Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

За това говорим!
Поне малко усилия да се полагат в снимането, а не както ми падне насочвам и снимам без да гледам в какви условия съм и каквото излезе накрая, кво ти пука, тва е телефон, има фотоапарати.
Що за разсъждения?

И аз преди не обръщах вниамние на снимането.
Още си спомням като си купих Nokia 6630, за времето си беше върхов флагман, но не обръщах внимание на снимането толкова.
1 мегапиксел камера, нямаше какво толкова чак да очакваш.
Но днес, 15 години по-късно, камерите в телефоните са на светлинни години от тогава, а "90-те %" все още не са мръднали и грам от нивото "насочвам, снимам и квото стане".
Аксесоари

(2018-04-16, 13:31:00)greensmoke7777 написа:  Не говорим за професионална фотография, постоянно тук се смесват нещата!

Става въпрос за това,че очевидно едни телефони се справят по-добре от други.
И това,че 90% сте "обикновени потребители" не означава ,че няма хора, които да правят прекрасни снимки със смартфони и да имат по-високи изисквания към стоката, за която броят немалко пари. Особено ,ако имат и DSLR апарат отделно!
Това,че сте 90%, не означава и че само заради вас всички останали трябва да станем такива хора тип "насочваш и снимаш" на Авто и квото стане.
Ако стане нещо, стане, ако не стане, голяма работа-имало фотоапарати. Ами то хубаво има, ама тук не говорим за това, а ,че вие и с фотоапарати за 15 000 лв ще правите същите банални, посредствени и крайно скучни снимки, които в момента правите и с телефоните си! И така ще си карате, доколкото ви чета.
И телефонът тук няма никаква вина,че насочвате и без много да мислите снимате.
А други и с телефон ще изкарат разкошна снимка, за разлика от вас, дори и да имате в ръцете си апарат и за 10 000 лв.

Не смесвайте нещата !

Дали е професионална или любителска, фотографията си е фотография ... а твоето мислене е малко в грешна посока ... Няма значение колко обикновен или необикновен е потребителя и в кои проценти попада ... Още по малко пък изказване от типва" Вие" и "Ние" ... Сещаш се какво пишеш така нали?

"вие и с фотоапарати за 15 000 лв ще правите същите банални, посредствени и крайно скучни снимки, които в момента правите и с телефоните си"

Сещаш ли се колко хора са писали в тази тема? Сещаш ли се колко хора току що постави под един общ знаменател? Сещаш ли се на колко хора постави снимките в категорията "банални, посредствени и крайно скучни"? А сещаш ли се колко от тях са професионални фотографи? Сещаш ли се колко разбират в пъти повече от теб от фотография? И това  без да си виждал снимките на всичките тези "Вие" как го измисли? Напъна се в тоалетната и излезе мисълта?
И какво ще рече "хора тип "насочваш и снимаш" на Авто "? Това някаква втора категория хора ли са? Нещо по долно ли са? Нямат други качества сигурно?
Или още се чувстваш обиден и засегнат, че се спомена за G4, че не може да снима добре на авто? Еми не може ... а си има ситуации в които и авто си трябва и точно хората които "имат по-високи изисквания към стоката" трябва да държат всичко да е ОК включително и авто режимите ... Противоречието го усещаш нали ... там е!

Освен за вината на телефона в "без много да мислите снимате" се замисли и каква е вината на телефона "без много да мислите ПИШЕТЕ" ...

Нищо лично, ама при такъв рязък и граничещ с обида и безброй други квалификации коментар - рязък отговор ...

Лек и успешен ден.

Тъй като не съм фотограф или нещо като цяло свързано с това. По просто казано "АЗ съм насочваш и снимаш"....като се прибера от работа ще ти покажа снима от С3 стил "насочваш и снимаш" за която аз съм много далеч от мнението конкретно за нея, че е просто...как го каза...."банална, посредствена и крайно скучно". Смоук това, че теб те привлича камерата на Професионален режим в телефоните не означава да налагаш по такъв агресивен начин ТВОЕТО мнение и да поставяш епитети за хора, които дори не познаваш повече от 2 поста в тази тема.

ПП: https://www.dropbox.com/s/p45sq1c4l87nc7...2.jpg?dl=0 малко е с изострени цветове оригинала в момента не мога да го открия...

