нямало, асфалт нямало, технологиите напреднали... Принципите се били променили... То сигурно и законите на физиката вече са други...
Аз съм виждал измерване на кръвно налягане ... ВНИМАВАЙТЕ ... със шивашки сантиметър и игла с конец на принципа на махалото. "Шапката ми падна" , когато показанията ПОСЛЕ на истински уред отчетоха ИДЕНТИЧНИ СТОЙНОСТИ !
Ха сега вярвайте на каквото си искате..........

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#31

(2018-05-29, 11:49:28)dandrv написа:  Не става тази програма - не мери кръвно, а някакви отклонения от въведените ръчно стойности. Далеч са от истината още.
Отклонения в %, а не колко точно ти е кръвното, дава, когато не си калибрирал. Много по-близо до истината ще си, ако вземеш просто да го направиш. И след това засечи (пак с класическия апарат за кръвно, който ползват докторите), за да разбереш, че мери точно. За 3 пореди дни сигурно 50-100 контролни измервания направих и всичките бяха с отклонение в рамките на 2-3.
Цитирай
#32

Вие елементарна логика можете ли да ползвате? Извинявам се за директния въпрос. Сензора за кръвно в S9 е маркетингов трик. Първо си вкарваш данните от апарат, който мери вярно. Предполага се, че това е нормалното ви кръвно налягане. След това когато си измерите за първи път кръвното сензора мери и вашият пулс, който се предполага да е нормален. Мери и нивото на кислород в кръвта. След това изчислява кръвно на базата на тези два показателя. Ако ви е по-бърз пулса ви вдига малко кръвното, ако е по-бавен ви го дава нормално. За да обеснят огромното различие при различните хора казват, че не бил "калибириран" за тях. Пулсомера като не е калибриран да не би да не мери вярно? Аз като ходя на лекар имат специално калибиран механичен апарат за мен... То бива, бива, ама...


Цитирай
#33

Ако сте направили дадено нещо НА ПРАКТИКА 100 пъти и 100-те пъти се е потвърдило, че резултатът е точен, но същевременно някой 100 пъти ви развива ТЕОРЕТИЧТНИ постановки как резултатът е маркетингов трик - вие на очите си ли ще вярвате или на приказките на някой, който дори не го е пробвал? Smile

Ето и малко сухи цифри:
https://www.phonearena.com/news/We-put-t...r_id103241
Цитирай
#34

E ти прочете ли я тази статия? Видя ли какви разминавания са получават при измерванията? Видя ли заключението?
===================================
Person 1 Person 2
Cuff (1st time - baseline) 125/78 97/67
Galaxy S9 124/76 100/68
Cuff (in 5min.) 118/79 98/63
Galaxy S9 (in 5min.) 123/75 99/67
Cuff (in 10 min.) 119/79 102/63
Galaxy S9 (in 10min.) 124/75 98/67
*deviations between the cuff and the Galaxy S9 were much larger after physical activity than the ones logged here in a still state

Long story short, you shouldn't rely entirely on your Galaxy S9 or S9+ to log any daily BP readings required by your doctor, but for a more relaxed blood pressure tracking, or in emergencies when you don't have the cuff around, the results turned out to be viable, mainly for observing trends and change amplitude.
=================================
Аз лично си играх с тези измервания поне 15 дена и със сигурност не са точни спрямо апарат за кръвно. При едно постоянно и нормално кръвно принципно може да няма разлика, просто поради факта че кръвното на човека не варира.
Също ако е възможно да се мери кръвно с телефона така - трябва да мери не на отделен човек, а на всеки който хване телефона. Както е със всеки друг апарат за кръвно. Я си въведи неточни данни в програмата и ще видиш какво "вярно" кръвно ще ти показва.....

Всеки е свободен да вярва и в добрите феи ако иска. На който му е добре - да си мери спокойно кръвното с телефона и да си свирка ....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#35

За триене.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)