Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018
#76

(2018-03-23, 11:27:53)martoo написа:   Като прочетох последното изречение и щях да падна от стола..... По- шарен и нелогичен скин не съм виждал Smile . Той копира на 50% IOS ,а останалите 50%  копира всички други ланчери  . Да пусна AOD на един mate 10 pro ,трябваше 30 минути да се ровя из хилядите ненужни настроики на телефона .

Шарено и нелогично е точно казано на място и отнесено само че за Самсунг! Достатъчно дълги години ползвах телефоните им, и смело мога да заявя, че EMUI е в пъти по- интуитивен и удобен от стоковите лънчъри на корейците, без значение как са ги кръстили! А ровас половин часовото ровене из телефона просто смятам да го пропусна...!Smile Това с "копирането" също, вече е досадно и банално..!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Аксесоари
#77

Явно последните 2 години не си ползвал Самсунг, защото интерфейса им е изчистен и няма нищо общо със шареният TouchWiz.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
#78

За мен Samsung Experience (бившия TouchWiz) в момента ми е фаворит като потребителски интефейс. Именно заради него предпочетох Note 8 пред Huawei Mate 10 Pro и LG V30, които ми бяха другите набелязани устройства. И се чудя адски много защо повечето хора го заменят с Nova Launcher например. За мен си е перфектен. С последната му версия 9.0 във Android Oreo няма грам лаг и върви страхотно.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#79

(2018-03-23, 11:27:53)martoo написа:   Като прочетох последното изречение и щях да падна от стола..... По- шарен и нелогичен скин не съм виждал Smile . Той копира на 50% IOS ,а останалите 50%  копира всички други ланчери  . Да пусна AOD на един mate 10 pro ,трябваше 30 минути да се ровя из хилядите ненужни настроики на телефона .

Абсолютно си прав. Най-неприятния интерфейс. Още не могат да се отърват от разни кич елементи, типични за всички китайски производители... само, че от времето когато изгряваха. Някои от китайците разкараха тези шарении, Хуауей им трябва още време.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#80

Не знам аз съм доволен от моя хуауей и то доста тъчуиза ми е толкова противен от където и да го погледна на който и телефон на самсунг да го видя е трагедия.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#81

Вярно, че на EMUI настройките са му малко разбъркани, но се свиква за няколко дена. Превода при Мейт 9 пък беше все едно с Google Translate. Но пък възможността с тема да промениш абсолютно всеки цвят и икона без рут е супер. А тема мога да си направя и сам, без да се изискват някакви специални програми или компютър.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#82

Най-хубавото нещо, което може да се случи софтуерно в един андроид телефон е MIUI и после EMUI.
Оставете ги шарениите..това ми прилича също, като не мога да си сложа с мп3 за рингтон

Има потребителски настройки - важни и удобни, които при самсунг ги няма и няма да ги има.
За сметка на това си множат тяхните и майкрософските и гугълските и пр всякви глупости.
Отделно от MIUI махаш всичко каквото ти душа поиска. При ЕМUI почти..
#83

Не знам, ама наистина интерфейса на Huawei копира iPhone, все 1 гледам моя телефон. Big Grin Но казвам все 1, защото е наблъскан с толкова много глупости, че направо ти писва да ги търсиш, докато при Samsung всичко си е на мястото, както и при SONY.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#84

Ако едно нещо го има в един телефон и ти не можеш да го намериш, проблема не е в телефона. И ако до 2 дена не свикнеш кое къде е, проблема ти се задълбочва
Ама, както е в твоя случай да няма почти нищо и да го търсиш няма да го намериш. И не говоря само за приложения, а за настройки
И понеже самсунг са много подредени, под всяко меню има едно " нещо друго ли търсите" и 3 подсказки, водещи към други нстройки.
Явно и на тях им е ясно, че нещата не са си по местата Smile
#85

Интересно наблюдение, Хуауей са трън в очите на Епъл и Самсунг феновете...
Субективно, откакто ползвам Емуи, спрях да ползвам Нова. Имам го платен от години.
И не е като да не съм ползвал Самсунг. И още се ползва вкъщи. Отчайващи са...
А това амГъл юзер да се вее спокойно в Андроид форум...не го разбирам? Есе едно аз да се регна в Епъл форум, и да храня по всички теми. Е няма да ми се получи. Явно сме търпеливи.
#86