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Big Grin 

Хм, намерих стари снимки от преди две-три години, които съм ги качвал от айфона и Г3-то в Esato. Тогава си нямах на идея примерно, що е това ISO... Big Grin
https://www.esato.com/phonephotos/viewph...uid=223918
Наистина много душмански съм снимал, но ще се науча, има време... Smile
С апарат като П20 Про, ще е удоволствие човек да се занимава.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

(2018-04-16, 15:14:25)Pelikana написа:  Тъй като не съм фотограф или нещо като цяло свързано с това. По просто казано "АЗ съм насочваш и снимаш"....като се прибера от работа ще ти покажа снима от С3 стил "насочваш и снимаш" за която аз съм много далеч от мнението конкретно за нея, че е просто...как го каза...."банална, посредствена и крайно скучно". Смоук това, че теб те привлича камерата на Професионален режим в телефоните не означава да налагаш по такъв агресивен начин ТВОЕТО мнение и да поставяш епитети за хора, които дори не познаваш повече от 2 поста в тази тема.

ПП: https://www.dropbox.com/s/p45sq1c4l87nc7...2.jpg?dl=0 малко е с изострени цветове оригинала в момента не мога да го открия...
Тази снимка трябва да ни впечатли ли по някакъв начин? Не разбирам наистина.
Ако имате „око“ и знания можете да направите достатъчно добри снимки с всеки флагман от 2-3 години насам, че и по-стар. Това обаче е свързано с много повече знания за светлината, фотографията като цяло и програми за обработка, отколкото с кой телефон снимате.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Мнението ми не е насочено към всички! И Не поставям никой под общ знаменател, както се опитваш да натрапваш! Още по-малко пък мнението ми е към професионалните фотографи!
Никъде не съм казал,че разбирам повече от тях.
Целият ти пост е абсолютно грешен, почти напълно безсмислен, тъй като ми залепяш етикети, без изобщо никъде да съм написал, това , което се опитваш да ми залепиш!
Аз поне виждам какво пишат тия, към които е мнението ми. Виждам с очите си как разсъждават и това,че най-вероятно и ти попадаш в тая категория, не ти дава правото най-малкото да се опитваш да ми зелепяш етикети.
Аз не залепям етикети, просто пиша истината, която явно много те дразни, за да подскачаш така.
И да извърташ по такъв начин нещата.
Нищо обидно не съм написал. Говоря конкретно за разсъжденията им тип "насочвам и снимам", никъде не съм казал,че са втора ръка, че не стават,че нямали други качества, отново пореден твои опит да ми залепяш етикети и да извърташ нещата!

А за G4-моля те!
Точно аз го написах 1 милиард пъти,че на Авто не снима толкова добре!
Дори въобще не знам защо го намесваш G4, най-вероятно поредния опит за манипулация и извъртане на нещата, както целия ти отговор между другото.

Pelikana, не налагам нищо, още по-малко агресивно.
Между това да насочиш и снимаш и да насочиш и снимаш разликата може да е от тука до небето! Не го приемай буквално!
То и аз насочвам и снимам,и ти насочваш и снимаш, и професионалните фотографи насочват и снимат, както и хората,за които е моят отговор насочват и снимат. Само дето накрая едните имат разкошни снимки, а другите скучни и посредствени! Без значение от устройствата , с които е снимано. И като им кажеш истината после подскачат като опарени!
Защо тогава си купувате последния флагман с пребогати фото възможности, в който акцент е именно камерата, след като за това отношение и разсъждение може да ви свърши работа телефон от 100 лв, дори втора ръка?
Това бай Ганьо е страшна национална диагноза, няма лечение!

Който схванал, схванал.

Аз снимам на Авто, и винаги съм снимал на Авто, това означава ли, че не снимам добре, или какво, обичам да снимам, и съм сигурен, че ако ми дадеш 1 DSLR, ще направа по-добра снимка на Авто, отколкото с телефон, просто защото DSLR е с по-добра камера, да не мислиш, че като хванеш DSLR ще почнеш да си играеш с него нарочно, и ще си мислиш, че като е по-добър ще снима по същия начин като с телефон.
Май наистина се чудиш какво да кажеш, и да обиждаш хората както каза @bodo.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Greensmoke от всичките ти еднакви постове разбрах едно, ако не мога да карам кола като състезател от формула 1 (или поне да съм джигит)да не си купувам ферарри ако имам кинти. И корсичката ще ме закара до точка Б , то и без това не мога да карам с 300 по магистралата. Благодаря ти, спести ми едни 150 000 евро

Gesendet von meinem KIW-L21 mit Tapatalk

?

