Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

(2018-05-01, 20:54:08)eksoldier написа:  Сега стана класи над. Въпросът е, че телефонът може да си снима тея "класи над" от самото му излизане на пазара, ама 50 страници не спряхте да обяснявате кви бои правел, и че тая настройка с 4-те секунди може да я ползваш, може и да не я ползваш. Ама карай, да се трупат мнения е важното... А това, че в почти пълен мрак с 4-те секунди можеш да изкараш много добра снимка без статив явно е без значение. Относно 3 годишните смартфони няма какво да коментирам след като таз годишния s9+ изостава спрямо 20 про. Да, не е нещо фрапантно, но нали говорите все за детайли, та в нощните снимки в гсмарена се вижда за какво говоря.

Класи над маслената живопис на 4-те секунди. А не класи над другите смартфони.
При пълен мрак ти гарантирам,че и 4 секунди ще са ти малко,ако ISO-то ти не е високо!
А подобни нощни снимки, които изглеждат като ден е ясно,че имат високо ISO.
Високото ISO означава само едно-доста повече шум.
И тук идват анти-шум филтрите, които правят снимката маслена живопис.

А за 3 годишните смартфони-сам каза,че G4 е много по-добре от P20.
Аксесоари

Ама тука още ли на ниво фенове са споровете?
Аз като давам 1300 лева гледам качеството на продукта, марката грам не ме интересува.
Но дори да има фенове на Самсунг/Нокиа/Пиксел, забранено е да пишат тука ли?
За хвалби ли е темата само?
Камерата на китайчето е добра, както е на всеки друг флагман. В една ситуация може би по-добра, в друга по-слаба. Явно всички снимате само през нощта и дневните снимки не са важни. Но камерата не е драстично по-добра от останалите (ако изобщо е) и тук се намесват други фактори за избор на телефон. А този телефон изостава в някои отношения от преките конкуренти. Да не ги изброяваме пак, всеки ги знае. Аз само заради екрана горе не бих го взел.

BTW винаги ме е дразнил зверски шума в небето при ясно, слънчево време. Но това го има при всеки телефон.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Аз ще се опитам да покритикувам градивно. Ще сравня LG (без да намесвам G4 Big Grin) с Huawei. Първите опитваха да предложат на пазара интересни нововъведения в последните години, но все нещо не бяха доизпипали. Знаете какви бяха проблемите и дефектите на флагманите от G-серията. Нещо подобно са в момента Huawei - 3 камери на гърба, NPU, мощен софтуер...но забелязвам спад в качеството на изработка и компромис в окомплектовката и то точно при най-високия им клас. Зарядните, слушалките, всичко в кутията е прекалено обикновено, а и в самото устройство (P20 Pro) има пропуски - огъва се сравнително лесно. Разбутаха пазара и стигнаха до 3-то място по продажби, но мисля, че трябва да поддържат доброто качество на изработка, с което спечелиха толкова много хора. В противен случай, ще глътнат доста вода.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК

Наистина не мога да разбера защо продължават някои хора на бялото да викат черно. 50 страници смешни сравнения с г4...и претенции за хубави снимки, правени с него! Ами в секцията му те се броят на пръсти! Тези, с които се цапа тази тема не струват! И точно маслените мазаници са негови!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT

Недостатък на тази тема е (освен липсата на информация вътре в нея), че има модератори, които откровено ненавиждат точно този смартфон и остават офтопика да се лее в изобилие.
Има много сравнения в мрежата между p20 Pro и други телефони и в някои от тях, заключенията са, че Huawei отстъпват в определени детайли. Но това са моменти в "двубои" главно с DSLR, Pixel и Lumia устройства...
Тук обаче - "професионални" любители, некоректно натрапват камерите на LG и Samsung (които хардуерно са коренно различни с тази на p20 Pro и дори не са неговата категория) като не само, че ги определят като по-добри ами и като "смазващи" тази на Huawei във всяко едно отношение...

Мина се през сравнения с автомобили,  сравнения на снимки със скрийншотове, откровени подигравки и се стигна до наистина смешни софтуерни корекции на два различни сензора (G4 с V30)... 
Ако това беше темата за Самсунг S10, отдавна щеше да е заключена или пратена в девета глуха.

Във форума, преди години имаше един потребител androlog, много активен в тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=20175 - която наистина имаше смисъл и е кощунство, че е занемарена (добре е тези с G4 и софтуер на V30 да я прочетат) - и съм сигурен, че ако не беше вдигнал ръце тогава от твърдоглави лаици, щеше да го направи сега, въпреки всички факти, които оборват тяхната позиция. 

