Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

(2018-04-15, 17:35:31)e34v8 написа:  Валка, стига ги писа тези неща. Как ще пречи ois? Правиш някакви грешни заключения на база наблюдения над твоя телефон... Бъди сигурен, ois няма как да пречи. Напротив. Оптичната стабилизация е основното предимство при видеозапис. Не EIS (която всъщност е компромисния вариант). Ти ги изкарваш така нещата, че като се включела EIS, OIS спирала, за да не пречи. Може да си се заблудил от някакви грешни извадки, които си прочел накъде, но не е така. Не се спира OIS, за да не пречи,  просто някои телефони нямат възможност (заради SoC или по друга причина).

И в крайна сметка, основната тема е за двата Хуауея, които нямат стабилизация (никаква) при 4к видеозапис, или 1080P @60fps (още по-често използвано). Така и не видях някой от разбирачите, които го коронясаха за най-добрият телефон, да даде разумно обяснение, защо флагман за 1650 лева я няма тази стабилизация, при положение, че още S8 я има... И не, не съм фен на Самсумг, даже напротив.

а така много добре им го обясни обаче самсунг много отдавна имат ois още преди хуауей да нарисуват първия си телефон

Така сега да обесня за този нотч не хуауей не копира айфон х, а шарп aquos s2, а въпросния шарп е изкаран преди х Smile) Някой по горе искаше реално обяснение за този телефон хуауей п20 про бях на премиерата и видях за какво става на въпрос нищо феноменално както го представиха китайците толкова мащабен маркетинг отдавна не бях виждал за съжаление нито камерата му е толкова добра нито процесора нито дисплея НИЩОо, след 2-3 годинки може и да оправдаят тези пари за сега моля ви не се подлъгвайте от този маркетиг

(2018-04-15, 16:24:21)vargala81 написа:  Нищо не бъркам, пък кой в каквото иска да вярва. На всякъде си пише, че OIS не може да предотврати размазване на резки и бързи движения. За това ще ти кажа как е на LG, пък знам ли, може Samsung да са го решили по различен начин стабилизирането на видео да става само с OIS. Та при LG има Steady Record, което е EIS на Qualcomm и е само за стабилизиране на видеото. Когато е пусната стабилизацията от настройки OIS спира да работи за да не пречи. Когато не е пусната, или се снима в режимите FHD 60 fps или 4K видео, работи OIS.
LG-то ми няма проблемчета, и най-важното - мога да провеждам разговори без прекъсване за 5 секунди  Big Grin И още по-важното - не струва 1700 лв. а само 700!
За 1+ ако съдиш по това, че имат супер оптимизиран софтуер, значи е е в пъти по-добра и от любимата ти марка. Ама те май копират и дефектите от любимата ти марка, защото има доста оплаквания, че камерите им спират да фокусират.

Какво снима Pixel 2 XL? Да не би 5× Zoom да му е по-добър? Или пък чернобелите снимки? Пиксела е най-добър в почти всичко останоло, но не и в Zoom.

Айде пак това с роблемите за С9 това не е масово както на лг проблемите айде да не почваме, ми не 1+ не е по добра от любимата ми марка и тези проблеми са измислени, но е по добра от лг и хуауей взети заедно
Аксесоари

Би ли написал какво му е на процесора? Стана ми интересно, какво толкова различно ще направиш ти, да кажем със Самсунг пред потребител с този апарат? Тук не споменавам за липсата на безжично зареждане и тем подобни. Казваш, че камерата не снима по-добре от С9/9+ примерно, но не и по-зле да кажем. Ама за някои хора това са едни 150-200 лв надолу спестени пари.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

Аз доколкото разбрах заради процесора няма тази стабилизация на видео. Просто процесора е по слаб от на другите флагмани.

Sent from my SM-G935F

(2018-04-15, 18:15:53)бабанка написа:  Би ли написал какво му е на процесора? Стана ми интересно, какво толкова различно ще направиш ти, да кажем със Самсунг пред потребител с този апарат? Тук не споменавам за липсата на безжично зареждане и тем подобни. Казваш, че камерата не снима по-добре от С9/9+ примерно, но не и по-зле да кажем. Ама за някои хора това са едни 150-200 лв надолу спестени пари.