Пожелавам ти да си купиш някой ден и Ферари ,за да обикаляш тежките планински терени с него.
То затова е създадено Ферарито...

(2018-04-16, 13:31:00)greensmoke7777 написа:  Не говорим за професионална фотография, постоянно тук се смесват нещата!

Става въпрос за това,че очевидно едни телефони се справят по-добре от други.
И това,че 90% сте "обикновени потребители" не означава ,че няма хора, които да правят прекрасни снимки със смартфони и да имат по-високи изисквания към стоката, за която броят немалко пари. Особено ,ако имат и DSLR апарат отделно!
Това,че сте 90%, не означава и че само заради вас всички останали трябва да станем такива хора тип "насочваш и снимаш" на Авто и квото стане.
Ако стане нещо, стане, ако не стане, голяма работа-имало фотоапарати. Ами то хубаво има, ама тук не говорим за това, а ,че вие и с фотоапарати за 15 000 лв ще правите същите банални, посредствени и крайно скучни снимки, които в момента правите и с телефоните си! И така ще си карате, доколкото ви чета.
И телефонът тук няма никаква вина,че насочвате и без много да мислите снимате.
А други и с телефон ще изкарат разкошна снимка, за разлика от вас, дори и да имате в ръцете си апарат и за 10 000 лв.

Не смесвайте нещата !

(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  Мнението ми не е насочено към всички! И Не поставям никой под общ знаменател, както се опитваш да натрапваш! 

Да не е към всички само към 90% от всички ...
"И това,че 90% сте" ... "Това,че сте 90%" ... "само заради вас всички останали" ... "че вие и с фотоапарати" ... "насочвате " .. "за разлика от вас" ... Не смесвайте ...

Всичко е в множествено число и е насочено към "Вас" и "сте" ... 

Та Гоше нищо не натрапвам ... чета те ... думичките които си подбрал са такива ... насочени са към Вас и сте ... а под тях се разбира предвид трибуната която ползваш - хората писали в тази тема, че даже и хотара пишещи в този форум ... или поне 90% от тях ...


(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  Никъде не съм казал,че разбирам повече от тях. 

Верно е ... За теб и дума да не става ... ти "други" имаш предвид ... "А други и с телефон ще изкарат разкошна снимка, за разлика от вас, дори и да имате в ръцете си апарат и за 10 000 лв."


(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  ...Целият ти пост е абсолютно грешен, почти напълно безсмислен, тъй като ми залепяш етикети, без изобщо никъде да съм написал, това , което се опитваш да ми залепиш!

Грешен? Безсмислен? Залепям етикети? Къде го видя това? Я пак прочети и обърни внимание на тези :"?" ...С тях се пита ... та питам те ... И изреченията започват със "Сещаш ли се" ... ама виждам, че не се сещаш та въпроси в нищото ...

(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  Аз не залепям етикети, просто пиша истината, която явно много те дразни, за да подскачаш така.

Истината има много страни ... обяснявал ти за монетата и как за един е истина че вижда ези а за друг е истина, че вижда тура ...ама явно и за това не се сещаш ...

(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  Нищо обидно не съм написал. Говоря конкретно за разсъжденията им тип "насочвам и снимам", никъде не съм казал,че са втора ръка, че не стават,че нямали други качества, отново пореден твои опит да ми залепяш етикети и да извърташ нещата!

А как да разбираме "хора тип "насочваш и снимаш"" ... Това си е нов ТИП хора по твое виждане ... От там започнах да те питам ... забележи въпроси е всичко ... какви са тези хора и какъв е този ТИП ...по какви критерии са подбрани тези хора?
И ето ти още въпроси:
Вчера твоя милост пусна снимка която поради вълнение била снимана на ауто и т.н. ... https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1467704
Сега след като и ти снимаш на ауто влизаш ли и ти в тази категория хора .т.е.този тип? Значи ли, че след като си снимал на авто и дори с фотоапарати за 15 000 лв ще правиш същите банални, посредствени и крайно скучни снимки, които в момента правиш на ауто и с телефона си?
Забележи пак питам!
Колкото до обидата ... съвсем нищо обидно не си написал ...само контекстно изкара 90% от потребителите некадърни да направят една сминка с фотоапарат за 15000лв и им изкара всички снимани някога снимки банални, посредствени и крайно скучни ... Та радвай се, че не сме щатите където се съдят за щяло и за нещяло, зашото с такова писане от тази трибуна заваляват искове ...особено кога си е разписано в НК. Та може да говориш конкретно за разсъжденията ИМ (на кои са тези ИМ пак не става ясно) но конкретно подбора на думички ти е грешен ...