В общи линии тази тема е срам, дори за кеша на Google.

Аз пък не мога да разбера хейта спрямо Самсунг, като цяло. Не 1 път се спомена в темата, че камерата на П20про е по добра от тази на Самсунг, но не на 100% както явно ви се иска да е. Че хардуера не оправдава очакванията ви, и злобеете си е ваш проблем. Единствения + на П20про спрямо конкурентите си е Камера и по големия капацитет на батерията, но всичко свършва до тук, колкото и да не ви се иска.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Че тва малко ли е, камера и батерия?! А , че с exynos няма шанс да си записвам разговорите? Мислех да взема s9+ заради по голямата резолюция и слота за памет, но се отказах след като разбрах, че exynos прави мизерии. Да не говорим, че aptx HD кодек има само в sd 845 версията. Айде мерси. В раздела за S9 доволно се говори в една тема по въпроса. Тва са едни дребни неща, но всеки с изискванията си! 20 про за мен е по добрия избор.

(2018-05-01, 23:11:11)HERUS написа:  Аз ще се опитам да покритикувам градивно. Ще сравня LG (без да намесвам G4 Big Grin) с Huawei. Първите опитваха да предложат на пазара интересни нововъведения в последните години, но все нещо не бяха доизпипали. Знаете какви бяха проблемите и дефектите на флагманите от G-серията. Нещо подобно са в момента Huawei - 3 камери на гърба, NPU, мощен софтуер...но забелязвам спад в качеството на изработка и компромис в окомплектовката и то точно при най-високия им клас. Зарядните, слушалките, всичко в кутията е прекалено обикновено, а и в самото устройство (P20 Pro) има пропуски - огъва се сравнително лесно. Разбутаха пазара и стигнаха до 3-то място по продажби, но мисля, че трябва да поддържат доброто качество на изработка, с което спечелиха толкова много хора. В противен случай, ще глътнат доста вода.

Имам го в ръцете си P20 и ти казвам ,че ръчния режим е полуизползваем, преди ъпдейта беше напълно неизползваем.
Това ,че LG имаха горящи платки е съвсем друг въпрос, говорим за камерата!
А тук в P20 тя не е изпипана достатъчно, както беше и е изпипана в LG.
Нито като управление, както се видя и като качество отстъпва.
Не и в P20/Pro.
Сега, в P40-P50 вече може би ще е на нужното най-високо ниво, за което претендират китайците, но към тоя момент, имайки телефоните в ръцете си и сравнявайки снимките им, от опит категорично заявявам,че P20 отстъпва на LG.
ОТ ОПИТ !!!
Много ми харесва как някои тука просто пишат ,колкото да не заспат (това не се отнася за теб Herus).
Без даже да са помирисвали телефона изразяват категорични мнения.
Точно вие сте срам за тая тема-тука спорим конструктивно, даваме примери-лични и от мрежата, появяват се няколко души изведнъж и без никаква конкретика започват да искат заключване на темата, други пък не могат да скрият дълбоката си омраза към конкретни марки ,направо омразата прелива от тях, и нямайки нищо стойностно да кажат, пишат кое как трябвало да е.
Темата е повече от чудесна-отворена, свободна,ПРЕПЪЛНЕНА с важна информация, спорове за телефона и акцентите в него, плюсовете му, минусите, една пълна и чудесна тема. Ако нямате какво да пишете по темата, просто не пишете, защото точно вие цапате темата!

И Huawei са втори в света по продажби, това се написа доста пъти,че още миналата година изпревариха Iphone.
И да, Huawei с P20/PRO показват,че пътят им ще е към предлагането на все по-добри устройства, аз лично също се надявам към P30-P40 вече да е на нивото, за което претендират, аз мисля,че ще успеят, те тепърва започват с вдигането на летвата и определено разтърсиха пазара, което е много добре.
И им пожелавам успех!

P.S.
Много е интересно и забавно когато си сложил в игнор листа даден потребител, а той продължава и продължава...и продължава да ти отговаря Smile
И си мисли,че му четеш романите или изобщо се вълнуваш от това, което той пише Tooth

(2018-05-02, 09:39:35)greensmoke7777 написа:  ОТ ОПИТ !!!