Прав си за парите да, НО едно голямо, но за 100лв по малко взимаш камера без стабилизация(оптична при1080п 60фпс и 4к) няма 60фпс при 4к заснемане, проблеми с цветовете ИИ рисува по снимката, а не снима всичко проличава на един 4к телевизор лъсват пропуските на китайците, за процесорите с, които идва Самсунг и Ексинос и Снапдрагон са по добри от Кирина в Хуауей доказано е, да не би да гледаш да си ъпгрейднеш устройството с, което си уверявам те за тези 1649лв има по добри варианти от П20ПРо само да ти кажа Саммсунг С9+ струва 1675лв за 26лв отгоре взимаш доста по завършен смартфон по бърз със слот за карта памет, 2 пъти по-добър дисплей(най добрия слаган някога в телефон) и по добра камера със оптична стобилизация при всички ризолйции и 4К 60фпс заснемане  изобщо няма какво повече да изброявам

(2018-04-15, 18:20:09)degman написа:  Аз доколкото разбрах заради процесора няма тази стабилизация на видео. Просто процесора е по слаб от на другите флагмани.

Sent from my SM-G935F

Точно така кирина не става

По-скоро съм се ориентирал към Note8, но заглеждам и Pro-то. Мисълта ми е, че всеки флагман си има своите плюсове и минуси, а хората избират според различни критерии. Така винаги всеки от нас прави някакъв компромис. Дали, ще е заради някой спестен лев, заради по-качествени снимки, или включен стилус (необходим за някои). Не трябва да съдим хората за техния избор и да не го зачитаме, като считаме нашия за правилен.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

(2018-04-15, 18:45:41)бабанка написа:  По-скоро съм се ориентирал към Note8, но заглеждам и Pro-то. Мисълта ми е, че всеки флагман си има своите плюсове и минуси, а хората избират според различни критерии. Така винаги всеки от нас прави някакъв компромис. Дали, ще е заради някой спестен лев, заради по-качествени снимки, или включен стилус (необходим за някои). Не трябва да съдим хората за техния избор и да не го зачитаме, като считаме нашия за правилен.

Браво това ме зарадва уверявам те, че Ноут 8 все още е най добрия смартфон в световния маркет(е и С9+ разбира се,но Ноут 8 по добър вариант  от П20 про гледах сравнение на снимки ами камерата му не е по добра от на Ноут 8 единствено 3Х зума но без стабилизация за къде...

(2018-04-15, 18:02:50)Tsekist написа:  а така много добре им го обясни обаче самсунг много отдавна имат ois още преди хуауей да нарисуват първия си телефон
От кога Самсунг го имат в смартфон и от кога Huawei?
Едните от 2014 септември, другите от 2015 април. Охо, то било много отдавна, цели 7 месеца преди Huawei, обаче 13 месеца след LG Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s

(2018-04-15, 18:28:13)Tsekist написа:  Прав си за парите да, НО едно голямо, но за 100лв по малко взимаш камера без стабилизация(оптична при1080п 60фпс и 4к) няма 60фпс при 4к заснемане, проблеми с цветовете ИИ рисува по снимката, а не снима всичко проличава на един 4к телевизор лъсват пропуските на китайците, за процесорите с, които идва Самсунг и Ексинос и Снапдрагон са по добри от Кирина в Хуауей доказано е, да не би да гледаш да си ъпгрейднеш устройството с, което си уверявам те за тези 1649лв има по добри варианти от П20ПРо само да ти кажа Саммсунг С9+ струва 1675лв за 26лв отгоре взимаш доста по завършен смартфон по бърз със слот за карта памет, 2 пъти по-добър дисплей(най добрия слаган някога в телефон) и по добра камера със оптична стобилизация при всички ризолйции и 4К 60фпс заснемане  изобщо няма какво повече да изброявам


Точно така кирина не става

Еха ... Кирина странно нещо ... В п20про не става ама видиш ли същия в мейт 10 про става ...как така тоз кирин избирателно става ... Интересно.
И да ти подчертая една малка фактологична грешка ...за 100лв по малко не взимаш камера без стабилизация ... по правилно би било камера с неактивна/не работеща стабилизизация, като активирането/заработването на тази стабилизация е въпрос на един ъпдетй ... също на един ъпдейт е и опцията за заснемане на 4К видео при 60 или дори 120 кадъра ... Колкото до ИИ виж малко снимки със 107а или 107б ...Руснаците казват, че с него софт и на 8К тв била добре работата ...художника го били повишили на режисьор ...

(2018-04-15, 20:21:33)Tsekist написа:  Хахаха мечтай си безплатно, е но това говно П20 про не е и не е завършено няма и да бъде

Нека да го има черно на бяло. Смятам че това мнение затваря темата въобще, и обобщава всичко изписано на няколко десетки страници тук!

Респект колега! Показа много пред всички четящи те потребители, както и доказа много за и на самия себе си!

Апелирам всички четящи, да изключат телефоните си в знак на съпричастност, и още утре, да отидат да си купят Самсунг!