Вижте колко е интересна дискусията кой интерфейс е по-добър - наистина е въпрос на предпочитания, очаквания, нагласа. Huawei са мръсни копирачи, каквито са всички жълтури, те не са създатели и никога не са били, но го правят добре. И от опита ми с Huawei бих казал, че има много удобни неща, някои наистина по-забутани, но въпрос на опознаване. Бих казал, че си обичам и интерфейса на LG (който за много хора е бавен, неудобен и т. н.). А съм използвал немалко и Samsung и също има неща, които ми допадат там. Всичко е въпрос на знания и умения, след момента на очаквания и предпочитания. То и Windows 8.1 както Server 2012 са си особняци, ама колко се използваха (а второто се използва все още масово), но хората свикнаха. Ами скокът от Windows 7 на 10? А това, че андроидажиите сигурно не предпочитат Windows таблети макар и компютрите им да са с него?
#87

(2018-03-23, 20:23:44)hazART написа:  Не знам, ама наистина интерфейса на Huawei копира iPhone, все 1 гледам моя телефон. Big Grin Но казвам все 1, защото е наблъскан с толкова много глупости, че направо ти писва да ги търсиш, докато при Samsung всичко си е на мястото, както и при SONY.
По твоята логика всеки телефон на който фонът на настройките е бял прилича на хайфона ти или самшита . Престани да пише просто , моля те . Който и самсунг да взема (особено новите) настройките са толкова ама толкова претъпкани с ненужни опции , че няма накъде . Ако трябва да си говорим истината хората не харесват EMUI поради началният екран и самата подредба на приложенията по целият екран . Другото са просто кахъри . Докато при самсунгите е обратното . Началният екран има доста повече опции , но за сметка на това настройките са такова мазало ... Има само , че едно нещо - началният екран можеш да го промениш както си искаш със някой лаунчер докато менюто на настройките няма как .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

#88

Приложенията от EMUI 5.О могат да се слагат в "чекмедже" и да не са разхвърляни по екраните! Така че е въпрос на настройка! И наистина не мога да разбера защо любители на ябълкови огризки се моткат из форума и дрънкат глупости из всевъзможни теми! И феновете на Самсунг са ми интересни! Ами като самита-та са толкоз гиздави, хвалете си ги в съответните теми...! Да, през последните две години има леееко подобрение при лънчъра им (както и да са го кръстили сега), но в никакъв случай не е по подреден и интуитивен от EMUI!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#89

Имам един приятел който толкова ме храни, че съм си взел Huawei, че направо превърташе като си извадя телефона в кафето(фен на сами) и тръгна да заминава за Испания и си купи същият телефон като моя и в момента думите са му е повече самсунг няма да си взема, а постоянно беше със самсунг та от с6 до с8 само говореше как самсунг са велики как си гледат телефоните и хоп изведнъж скочи на Huawei. А аз не съм човек на една марка харесвам това което ми допадне доволен бях от HTCто доволен съм и от Мейта, но Самсунг никога няма да си взема това ми е марка номер едно в черния списък след това ейпъл.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#90

[quote='Gosho223' pid='1461888' dateline='1521848734']
Имам един приятел който толкова ме храни,  че съм си взел Huawei, че направо превърташе като си извадя телефона в кафето(фен на сами) и тръгна да заминава за Испания и си купи същият телефон като моя и в момента думите са му е повече самсунг няма да си взема, а постоянно беше със самсунг та от с6 до с8 само говореше как самсунг са велики как си гледат телефоните и хоп изведнъж скочи на Huawei. А аз не съм човек на една марка харесвам това което ми допадне доволен бях от HTCто доволен съм и от Мейта, но Самсунг никога няма да си взема това ми е марка номер едно в черния списък след това ейпъл.
[/quo
хаха Георги хайде да не преувеличаваме малко Wink Защото нещата не са така както си ги описал ...
#91

В българина се наблюдава следното - купих си Huawei. Много му се радвам ама трябва да нахейтя яко Самсунг, Епъл (нали са водещи), че не стават или че са зле, или че никога няма да си взема щото просто имам Huawei.
Същото щеше да е както аз имам Самсунг и бих хейтил Епъл, а Huawei са под нивото.
Всъщност никой не казва "аз съм доволен избора си, просто защото така, а другите марки слабо ме вълнуват. Имам определени критерии, покрива ги на този етап."
Някак си с това хейтене се успокоява човек вътрешно, че е избрал за себе си правилния избор сред топ конкурентите.

Нямаше как да се стърпя, то във всяка тема се наблюдава това..
#92

Няма нужда никой да се стърпява, споделяме си мнението, вижданията, нормално!