(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  А за G4-моля те!
Точно аз го написах 1 милиард пъти,че на Авто не снима толкова добре!
Дори въобще не знам защо го намесваш G4, най-вероятно поредния опит за манипулация и извъртане на нещата, както целия ти отговор между другото.

И тука питам ...Питам дали заради това пишеш това с такива грешно подбрани думички ... Търся логиката в писанията ти, но явно не трябва да търся такова нещо.

(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  Който схванал, схванал.

А ти какво схвана от горното? (питам има въпросителен знак накрая)


Изгуби ся накак сред останалото та малка редакция...

И по темата:

http://www.mobilebulgaria.com/news/43017...0%B9%D1%82

Ето го и ъпдейта официално ...сега остава да видим какво и дали ще се промени с п20 про ...

(2018-04-16, 15:49:56)arrogant написа:  Ако имате „око“ и знания можете да направите достатъчно добри снимки с всеки флагман от 2-3 години насам, че и по-стар. Това обаче е свързано с много повече знания за светлината, фотографията като цяло и програми за обработка, отколкото с кой телефон снимате.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Абсолютно точно.
Само дето някои си мислят,че е достатъчно просто да насочиш нанякъде си апарата на Авто, без да се съобразяваш нито с условията, нито с нищо, да натиснеш копчето и да имаш ,както тука един потребител се изказа "перфектна снимка".
То всеки би искал да е толкова лесно, но няма как!

Тука нов клип със сравнение на камерите на P20 Pro с Iphone Xъ.
Като цяло доста близки резултати, може би P20 Pro се справя малко по-добре.
Но не е някаква фрапираща разликата.

Новия ъпдейт не поправя стабилизацията при снимане на видео в 4К.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

(2018-04-16, 17:15:17)greensmoke7777 написа:  Абсолютно точно.
Само дето някои си мислят,че е достатъчно просто да насочиш нанякъде си апарата на Авто, без да се съобразяваш нито с условията, нито с нищо, да натиснеш копчето и да имаш ,както тука един потребител се изказа "перфектна снимка".
То всеки би искал да е толкова лесно, но няма как!

Тука нов клип със сравнение на камерите на P20 Pro с Iphone Xъ.
Като цяло доста близки резултати, може би P20 Pro се справя малко по-добре.
Но не е някаква фрапираща разликата.


Неколкократно вече срещам в темата "снима по-добре, но с малко" или "не е фрапираща разликата".
Колко по-добре трябва да снима, за да е наистина по-добра камерата?! Откога малко по-добре не е достатъчно, а трябва да води с няколко обиколки?!

Pixel XL / Android 9 Pie

(2018-04-16, 17:46:24)OliQueenBG написа:  Новия ъпдейт не поправя стабилизацията при снимане на видео в 4К.

От къде е тази информация колега?

Здравейте, гледам тук има доста компетентни хора, затова си задавам въпросите към всички:
  1. Моля някой да ми обясни, как сензор с големина 1/1,7 снима по-добре от APS-C(в които и вариант да хванем, ценови клас е около 1000-1500лв)?
  2. Как може да сравнявате оптика с размер на грахово зърно с такава даже и на "Kit"-ов обектив, които има средно 3 групи лещи, грижещи се за максимално добро приемане на светлината от сензора, преди да се наложи "software"-но да се коригират проблемите в изображението?
  3. Може ли сензор с големина на пиксела около 0,014 да прави по-добри снимки от сензор с големина 0,062(около 4,25 пъти по-голям)?
  4. Как може да говорим за малък сензор със ISO 6400? Някой знае ли какво е зърненост и артифакти, причинена от прекалено голямо ISO?
  5. А когато говорим за ръчни настройки, предполагам и RAW формат, моля споделете и с какви програми обработвате снимките.
Благодаря предварително за отговорите, искам да разбера дали отново не сгреших с покупката на фотоапарат, че то май Samsung-а снимал по-добре от хибрида.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!