Продължаваме напред Smile

На мен друго ми е странно. Защо трябва да се получава ъпдейт за активирането на тази стабилизация при 4К видеото, след като си я има при Мейт 10 Про? Хардуерно са еднакви, нали? Тоест, не е в процесора причината и няма логика.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

На пръв поглед може и да са еднакви, но има много други компоненти, които не са - затова вървят и различни версии на софтуера, а не идентични на всяко устройство.


(2018-04-15, 22:25:38)бабанка написа:  На мен друго ми е странно. Защо трябва да се получава ъпдейт за активирането на тази стабилизация при 4К видеото, след като си я има при Мейт 10 Про? Хардуерно са еднакви, нали? Тоест, не е в процесора причината и няма логика.
Логика не търси... Става въпрос за фал на китайците... Пуснаха го преди да са готови на... Софтуера им е недовършен...
В ръчен режим със сегашния 8.1.0.106 не може да се избере повече от исо 3200 а в автоматичен режим повече от 51200... 40 мегапикселовите снимки са скръб... Стабилизациитв и 4к на 60кадъра също, а мастер ай е художник...
В 8.1.0.107а и 8.1.0.107б вече може да се избира исо 6400 в ръчен режим а в авто рекламираното 102400... Уж вече не рисувал мастер аи (уж защото снимки не съм виждал) а за срабилизациите нищо не се казва как са... Както и за 4К при 60 кадъра... Ама още официален 107 няма та...
Лично аз чакам някакъв софт да пуснат да видим колко и как щестанат нещата...

(2018-04-15, 20:01:38)bodonance написа:  ...
за 100лв по малко не взимаш камера без стабилизация ... по правилно би било камера с неактивна/не работеща стабилизизация, като активирането/заработването на тази стабилизация е въпрос на един ъпдетй ... също на един ъпдейт е и опцията за заснемане на 4К видео при 60 или дори 120 кадъра ...  ...

Да бе. Това би било най-идиотския ход на китайците. Искат да направят фуроу с камерите на новите си телефони, но не си правят труда да ги пуснат с нужния софтуер, за да могат да рекламират като предимство и въпросната стабилизация... Вместо това, да го добавят в селдващ ъпдейт, когато вече има нов флагман на пазара, на друга компания и вече никой не гледа към P20-тата... В момента, средата е толкова динамична, че такъв ход изглежда супер нелеп.

Не разбирам защо се отричат факти. Тези два телефона нямат спомената стабилизация. Всичко друго е философстване и празни приказки. Това е положението. Нямат.

Относно Кирина, кажи речи на ниво SD835 е. Даже графично изостава съвсем малко. Със сигурност не е на нивото на SD845.

И като обобщим - екран с резолюция под ниво флагман, камера с някои компромиси, SoC не на ниво флагман 2018, меко казано спорен дизайн, софтуер, който не е най-предпочитания...
За мен, това са прекалено много компромиси за тази цена. Ако беше с 500 лв надолу, нещата са други.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Забрави да споменеш и други неща които му липсват адаш, ама вече ще го говорим за 10-и път едно и също. Мен повече ме дразни малката пръчка че е още по орязана от про модела.

Sent from my SM-G935F

(2018-04-15, 22:55:26)e34v8 написа:  Да бе. Това би било най-идиотския ход на китайците. Искат да направят фуроу с камерите на новите си телефони, но не си правят труда да ги пуснат с нужния софтуер, за да могат да рекламират като предимство и въпросната стабилизация... Вместо това, да го добавят в селдващ ъпдейт, когато вече има нов флагман на пазара, на друга компания и вече никой не гледа към P20-тата... В момента, средата е толкова динамична, че такъв ход изглежда супер нелеп.

Не разбирам защо се отричат факти. Тези два телефона нямат спомената стабилизация. Всичко друго е философстване и празни приказки. Това е положението. Нямат.

Относно Кирина, кажи речи на ниво SD835 е. Даже графично изостава съвсем малко. Със сигурност не е на нивото на SD845.

Ами идиотски си е... Рекламирха 102400исо а релно е постижим само с бета софт на 5 устройства... 51200 си е реалния макс в момента...
Стабилизаци няма как да кажем че няма защото са си там... Чисто физочно оис си е там... Уви не работят та резултата е същия... Но тук няма как да се плюе камерата че не снима като фала е друг... Още има неизвестни... Но си е фал на 100%.
Проца си е 835 с аи дето може да обработва 2000снимки в минута та графичното изоставане е само ако гледаме само малито... Компенсира се...
Със сигурност не може да се мери с 845 но пък по назад пуснах шот от антуту на кирин980 който е предвидено да се мери и май пак ще имаме рекордьор скоро ... Ако не излезе нещо друго по така, ама е рано за 855 а медиятек отдава са на зле и няма кой освен може би 9830 ако ще има и не наследи предните...

