Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

мнение 1 126 от Pelikana

(18 Apr 2018, 09:14:48)vesoisthebest написа: А кой го произвежда тогава?Дай някакво инфо..аз не съм казал на 100%,че е Самсунг.Дай линк да прочетем.За ония скъпия вариант Mate RS или нещо от сорта,видях че LG го произвежда.За P20 Pro не мога да намеря инфо..

Не мога да открия сега статията където четох, че дисплея е на ЛГ. В момента в който я намеря ще я споделя тук веднага. А и мярнах 1-2 статии, в които се твърди, че Самсунг изпитват затруднения да доставят дисплей поради голямото желание на много марки, и главно заради тяхното производство + огризките.
Samsung Galaxy S8
Цитирай

мнение 1 127 от emzo

Kaк да проверя ? Аида64 примерно нищо не показва.

Ще ъпдейтна обаче довечера:

Прикачени файлове Миниатюри

Цитирай

мнение 1 128 от bodonance

(18 Apr 2018, 09:39:58)greensmoke7777 написа: Значи когато аз го написах това за предназначението , следваха цитати с държане на сметка, питане кой съм аз, писане ,че ако искат ще си купят Бентли и с него да си орат нивите или с Ферари да обикалят тежките терени из планините, че съм гледал само до носа си и тн.

А с P20 искам-не искам, снимам само на Авто, защото ръчния му режим е неизпипан, дано получа някакви ъпдейти и да се оправи. Оня ден приех 48 mb ъпдейт, който така и не видях какъв беше, просто го приех. Дано да го оправят това,че от обикновен потребител е просто абсурд да се ползва, ако е нямал никакъв опит преди това с ръчни режими.
Същото го видях и като снимах с PRO версията и заради още няколко фактора в PRO, които в крайна сметка не ме убедиха,че снима по-добре, се отказах от него.

И какво написа за предназначението и как го написа? Я се върни назад и се изчети ... Спри се!
Цитирай

мнение 1 129 от greensmoke7777

На P20 5,8 инчовият LCD 18.7:9 екран с резолюция 1080 x 2244 е на Samsung
На P20 Pro OLED панелът е на Samsung
На Porsche Design Huawei Mate RS OLED панелът е на LG

Между другото този кейс е много хубав!
Аз съм с него и мога да кажа,че изглежда прекрасно.
Само има един минус-стъклото се цапа много,става мътно и иска постоянно бърсане.

[Изображение: pa1015139-blue.jpg]

https://youtu.be/G7sU3yGpRF8
Има кръв, има чест, има страст, има слава! 
Няма страх, няма измама…няма мое, няма твое…„Светът е Берое!"
Цитирай

мнение 1 130 от Pelikana

(Вчера, 09:34:41)greensmoke7777 написа: На P20 5,8 инчовият LCD 18.7:9 екран с резолюция 1080 x 2244 е на Samsung
На P20 Pro OLED панелът е на Samsung
На Porsche Design Huawei Mate RS OLED панелът е на LG

Между другото този кейс е много хубав!
Аз съм с него и мога да кажа,че изглежда прекрасно.
Само има един минус-стъклото се цапа много,става мътно и иска постоянно бърсане.

[Изображение: pa1015139-blue.jpg]

https://youtu.be/G7sU3yGpRF8

От къде го разбра това за дисплейте? Иначе ей сега гледах едно клипче на Porsche Design много по красив е П20 Про за мен.
Samsung Galaxy S8
Цитирай

мнение 1 131 от бабанка

Те и парите са му по-хубави.
iPhone 6S Plus

Цитирай

мнение 1 132 от alisali1234

(17 Apr 2018, 15:41:59)fifth_root написа: Може и да пуснат, но засега такъв телефон нямат. Патентоването на нещо невинаги е с цел ти да го произвеждаш, а да ти плащат за това, че го използват.

Зависи, по правило ако едно нещо е патентовано, но не е ползвано с някаква цел от никой, вкл. от автора на патента, то патентна не е валиден, т.е. ако Samsung нямат такова устройство, няма как да принудят някой да плаща , че ги копира само от един чертеж, копиране става от вече появил се и патентован продукт на пазара. Ей сега мога да си начертая нещо и да го патентовам, и да почна да съдя наред. Не става тоя номер, това си е патентно тролене от най-долните.

Китайците GooPhone, дето изкараха iPhone 5 клонинг преди самите Apple, само по изтекли снимки, концепции и патенти, се опитаха да осъдят Apple, че iPhone 5 е копирал техния GooPhone 5. Смятай. И това е един от примерите. Е, не успяха да ги осъдят, но и Apple не направиха обратното и технически GooPhone 5 е първи, защото пръв е пуснат на пазара.

И в крайна сметка всичко зависи от съда, има ги и "такива" случаи, има и "онакиви".