Но си представям аз, като човек не ползващ вече Сасмунг, и не харесващ съответната марка, почна да пиша масово в раздела за S9 да речем, който традиционно започна да прелива от теми и мнения за дефекти и проблеми?! Е, ще ме изтърпят ли напомпаните хеви-юзъри? Или да ида е сега да се регна у некой форум на загнилите, и да почна да храня...
Което пак ме подсеща, има няма 50 човека си купиха Галакси S9, и темата започна да набъбва! Традиционно туй-онуй не работи, камерите дънят, дисплея сменя цветове...само си разсъждавам. Може пък на потребителите да им е писнало, и за това да харесват други марки много повече вече.
#93

Не е черта само на българина, отворете някоя рандъм статия във phonearena и вижте какво става отдолу Big Grin
#94

Да напомня, че MIUI, който тръгна като Custom ROM , беше с идеята за iPhone-like интерфейс в/у Android, още от времената на Android 2.3 и винаги си е бил копие на iOS. Но това не пречи половин форум да хвали Xiaomi, а за същото нещо да плюе Huawei.
Второ - при Huawei си има опция за app drawer, така, че на кой както му хареса. Аз си го карам фабрично, не е никакъв проблем , но има опция за тези, които го искат.
Трето - EMUI е много далеч от "кич", последните си версии е много по-изчистен и добър, с P9 и P10 серията вдигнаха много летвата, макар , че вдигнаха и цените на въпросната летва.
Дори в първите си версии , базирани на Android 2.3 , 4.0.4 или 4.1.2 EMUI имаше опции като Firewall, Data Manager, теми, които преобразяват целия телефон докрай и т.н. неща, които Android нямаше вградени или искаха root (като Firewall). EMUI винаги е бил много богат на настройки и customization, което продължава да е така и сега.
Да не говорим колко е стабилен, нещо, което за Samsung не може да се каже. Имал съм доста Samsung-и, последния от който е A5 2016. Това , което не може да Samsung да направи като хората не е дори интерфейса, а батериите. Заради това най-вече се отказах от Samsung.
Това нещо A5 2016 с Exynos (официален за нашия пазар) грееше не по-малко конкурентно на едновремешната TEGRA 2. Пуснеш игра - печка. В зарядното - печка (особено лятото). На 3G/4G browsing да не говорим - факла в ръцете ти. Това постоянно греене на батерията хич не и допада и само след година се налага да се зарежда по два пъти дневно. Затова, въпреки, че още е и в гаранция, си вземах миналото лято P10 lite. Просто не можах да издържа деградацията на батерията, точно за година стана прекалено. Като се има предвид, че в началото наистина държеше, дори съм го хвалел в раздела му тук, наистина сериозно добре държеше. Обаче и то като повечето Samsung-и, хубаво в началото. Очаквам след година да почне и да не си знае процентите.
Почти всички по-стари Samsung имат един гаден дефект, ако искаш и с оригиналното зарядно ги зареждай през целия им живот (аз използвам само тези в комплекта) - след 3-4 години почва да не си знае процентите и нова батерия не решава проблема. Както е 90 процента, след 2 мин. е 60, после е 30, махаш батерията - 0%. Преди 15 мин. е била 100. Слагаш я пак след 10 мин. - 40%.
Ей такава играчка. Ама как да не искаш да го забиеш в земята?
Това нито едно по-старо LG (дори с печката Тegra) , Huawei или друга марка не съм го забелязал, това е конкретно и само при Samsung, и не съм само аз на това мнение. В момента много S3/S4 са на тоя хал с процентите.
С една дума - купувай и сменяй през година - или ще деградира тотално, или след още 2 няма да си знае процентите.
Последно пък Note 7 гърмя.
Просто Samsung и батерия - не.
И тъй като това са преносими у-ва, зависими от батериите си, а не от новите emoji-та на S9, се отказах тотално от тая гавра Samsung. Последния, за който имам добри впечатления е S7, но ще ги видим след още една година как ще се представят.

До момента не съм видял Huawei-я си да загрее. Минимално затопля след час Asphalt 8 (тя няма ли да пуснат вече 9 ?!) , но не и да загрее. Нито и при бързото зареждане, нито при 4G browsing, при нищо, ако ще да го правиш и докато се зарежда. И зарежда, дори да го използваш. Samsung-а едва мърдаше и грееше.
#95

(2018-03-24, 10:00:25)galaxyhopper написа:  В българина се наблюдава следното - купих си Huawei. Много му се радвам ама трябва да нахейтя яко Самсунг, Епъл (нали са водещи), че не стават или че са зле, или че никога няма да си взема щото просто имам Huawei.
Същото щеше да е както аз имам Самсунг и бих хейтил Епъл, а Huawei са под нивото.
Всъщност никой не казва "аз съм доволен избора си, просто защото така, а другите марки слабо ме вълнуват. Имам определени критерии, покрива ги на този етап."
Някак си с това хейтене се успокоява човек вътрешно, че е избрал за себе си правилния избор сред топ конкурентите.