(2018-04-15, 22:55:26)e34v8 написа:  Да бе. Това би било най-идиотския ход на китайците. Искат да направят фуроу с камерите на новите си телефони, но не си правят труда да ги пуснат с нужния софтуер, за да могат да рекламират като предимство и въпросната стабилизация... Вместо това, да го добавят в селдващ ъпдейт, когато вече има нов флагман на пазара, на друга компания и вече никой не гледа към P20-тата... В момента, средата е толкова динамична, че такъв ход изглежда супер нелеп.

Не разбирам защо се отричат факти. Тези два телефона нямат спомената стабилизация. Всичко друго е философстване и празни приказки. Това е положението. Нямат.

Относно Кирина, кажи речи на ниво SD835 е. Даже графично изостава съвсем малко. Със сигурност не е на нивото на SD845.

И като обобщим - екран с резолюция под ниво флагман, камера с някои компромиси, SoC не на ниво флагман 2018, меко казано спорен дизайн, софтуер, който не е най-предпочитания...
За мен, това са прекалено много компромиси за тази цена. Ако беше с 500 лв надолу, нещата са други.
Относно стабилизацията
След 16-та минута някъде
https://youtu.be/HNsXeR9qhUc

Pixel XL / Android 9 Pie

Като цяло всички се представят очаквано. Малко ми е чудно защо Пиксела се предаде рано...

Това клипче ако още някой го постне, ще е за първи път, мисля че вече за трети път се споделя и се налага да ви попитам: четете ли темата изобщо или...

(2018-04-15, 23:09:43)bobyn написа:  Относно стабилизацията
След 16-та минута някъде
https://youtu.be/HNsXeR9qhUc

Ами да. Точно това казва и човекът от този клип. На 4к няма никаква стабилизация и трябва да не мръдваш. И SSM е само 720p.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Тука всички режисьори и оператори излезнаха.
Дали не могат да го направят със стабилизация ? Или просто след 4=5 месеца искат да представят новия Мейт Wink

Slow-Mo мисля, че при всички си е 720p, и при Samsung , и при Sony. 960fps ако не се лъжа.
Иначе за тия камери стана вече банално... в крайна сметка обикновения потребител (и 90% от форума) не ползват качество и опции над това, което може да предложи и S6 или P9 примерно - facebook, instagram, snapchat, viber... ей там отиват тия мегапикселови творения..аз съм в същата категория включително.

А който се занимава с професионална фотография, надали ще се спре над смартфон. За мобилна фотография, те това е - P20 Pro, S9, iPhone 7/8/X и евентуално новото Sony, ако тия най-после са направили нещо кадърно софтуерно (тия отдавна си правят харакири и сами се влекат към дъното, никой не им е виновен).

Не говорим за професионална фотография, постоянно тук се смесват нещата!

Става въпрос за това,че очевидно едни телефони се справят по-добре от други.
И това,че 90% сте "обикновени потребители" не означава ,че няма хора, които да правят прекрасни снимки със смартфони и да имат по-високи изисквания към стоката, за която броят немалко пари. Особено ,ако имат и DSLR апарат отделно!
Това,че сте 90%, не означава и че само заради вас всички останали трябва да станем такива хора тип "насочваш и снимаш" на Авто и квото стане.
Ако стане нещо, стане, ако не стане, голяма работа-имало фотоапарати. Ами то хубаво има, ама тук не говорим за това, а ,че вие и с фотоапарати за 15 000 лв ще правите същите банални, посредствени и крайно скучни снимки, които в момента правите и с телефоните си! И така ще си карате, доколкото ви чета.
И телефонът тук няма никаква вина,че насочвате и без много да мислите снимате.
А други и с телефон ще изкарат разкошна снимка, за разлика от вас, дори и да имате в ръцете си апарат и за 10 000 лв.

Не смесвайте нещата !

Ето, аз примерно преди никога не съм обръщал чак такова голямо внимание на това, колко добре снима телефона ми. Е, да, но сега искам да се науча да снимам малко по-добре, като не се налага да нося със себе си разни дслр-и. Предстоят ми екскурзии извън страната и искам да запаметя уникални моменти. Знам, че фотографията е трудно начинание и човек захванал се с това, трябва да отделя много време и внимание, нещо с което малко хора разполагат. Зарибих се наистина много и искам да се науча поне до ниво аматьор. Сигурен съм, че това може да се случи с почти всеки един флагман, но досега нямаше такъв до нивото на Нокиа 808 и 1020 под андроид.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

На светло е все тая, кой точно ще ползваш и среден клас се справя повече от добре.
Предимство имат вече тези с "оптичен" зуум, а п20 про си е голяма стъпка напред в това отношение.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)