Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

@Tsekist и @MUFC, и всички които тръгнат с лични нападки - престанете вече, има една граница която не трябва да преминавате. А вие се оляхте. Едно е да говорите срещу телефон, друго е да обиждате колегите си във форума. Трябва пак наказания и заключена тема ли?
Аксесоари

(2018-04-14, 15:02:26)Tsekist написа:  Така колеги не се надявайте стабилизацията да тръгне няма да стане бяхте подлъгани от маркетинга съжелявям само едно ще кажа за снимките ти @dardanov искуствения интелект яко рисува по снимките , не снима стига сте го хвалили този телефон не покрива очакванията за този хардуер с , който разполага  Wink

От къде си толкова сигурен? Да не си изпълнителния директор на Huawei и ти да диктуваш правилата? Както с ъпдейт вкараха EIS в OnePlus 5 за 4K видео, така и Huawei могат. Кирин 970 е достатъчно мощен за да се справи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

С пиксел2 някой помни ли историята с 7.1 или 8?

@mufc на всички е ясно, че на iPhone не му трябва толкова Ram памет, дисплея не знам, аз го виждам, ти ако имаш проблем и го не виждаш е друг въпрос, има безжично зареждане, защото е стъклен, докато Huawei P20 Pro и той е стъклен, ама няма. Big Grin Батерията ми държи 2 дена, още ли върваш, че като е малък капацитета и не държи, той нали твоя е най-хубав, там какъв беше Huawei P9 Lite ли. Всички знаем, че всеки телефон си има недостатъци и предимства, сега моя изправен до твоя, има ли нужда от коментар. И после някои не били фенове на Huawei, за това ли като дигнаха цените, не мрънкате, а пак ги взимате, а преди като бяха по-евтини, ги хвалекте, а сега се оправдавате, че били по-добри и другите вдигали цените и затова, защо и Huawei да не ги вдигнат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Пичове, много писано има, може да съм пропуснал. Камерата, за да снима 4 секунди от ръка е друга схемата. Правят се много снимки, които после се стакват в една и така шумът се намалява значително. Добре позната техника във фотографията е това. Въпросът ми е тук така ли прави телефонът? Ясно е, че няма как не 4, а 1 секунда човек да стои абсолютно неподвижно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Така прави, според ревюто в 4пда.

Мерси. В такъв случай това може да се постигне с всяка камера, бърз процесор и добър софтуер. Което не омаловажава резултатът ако той е добър.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Може, да.
П20 е началото, реално е хубаво да се изчака следващия мейт. Там със сигурност ще са оправени "недостатъците" на п20, за които се изписаха 35+ страници глупости.

(2018-04-15, 10:50:05)emzo написа:  Може, да.
П20 е началото, реално е хубаво да се изчака следващия мейт. Там със сигурност ще са оправени "недостатъците" на п20, за които се изписаха 35+ страници глупости.
Не са глупости а факти, които много хора не забелязват и отбелязват

(2018-04-15, 07:29:16)vargala81 написа:  От къде си толкова сигурен? Да не си изпълнителния директор на Huawei и ти да диктуваш правилата? Както с ъпдейт вкараха EIS в OnePlus 5 за 4K видео, така и Huawei могат. Кирин 970 е достатъчно мощен за да се справи.

НЕ не съм и не искам да бъда на лъжлива компания като Хуауей, ois - eis нещо бъркаме двата щата, а? Как е Елджито има ли проблемчета, 1+ е в пъти по добра компания от Хуауей за това превзема сащ, а Хуауей гледат с отворена уста и цъкат кирина бил силен ти чуваш ли се какво говориш

(2018-04-15, 12:31:22)Tsekist написа:  .....кирина бил силен ти чуваш ли се какво говориш

А кое е силното за теб? Кажи да си сверим часовниците ...

Едит : Ако може да ни светнеш и къде бъркаме с ois - eis ...

Колега @Tsekist поуспокой топката и се дръж с уважение към околните, ако си мислиш, че всичко знаеш не е така, винаги ще изскача някой по-умен. Карай си културно.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows

Аз не разбрах какво означава „лъжлива компания“? Някой да ме светне. И как това понятие се свързва с гигант като Хуауей.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ок хора @arrogant колега лъжлива е компанията Хуауей свързва се и още как те в рекламите представят едно на живо съвмсем друго (за камерата говоря и лансирането и с пари насам и натам) дефакто ти продават незавършен смартфон, който няма основни функции на камерата, които трябва да има един флагшип през 2018 писна ми от тези маркетингови стратези, които залъгват хората и не П20 про няма най добрата камера дхо са платени хора и не отбелязват проблемите на камерата. Доволен съм, че вече разубедих 3ма човека и те не направиха грешката да платят такива пари за незавършен смарт пийс

@arrogant, много неща няма да разбереш от тази тема, както и аз не успявам. Други успявам, но ще ги запазя за себе си, че вече ме заплашиха...

Pixel XL / Android 9 Pie

Време е дс се отпиша от тая тема. Успех на оставащите.

Това с 3 камери е маркетингов трик от 1 страна, защото Google Pixel 2XL, снима с 1 камера като тоя с 3, и става ясно, че може тия снимки да се направят така и с 1 камера, без да е нужно да има 3, но от друга  страна се правят по-хубави нощтни снимки. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Аз не прочетах нищо смислено от реален собственик на този телефон. Повечето неща са в сферата на вероятностите

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

И от друга страна П20 про има зуум (3х), който никоя друга камера няма (като качество, преди да ми скочите).