(2018-04-16, 18:02:01)bodonance написа:  От къде е тази информация колега?

От changelog файла на този ъпдейт. Никъде не се споменава, че в този ъпдейт ще има решение на проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

(2018-04-16, 18:43:26)OliQueenBG написа:  От changelog файла на този ъпдейт. Никъде не се споменава, че в този ъпдейт ще има решение на проблема.

Виж новината от линка ...

Цитат:Малко преди началото на продажбите на Huawei P20 Pro в България устройството получи и първи софтуерен ъпдейт, който трябва да отстрани откритите междувременно бъгове. Обновяването е с номер 8.1.0.107 и е налично за версията на телефона CLT-L29, която е предназначена за нашия регион (той се означава с код C432). От описанието става ясно, че има промени в работата на темите и са интегрирани поправките на сигурността на Android за март, но и досега устройството беше с тях. Това обаче не са всички промени. От информация на сайта huaweiblog.de става ясно, че функцията Master AI в камерата е получила подобрен превод, а освен това са направени и множество малки оптимизации.

Камерата вече позволява снимане с ISO 6400 в професионалния режим, а доскоро максималната стойност беше ISO 3200. Заедно с това устройството се е сдобило с възможност да снима с ISO 102 400 в автоматичен режим, коeтo е два пъти повече от досега наличното ISO 51 200. Отстранен е и визуален бъг при гледане на видео в YouTube на цял екран, а освен това ни се струва, че е премахнат и досаден проблем при ползването на Google Maps, с който се сблъскахме наскоро. В момента обновяването е налично само под формата на пълен OTA ъпдейт, което означава, че ще трябва да изтеглите файл с големина 3.46GB, но потребителската информация в устройството се запазва.

Това обаче не са всички промени е ключовото в случая ... В changelog файла пише 3 неща, а се бъзика камерата и Master AI за което нищо не пише ... пипнат е AOD ... Ъпдейта е пълен ром т.е. сменя се модем, кернел/драйвери и т.н. ... Сериозно с за толкова лог файл ... 
Отделно се спряга и 8,1,0,110 че иде до дни ... "Китайска работа" не знам дали описва добре нещата Smile

Хора станали сте по фанатизирани от феновете на ябълките, виждате неща там където ги няма. Как в changlog-файла няма да споменат толкова голямо подобрение като оптичната стабилизация? Хващаш се като удавник за сламка за този цитата от статията: "Това обаче не са всички промени". И да точно китайска работа (и това не го пиша в добри смисъл). До сега се въздържах от нападки и глупости, но фенщината на някои хора ми идва в повече. Телефона е добър, но определено не е най-доброто нещо на пазара. Една камера и батерия не прави един смартфон перфектен, това е комплексно упражнение. Не може телефон който претендира да е камерафон, да не поддържа оптична стабилизация на 4K и 1080p 60 fps. Похвално е, че са се постарали китайчетата, но има още доста да се желае от тях. Ноч и дизайн няма да ги коментирам защото там нещата са въпрос на вкус.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 

Много ясно, че няма да го напишат Big Grin Баш тихомълком ще я активират, ако го решат де.

И к'во ся, не снимам клипове изобщо, драма няма ама някои хора я правят.

(2018-04-16, 20:35:30)OliQueenBG написа:  Хора станали сте по фанатизирани от феновете на ябълките, виждате неща там където ги няма. Как в changlog-файла няма да споменат толкова голямо подобрение като оптичната стабилизация? Хващаш се като удавник за сламка за този цитата от статията: "Това обаче не са всички промени". И да точно китайска работа (и това не го пиша в добри смисъл). До сега се въздържах от нападки и глупости, но фенщината на някой хора ми идва в повече. Телефона е добър, но определено не е най-доброто нещо на пазара. Една камера и батерия не прави един смартфон перфектен, това е комплексно упражнение. Не може телефон който претендира да е камерафон, да не поддържа оптична стабилизация на 4K и 1080p 60 fps. Похвално е, че са се постарали китайчетата, но има още доста да се желае от тях. Ноч и дизайн няма да ги коментирам защото там нещата са въпрос на вкус.