Ама ти и такова нещо ли имаш? Сори за сърказма ама за да ме разбереш трябва да ти пише остро .,...това съм забелязал, че работи при теб ...
Изградил си си някакво мнение ...изказа го и благодаря за което ... от тук нататък следва тънката граница да го налагаш и в опитите си започваш да използваш епитети малко не на място ... Сравнението ти и мнението ти не мога да го счета за миродавно по ред причини ... отделно назряват въпроси - п20 ли не може да снима или Гошето не може да снима с п20? От това което показваш п20 снима по зле от п20 лайт, което няма как да се съглася - не е логично ... особено, че про режима ти е полуработещ според теб, ъгъла на снимката е различен ...предполагам си ги съобразявал със спецификата на оптиката на всеки един ... Освен това п20 и п20 про имат съществени разлики, точно в камерите и малко тъпо да ги натрапваш под общ знаменател ... И няма значение дали са помирисвали телефона и изразяват категорични мнения и или им смърди постоянно на телефона и пак да нямат адекватно мнение ... Това е толкова обективно и комплексно, ама се искат компетенции за да се вникне ... еле пък да се дават компетенции за стойностно ...

(2018-05-02, 09:39:35)greensmoke7777 написа:  P.S.
Много е интересно и забавно когато си сложил в игнор листа даден потребител, а той продължава и продължава...и продължава да ти отговаря Smile
И си мисли,че му четеш романите или изобщо се вълнуваш от това, което той пише Tooth

Това не прави мнението му по-малко важно за останалите, в чиито листи не е игнориран...
Отделно Уауей не е на 2-ро място по продажби, а на 3-то, в световен мащаб. Тва, че няколко пъти се било казало тук, че били втори не значи, че е вярно.
Иначе съм съгласен, че профи режима не е много удобен колкото в моя Г4, че даже и в старата 808-ца. Но това да ми е проблема.

Аз не съм казал,че не е важно за вас, просто за мен ми е все тая !
Да си пише Smile
И Huawei е на второ място в света ,както казах!
За G4 и затова,че е по-удобно от Huawei-това го видях още когато за първи път пипнах P20 преди ъпдейтите и беше ужасно куц.
Сега е полукуц, да се надяваме с още ъпдейти поне да стигне някакво нормално ниво.

https://www.androidcentral.com/huawei-le...-world-now

(2018-05-02, 11:31:19)greensmoke7777 написа:  АP20 преди ъпдейтите и беше ужасно куц.
Сега е полукуц
Ми купи му патерица да не се мъчи.

Абе човек какви са тея новини от септември 2017 бре? Прочети новините за годишните продажби за 2017 и пак дай линк.
Huawei leaps past Apple to become the second-largest smartphone company in the world (for now)

Тва в скобите нищо ли не ти говори?

Ясно е, че Huawei удариха от един път и това не се хареса на феновете на Samsung, които са не по-малко зле от тия на Apple. Или айде, на вторите са малко по-зле, там при ябълките вече е психично заболяване.

Новина от днес, от приятните...

Цитат:Потребителската бизнес група на Huawei разпространи съобщение, в което посочва, че в рамките на 30 дни от световната премиера на P20 и P20 Pro на 27 март от двете устройства в страните от Централна и Източна Европа и Скандинавия са продадени над 100 000 броя. България също е част от този регион – припомняме, че тук продажбитe на Huawei P20 започнаха на 10 април, а P20 Pro се появи на 23 април. Компанията посочва, че за 4 седмици P20 Pro е надминал 17 пъти продажбите на своя предшественик P10 Plus.

Най-много продажби са реализирани в Полша, Норвегия, Швеция и Австрия. Huawei изтъква, че това е голям търговски успех и превръща серията P20 в най-успешната P серия в историята й. Huawei P20 и P20 Pro вече се изкачиха до върха в мобилната фотографска класация на DxOMark, а наскоро P20 Pro получи награда за най-добър камерафон от TIPA и дори се изправи в битка с професионалния фотоапарат Canon EOS 5DS R.

Източник

(2018-05-02, 11:31:19)greensmoke7777 написа:  Аз не съм казал,че не е важно за вас, просто за мен ми е все тая !

То и на мен ми е през онзи в кой лист съм ти ... Опитвам се да ти дам идеи за мислене, НО осъзнавам, че мисленето при теб е като при стара баба месечния цикъл та се предавам ... отказвам се ... кауза пердута ...

(2018-05-02, 12:33:10)alisali1234 написа:  Новина от днес, от приятните...


Източник

Е нали това беше само за 10 секунди ?
Ей ти от калдата на 17.04 публикувано ...