Pixel XL / Android 9 Pie

За какво трябва да ти скача някой, като си е така, и другите производители ще почнат да правят телефони с 3 камери, а като Apple го направи това ще е 100% сигурно, Big Grin макар, че не ми е ясно за какво трябва да се копира от Apple, заради това, че са най-разпознаваеми ли, или защото са най-добри, но не са, защото и те си имат недостатъци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Аз не мисля, че т.н. НОЧ, КОЧ или каквото е там (вежда Big Grin) е копирана от когото и да било. Поради една много проста причина. НОЧ-а беше въпрос на време да бъде въведен защото той, както и Edge дисплея при Сами и други фирми бяха 2те и единствени опции за всички компании хем да увеличат дисплея хем да запазят нормална големина на апарата. Нямам представа защо повечето хора смятат, че "копират" от угризкафона....Това беше върпос на избор и всяка започва да го прави както изглежда.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

(2018-04-15, 12:31:22)Tsekist написа:  Не са глупости а факти, които много хора не забелязват и отбелязват


НЕ не съм и не искам да бъда на лъжлива компания като Хуауей, ois - eis нещо бъркаме двата щата, а? Как е Елджито има ли проблемчета, 1+ е в пъти по добра компания от Хуауей за това превзема сащ, а Хуауей гледат с отворена уста и цъкат кирина бил силен ти чуваш ли се какво говориш

Нищо не бъркам, пък кой в каквото иска да вярва. На всякъде си пише, че OIS не може да предотврати размазване на резки и бързи движения. За това ще ти кажа как е на LG, пък знам ли, може Samsung да са го решили по различен начин стабилизирането на видео да става само с OIS. Та при LG има Steady Record, което е EIS на Qualcomm и е само за стабилизиране на видеото. Когато е пусната стабилизацията от настройки OIS спира да работи за да не пречи. Когато не е пусната, или се снима в режимите FHD 60 fps или 4K видео, работи OIS.
LG-то ми няма проблемчета, и най-важното - мога да провеждам разговори без прекъсване за 5 секунди  Big Grin И още по-важното - не струва 1700 лв. а само 700!
За 1+ ако съдиш по това, че имат супер оптимизиран софтуер, значи е е в пъти по-добра и от любимата ти марка. Ама те май копират и дефектите от любимата ти марка, защото има доста оплаквания, че камерите им спират да фокусират.

(2018-04-15, 15:24:22)hazART написа:  Това с 3 камери е маркетингов трик от 1 страна, защото Google Pixel 2XL, снима с 1 камера като тоя с 3, и става ясно, че може тия снимки да се направят така и с 1 камера, без да е нужно да има 3, но от друга  страна се правят по-хубави нощтни снимки. Big Grin
Какво снима Pixel 2 XL? Да не би 5× Zoom да му е по-добър? Или пък чернобелите снимки? Пиксела е най-добър в почти всичко останоло, но не и в Zoom.

Аз нещо не виждам цените да са толкова завишени спрямо мейт 10 про цените са еднакви като излезе нищо завишено с договор 1250 за прото с 50 лв по малко от мейта когато го взимах, за обикновенния 800 лв какви бяха тези суми където говорите 1800лв 2000лв съвсем нормална цена

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

(2018-04-15, 16:24:21)vargala81 написа:  Когато е пусната стабилизацията от настройки OIS спира да работи за да не пречи. 

Валка, стига ги писа тези неща. Как ще пречи ois? Правиш някакви грешни заключения на база наблюдения над твоя телефон... Бъди сигурен, ois няма как да пречи. Напротив. Оптичната стабилизация е основното предимство при видеозапис. Не EIS (която всъщност е компромисния вариант). Ти ги изкарваш така нещата, че като се включела EIS, OIS спирала, за да не пречи. Може да си се заблудил от някакви грешни извадки, които си прочел накъде, но не е така. Не се спира OIS, за да не пречи, просто някои телефони нямат възможност (заради SoC или по друга причина).

И в крайна сметка, основната тема е за двата Хуауея, които нямат стабилизация (никаква) при 4к видеозапис, или 1080P @60fps (още по-често използвано). Така и не видях някой от разбирачите, които го коронясаха за най-добрият телефон, да даде разумно обяснение, защо флагман за 1650 лева я няма тази стабилизация, при положение, че още S8 я има... И не, не съм фен на Самсумг, даже напротив.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Сравнение на камерата с Pixel 2 XL.

https://www.youtube.com/watch?v=BJelj40UkuU&t=218s

Пак се фокусирате само върху крайности - или е с най-добрата камера, или не става за нищо...няма смисъл, предполагам, че не сте на заплата при който и да е производител. Работата тук опира до на кой му е по-хубав телефона, ама това е тема за P20/P20 Pro. Не забравяйте софтуерната поддръжка на китайците. Каквото има да се поправи софуерно, ще го поправят и ще го надградят. Добри са в това (който е имал Huawei от 2015-та нататък го знае). Поне 2 години поддържат всеки модел в средния и високия клас. Прекалено нов е модела, за да се изказваме категорично дали ''става'', ''не става'' или е ''посредствен''...И пак казвам - Huawei с техния маркетинг са си виновни за прекалено високите очаквания към камерата, но P20/P20 Pro не са само камера!

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)