Предвид, че следва моя коментар и малко ме ангажира "като удавник за сламка" ще ти отговоря:
- не съм фен на никоя марка, но не обичам технически неграмотните, необоснованите или необективните коментари и им оговарям опозиционно с което може да създавам илюзия на фанатично фенство (нужно за целите на спора е да вземеш страна макар и дистанцирана), но уверявам те, не е така ... имам своите пристрастия и не ме е срам да ги призная, към ноут серията на самсунг са и са от едно време (ноут3 насам). Винаги съм се стремял да съм обективен и трезвомислещ според ситуацията и ако съм фен на нещо или някой то това е колегата @anatol06, защото той е фен на себе си! От тук моля без фенски нападки към моя милост  Big Grin
- обичам да съм информиран и в случая съм любопитен какво и как правят и ще направят китайците и до колко ще се усерат накрая. Също ме интересува и потенциална на 3-камерен телефон ... (Абстрахирал съм се от какво може п20 про понеже е ясно че са различни неща) Това, че се интересувам от телефона и потенциала който има не означава, че ще го купувам и т.н. ... едно объркано меню в п20 лайт ми стига ...хеви юзър да търси 3 дни елементарни настройки се сещаш ...
- също знам и че не може телефон който претендира да е камерафон, да не поддържа оптична стабилизация на 4K и 1080p 60 fps ... Но кой смартфон перфектен, кой е ОК в комплексното упражнение ? Самсунг? Ами не са ... не може Exynos SoC-а да няма поддръжка на CDMA (лицензите бяха проблем) на които са например Sprint и Verizon и да му се налага да пуска за там модели с куалкомски чипсети ... В 9810 вече вкараха тази функционалност, ама пък натресоха проблеми с разговорите ... енергоефективността има какво още да се желае, както и скалирането на честотите ... добре че пускат 9820... Ами и S9/9+ са с издънки предвид горното ...S8/+ u note 8 са по завършени модели ... Епъл ли? ...хайде да не пълним темата ... Достатъчно е да кажем, че е въпрос на приоритети и ако приоритетите ти съвпадат, хващаш влака, а всички знаем, че за всеки влак има пътници ...
- да продължавай с въздържание от нападки и глупости, прегледай кога се ползва Й (надявам се си сгрешил а не масовото незнание на употребата на буквата), че "някой хора" не е на място някак (приятелски съвет, не цели да обижда и т.н.) и мисли повечко кой какво пише и защо и не търси фанатичния фен във всеки пост ... може да не е там ... може да просто идиот Bu като мен.
Успехи.


(2018-04-16, 21:01:04)emzo написа:  Много ясно, че няма да го напишат Big Grin Баш тихомълком ще я активират, ако го решат де.

И к'во ся, не снимам клипове изобщо, драма няма ама някои хора я правят.

Ти казвай какво и как е направено като дойде ъпдейта ...клипове ако искаш си снимай не ме бърка как си ползваш телефона, както и кой да е тук няма правото да ти се бърка ...

(2018-04-16, 15:49:56)arrogant написа:  Тази снимка трябва да ни впечатли ли по някакъв начин? Не разбирам наистина.
Ако имате „око“ и знания можете да направите достатъчно добри снимки с всеки флагман от 2-3 години насам, че и по-стар. Това обаче е свързано с много повече знания за светлината, фотографията като цяло и програми за обработка, отколкото с кой телефон снимате.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Арогант да съгласен съм, но в началото на моя пост си го казах...нито съм професионалист, нито се смятам за такъв. Аз съм от тези 90% които вадят и снимат. Никога до момента не съм си играл с Профи режима на телефоните си. Просто си стоят на Ауто вадя щракам и си го прибирам. Ако реша ще науча доста, но не ме влече. Снимката просто я сложих за да попитам това ли е "посредствена, скучна" снимка или просто явно не съм разбрал изказването на колегата Смоук.