Нямаше как да се стърпя, то във всяка тема се наблюдава това..
Има и един такъв момент, че доста от хората в този форум ме робуваме на марки! Ползвали сме устройства на две или три от водещите марки и можем да направим сравнение! И въпреки,че мога да напиша много неща относно S-серията на Samsung, или телефоните на LG, то избягвам да пиша в съответните теми! Особено ако мнението е негативно за даден модел, то настава вой и разправия...! Относно ябъл- това не са моите устройства и ос! На купертинци никога няма и стотинка да дам!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#96

Не бъркайте хейт с обосновано мнение(в истинския смисъл -клас сравнен със съответния клас, със съответната година, на базата на собствен опит и т.н). Аз говоря само за хейта - нещо необосновано или обосновано нелепо подтикнато от емоция, може би..
Huawei си имат вероятно положителни неща, до които не съм се сблъсквал, поради простата причина, че никога не съм ползвал техен телефон, а да говоря пък за лоши страни (то ще си е хейт). 
Ако някой нещо иска да ми напише - ЛС. Не ми се иска да оспамя темата, не беше това целта на поста ми.
#97

(2018-03-24, 07:51:52)ickata25 написа:  
(2018-03-24, 01:45:34)Gosho223 написа:  Имам един приятел който толкова ме храни,  че съм си взел Huawei, че направо превърташе като си извадя телефона в кафето(фен на сами) и тръгна да заминава за Испания и си купи същият телефон като моя и в момента думите са му е повече самсунг няма да си взема, а постоянно беше със самсунг та от с6 до с8 само говореше как самсунг са велики как си гледат телефоните и хоп изведнъж скочи на Huawei. А аз не съм човек на една марка харесвам това което ми допадне доволен бях от HTCто доволен съм и от Мейта, но Самсунг никога няма да си взема това ми е марка номер едно в черния списък след това ейпъл.
[/quo
хаха Георги хайде да не преувеличаваме малко Wink Защото нещата  не са така както си ги описал ...
Важна е развръзката че не се със самсунга и не искаш да погледнеш самсунг

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
#98

Айде стига с глупостите, повечето от тука дето пишат са си взели Huawei, и едва ли другите не трябва да коментират, софтуера им си е гаден, който и каквото да ми казва според мене си е така, виждал съм го, не е като да не съм. Повечето хора са с Samsung и iPhone, те на не би да са се прекарали, точно обратното, всеки си има предпочитания.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#99

(2018-03-24, 16:41:59)hazART написа:  Айде стига с глупостите, повечето от тука дето пишат са си взели Huawei, и едва ли другите не трябва да коментират, софтуера им си е гаден, който и каквото да ми казва според мене си е така, виждал съм го, не е като да не съм. Повечето хора са с Samsung и iPhone, те на не би да са се прекарали, точно обратното, всеки си има предпочитания.
И точно щото всеки си има предпочитания, ти с твоя иФон се опитваш да ме убедиш в нещо, което е против мойте предпочитания, че Вие сте най-великите. Ами, не сте. Жена ми ползва иФон Х, ами не ми харесва, гаден ми е, гнусен чак. В настройките да са настройките на приложенията... Що за велика тъпня. Елементарни за андроид неща, или са навряни в на кучето ... Или просто ги няма. И никой неможе да ме убеди, най-малко ти, че софтуера им е невероятен, едва ли не, как живея без иОС. Немисля че е редно да си налагаш иФон и иОС пристрастеността към останалите Андроид, подчертавам, потребители!
Но да се налагаш по този елементарен начин е нагло.
По темата: очаквам Р20 да не е нищо по-различно от мейт10, но в друго тяло. Интересно е трите камери и всичко покрай тях.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

(2018-03-24, 16:41:59)hazART написа:  Айде стига с глупостите, повечето от тука дето пишат са си взели Huawei, и едва ли другите не трябва да коментират, софтуера им си е гаден, който и каквото да ми казва според мене си е така, виждал съм го, не е като да не съм. Повечето хора са с Samsung и iPhone, те на не би да са се прекарали, точно обратното, всеки си има предпочитания.
Наистина стига с глупостите! Като не ви харесва Huawei,защо цапате темата!? Никой не ви кара да използвате марката насила!

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)