Цитирай

мнение 1 133 от greensmoke7777

Освен тоя 48 mb ъпдейт, снощи получих нов ъпдейт-около 680 mb.

[Изображение: 20180419_204719999.png]

Камерата от ъпдейта се пооправи, вече изкуствения интелект засича хора, сцени, храни и тн и настройва режима според ситуацията. Доколкото разбрах ще засича 500 ситуации в близо 20 режима. Чета сега,че до момента това било най-усъвършенствания фото-асистент ,вкарван някога в телефон. Засича кучета и котки, като само от кучетата разпознава 35 породи  Big Grin 
Изкуствения интелект помага и за самата композиция на снимките,къде хората да застанат и тн.
При видео обирал трептенията и видеата били гладки, без трептене.
Не съм пробвал подробно, защото снощи имах гости, но днес ще го прегледам какво е подобрено.
Ей тука статията Smile

https://www.webcafe.bg/webcafe/ad-blok/i...P20_seriya

Иначе от ъпдейта IS0-то вече също е оправено, но скоростта на затвора продължава да е проблем.
Снимал съм от ръка с G4 директно телефона как снима, няма много фокус , защото и двете ми ръце бяха заети, но се вижда проблема.
Картината е една както на скорост 1/10 от секундата , така и на 30 секунди.
Преди ъпдейта същото беше и със ISO-то. Местиш го, но си стои една и съща картина, което беше много трудно за ползване дори за човек с опит като мен, а за човек, който няма грам опит с това нещо просто би било абсолютно неизползваемо.

[Изображение: 20180419_221323.png]

[Изображение: 20180419_221345.png]
Има кръв, има чест, има страст, има слава! 
Няма страх, няма измама…няма мое, няма твое…„Светът е Берое!"
Цитирай

мнение 1 134 от johny

Ето тук, благодарение на снимките от реален потребител в хардуерния ни форум, си личи кой колко снима.

Главните герои - P20 Pro, S9+, iPhone X и Pixel 2 XL

https://photos.google.com/share/AF1QipM5...F3LWtlX3pR
Moto MPx200, Toshiba Q900, SGS1, SG Note2, iPhone 5, Xiaomi Mi3, SG Alpha, LG G4, HTC M8, Lumia 830, BB Z10, iPhone 5, Huawei P8, HTC 10, iPhone SE, Huawei P10 
Цитирай

мнение 1 135 от fifth_root

(5 часа )johny написа: Ето тук, благодарение на снимките от реален потребител в хардуерния ни форум, си личи кой колко снима.

Снимани са с различни настройки. Но проблемът е по-скоро, че ако не можеш да видиш как наистина е изглеждал обектът/пейзажът/човекът, то как да прецениш коя снимка е най-реалистична.
S II | G3 32GB | A3 (2015) | Thor | Vibe K5 | G4 | V10 | Xperia XA | Honor 8 | G6 64GB DS

G Pad 8.3 | Memo Pad FHD 10
Цитирай

мнение 1 136 от emzo

За мен, за да е обективно сравнението, трябва да са в ръчен режим и с еднакви настройки.
На 2 еднакви апарата, ауто режима слага различни настройки.
Цитирай

мнение 1 137 от Mihailoff

Разгледах снимките - всичките са много добро качество ( като за телефон ) и правени вечер. За обикновения потебител почти няма разлика. Виж сега за фанатиците ще открият под вола теле , но за тях си има DSLR. Затова мисля , че телефона човек трябва да си го избира според цялостната работа и усещане , отколкото да се гледа колко по кристална е дадена снимка и това да ти е критерии за крайната покупка .
SONY Xperia Z - Black  > SGS 3 - White > Note 4 - Black
Цитирай

мнение 1 138 от ddqnov

(5 часа )johny написа: Ето тук, благодарение на снимките от реален потребител в хардуерния ни форум, си личи кой колко снима.

Евала, P20 Pro си оправдава приказките за нощни снимки. Снимката с лавката и "котката" зад витрината го потвърждават.
Цитирай

мнение 1 139 от johny

Всички снимки са на АВТОМАТИЧЕН режим. Който телефон както си е сметнал за добре. Тук виждам най-вече колко нисък динамичен обхват има S9+.
Moto MPx200, Toshiba Q900, SGS1, SG Note2, iPhone 5, Xiaomi Mi3, SG Alpha, LG G4, HTC M8, Lumia 830, BB Z10, iPhone 5, Huawei P8, HTC 10, iPhone SE, Huawei P10 
Цитирай

мнение 1 140 от MUFC

http://www.tipa.com/en-en/awards/huawei-p20-pro

Керванът си върви...
"Толерантност и апатия са първите признаци на едно умиращо общество". Аристотел (384–322 пр.н.е)
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: ddqnov, don_gori, tishko, vladdark, 2 гост(и)

НАЧАЛО

Купи онлайн таблет или телефон с Android