(2018-04-16, 15:57:14)greensmoke7777 написа:  Pelikana, не налагам нищо, още по-малко агресивно.
Между това да насочиш и снимаш и да насочиш и снимаш разликата може да е от тука до небето! Не го приемай буквално!
То и аз насочвам и снимам,и ти насочваш и снимаш, и професионалните фотографи насочват и снимат, както и хората,за които е моят отговор насочват и снимат. Само дето накрая едните имат разкошни снимки, а другите скучни и посредствени! Без значение от устройствата , с които е снимано. И като им кажеш истината после подскачат като опарени!
Защо тогава си купувате последния флагман с пребогати фото възможности, в който акцент е именно камерата, след като за това отношение и разсъждение може да ви свърши работа телефон от 100 лв, дори втора ръка?
Това бай Ганьо е страшна национална диагноза, няма лечение!

Който схванал, схванал.
Ето сега с това ми извъртъш думите....Защо да не си купя флагман, като НЕ мога и НЕ искам да снимам на режим различен от ауто??? Да не говоря, че познавам и "професионални" фотографи на които силата им е само в Photoshop, но не и с камерата....Ок разбирам ти си купуваш телефона заради камерата защото те влече. Аз си го купувам защото ми харесват други неща. 3ти си го купуват защото е модерно...и т.н. Не смятам, че като не ползвам пълния капацитет на дадена камера да не притежавам даден апарат/у-во след като мога да си го позволя и да си направя моят кеф така както го желая, а не да се съобразявам с "хорското" мнение кое било по добро, най добро и нз си какво.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Тук не говорим за самата покупка-всеки може да си купи всичко. Никой не ви е спрял да си купите нещо.
Въпросът е след като купите стоката какво става.
Не си купуваш Ферари, за да мъкнеш в багажника от пазара торбите с картофи и лук. Или да се разхождаш из тежките терени в планините.
Не си купуваш последен модел мощен бизнес лаптоп, само за да слушаш на него mp3-ки.

Светът се развива, техниката и тя, виждаме вече камери с пребогати възможности, а доста хора са си все още като спрели, доста от тях искат и без грам усилие, знания и опит само насочват където им падне и с едно натискане на копчето магията да се случи и да извадят цитирам : "уникална и перфектна" снимка.
Нека започнат тогава да правят телефони с уникален, убийствен дизайн и екран, но с камера с точно 2 функции-"Снимка" на Авто и видео на Full HD. С един бутон за снимане и на двете. Нищо повече.
В крайна сметка защо производителите си играят да подобряват толкова камерите, да слагат ръчни режими и тн?
Ако днес има във водещите флагмани 50 фото екстри и функции, след 5 години може да има 200.
И защо?
Защо, след като 90% ползват 1 функция-просто натискат копчето "Авто" и снимат?
Няма никаква логика!

(2018-04-17, 09:12:23)greensmoke7777 написа:  Тук не говорим за самата покупка-всеки може да си купи всичко. Никой не ви е спрял да си купите нещо.
Въпросът е след като купите стоката какво става.
Не си купуваш Ферари, за да мъкнеш в багажника от пазара торбите с картофи и лук. Или да се разхождаш из тежките терени в планините.
Не си купуваш последен модел мощен бизнес лаптоп, само за да слушаш на него mp3-ки.

Светът се развива, техниката и тя, виждаме вече камери с пребогати възможности, а доста хора са си все още като спрели, доста от тях искат и без грам усилие, знания и опит само насочват където им падне и с едно натискане на копчето магията да се случи и да извадят цитирам : "уникална и перфектна" снимка.
Нека започнат тогава да правят телефони с уникален, убийствен дизайн и екран, но с камера с точно 2 функции-"Снимка" на Авто и видео на Full HD. С един бутон за снимане и на двете. Нищо повече.
В крайна сметка защо производителите си играят да подобряват толкова камерите, да слагат ръчни режими и тн?
Ако днес има във водещите флагмани 50 фото екстри и функции, след 5 години може да има 200.
И защо?
Защо, след като 90% ползват 1 функция-просто натискат копчето "Авто" и снимат?
Няма никаква логика!

И какво става след като си купим нещото?
Че аз с ламбото си карам щайгите с картофите от село, както и торбите с картофи и лук ...
[Изображение: 768x432.jpg?_=1467124626]


Как ще си ползва някой нещото е изцяло негова работа ... Можем да му дадем съвет и до там ... Не става така агресивно да се налага мнение както го правиш ... ОК имаш мнение за насочваш и снимаш изказа го и толкова ... Ти го налагаш вече ... и се сещаш защо пишем тези коментари ... приеми го, че има и идиоти като нас, които не могат да го приемат и си имат свое мнение ...