Цитат:B ĸpaя нa 17 aпpил, гeнepaлният диpeĸтop нa Нuаwеі Peн Жeнгфeй oбяви, чe зa пъpвитe 10 ceĸyнди oт нaчaлoтo нa пpeдвapитeлнитe пpoдaжби нa cмapтфoнитe Р20 и Р20 Рrо, ca нaпpaвeни нaд 100 000 пopъчĸи зa зaĸyпyвaнe c oбщa cyмa $15 милиoнa или нaд 100 милиoнa ĸитaйcĸи юaнa.

Тия 10 секунди не са ли част от тези 30 дни...?! Big Grin
Няма грешка.

(2018-05-02, 11:53:30)eksoldier написа:  Абе човек какви са тея новини от септември 2017 бре? Прочети новините за годишните продажби за 2017 и пак дай линк.
Huawei leaps past Apple to become the second-largest smartphone company in the world (for now)

Тва в скобите нищо ли не ти говори?

А на теб това какво ти говори:

За 2016-та Samsung е продал 311,4 млн устройства. За 2017-та 317 млн или ръст с 1,9%.
За 2016-та Apple са продали 215,4 млн устройства. За 2017-та са продали 215,8 млн или ръст с едва 0,2%.
За 2016-та Huawei са продали 139 млн устройства. За 2017-та 153,1 млн или ръст с 10%. (Игнорираният,ако обича, да чете поне малко по-внимателно какво пиша и за кое се отнася "чудовищният" ръст,след което чак тогава да си съчинява!)

Особено сега с P20 устройствата, които се купуват като топъл хляб какво мислиш ,че ще стане с Iphone?
И тук не е важно,че към момента Apple са втори, не се хващай за това да ме цитираш и да си губим времето, ok, към момента са втори,но далеч, далеч по-важното е ,че китайците имат огромен ръст и неслучайно миналата година към лятото изместиха за няколко месеца Apple от второто място.
Apple са в застой!
Да не говорим ,че докато Samsung и Apple от 4-то тримесечие на 2016-та до 4-тото на 2017-та отчитат спадове в продажбите с общо към 6%, китайците отчитат чудовищен ръст с близо 100% !
Тая година ръстът им ще е отново доста стабилен заради P20 и P20 Pro, които разбиват всички рекорди по продажби !

Още по-тревожното за Apple е това,че се задава нова огромна китайска конкуренция и в лицето на Xiaomi.
Само вижте за какъв ръст говорим и при него:
За 2016-та Xiaomi са продали точно 53 млн устройства. Забележете 2017-та колко са продали-почти 92,5 милиона, също чудовищен ръст от близо 80% !

Ако за Samsung е ясно,че в близките години едва ли ще бъде изместен от лидерската позиция, то за Apple ,както са тръгнали нещата с китайците, нищо чудно перманентно да бъдат издухани в рамките само на следващите 2 години.
И аз лично точно това очаквам да направят Huawei и след тях Xiaomi.

Ръст от 10% колкото и чудовищен да го изкарваш ако се задържи, означава, че едва през 2021г ще се прехвърли 215,8 мил броя ... До тогава я камилата, я камиларя ...много вода има да изтече ...

@alisali1234 тия 10 секунди са част от тези 30 дни (макар, че преордъра не би следвало да е ...) ... Въпросът обаче е какво са продали през останалите 29 дни 23 часа 59 минути и 50 секунди ... Нима не са продали нищо? Нима от 17ти април до днес новината е една и съща? Нещо не е ОК там ... чужди медии спрягат 311-316% повече от п10+ а 17 пъти повече са едни 1700% ...

(2018-05-01, 16:15:28)eksoldier написа:  Аз ти го намерих, няма кво да търсиш. Космите са пак на мода иначе. Няма лошо. Щом викаш и на последните снимки мацаница ми е ясно кво разбираш от фотография. Между другото на 86" се виждат по-хубаво, космите.


Ето ти го инфото, не са обработвани. https://www.gsmarena.com/huawei_p20_pro_...1755p4.php

В Петък се набих в шоурума на Леге. Про варианта ми е голям и загледах чистия 20. Та докато разцъквах стабилно про, че 20 беше само капак, чух разговора между служителите. Оказа се, че не.смогват с доставките. Едното момиче каза, че са свършили всички цветове. Та който каквото и да говори настъпват със сериозни темпове и правят страхотни неща, жалко че не направиха един малко по- компактен с върхови характеристики и щяха да избият рибата.

Ето и таблица с  енергоефективността на процесорите:

[Изображение: image.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
[-] 1 потребител изказва благодарност на OliQueenBG за това мнение:
  • Tsekist

Честит ви раздел, надявам се да го пазите чист и подреден, а не като тази тема Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 12 гост(и)