"Нека започнат тогава да правят телефони с уникален, убийствен дизайн и екран, но с камера с точно 2 функции-"Снимка" на Авто и видео на Full HD." - Провечи ми последните 10 коментара ... Точно големия екран в малкия корпус ме накараха да си взема п20 лайт и да го избера пред нокия 8 например ...нищо че цената е близка ... Ще видиш, че с колегата обсъждаме защо той би избрал нокията и защо аз избрах п20л ... Не му налагам мнение ти си ТИП хора дето са слепи и не можете да оцените хубавото екранче, нито пък той ми влезе с ти си от ТИП хора за които производителността на устройството не е важна ...

Отделно: Дреме ми за камери и т.н. ... имам си фотоапарат ... и да точно противно на твоята логика е, но да фотоапарата прави по хубави снимки, най малкото защото големия ми обектив е по голям сам по себе от кой да е телефон ...колко ли светлина навлиза в него? Погледни назад @n3tk0 спомена някакви питания ... Обясни му ...
И още нещо ...на фотоапарата ползвам същите ръчни настройки които се ползват в телефона ... това значи ли че съм 17та категория човек след като не виждам смисъла да ги ползвам в 90% от случаите в телефон?
Колкото до "уникална и перфектна" снимка ... всяка снимка е уникална и 2 еднакви няма ... уловения миг е уникален ,настроението което носи е уникално ... не всичко е детайл шум и т.н. ...
И да като искам да са перфектни а аз да не се замислям винаги си наемам фотограф да бяга покрай мен и да ми прави перфектните снимки ... Аз си гледам моята си работа ...
Сега и фотограф ли не мога да наемам щом не ползвам ръчните режими на телефона си? Или трябваше като се женя на сватбата например да зарежа жената и да ходя да снимам с телефона в ръчен режим? Или кога искам хубави семейни спомени в които съм главно действащо лице да зарежа неащта и да снимам? 

Казах ти като спомена, че искаш да мигрираш на DSLR, че ще ти се промени малко мисленето тогава ... Защо още не си скочил на DSLR предвид страстта ти по темата не те разбирам, нито търся логика, както ти търсиш логика в нашите решения ... няма я ... не всичко е логика ...

Отделно гледам п20 си си взел ...честито ... Най после машина дето и в авто може да снима ОК ... поиграй си и сснимай и на авто и сравнявай кадрите ...може да ти се изясни защо не виждам смисъл в 90% от ситуациите да снима в про режим с телефон ...

(2018-04-17, 09:25:47)fifth_root написа:  Подкрепям. Тази тема, ако не за триене, е за масово почистване на 3/4 от съдържанието й.

Акцент в телефона е камерата все пак. Най-нормалното нещо е да се коментира тя, както и да възникват спорове относно нея ,както и снимането.
Нали затова са форумите-да се обсъжда. Да има дискусия. Хора сме. Ако бяхме безчувствени роботи, нямаше да има нито дискусия, нито спорове,нито нищо и всичко щеше да е строго, машинно и безчувствено издържано по темата без минимално отклонение.
Ако разсъждаваме така, то всяка една тема тук във форума би трябвало да има само 1 страница с 5 мнения, след което всичко се изчерпва.

Здравейте.
Аз само ще кажа, че да снимаш с телефон и да искаш качество от фотоапарат няма как да стане!
Не можеш да затвориш блендата за да направиш добра пейзажна фотография.
Не можеш да сложиш един 50-80мм обектив на телефона, че да не си се заврял в човека, когато снимаш портретни снимки.

А когато почнеш да снимаш в ръчни настройки на телефона, честито ще изпуснеш 80% от момента които си искал да уловиш, докато го настроеш.
Не визирам никого, казвам какво аз съм видял, какво аз съм преживял.
Към колегата с мераци към DSLR-а, надявам се няма да те засегна, като кажа, че този голям и тежък фотоапарат, единствено ще ти даде възможност за по-добра обработка. Ако искаш "перфектната снимка", потърси неща като "Flash-bounce", дистанционен спусък, трипод, монопод, дълга експозиция, как блендата влияе на фокуса в снимката, как да се възползваме от DOF.

Надявам се, че ще се постигне конструктивен диалог, някога.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)